CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mystica

kucing dan kurap

Originally posted by pcyduck at 6-12-2006 05:07 PM
kitten aku pn ader kurap...jangkit ngan arwah mami die...dulu mami die aku letak minyak gamat jer...ok jer...die kne kt leher..so nk elak die jilat aku sepit la kain kt citu..camm kucing aku pake s ...

pcyduck aku cube yek jawab pemasalahan ko nih...errmm rasenye kucing bekurap nih sbb kurang omega3 kot (kongpideng aka syok sendirik)...ape kate ko pegi bli minyak omega3 ni pastu ko cube renjis sket2 kat mekanan die...hoiii abg2 kakak2 lain meh le tolong jawab..jgn le kasik aku malu sorang2 sini...ahaakakakkakkaka....

Originally posted by pcyduck at 6-12-2006 05:07 PM
kitten aku pn ader kurap...jangkit ngan arwah mami die...dulu mami die aku letak minyak gamat jer...ok jer...die kne kt leher..so nk elak die jilat aku sepit la kain kt citu..camm kucing aku pake s ...

pcyduck, kalu kitty umo 4 minggu da makan solid food xyah risau sgt pasal susu. bill jack tu good food already..bule lembikkan dgn susu cam yg duck wat sekarang..xde susu air suam pun bule..masuk 6 week da bule bagi dia geget2 bisekut tu jek sbb bil jac pun bukan keras sgt. daily just make sure duck keep them clean. ngan tuala lembap lap2 cam mak dia buat jilat2 tu..mata n tinga expecially. since dia ade kurap b careful..always wash ureself b4 n after (with detol if possible) kang ngan awak sekali kene kurap..hehehehe

on kurap tu..sbb dia kecik lg susah le nak letak ubat yg kaw2 punye..try minyak gamat tu dulu..should b ok. kutu plak..kocik bonar nak sembur ubat pun. bb dulu mandikan jek, shampoo kitten punye..but with air suam2 kuku (make sure suam taw..celup tangan n rase bebetul) kalu x confident tosah la..risau plak haku..hehehehe ni kiranye kene buat cam jaga baby org jugak. ade satu spray kutu adams bule utk kittens but lupe la age bile bule setat gune..nanti bb cek yek.

jaga kitten orphan ni pentingnye kebersihan, makanan yg baik n keep them warm..insyaallah.

bile sampai waktu..bawak ke vet. one thing nak pesan, kalu vet nak injek sok, make sure vet tu cek kitty betul2..badan sihat, berat badan cantik, suhu badan ok..coz byk case if vet kurang prihatin..main cucuk jek kiok budak tuh..yela badan x kuat gi masuk plak vaksin..mane leh nak lawan..never ever vacinat tuceng bile dia x sihat, even kalu rase2 jek dia x sihat, cek tul2..better safe than sorry

@bbpie n @hate

terima kaseh bebayk bg info....penting bonar info ni kt aku....yolaa kitten tuh amanat dr mami die tuk aku...so aku kne jager eelok....
aku x tpikir lak kne mandikan ngan air suam...kalu ko tak britau aku dh mandikan ngan air sejuk....kakka..naseb baik...aku x penah mandikan die org lg...just lap2 je ngan kain lembab...cadang esok bru nk mandikan....
aku ade jumpe syampu tuk ilangkn kutu kt giant tuk pet nyer...bole ke aku gune tuk kitten aku tuh...kang gugurlak bulu anak aku....

kucing aku penah naik kurap kat tinga, sib baik dpt kesan awal.. aku sapu krim yg org sakit kulit slalu dpt
(alaa.. yg doc kasi kat klinik, dlm bekas bulat kaler putih tu)
sapu 2-3 hari, terus kurap tu kering, n kuping dia jatuh sendiri

Originally posted by Kambing_Gurun at 8-12-2006 04:22 PM
kucing aku penah naik kurap kat tinga, sib baik dpt kesan awal.. aku sapu krim yg org sakit kulit slalu dpt
(alaa.. yg doc kasi kat klinik, dlm bekas bulat kaler putih tu)
sapu 2-3 hari, terus k ...

ader gak cube ltk ubat tuh...tp die suker jilat..risola bende tuh kn beracun...tuh yg letak gamat tuh....

aku ade jumpe syampu tuk ilangkn kutu kt giant tuk pet nyer...bole ke aku gune tuk kitten aku tuh...kang gugurlak bulu anak aku....

dear, jgn gune flea shampoo ye..too strong for kitty. either carik shampoo betul2 for kitten atau just guna flea comb, xyah mandikan. harsh sgt la flea shampoo tu..

