CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Diari aktiviti harian seorang andartu : jom share!

Close [Copy link]
leon_mclaren78 posted on 4-6-2013 04:17 PM
soal jodoh ni ai rasa better kita jgn komen apa2 atau announce ttg prinsip hidup kita...
sbb si ...

yup, mmg betul tu
aku pun tidak le menghebahkan prinsip hidup aku ni....apatah lagi menghapdetskan di fesbuk
mmg aku simpan sowang2 jah
kalo dah mmg jodoh haku dgn laki orang + anak2 dia, opkozzzz aku akan t'ingat la psl postings aku kat porem ni kan
tapi,,,,,,, dah kalo kita mmg taknak bela anak2 tiri, nak wat camno kanzzzz
hatta si bapaknya tu cinta mati skalipunnn

cmf_premierleag posted on 4-6-2013 04:04 PM
leon, iols dulu aktif sesangatttt berfesuk bagai
tp sejak setahun lps, iols dah malas nak aktif f ...

huhu..ekceli pesbuk ni ai buat sebagai catatan harian utk rujukan ai sendiri jah...cthnya mcm muvi apa yg ai layan hari ni... utk pengetahuan uols, ai ni suka banget marathon siri tv mcm Smallville, X-Files, etc... ai selalu repeat2 nonton semua season sbb sambil2 tu bleh improve english ai, ai nonton dgn englsih subtitle... dgn cara ni baru la ada sket peningkatan ai berbahasa inggeris.

Selain tu ai minat bidang fotografi, tp yg x profesional la...just utk suka2 jah... ai suka amik gambo2 pemandangan atau apa2 je objek yg ai rasa menarik..amik guna kamera henpon atau kamera otomatik olympus murah tu jah..then ai upload kat pesbuk... ataupun ai amik gambo anak buah ai.. just utk santapan mata ai sajok.

ai jenis yg x brape gemar nk add sape2 walopun kenalan ai sendiri.. biasanya org yg akan add ai. Kat dlm contact list ai x sampai pun 70 org so far sejak ai pandai berpesbuk tahun 2008 lalu. 70% contact list ai terdiri drp family members jah. Selebihnya kawan2 ms high school, IPT & tpt keja... itupun diaorg yg sibuk add. Then ada yg rajin buat group2 tu, siap tarik ai masuk dlm grup tu.

Ai berpesbuk pun masa kat umah jah... waktu mlm sblm ai start marathon muvi atau tv series. Kat opis mmg selalunya bz ya hampun. Ni aman sket sbb boss outstation..hehe...
Last edited by leon_mclaren78 on 4-6-2013 04:31 PM

cmf_premierleag posted on 4-6-2013 04:12 PM
10 golden dream??? wahh banyaknyaaaaa
aku punye 5 jah
1 - beli rumah

hehee... 10 golden dream byk eaaa???

golden dream ai antaranya beli umah, dpt gaji melebihi RM3k & bleh bagi duit kat parent ai, pastu ai nk bwk family gi melancong ke serata dunia, pastu nk g umrah sekali, pastu ai nk kawen, pastu ai nk bukak bisnes sendiri...emm...ada lg, tp dh ptg2 ni fikiran tumpul sket...heheh...

tp tu la.. hanya 1 je yg tercapai dlm 10 golden dream ittew... entah kan sempat capai entahkan tidak... umur dh semakin maghrib ni...

cmf_premierleag posted on 4-6-2013 04:24 PM
yup, mmg betul tu
aku pun tidak le menghebahkan prinsip hidup aku ni....apatah lagi menghapdetska ...

wahahahahaaa... tergelak sorang2 ai baca posting uols ni!

ai dolu2 pon mulot bleh tahan puake... sbb mengata ada sorang kakak andartu yg suka nau kawan dgn laki org...
sekali ai yg jadik andartu... maybe balasan kpd diri ai sbb penah pandang rendah kat andartu... at least kakak andartu tu dh slamat kawen gak before umo dia 35... ai plak dh lebih 35... kat dunia gak Tuhan bagi ai cash!

cmf_premierleag posted on 4-6-2013 04:16 PM
dan sekarang, aku serahkan saja pd Allah utk soal jodoh
sbb, Allah yg pegang hati2 kita ni sume
w ...

betul3... kita hanya merancang, selebihnya serahkan saja kpd Dia sbb hanya Dia yg tau apa yg terbaik utk kita.

Mmg kita harap dpt la jodoh yg solo-molo, tetapiiiii.... andaikata Tuhan kata laki org tu yg terbaik utk kita... pahit2 pun tpaksa telan gak la walopun x redho (sbb org sekeliling melahar berbakul2)... khenn...

Realitinya, kebarangkalian utk para andartu dpt laki solo-molo tetap ada... tapi peluang x besar mcm fucuk2 muda. Mungkin dlm 10 org andartu, hanya 3-4 org je yg bernasib baik dpt jodoh yg ok. Selebihnya dpt la stok2 lebihan yg tiada kualiti kekdahnya, termasuk la laki org ittew.

