CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wrxevo

Aku isteri jatuh cinta pada tunang orang

kalau aku berada dalam situasi mcm nie..
mula2 skali aku pujuk secara baik laki aku tuh..
kalau x jalan aku pujuk cara kasar sket..supaya hati die terbukak sket..
dan kalau la die pun berkeras sgt dan berdegil ya amat xnak gi berubat,then baru aku nekad mintak cerai.
kalau die x nak bercerai,aku nekad jugak nak mintak cerai..
sebab dalam perkahwinan kan salah satu cara nak mendapat zuriat.
aku ade bukti yg bole buatkan die ceraikan aku.
xdapat cerai cara baik,cara len pun bole..
islam dah bagi garis panduan pada kite.
so ikut je lah.
dan kalau mamat tu nak kawen ngan org len pun tu die punye pasal.
aku bole idup sendiri.tp kalau ko nak wat mcm aku cakap nie ko kene nekad dan bersedia untuk idup sendiri.
banyak lagi pempuan dalam dunia nie yg x kawen atau jadi janda..x mati pun dorang.
daripada buat dosa2 kering,baik idup sendiri.tu jalan yg terbaik.tp yang penting kene nekad dan bersedia..

Reply #101 tatin_pink's post

Stuju ngan cara u... Hidup kena berani...

~Life must go on~

Aku mula semangat balik dgn opinion kamu semua..

Sapa ckp aku tak pernah pujuk suami ?  Dari lembut hingga lah bab kasar.  Bila lembut. suami buat endah tak endah saja.  Bila kasar pulak, tengok dia buat tak tahu, bnyk daa brg2 kat rumah ne pecah belah.  Tangan aku ne, dah bnyk daa kesan-kesan luka tumbuk kaca.  Aku pernah bagi cakap mak mertua aku.  Mak bapak aku lagi tak tahu kekurangan suami aku, tetapi mak mertua aku pula sedap mulut melantak aku.:@
Sejak hari tu, aku tak kisah lagi dgn mertua dan ipar duai aku..Kalau ada hati nak balik ke rumah mertua, aku balik lah.  Kalau tak, seronok lagi stay d rumah..
Suami aku pula, mungkin nak pujuk ke tu, dia belikan kereta idaman aku subaru wrx yg aku pakai ketika ne.  Sapa yg gila harta, tentu lah seronok suami belikan kereta, tetapi aku ??  Aku dlm kubur nanti, takkan pula wrx ne yg sedekah kn al-fatihah pula.  Jln terbaik, berdiam diri je lah.  Berkali-kali dah aku minta cerai, suami tak layan pun.  Aku, kalau dia depend aku, tak kisah lah bagaimana keadaan dia.  Tetapi bila buat tak endah tu, seolah-olah aku ne apa ya ?  Aku tau minta cerai tu besar dosanya.  Tetapi dlam keadaan aku cam ne, dpt kh kamu rasakan ?
Aku berhubung dgn Evo ne pun, tak pernah sekali-kali pun aku serahkan tubuhku padanya.  Sebab apa, dia masih lagi menghormati aku.  Kalau lah dia buat aku tak senonoh, memang benar pun dia lelaki yang tidak baik.  So, terima kasih memahami diri ku...
Pengalama mcm ne, aku sangat gembira berkongsi dengan kamu semua.  Buah fikiran yang diberikan, dan pendapat yang bernas aku jadi panduan hidup di masa akan dtg, bkn utk ku saja, utk mereka-mereka yang mengalaminya.

Reply #103 wrxevo's post

kenapa tak mintak cerai kat mahkamah..tunjuk segala bukti yang ada??..

boleh kan???

