CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3614|Reply: 12

anak buah dh pndai ckp b*b*, tnjuk isyarat lucah....mmmm...cmne nk aja bdk gini?

korang ade anak buah @ anak sndrik yg dh pndai mencarut, wat isyarat lucah ke? mmmm....aku ade sorang anak buah ni, bru umo 3 taun....mak ayah die nieh keje....so kene la anta bdk nieh gi babysitter.....so tau2 jek la kan kalo dh anta kat babysitter, mcm2 bdk yg ade....n mcm2 prangai yg ade....so, mak ayah die ckp, anak buah aku nih blaja mncarut (ckp b*b*), tnjuk isyarat lucah (tnjuk jari tengah) dari bdk2 jagaan babysitter tuh la....

mak ayah die dh puas tego, tengking2....tp mybe sbab umo die 3 taun, x phm2 bahase lg kot wlpn dh pndai becakap sket2 ....lg satu anak buah aku nieh degil srupe mak die ....so aku nk tnye, cmne nk handle budak2 gini? mksud aku cara kite nk advice die supaye die x terbwk2 sikap tuh smpai ke besa....pndpat aku, kalo umo 3 taun dh pndai ckp b*b*, tak mustahil dh msuk skolah rndah ke, byk lg pkataan "advance" yg die akan blaja....aku riso gak tkut2 aku dh kawen nnti, aku dpt ank kecik2 dh pndai mncarut.....ikutkan ati, nk jek pelempang

dengan budak ni tak boleh berkeras,marah marah atau tenking sebab bila membesar dia akan jadi makin keras kepala, kena cakap elok elok, lemah lembut dan perlu dibelai selalu. Lagi satu kenalah jumpa baby sitter tu sebab dia pun kena bertanggungjawab, kita hantar anak kat dia patutnya dia kenalah jaga kelakuan bebudak dibawah jagaannya.

mmg tak elok bebudak atau remaja mencarut....masalahnya parent diorang pun mencarut depan bebudak...ini semua menyebabkan budak tu terikut ikut....

hantar dier ngaji agama...ajar bab adab ....insyAllah berkesan....

ada pusat asuhan kanak kanak bermula dari umur 4 tahun...masa tu budak tu akan diajar bab agama dan mengaji.... x perlu tunggu darjah satu pun....

ermmm mcm anak jiran aku...skit2 ckp babi..
nk jek aku lempang laju2..
mak pak dia..leh diam kan jerk...
kalo tiap kali ckp mcm tu..tampar skit kt mulut dia..bg dia igt..
jgn la smpi lebam2 birat..dh kes lain la plak...
kalo ckp bebaik x jln ..

Originally posted by ****e_olin at 7-10-2008 02:31 PM
ermmm mcm anak jiran aku...skit2 ckp babi..
nk jek aku lempang laju2..
mak pak dia..leh diam kan jerk...
kalo tiap kali ckp mcm tu..tampar skit kt mulut dia..bg dia igt..
jgn la smpi lebam2 b ...

ni laa masalahnya..mak bapak sayang anak tak bertempat....

lain kali kalau budak tu cakap camtu....ko lawan ajer budak tu balik depan mak pak dier.....

aku teringat seorang kakak ni...dier tak suka anak dier mencarut....bila anak dier cakap camtu...mak dier tumbuk cili...bubuh kat mulut budak tu.....

pada aku tak kisah guna kekerasan kalau benda tu mmg tak baik...budak akan faham...

ckp mmg senang, lempanglah skit2 dah buat, lebam2 pun ada.. dah pujuk elok2 slow talk elok.. kejap je.. pastu buat lagi.. aduhs camne ekk... mmg persekitaran memainkan perananlah..

Follow Us
masalah ni sama mcm anak lelaki aku gak..sbbnya ayahnya n keturunan ayahnya suka ckp bende ni la..jadi anak lelaki aku ingat bende tu elok..pening kepala aku nak..dah le ckp bende kita n bende lelaki punya..haru biru aku dibuatnya..dah jenuh marah n tp still mcm tu gak

Reply #5 abgboroi's post

idea bgus nieh ....kasik bubuh cili ....tp rase cm kejam sgt la plak

ish 3 tahun dah pandai... kalau budak umur cam ni tak de lainnya cam u cakap ni kes terikut....
nak ajar mmg tak bolehlah, nak put some sense into the child's brain tu mmg lah boleh, tapi first thing first, jgn biar lagi dia dekat dgn tukang ajar tu..
then lepas tu slowly ajar la kot?
Budak besar ni dah masuk kepala dia tu, mmg payah la nak buang apa yg dah masuk tu..
tapi dah jadi gini, I suggest u let ur abag tau, takkan dah tau environment cam tu nak letak lagi anak buah kat situ....

at this tender age, for me dgn siapa dia bergaul tu penting... sebab budak besar ni cepat terinfluence dan terikut... my son satu contohnya... keluar jap je bekawan, sat tu balik ada la benda yg dia kutip tiru, so far belum lagi pekataan cam gitu tapi bodoh tu mg dah lama dapat, cuma masa mula dia dapat tu me cakap jgn cakap gitu dia gelak n cakap lagi, last amek rotan acah2... "tak mau mii"   sampai sekarang tadak ALhamdulillah.. tapi tu anak me.. susah nak kasi reasonings dgn dia sebab dia tak terer cakap, so tunjuk rotan dia tau la benda tu dia tak boleh buat.... err tapi akdang tu tunjuk rotan tak jalan gak

Reply #9 kismis's post

tu la....mak ayah die pun kdg2 bile anak die sbut pekataan2 gitu, ade la diorg tnjuk cm nk bg penampar kat bdk tuh.....tp mlgnyer skejap jek die nk denga, sok luse wat lagik

mak ayah die nieh plak nk senang keje, x mau carik babysitter lain jge since diorg pun x nak lari bajet....bg diorg babysitter skang murah n bepatutan, so tuh diorg x mau carik babysitter lain....

Reply #3 abgboroi's post

pusat asuhan kanak2 nieh...tadika abim ke?

Originally posted by aristotle85 at 8-10-2008 12:31 AM
idea bgus nieh ....kasik bubuh cili ....tp rase cm kejam sgt la plak

takde laaa kejam pun...kanak kanak akan lebih dengar cakap bila diorang dihukum bila buat salah....

Originally posted by aristotle85 at 8-10-2008 12:36 PM
pusat asuhan kanak2 nieh...tadika abim ke?

x pasti pulak....aritu terperasan ada sekolah tadika agama boleh enroll serendah umur 4 tahun....rasanya banyak pusat dah ada utk anak 4 tahun.....

walaupun kita ni bukan baik sangat kalau mampu apa salahnya diorang belajar agama dari muda....bila anak kita pandai...kita puji dier...kanak kanak suka dipuji dan secara otomatik dapat mengelakkan perangai keji....

pastikan mereka pandai agama...bukan pandai cakap inggeris dan matematik sahaja......