CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3588|Reply: 11

ALong Berlesen & ALong Haram

ALong Berlesen & ALong Haram..apa beza 2 nih?..yg aku tau la, along belesen ni, yg ada kedai tu kan, mcm opis tu..then klau pinjam duit, dia akan pegang kad bank kita..time gaji dia yg gi draw, balance baru bg kat peminjam..yg ni ada black & white kan..ala2 agreement tu..

Along haram plak??...mcm mana dia bg pinjam ekkk..cukup time peminjam kena gi bayar sendiri ke?...takdak agreement kan..so dia boleh tipu la kan..time pinjam 3k..tup2 pastu dia kata jd 5k plak..

Rate

1

kenapa..nak pinjam ngan along ke?

Originally posted by e-mag at 14-2-2009 17:39
kenapa..nak pinjam ngan along ke?

tak penah telintas lg dihati nak pinjam ngan along..cuma nak tau saja..boleh kan...

heran, ada budak2 operation kat tempat keja aku nie, gaji 500++, tp along bleh kasik pinjam sampai 3k..

3k jd 5 k tuh interest yg tinggi dorang hentam... hb aku penah la kengkonon nak pinjam... aku rs yg ade agrimen kot sbb cerewet sgt... seb baek cerewet kalo x cerewet aku kot salah sorang yg masuk paper sm ngan wan nor azlin ... cume hb aku x lari la...   sajer wat sebey sbb byk sgt koling kad dia anto ker rumah so hb aku try la jumpe ejen nih... mcm2 gak yg ejen tuh nak... slip bank la, kampeni stetmen... kire nih ahlong yg ssh la... yg senang tuh aku rs dia tya gaji jer kot, pastu agrimen molot la... kalo x bayar... wa cali u punya keturunan kasi langsai la... gaji x kesah aku rs sbb yg penting bayaran balik... tuh yg kantoi ms nak bry balik, time dpt mmg la indah name pun duit... bl kene pinjam 1k kene byr 3k... x ker nages x berlagu nak langsaikn... nauzubillah biar ler haku bergolak begadai harte mende yg haku ade jer... seriau

Rate

1

kalo yg mcm laki wan nor azlin pinjam tu..haku rasa along haram kot..sbb interest kira daily...pastu bleh pinjam banyak plak tu...

kalo dah sebut tang azlin tuh nak gak aku tempek aduan haku nih... (med kire aduan gak nih.. aduan gohsip )

yg heran ngan azlin nih nak claim kat laki smpi riban2 cam ner laki nak balik, siap insuran bagai nak claim... aku siap cakap kat hb aku, ape la ngok sgt.. laki dia dah la byk utang, bini lak claim bagai2 cam ner nak balik umah dan mcm kiri kanan utang... ngan ah long pun dah tentu nak kene bayor, kat bini pun kalo balik pun nak kene longgok duit... cume la suh laki balik jenguk anak... kalo dia dah balik tuh br la cerita.... tensen laki x abeh ngan ahlong(walau laki dia bangap pinjam ngan ahlong, padahal loyer) bini lak tompang tensenkn lagi skali... pasal ape... semua pasal DUIT

kalo sepanjang ko kawen ko dah idup senang, ape salahnye tuk 2-3 taun nih ko strugle ssh laki ko sesm... duk umah besar kalo duk setinggan nak gak aku sian... alahai manusia2....

pandai la ko kancel ade lak ahlong halal haram ... along (abg long) nih jer halal yg bg duit tuh sah2 cekik darah...

Rate

1

Follow Us
hehehee...along haram ni yg tadak lesen tu...haku rasa yg ni la yg paling bahaya.. kalo yg ada lesen tu, ok sikit kot...sikit ja la...hahahha...sbb ada agreement kat atas paper..yg hat haram ni agreement mulut ja...anytime boleh tukar statement...

berlesen ke haram ke pusing2 org yg sama gak......tokey2 dia ada cable kuat giler....
masa aku keje bank's branch kat area cheras kenal la dr runner meka sampai ke big boss meka.......bukan stakat along je bisnes meka segala yg haram sume meka pegang....kalo lagi lama aku keje kat situ aku pon dah join skali......membe aku yg join tu hidup pon dah takde value lagi...

Originally posted by an2toncit at 17-2-2009 00:17
berlesen ke haram ke pusing2 org yg sama gak......tokey2 dia ada cable kuat giler....
masa aku keje bank's branch kat area cheras kenal la dr runner meka sampai ke big boss meka.......bukan stak ...

awat wehh...member kau pun join heng along tu jugak ka?...

uishh... aku nasib baik laa... walau tarak sen pun... sanggup pi bank wat personal loan... alhamdulillah... lepas loan aku... 2 ari jerk lulus... mmg bagus tul bank tu... tak sangka aku leh dapat wat loan... banyak lak tu aku amik... ada laa dalam belas rbu.... time tu aku kene retrench keje..... so tu pasal laa wat loan nk cover keta ngan utang2 lain... masa nk apply loan tu pun tak der laa rasa yakin sgt pasal aku amik byk.... tak sangka leh lepas.... hehe!!! lg pun installment keta aku ngan bank tu gaks... so tu pasal laa bank tu lulus ikot apa yg di promosi kan.... yg penting aku bayar jer laaa kat bank tu balik.... kalu tak bayar or lambat bayar... kene interest jer laa.... paling koman pun naik turun 'courts mammoth'.... hehehe!!! tak der laaa sampai kene kerat ker... tetak ker.... cam pinjam ngan along... isshhh... selisih...

ada gaks aku nampak kat kedai pajak gadai yg aku biasa pegi (alamak! kantoi!!! )... kat dinding dalam kedai tu ada tulis 'Pinjaman Wang'.... besar lak tu... tak tau lak laa camner sistem kedai pajak tu... kene letak kad ATM ker... or dtg every month bayar ker... then kalu tak bayar or lambat bayar tu kene interest or kene pukul ker... tp aku tgk owner kedai tu OK jerk... laki bini yg punyer... bini tu ada sket 'anggek' laaaa... laki dia yg OK... ckp lemah lembut... kira senang nk berurusan dgn laki dia laa...

kalu along yg tak berlesen ni biasa kat postbox tu ada laa bisnes kad derang... then derang provide nombor hp jerk.... pastu skang ni derang dah maju... kasi surat ala2 slip gaji.... hebat tul....

walau camner pun aku masih lg berfikiran waras... tak nk guna khidmat along untuk dapatkan duit... kang tak pasal anak bini aku.... mak bapak aku jd mangsa... biar laa aku bergolok bergadai.... makan aper yg ada.... asalkan hidup aku tak di selubungi.... misteriiii................ (baru smlm jual Nintendo DS Lite aku.... sayang woooo... tp terpaksa jual gaks.... biasa laa ekonomi meleset.... huhuhu!!! lepas aa makan lamb chop!! haha!~)

[ Last edited by  medangtamang at 26-2-2009 07:04 AM ]

along ni indication yg gaji tak cukup .. nak buat camana ...

Originally posted by pendekarmustar at 26-2-2009 08:25
along ni indication yg gaji tak cukup .. nak buat camana ...

betoi..aku tanya kat2 budak operation tu (gaji derang mmg kecik)..psal pa derang pinjam along..jawapan mmg logik.. ada tu gaji + OT, dpt la dlm 1000..dgn duit tu nak tanggung anak bini, sewa umah, mkn minum..tu tak temasuk yg anak2 dah skolah..