Aku tau minta cerai tu besar dosanya

Aku tak pasti kalau dlm keadaan mcm ni kau berdosa atau tidak mintak cerai dari suami kau.....
Sebab yg aku cpk mcm tu ialah...salah satu syarat sah Fasakh ialah seperti yg berlaku pada kau...kes ni dikira serius, kalau tidak takkan Islam benarkah tuntutan Fasakh jika suami "tiada upaya".....
Bagus kalau kau mintak cerai secara bersemuka dgn suami tanpa libatkan mahkamah...sekurang2nya "langkah awal" ni kalau berjaya spt jaga hati dan tak jatuhkan air muka suami dan mertua kau.....
Tapi kalau tak "lut" jugak...bg aku tindakan mahkamah adalah tindakan yg peling terakhir yg kau blh lakukan...dan you dont espect benda ni akan selesai dgn mudah...makan thn tu...campur ngan tekanan jiwa yg kau tanggung selama 8 thn...mungkin kena tambah 2-3 thn lagi.....
Aku bkn nak sgt tgk korang bercerai...cuma nak terangkan "hak kau sebagai Muslimah"...ini dah digariskan terang terangan dlm syarak....

P/s.....cuba kau ajak suami kau buat "permanian beradas".....rasa2 kau dia nak tak..?

Balas #104 pressor\ catat

kompom tak nakk..dah try pujuk pun, alasan dia rugi je duit kalau tak jadi anak :@

Follow Us

Balas #106 wrxevo\ catat

Pelik betul la suami u nei...

Andainya dapat ku reverse balik masa ini, ingin ku putarkan waktu itu.  Bayangkan hanya sekadar satu persahabatan, akhirnya aku terjerumus dalam dosa cinta.
Sebelum ini, ada beberapa rak ...
wrxevo Post at 8-1-2009 22:56

Wahh.. terkejut aku bila baca kisah ni.. takut pn ada gak..
kisah betul ke ni?
macamna ini sume bleh berlaku ye.. mudah2an tuan umah mendapat pertunjuk dan hidayah dari Allah swt..
ameen..

apa citer terbaru tuan umah? masih dgn kekasih gelap ke?

aku nak citer sikit la. dulu aku pelik dengan wife2 org yg masih layan lelaki lain. tapi aku ada pengalaman sendiri yang membuka mata aku. aku ada rapat dengan beberapa org kawan sekerja aku yg lelaki. dalam ramai2 tu ada sorang yg suka mengusik aku suka sms aku dan suka ym aku.

tapi reaksi aku, aku diamkan diri jer. tak balas sms atau ym dia. kalau dia usik aku dengan gurauan daring aku balas balik dengan cara yg agak kasar. bukan kasar memaki hamun tapi kasar dengan gurauan jugak seolah2 aku anggap dia cuma bergurau jer nakkan aku.

so, bila kadang2 aku pikir balik mungkin sebab2 perhatian yg melampau yg dicurahkan itu menyebabkan kita mudah cair. tapi nasib baik dan ALHAMDULILLAH aku tak penah cair sebab aku takut dengan balasan ALLAH. bukan nak cakap besar, aku pun takut diuji dengan dugaan macam ni cuma sebab aku penah melaluinya aku tahu macamana caranya untuk elakkan diri dari terjebak dalam masalah ni. bila aku bukak ym aku nampak jer mesej2 dia aku tak reply. tapi dalam pada tu aku duk berdoa jugak agar hati aku tetap dan tak dibolak balikkan. aku memang tak boleh nak elakkan diri dari dia sebab kami rakan sekerja. banyak berurusan dalam hal kerja.

Wahh.. terkejut aku bila baca kisah ni.. takut pn ada gak..
kisah betul ke ni?
macamna ini sume bleh berlaku ye.. mudah2an tuan umah mendapat pertunjuk dan hidayah dari Allah swt..
ameen..
htt ...
mihawk Post at 24-8-2009 14:45

Motip korek thread lama?

uols, apakah teras utama dlm perkahwinan secara hakikinya?

adakah persatuan kasih sayang antara 2 jiwa? atau semata2 untuk mendapatkan zuriat mcm rabbit dan kucing? atau kombinasi antara keduanya2 yakni kasinh sayang 2 jiwa dan berpadu dgn zuriat?