Follow Us

TOLONG OIIIIIII!!!!!!!

Ginger aku ni dah ada kurap pulak kat tinger, mata & ekor..pastu sejak aku bela Ginger ni anak2 aku & aku sekali ada gatal2 kat badan, gatal2 tu bintik2 kecik kaler merah..bila aku call vet drg cakap big possibility ringworm..tghari ni nak bwk gi jumpa vet,

Aku nak tanya la..vet tu cakap Ginger ni kena dimandikan dgn ubat utk pnyakit tu la kan..tapi bila aku tanya cost dia, akak tu cakap susah nak agak laa..sebab dia kata takde injection cuma mandikan je..

Ada sesapa tak boleh gitau berapa agaknya cost dia eh sebab aku nak siapkan duit dulu..taklah kang dah gi vet alih2 duit tak cukup pulak...

Reply #27 Syndora's post

meh aku jilatkan.. ehh bukan aku, kucen aku.. bluwekkkkkkkk

Originally posted by Syndora at 9-12-2006 12:09 PM
Ginger aku ni dah ada kurap pulak kat tinger, mata & ekor..pastu sejak aku bela Ginger ni anak2 aku & aku sekali ada gatal2 kat badan, gatal2 tu bintik2 kecik kaler merah..bila aku call vet ...

rege shampoo to lam 20-30 hengget je synd, should b jenis2 utk fungal la, yg vet bb kasi namenye sebolyse..biase vet tu charge consult fee 20..so pepaling 50-60 le kalu xde tambah ubat lain..

Bengang tul la..dah taip panjang2 hilang pulakkk!!!!!!!

Tadi dah bawak Ginger gi vet kat Melawati tmpt aku bawak Che Nab dulu..alamak mmg best aa Dr Ho. tu..:tq:..

dIA CAKAP gINGER NI SEBENARNYA UMUR DIA DALAM 3 BULAN JE..PASTU Banyak gigi belum kuar lagi..

Dia belek Ginger pastu cakap Ginger ni kena kurap..so kena injection la..pastu dia kata injection ni very painful..lepas inject after 1 minute baru terasa sakitnya tu..mmg betul pun, lepas kena cucuk kaki Ginger terus lembik pastu terus dia jerit NGEEEEOWWWWWWWWWWW............

Injection tu sebenarnya dah complete dlm satu jab untuk disease mcm scabies, ringworm, fungal & mites. Dalam seminggu ni segala parasite kurap tu bye bye selamat jalanlah..

Pastu aku tanya, adake sebab Ginger punya sakit ni yg buat aku dgn anak2 aku gatal2? Vet tu cakap sepatutnya tak, tapi mungkin juga boleh kena..so lepas ni kena mandikan anak2 aku dgn dettol la jawabnya..

Pastu aku tanya la..nape si Ginger ni makin kurang selera nak makan? Dia suggest  aku bagi vitamin, kira dalam vitamin tu ada la rangsangan utk makan sekali..sebab ikut logik dia cakap patutnya Ginger ni budak lagi & sepatutnya dia kuat makan, dan dia pesan toksah bagi ikan mentah la kalau boleh..oh..vitamin tu macam tiub ubat gigi je aku tengok, yg tak tahan gelihati tu siap ada perasa lak..dia rekemen kt aku perasa tuna..bau hanyir ya amat..tapi si Ginger suka dgn ubat ni!!

Oh..vet tu ada gak bagi kat aku syampu kaler biru dan suruh aku mandikan Ginger kat rumah nanti, syampu tu utk get rid  segala parasit, bakteria, & kutu kot2 ada yg nak berkampung kat badan Ginger ni. Yg aku pulak lupa nak tanya so kalau korang terbaca ni boleh gi tau tak, syampu tu perlu aku bilas atau tidak bila aku mandikan Ginger nanti? Kena mandikan Ginger ni seminggu 2 kali ngan syampu tu..

