CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 34240|Reply: 113

SPCA~Society for the Prevention of Cruelty to Animals

banyak aktiviti yang dijalankan oleh SPCA diantaranya:

- korang boleh adopt kucing yang comei-comei dari SPCA
-boleh jadi volunteer utk bantu haiwan
-boleh beli barangan cenderamat dari SPCA utk menolong haiwan yang memerlukan bantuan.

dan banyak lagi...untuk maklumat lanjut layari laman web ni...
http://www.spca.org.my/

diantara kucing yang sedia utk diadopt .....

so kalau ada masa jangan lupa datang ke SPCA....

SPCA johor bahru
P.O box 186,
80720, JB.
Tel: 017-7773777(Vijeyan moorthy)

SPCA Ipoh
lot 38642, 4th mile, Jalan Gopeng,
31300, ipoh. Perak.
Tel: 05-5498196

SPCA penang
Jalan jati jelutong, 11600, Penang.
Tel:04-2816559

SPCA Serawak
lot 1787,Blok no.233,
6 1/2 mile perussien road, kuching serawak.
Tel: 082-618200

SPCA melaka
Lot 1115, 5th km, jalan semabok,
75050, melaka.
Tel: 06-2686261

A'aah betul tu finnie...
lagik satu,....sesapa yang tak sign lagik petition yang ada kat website spca tu....minta kerjasama u all untuk membuatnya. Sebab diorang cakap, mender tu dioarang nak bawak ke perdana menteri. Sesama la kiter membenteras jenayah terhadap haiwan!! :pray:

sedih betul aku tengok nasib binatang kat mesia.

sejak aku sampai US ni, belum pernah skali pon aku nampak anjing ke kucing ke mati kena langgar kat tepi jalan. kalau ade pon terlalu jarang, sampaikan dah setaun setengah aku kat sini tak pernah nampak lagi.

aku rasa orang kat sini kalau nak di bandingkan ngan orang mesia, mostly jauh lebih baik terhadap haiwan. pelik aku. kata kita ni islamic. ape haiwan takde tempat ke dalam negara islam? berbuat baik pada haiwan tak dapat pahala ka? sometimes aku tengok orang kite ni, yang nampak warak, tapi tak friendly ngan binatang. ape cite?

kalau korang ade Animal Planet channel (version US la, uk nye aku tatau), ade rancangan animal precinct. bagus betul. sape yang zalim terhadap binatang, kalo kantoi balai cerita.  setau aku mesia ade animal ordinance, tapi aku tatau la penah pakai ke tak. ala, pihak berkuasa pon zalim kat binatang. aku ingat lagi DBKL tangkap anjing kat belakang umah aku. mengamok aku kat dorang pasal heret anjing tu cam ****.

satu lagi yang aku tengok kat animal planet tu rancangan amazing animal videos. dalam tu banyak aku tengok animal rescue. terharu aku tengok dorang sanggup bawak crane, potong pipe air, kat tepi highway, semata mata nak selamatkan nyawa sekor anak kucing jek. antara tugas bomba kat sini ialah selamat kan binatang. dorang sanggup lakukan ape saje.

pastu satu lagi kat sini, baru baru ni, ade sekor harimau yang ade sorang kaya tu bela terlepas. pastu polis cari, and satu polis tu tembak mati harimau tu. dia kate terpaksa utk self defense. pastu terus investigate, betul ke self defense. macam polis tu tembak orang plak. kalo kat mesia, harimau kena tembak tu cam benda biasa gak la.

kenapa masyarakat kat sini (US) lebih perihatin terhadap kebajikan binatang? nak kata agama kite (agama rasmi maksud aku) tak ajar, tak plak.

[ Last edited by BeanDiesel on 16-8-2004 at 06:15 AM ]

MAZIDUL This user has been deleted
aku selalu tendang kucing yg curik2 masok rumah aku

Follow Us
ish tak elok la kor nie....jangan la disepak kucing tu...kecian kat dia... kalau tak suka...angkat lepas tu letak la kat luar.

Good Topic!

ala comelnya kucing2 kat sini....
tapi aku nak tau..kenape ada kucing yg dia org bunuh?especially kitten yg ada org hantar..

aku tak tau la citer ni betul ke tak

mmm....citer tu memang betul...tapikan, tak elok kalau cakap kena bunuh...just say....put to sleep.

kenapa diorang matikan haiwan tu?mesti ada sebabkan.

Semuanya adalah kerana haiwan itu susah untuk diselamatkan. Cuba bayangkan...kalau anjing tu dipukul dengan teruk oleh orang yang tak ada otak, sehingga berdarah atau patah-patah. Ada satu case, anjing dipukul dengan teruk di kepala oleh owner yang tengah mabuk...luka kepala dan seterusnya luka yang lama boleh menyebabkan luka berulat (maggot). Korang mesti pernah dengar orang cakap,"Mati lagi elok kalau hidup merana".

ok sowy pasal perkataan bunuh tu....

tapi ada yg kata kalau dia org anta kucing2 dia org,kucing2 tu semua dikuarantin utk di "tidurkan"....walaupun ada yg hantar kucing dia org time tu dlm keadaan sihat walafiat....

tapi aku ada dgr citer jugak yg spca ni tak cukup peruntukan utk membela haiwa2 kat situ...

kecian spca nie...spca nie under kerajaan atau persendirian?

