CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 30302|Reply: 301

tepek la cite2 misteri korg time study dulu...

meh la cite..dulu time sekolah or kat kolej msti ade cite misteri yg korg lalui..
tp kalo thread ni da ade..mod jln kan tugas anda...!!

aku ade cite time aku study kat 1 kolej swasta kat utara malaysia..
aku duk hostel sebab aku ni junior lagi time tu...satu malm tu aku n sorg roomate teringin nak makan burger..time tu around 11.00 pm, disebabkan terlalu lah laparnye kitorg pon kuar tnpa izin..mase on the way nak balik tu kitorg bergelak ketawa lah ye la da dpt bnda yg nak knyg kan perot..mase dkat2 smpai kat hostel kitorg terdengar lah 1 bunyi yg kuat gle..bunyi suara pompuan mengilai..aduss menggelabah xyah cite lah..aku n mmber aku tu diam jek n xckp pape smpai lah dlm bilik baru kmi tnye n mmber aku pon dengar..mlm tu kami tdo tp 1 katil..burok btol prangai..

sok nye, aku pegi cite kat penyelia asrama n yang best nye selambe jek dia bgtau hstel tu mmg tempat laluan dia...aku ape lagi nangis lah suruh dia tlg wat pape..dia ckp dorg da penah pagar da tempat tu tp bnda tu berulang..hurmmm sem 2 aku duk umah sewa..huhu...

Balas #1 nazhidd\ catat

tu la ko...kuar tanpa izin..pastu ko tanak banje die burger...tu pasal la die nangis dan majuk..

dengar je ke? dia x tunjukan diri dia ke?

Balas #3 fathinaziz\ catat

xde plak..
tp elok gak tkot lor..

so,pas kejadian tu,ko gan kawan ko x rase pape ke?cam demam ke?buat perkare pelik ke?share la skit...

Balas #5 syam87\ catat

mmber aku quit study...
aku stay kat situ tp kalo aku tido lmbt msti dgr ade bnde bergesek kat dinding or ceiling umah..
tp Alhamdulillah xde r smpai demam..ade bdk 1 hostel ngn aku penah nmpak bnde cam bertenggek kat ats locker dia...ade yg nmpak kelibat tepi tingkap tp time tu kat tingkat 3..hrmmmm

Follow Us
xde pape usaha ke nak menghalau bende tu..aku rasa kalo bende tu berlarutan,kompom ade yg histeria...skang ni heboh pasal kes histeria sampai masuk berite...

ok aku nak share pengalaman kwn aku....

kat skool memang mereka berdua rapat (hida dan dira bukan nama sebenar).Hida ni prefect manakala dira budak skool biasa jerr...mereka ni dua2 duk asrama!kelas pun sama...so mmg sahabat baik la...

skool aku ni mmg tekenal ngn hantu2 jepun era 70-80 an..siap ada yg mereng tu bila kena sampuk...(mak aku citer lah tu masa zaman dia)

budak2 skolah mmg tahu pasal hantu2 jepun...langsuir...pontianak yg mmg wujud kat skool aku tu!memang akan diturun temurunkan dr generasi ke generasi!at least diorg tau mitos atau lagenda skool tu berpuaka...huhu..

masa kawan aku 2 org ni kena..time tu aku form 3!Benda ni jadi masa ada kem jati diri....budak 2 org ni mmg suka bab2 menjatikan diri ni..ianya berlangsung selama 3 hari 2 malam jer(jumaat - ahad)..buat pun kat skool jugak!aku mmg tak ske join kem2 ni..aku lebey suka duk umah tengok t.v on weekend....yg ramai join pun budak2 asrama..so boring....hehhe

kejadian berlaku pada hari sabtu malam ahad.....diorng biasa mandi guna bilik air tingkat atas (ting. 3 asrama pempuan) tapi memandangkan ramai yg guna bilik air kat situ diorang decide mandi kat bilik air ting. 2...bilik air ni jarang org guna kecuali terdesak...sebab ada kes kat situ..diorang ni agaknya nak cepat so lupa la ttg kes2 yg jadi kat situ...

si dira ni mandi dulu..manakala si hida ni basuh baju sket kat sink!lupa nak gtau...hda ni pakai spek...!diorang bersembang2....sampai la hida siap basuh baju...siap basuh baju hida ni masuk bilik sebelah nak mandi pulak (spek mata letak kat tepi sink)....hida nampak dira dah keluar bilik air coz turn dira lak basuh baju....mereka ttp bersembang...

bila hida siap je mandi dia keluar......tengok2 si dira baru start nak basuh baju!hida ni pelik lah so terus tanya ko ni baru nak basuh baju?bukan ko dah basuh ke tadi masa aku tgh mandi....dira buat muka pelik..then bgtau 'bila pulak aku basuh baju..tadi kan aku bgtau ko aku nak pegi bilik air tigkat atas jap amik sabun tertinggal...ko kata ok then aku pg la kejap'...si hida pulak lagi pelik pastu bgtau dira 'tadi kan kita sembang pasal lelaki2 hot kat skool kita ni?.ko siap bgtau lg sape yg ko minat'...

jeng...jeng...jeng.....dira kata manada aku sembang ngn ko..lepas ko masuk bilik air sebelah aku terus je keluar naik atas....si hida tiba2 rasa takot semacam...terus ajak dira cabot lari......maka tertinggal la baldi...sabun...baju dira...dan juga spek si hida......

tercungap2 diorang berlari naik atas mendapatkan budak2 yg lainnya....pucat biru muka diorang...takot punya pasal....

esok siang nye diorang ajak 2-3 org cikgu pg ambil brg2 yg tertinggal....masing2 muka cuak jerr...terus tobat jap tak nak p join kem2 ....huhuhhu....syian diorang...