So lagi 2 minggu aku bawak balik utk check up & 1 jab lagi.

Total cost?

1st clinic aku call, drg nak RM200++..cucuk & mandi siap2..

Kat Petcare Melawati ni, aku kena charge RM10 utk consultation,  RM8 utk injection, RM5 utk syampu. & aku beli vitamin utk Ginger dengan harga RM22.

SO kalau kira cucuk & syampu baru RM23 inggit..syampu & mandikan kucing tu aku tak kisah aa boleh buat sendiri kan, lagipun vet tu mmg galakkan aku mandikan sendiri biar Ginger tak takut sgt..

Jadi cost keseluruhan RM45 ringgit..which is reasonablelah pada aku..

Lepas cucuk tadi balik umah bagi Ginger vitamin dia..melahap dia makan vitamin tu..pastu Ginger tidooooooo je..bangun tido dia cari food dia macam tak makan seminggu.

[ Last edited by  Syndora at 10-12-2006 12:00 AM ]

Reply #30 Syndora's post

first klinik tu nak RM200??..mak ai..mandi ngan ape tu mahai benor..

asal ek..vet bb dia mmg xmo bagi injek2, kalu gi first visit sure dia bagi shampoo suh mandi dulu..x jalan..tambah ubat makan plak...x jalan jugak tambah ubat sapu plak. ubat makan tu bb taw la dia xsuke kasik sbb byk side efek kat tuceng. injek pun same ke?..huk huk huk cian haku, asik kene berperang ngan comel nak mandi n letak ubat..cit

shampoo tu kene bilas rasenye synd..biasenye gitu la..kang xke kiok budak tu jilat shampoo..kih kih kih kih..(utk keterangan lanjut dinasihatkan anda rujuk ke vet itu ek)

Originally posted by bbpie at 11-12-2006 03:41 PM
first klinik tu nak RM200??..mak ai..mandi ngan ape tu mahai benor..

asal ek..vet bb dia mmg xmo bagi injek2, kalu gi first visit sure dia bagi shampoo suh mandi dulu..x jalan..tambah ubat makan ...

Ntah aa BB...macam charge gi spa pulak..

uhukss kucing haku pon suda kena laa ini kuraps kat tinger die...semalam bawak g vet kat connaught...yuhuuuu pcyduck aku dah tau vet ngan kodai mekanan pet kat situ ..sederet ngan bcb/cimb bank *off topic...

g bawak vet pastu vet amek selai bulu die..pastu vet pi letak kat microskop pastu panggel kami..nahhhhhhhh meghenit ko bende si parasit aku tengok ieewwwww..hoii mak serem..sib baik doktor kate mende ni tak bejangket kat manusia...pastu die henjek kucing mak (nahh bedarah tangan esisten doktor tu kena trajang dek kucing aku sbb die tekejot kene henjek..ahakss)...minggu depan kena henjek lagik dan minggu satu lagik kena henjek yang last...pastu aku bli sekali frontliner (pembasmi kutu dan parasit); bau spirit siot mende tuh fenin le kucing aku ...aku tanye tadek sempu ke hape ke ..die kate tak yah...injeksi injeksi ni akan membantu membunoh koman dari dalam serta semboran frontliner tu hanya dipakai sekali sahaja dalam sebolan..tanya gak dok camne die leh kena sedangkan die tak keluar pon..doktor tanye amek kat mane aku kate spca..die cakap memang die bawak dari sana lar..ahaiii lahhh...soo pade sape yang amek kucing kat spca tuh kalo doc spca tu kate kucing ni sihat dah injek/deworm le bagai..make sure korang double check kat vet tempat lain...sbb kengkadang pat jangketan kulit2 ni sumer depa tak amek pot selagi tak nampak terang2 kat depan mate dorang...

sib baik rumah haku tak pakai kapet kalu tak masak le kena anto dobi cuci...

p/s isk doktor tu punya kucing dua ekor hoii gemok nauzubillah..hiss gerem haku rase nak tumbok pon ade..hantap worr badan dorang...