Put to sleep

the biggest problem for SPCA is the pet accommodation kat dlm tu tak dapat menampung bilangan yg kerap masuk..dan juga kalau the animal is diseased teruk dan tidak dapat diselamatkan..better to put to sleep then let them suffer..

put to sleep adalah cara yg tidak menyakitkan utk "mematikan' pets tersebut.

rasanya SPCA tak cukup funding utk buat byk lagi kandang/tempat tinggal utk pets yg makin hari makin byk sbb tu kena put down to sleep...that's what is happening in the SPCA in the states..kalau pets itu dilepaskan pun..ade chance it will come back to SPCA again..BTW kucing suka beranak banyak..

Sarawak:

SPCA Serawak
lot 1787,Blok no.233,
6 1/2 mile penrissen road, kuching serawak.
Tel: 082-618200

jheeeeehehhe salah ejaan jalan nya tu finnie, cok dah betulkan.

kalo org sarawak(kuching) taktau, tempat ni tersembunyi sikit dari jalan besar, on the way dari batu 6 ke pasar batu 7.

Maskot SPCA Sarawak ialah Flora, seekor kucing bulu 3 yg dijumpai kena dera dengan teruk kat market, Flora ni kucing kaki 2 je, 2 lagi kena potong.

Flora meninggal dalam tahun 2001.  selalu gakla tengok liputan SSPCA kat Sarawak Tribune dulu2 pasal Flora & the Friends.

i can't read, even type dan surf the net pasal ni rasa air mata tak tahan nak keluar..

sedihnya.. tu ler tak berhati perut betul orang yang seksa flora tu.. ciannya... uwaaa.. sambil tulis nie pun terkeluar air mata...

la nie kucing-kucing ckucin pun tak boleh nak lepas.. asyik berkurung aje..  mana tak nya.. hari tu jiran cina sebelah rumah tu nama dia LIM.. balik tin arak kat kucing kita dalam kawasan rumah kita.. kucing tu tak pun pegi rumah dia pun.. isk.. geramnya.. baling depan2 kita. hari tu baling ngan batu.. rasa nak langgar jerk cina tu ngan keta..

rasa nya amik gambar mamat LIM nie.. nak tunjuk kat peminat haiwan.. orang yang suka penyeksa binatang... klu ada law.. mau aje gi wat kes bagi saman ini orang.. then jatuh hukum duduk pulau sorang2. macam dia sorang jer nak hidup..

uiihh marah ni.. marah ni...

Originally posted by ckucin at 8-10-2004 07:17 PM:
sedihnya.. tu ler tak berhati perut betul orang yang seksa flora tu.. ciannya... uwaaa.. sambil tulis nie pun terkeluar air mata...

la nie kucing-kucing ckucin pun tak boleh nak lepas.. asyik be ...

apesal tak sound mamat tu? kalau aku... aku sound jerk.. gadoh pun gadoh laa.. mcm s**l jerk... aku cukup pantang org buat kucing aku ikut sesedap ati jerk..

spca melaka kat sembok..tak penah nampak pon..byk kali dee pusing situ,...kate dah pindah..tp cr dlm tenet...still kat situ..tapi tak jumpe...

dee...
try tanya trus kat staff dia thru internet dalam web spca tuh...

kalau tak jawab cuba call tengok?

SPCA's Fostering Friday

"Oh, so cute! But I've got no time.
I live in an apartment.
I can't have a long-term pet."

Sounds familiar?? Consider this...

:: fOStERiNG fRidAY ::
All you need is spare time and a short period in your timetable and huge doses of love!

SPCA receives approximately 1,000 canines and felines and due to lack of space, 90%
are humanely put down
but we can't be doing this forever... it is not the answer! So, we are looking for
foster homes to care for the
young, orpaned, sick or injured pups, dogs, kittens and cats. Once they are well, we
will look for homes for them.

WhAt iS fOStERiNG?
In the event where adoption is not possible, we offer our foster programme. It is
the act of temporarily caring for
the young canines and felines.

WhY ShOUld i CONSidER fOStERiNG?
SPCA has so many surrendered animals and it is almost impossible to look after all
of them.  
Putting the frail down is not the long-term answer. So, if the kind could help look
after them temporarily up to the next
adoption roadshows or until they are strong, many lives could be saved.

WhERE CAN i GEt ANiMAlS tO fOStER?
At the SPCA shelter, of course! We are at Jalan Kerja Ayer Lama, 68000 Ampang Jaya.
If you lose your way,
you can always give us a call at 03-42565312 or 03-42535179.

hOW dO i fOStER?
Step One: Come to the shelter.
Step Two: Enquire of those in need of foster parents, browse.
Step Three: Fill in the 'Angels' Foster Club' form for our records.
Step Four: Take you foster pet home and give it lots of tender loving care.
Step Five: When your foster pet is strong, bring it back to the shelter and we will
put it up for adoption.

sape2 yg rasa xde masa atau keadaan x mmbenarkan anda memelihara kucing atau anjing,boleh laa sertai atau volunteer utk program Fostering Friday anjuran SPCA ni.

sape 2 yg x paham artikel ni ley tanye ye