Kadang2 kita kena fikirkan diri sendiri dulu gak drp mengambilkira mulot2 puaka org sekeliling sbb at the end yg akan tanggung dosa & pahala ialah diri kita sendiri.

jodoh pertemuan di tangan Tuhan, lambat atau cepat jer.
ai dikelilingi oleh rakan2 sebaya yang tak kawin2 jugak sampai sekarang. we share the same hobbies which is travelling, outing and what girls do lah. actually all my friend tu dah kerja estalish giler2 la, so ai yang kurang berpangkat ni tumpang rezeki orang la.. tuah badan ada kawan2 lord.
rutin ai, hampir sama jer..
1. pagi gi wat part time coz dah 2 tahun cuti sambung belajar
2. balik tengahari, buat assignment la biasanya.
3. petang kena get ready ke kelas master, kul 9.30 malam baru habis
4. malam kul 10++ baru sampai rumah
5. tengah malam sikit, depan lappy la, facebooking dsbnya.

my dreams for this year:
1. habiskan master, insyaallah habis early Julai
2. beli kereta baru, after get back to work
3. cari kerja baru, malas dah nak kerja kat tempat lama. nasib aku amik cuti tanpa gaji 2 tahun
4. cantikkan rumah, tapi lepas dapat kerja baru
5. gi umrah
6. sambung phd on September (not sure lagi, tp mak dok tanya " tak nak sambung ker?", best mak aku, tak pernah tanya bila nak kawin.. huhuhu)

Follow Us
leon_mclaren78 posted on 4-6-2013 04:30 PM
huhu..ekceli pesbuk ni ai buat sebagai catatan harian utk rujukan ai sendiri jah...cthnya mcm muvi ...

leon..lama tak nampakk...
ala..baru nak mintak FB ko. eksyenn..

aku suka ajer baca thread nie wp dah takde kena mengena. terkenang diwaktu muda2 dulu. ahaks.
dulu2 mengeluh - bosan, sunyi.
skrg..ambikk.. bz nak mampus. kebisingan  ajek. sakit kepala le pulak.

nak tanya la. ko marathon movie or tv series tu kat mana? share sket url.
aku nie, bz dari balik keje hingga anak2 tdo (mcm waktu skrg). jadi, tak sempat lah tgk tv.
biasanya time aku tak bz/lepak tu le time takde citer best kat Astro or adik ipar tgk bola.
solution aku hanyalah kat internet sajok lah.
ada alternative. tonton.com tapi, aku kurang berminat sket lah nak tengok. lagipun kena bayar tau utk episode2 yang lepas. aku baru ajek bayar rm10 utk tgk episode 1 - sebenarnya saya isteri dia. ada lagi kredit. maybe nak guna utk tgk - teduhan kasih pulak ( mmg sah tiap2 hari tak boleh tgk, sgt2 peak hour utk aku)
best lagi tgk citer omputih dari cite2 melayu nie.

aku yg masih di awal 20an ni pon tension tak kawin lagi....

last year berkenalan la pulak dengan budak yg lagi muda 2-3 tahun dari aku...

n dorang dah kawin dah beberapa bulan sebelum kenal aku...

tahun yg sama kawan aku ade la 2-3 org memberi kad undangan majlis dorang..Huhh

Tahun ni mak, aku dah start bising dah....siap ckp mak umor ko anak dah nak masuk dua dah...

aku aaarrggggg.....

semakin aktif para andartu nampaknya...usah gusar dan gelisah...bleh tanya doc love...sedia membantu kaum2 hawa yg ingin mencari cinta sejati...1andartu...

apa pandangan andartu2 semua kalau jodoh anda semua adalah dgn laki org? ya, memang anda tidak mahu, tetapi hati lebih terbuka kpd suami org daripada lelaki bujang...

ini semua disebabkan faktor usia...dan serba sedikit sikap dan perangai andartu2...

leon_mclaren78 posted on 4-6-2013 04:57 PM
wahahahahaaa... tergelak sorang2 ai baca posting uols ni!

baca komen hangpa, tingin nak jumpa hangpa
bleh la pakat jd cik kiah
moh kita buat andartu reunion

ifanonline posted on 5-6-2013 11:44 AM
semakin aktif para andartu nampaknya...usah gusar dan gelisah...bleh tanya doc love...sedia membantu ...

mcm mana caranya en.ipan nak membantu tu?

kuota ada 4 jer...x cukup..

p/s : angin kus2 dtg balik ke?

sue_0684 posted on 5-6-2013 01:32 PM
mcm mana caranya en.ipan nak membantu tu?

kuota ada 4 jer...x cukup..

mcm ni lah, memandangakan kasih syg aku terhadap andartu tidak berbelah bagi...ape kata forumer2 andartu di sini organize satu get-together...aku akan war-war kan kpd forumer lelaki sape2 nak join..

amacam andartu2 semua? ade bran?

erkkk ..   

ifanonline posted on 5-6-2013 02:08 PM
mcm ni lah, memandangakan kasih syg aku terhadap andartu tidak berbelah bagi...ape kata forumer2 a ...

Then u nak buat apa dear?
Skodeng dari jauh???

Innrukia posted on 5-6-2013 02:39 PM
Then u nak buat apa dear?
Skodeng dari jauh???

i jadi organizer bagi pihak lelaki...u bleh organize pihak wanita...amacam?

ifanonline posted on 5-6-2013 02:55 PM
i jadi organizer bagi pihak lelaki...u bleh organize pihak wanita...amacam?

i think thats a very good idea.... tp kena tgk jugak sambutan, sbbnya i paham majority kawan2 i pemalu orgnya termasuk i

Innrukia posted on 5-6-2013 03:02 PM
i think thats a very good idea.... tp kena tgk jugak sambutan, sbbnya i paham majority kawan2 i pe ...

takpe, itu la tujuannya...tak ramai pun takpe...as long as ada initiatif...

ifanonline posted on 5-6-2013 03:11 PM
takpe, itu la tujuannya...tak ramai pun takpe...as long as ada initiatif...

then kena draft plan ler.... where to start? i tak pernah coordinate this kind of actvty...

Innrukia posted on 5-6-2013 03:22 PM
then kena draft plan ler.... where to start? i tak pernah coordinate this kind of actvty...

why not jumpa di masjid? kalau dah berkenan...teruih angkat nikah...