Reply #33 hatemetoday's post

hate, kurap ke mites? gaya treatment cam mites..ade mende nguit2 bawah mirosekop tuh

Originally posted by bbpie at 12-12-2006 01:39 PM
hate, kurap ke mites? gaya treatment cam mites..ade mende nguit2 bawah mirosekop tuh

telinga kucing kami dah merah2 kesan bedarah akibat digaruk2 dan bulu pon gugor kat situ so nampak tojen jek..pastu nampak le mcm nak jadik kurapss..pastu doktor selak2 bulu die doktor tu kate ade mites..so sekali harong le penyaket die kurap + mites...so inject untuk kill the kuraps virus..and semboran frontliner ialah untuk kasik mati itu tok nenek sedara mara mites..ahaksss

ehh sape eh tadik g bawak kucing die kat melawati tuh...bak datang alamat penoh..akekekkekeke...

Reply #35 hatemetoday's post

aiyooooooo..double lagik..hehehehe cian tuceng tuh. bb paling menci penyakit kulit2 ni le..payah betul nak baik. mites lagi leeeeeee..haru biru, bukan tuceng jek yg jadik teleng ngan tuan2 ni sekali nak jadik teleng geleng2 pala..

[ Last edited by  bbpie at 12-12-2006 02:54 PM ]

@hate
ooo deret bcb yer..ok nanti aku ushar....brape ko kene caj tuk treatment kucing ko tu..

@pcyduck
bcb kat korner kan?..the next shop building baru pet care tuh..nama die everise veterinary...alah kiranye dari jalan besar depan tuh (yang semedang jem)..ko dah leh nampak kedai die..charging:

15 - consultation
30 - kuraps enjeksen

sumer sekali 45 hengget

pastu laki haku bli semboran frontliner - 60 hengget..iskk (sapo nak bele kucing memang le kena oang yang tak sayang duit)..so foget about this kalu ko nye kucing tak ada mites problem....

@bbpie

huh aku ngeri bile tengok si kucing tu asek le tegaruk2..pastu tak pasal2 bila aku rasa gatal2 merenyam satu badan dah haku tebayang mende mites tu dok kat baju2 kite..howaaa abes le sumer sarong kosyen/tuala mandi die sumer aku rendem ngan dettol nanti...eeiii geli aku tengok mende tuh meghenit2 lam mekroskop semalam...

Originally posted by hatemetoday at 12-12-2006 04:55 PM
@pcyduck
bcb kat korner kan?..the next shop building baru pet care tuh..nama die everise veterinary...alah kiranye dari jalan besar depan tuh (yang semedang jem)..ko dah leh nampak kedai die..char ...

hehe...ko ok la kucing ader sekor jer..aku 5...kalu nk kurap injection je + consultancy 15 kali jer ngan 5..dh 200++....belum ikur dr suggest bende lain lg..pensang aku...pastu aku tetiap ari mkn mi sedap je...nampak gayenyer aku kne g klinik govt..aku cadang pas 7 minggu nanti aku nk g yg kt UPM tuh...murah sikit kot.....

ader sesaper penah g hosp vet dlm upm x???

Originally posted by pcyduck at 13-12-2006 11:24 AM

hehe...ko ok la kucing ader sekor jer..aku 5...kalu nk kurap injection je + consultancy 15 kali jer ngan 5..dh 200++....belum ikur dr suggest bende lain lg..pensang aku...pastu aku tetiap ari m ...

kekeke..ko pikir ko sorang jek makan mi sedap tuh..ahahhahaha...takpee..kite doakan kucing2 awak sumer sihat dan cargas..errk gomen vet kat cheras tuh ada landmark tak? aku punye le pkir kat mana lar jalan selar tuh yek...rasa2 mcm nak sunat kucing kat situ le pulak...sunat dengan doktor melayu ahakss...nanti die bace bismillah seblom wat keje...akakkakka dah mcm sunat orang le pulaaaaaaaaaaaaaaaakkkkk.....