CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sixfullbar

Merged: Pengalaman Pahit Manis Peminat Komik/Manga

aku, member yg pinjam Kreko aku, aku kata "tak payah pulangkan... xtempat nk simpan dh"

skang aku dh benti beli Kreko. download aje. tp memang xde tmpt simpan. sokaba the Sun free pon aku tak amik. bsepah umah kang!

huhuhuhu nasib baek ummi aku sporting...takde bakar2 cume kene perli je coz adik bradik sibuk beli baju aku lak sibuk beli komik...muahahahahaha

Reply #80 xcalibur07's post

nanti DVD bleach plak kena sedekah kek mak

Reply #1 sixfullbar's post

org lain bakar xde...tp sndiri bakar......

sbb rosak bnjir............lps tua anai2 m'yerang.............atrnya yg dibakar......Majalah Gila-gila dari 1988 -1994, ujang keluaran2 awal, koleksi Alam Perwira, Jejak Wira, Juara Wira dan beberapa lagi............

sekotak  detective conan penah dibakar oleh mak aku dulu sebab dia bengang tengok aku asik baca komik je..

pengalaman pahit manis masam masin korang sebagai peminat komik n manga

aku ni sangat gila kan komik dan manga sejak skolah rendah lagi sampailaa aku dah masuk u ni... aku tau korang pun ramai gak camtu...

tapi bagi yang tak sebulu dan tak berapa layan komik ni macam takleh terima je kalau aku layan komik ni...

ada satu time ni, time tu aku lepak kat mapley, kebetulan ada kedai jual buku and mag so alang-alang aku gi beli topup, aku beli laa komik baru... time tu komik conan baru kuar... pastu aku sambung laa lepak balik kat mapley ngan member2 aku... tapi sebab topik dorang borak ni bosan dan aku pon tengah excited nak baca komik kan...so aku pon baca je laa kat situ... tapi ada sorang mamat ni iaitu kawan kepada kawan aku tetibe je cakap 'eee, baca komik? cam budak-budak!"

aku ngan member aku ni terkedu jek... aku dah laa tak kenal die, tetibe je nak judge aku. kawan aku yang tak layan komik tu pun tak cakap pape.. tapi sampai skang aku ingat apa dia cakap...

die tak tau dari komik laa aku hafal nama-nama planet[sailormoon], kisah2 purba dan lagenda[doraemon] termasuk jenis-jenis dinasour, tamadun mesir dan hal-hal saintifik dan medical macam team medical dragon tu sume laa... banyak lagi kan...kalau culture jepun lagilaa best... siap ada upacara minum teh laa, tarian laa... aku suka gila belajar benda2 tu sume. sebenarnya komik ni bukan reka saja-saja... tapi orang yg bodo sombong camni anggap orang yang baca komik sume macam budak2..

korang ada tak experience or respon or ape2 laa cerita disebabkan terlalu gilakan komik dan manga ni? huhu....

dulu aku penah kena bantai ngan mak aku pasal aku mengamuk adik aku hilangkan komik kesayangan aku heheh

ps : mod kalo da ada sory yek.. merge jela

[ Last edited by  elle_april at 13-12-2008 02:24 AM ]

Follow Us
oja penah makan  anime  minum anime tido anime selama beberapa hari berturut2. ditemani papa mama dan kaka oja.

Reply #2 seroja's post

eh.. menepati soklan kew niw?

Reply #2 seroja's post

aku pon penah camtu... tapi aku dok layan onemanga hehehe... bayangkan aku habiskan 100+- episod death note dalam masa dua hari... sanggup tak tido tak kuar tak makan semata2 nak tau ending die

kalau anime aku layan ngan adik2 kecik aku... yang skang ni ada kat astro ceria tu.. hagemaru...

Reply #4 elle_april's post

euwww death note... penin paler tengok cite tuh (rujuk anime jek)

memula jek tengok.  si saper tuh ... susah sgt nak tipu. taw jek apa si L nak wat.

Reply #4 elle_april's post

bayangkan la... cite naruto da ep 200 lebih br nak tengok.  harus la makan minum tdo depan PC kekdahnye

tp yg beshnye,,,,, satu kuarga berkampong sekali

aku smpai dh tua cmni pon minat lg anime ngan manga..
rilek jer...

yg pnting ada geng..
hahaha..

elle.. aku masa kat U mmg ade org camtu.. ye la.. dah aku sorang je yg minat.. yg lain kata aku cam budak2..
aku ape lagi laser je la.. rambut sama hitam.. hati lain2.. sukati la nak baca ape.. at least aku membaca.. korang dok gosip ngutuk org tambah dosa.. :@ :@ pedas sekali je la.. kasi mau paham sket..

teringat masa zaman menyimpan komik nih.. mak aku gi jual komik2 tu kat lori recycle paper   habis duit aku.. habis komik aku.. langsung aku tak beli dah.. kalau aku ade umah sendiri baru aku beli dan bawak komik2 aku kat umah baru..

pengalaman pahit..err..komik dibakar hehehe

boleh rujuk thread ni..

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=240239

Merged.

paling tension bila bagi orang lain pinjam, lepas tu lupa sape yg pinjam, org yg pinjam pun buat2 lupa...

pengalaman paling pahit...member abg aku pinjam komik dragon ball tak silap lebih dari 10 buku kot...lepas tu bila nk mintak balik dia leh buat muka seposen ckp byk buku dah hilang tak tau letak mana, yang tinggal pon 2-3 bijik ajer tu pon koyak²

bukan nk ganti...hampes :@

Reply #96 buDak_gaTaL's post

jahat tul kalau macam tu

dahlah pinjam..tak jaga harta orang :@