[ Last edited by  penpink at 9-10-2008 07:51 AM ]

seram gak cite ko...meremang bulu rome ku...so ape cite kawan ko?xde yg kene kaco ke pastu?

Reply #1 nazhidd's post

org ckp kalau dgr kuat hantu tu duduk jauh dr kite

aku nye cite kat hostel uniten...
tgh aku lepak2 dgr2 lagu...ade plak org ketuk pintu 3 kali
tok tok tok...aku pegi tgk xde sesape...pastu msk bilik balik...tp x tutup pintu bilik la...ade lagi ketuk
tok tok tok...tgk lagi xde sesape...aku rasa serem skit...hehehe...pastu masuk bilik tutup pintu....trus dgr lagu lagi...sekian
xde la seram sgt tp time tu seram la jugak

Balas #10 red_devilgiggs\ catat

uniten mane?
bangi ke?
kalo da kena tu msti lah seram kan..
silap2 leh demam

Balas #8 penpink\ catat

agk menyeranmkan..
then ape jd ngn ko?
demam?fobia?
hu......undefined

Balas #7 syam87\ catat

ade r...penyelia hostel wat majlis bacaan Yassin..
urmmm lpas tu krg lah gangguan sket

Dulu thn 2000 aku diterima tawaran belajar uitm kat Sabah, kat sana ni la 1st time aku dok uitm yg serba kekurangan & frasarana yg . Pusat gym (sukan) dijadikan asrama bebudak lelaki yg dikelilingi hutan tebal. Sejak aku duk cni mcm2 aku dgr cerita, mcm2 hantu la aku dgr dr mulut org. Aku sendiri pun pnah alami waktu siang lg, pintu2 bilik asrama semua buka tutp sendiri pdhal xde angin lgsg. Aku yg jahil ni pun tiap2 ari bgn solat subuh tau... tiap kali pagi subuh kat sana semua anjing menyalak len mcm smpi berderau darah aku. Kjp bunyi layakan yg m'nakutkan kjp bising mcm ape.

Tiap kali ada meeting mesti nak raisekan issue psl budak kencing dpn bilik sendiri, da hancing mcm apa asrama ni. Semua org takut nk g toilet. Ada yg pnah nmpk darah yg byk mengalir dr shower.

Dr asrama kami nak ke kampus mesti lalu denai dlm utan tu naik bukit. Situ la yg plg takowt, member aku yg hati kering pun da kering trus psl t'nmpk ada sorang budak tanpa kaki lintas dpn dia semasa dia turun bukit tu. Aku pun pnah gak alami, waktu mlm bas uitm da terlepas yela dating punya psl kat dorm pompuan, so kami 3org t'paksa la jln kaki. Tgh dok jln tu tiba2 daun pokok bergoyang kat atas. Kitorg wat dunno je, tgh jenjln tu tiba dgr bunyi mcm benda lari laju kat blkg.... Zuuuppp... trus kitorg lari mcm nk mati smpi kat asrama. Smpi asrama member aku kata dia nmpk benda mata merah..

Tiap2 mlm kami ada prep class, ada sorg bdak prempuan ni. Tiap2 mlm dia slalu histeria, yg peliknya dia sorang je. Dpn2 mata aku time dia histeria dia kuat giler, meja kerusi terpelanting worr.. dia kata benda tu selalu ikut dia n dia mmg bole nmpk benda2 halus. Mcm2 dia nmpk da, nmpk benda kencing atas ustaz la, bnda berak rata dll.

Life kat cni mmg adventure giler, mcm2 bnda pelik ada. Ulat gonggok sebesar tgn pon aku jmpa ngan kala jengking merata-rata pun ada.

Satu lg kat cni juga la 1st time aku kena tindih... aku mrh giler benda hitam tanpa muka bertudung serba hitam tp bdn xleh gerak juga, skali br t'ingt bacaan pas aku baca trus terjaga.

bye

Reply #12 nazhidd's post

aku yg dengar mmg rasa takot......lepas dengar diorang cerita aku dah x berani pg toliet sorang2....aku pergi bertiga..huhuhu....

kwn2 aku yg kena tu citer diorang demam lepas balik kem....mungkin penat bercampur fobia...haha...sib bek aku x pegi...

aku ni x ske join kem2 motivasi diri atau apa2 kursus yg khasnya diadakan di skolah..scary....horror....sorry la....aku ni penakot skett

Reply #14 din_atos's post

kalau aku confirm aku quit .....x sanggup aku study tmpt cenggitu...owh tidakk

Reply #14 din_atos's post

seram gak ko nyer cite din...dan yg belajar kat situ mesti hati kering nyer kan...try la rakam pastu tepek kat sini...

Reply #17 syam87's post

rakam apa... dulu manada kamera digital, hs pun x xde kaler lg. Situ ada satu bekas bangunan asrama pompuan tp dikosongkan. Dgr dr cite org lamo kat citu la thn 1983 somting pnah ada kes sorang gadis gantung diri ngan  atas sbb masalah cinta. Senior ckp jgn sebut nama bdak tu klu sebut bayangan dia lalu dpn tingkap, so kna pggl M je.. Ngarut je kan, tp member aku men sebut je xde ape2 pun. Tp bsknya dia bgtau dia t'nmpk somting lintas tngkp dia. Xtaw la btul ke x

dah macam cite kekasihku seru plak..bile seru je name bende tu,die akan muncul..huhu seram2..

huhuhu...seram! cite aku mase study dulu dah tepek ke UITM.....tapi dlm bod misteri ni jugak...