maka jika salah seorang itu cacat batin  ( mandul) terus kasih sayang itu luput dan bercerai berai, hatta sanggup gigih mencari pasangan lain?...  so jika inilah, maka selain ujian HIV, ujian kemandulan jua wajib dilakukan, so kalau dah kawin, takdelah benda2 sebgini.....

untuk tuan rumah, Ingat Tuhan...  kembali kepada agama...  cari one yg u close, luahkan dan minta nasihat,... dlm masa yg sama, every inch u teringat kat lelaki tu , u berdoa kpd Tuhan agar dilupakan lelaki tu.... jauhkan diri. lupakan.. lupakann ... lupakannn...
lepas tu, senjata kaum perempuan ni tangisan.... tak salah kalau pujuk laki sampai nangis2 untuk berubat.....  yelah kita paham, tujuan zuriat tu,  selain menjaga kita di akhir zaman, di akhir makan, maka mudah2an dia meneruskan hasan kita... mensedakah alfatihah kepada kita sepnajng masa.....    kita usaha dulu.......

akak , kalau za...biar lelaki banyak jatuh cinta ..jika perempuan lain je tu...mmg akak pernah curang kan dulu?

Post Last Edit by halil_ksbharta at 26-8-2009 08:29
uols, apakah teras utama dlm perkahwinan secara hakikinya?

adakah persatuan kasih sayang antara 2 jiwa? atau semata2 untuk mendapatkan zuriat mcm rabbit dan kucing? atau kombinasi antara keduanya ...
alyana Post at 25-8-2009 13:02

kena faham kenapa Allah ciptakan manusia berpasangan lelaki dan perempuan... tujuannya adalah untuk saling melengkapi antara satu sama lain... manusia diciptakan Allah memiliki nafsu shahwat... sebabtu dihalalkan oleh Allah perhubungan seks sesama manusia berlawanan jantina... cara macam mana dihalalkan??? cara dengan perkahwinan. So tujuan utama perkahwinan adalah untuk membolehkan kedua-dua makhluk berlawanan jantina ini menyalurkan nafsu syahwat mereka dengan cara yg diredhai Allah... seterusnya memperolehi zuriat dari perhubungan tersebut... dan zuriat-zuriat itu jugalah yg akan turut sama seperti ibu dan bapanya akan mengesakan Allah menjalankan tanggungjawab mereka beribadah kepada Allah (Matlamat akhirnya)... begitulah seterusnya...

so... kalau suami atau isteri tak berupaya untuk melengkapi pasangan masing-masing... maka Allah benarkan perpisahan yakni ia adalah perkara halal yg paling dibenci Allah...

111# bacteria82

ape salahnye bro..
sekurang2nye xdela di mjd pusaka di dasar sana..
lg pun bgs utk dijadikan pengajaran untk sume..

kalau dah sedar tu baguslah....cepat cepat balik semula ke pangkal jalan

cam mana pon kau salah kau BINI org....

hahah...bak kata ustazah bayyah

kita buat
kita dapat

dapat apa tuh x tau
dosa atau pahala

jeng jeng jeng~

stuju......itu semua mainan syaitan....bnyk2kan la berzikir & beribadat ya

baik selamatkan diri hang kalo hang nangis kat dunio tak per ngan nangis kat akhirat nayaaaaa...
MaxSteel Post at 8-1-2009 23:16

hurm.... susah nak cakap.. tp sape yg pernah rasa menda ni je paham ape keadaan sebenar.. tp percayalah.. kalu lelaki tak buat hal dgn isteri dulu, selalunya isteri takkan cari pasal dgn suami... tp kalu suami mmg kdg2 saja nak cari makan kat luar.. yelah.. maklumlah.. kat rumah lauk yg sama je hadap setiap hari.....

sile kembali ke pangkal jalan...
kalu tak jmpe, gune gugel map..