CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2023|Reply: 2

Rumahtangga Cara Baru & Lama

Aku saje nk berkongsi article dr webpage http://saifulislam.com/ mmg sgt menarik utk kita renungkan dlm mendidik anak2 kita...kalo rajin bolehla melawat page ni.....byk tips rumahtangga n parenting...ni aku kongsi satu yg br aku baca
揢staz dan Ummu Saif orang muda-muda, banyak pandangan diberikan berdasarkan ilmu dan teori (mungkin?). Cuba lihat orang-orang tua kita dulu yang tak pernah menerima tarbiyah (harakah or others), tak fikir pasal fikrah, tak dengar ceramah, tak baca buku, tapi ikatan perkahwinan mereka sangat solid.. yang saya kira masih sangat relevan untuk kita teroka keunikannya walau pun konteks dan masa telah berbeza, tetapi falsafahnya masih sesuai sepanjang zaman

sambungan....

KETERBUKAAN MASYARAKAT

Sebagai pendakwah, saya mengambil kesempatan berbual dengan doktor tentang fakta-fakta yang penting untuk saya proses.

揗aafkan saya doktor, saya ingin bertanya sejauh manakah masyarakat kita datang ke wad psikiatri ini bagi mendapatkan nasihat pakar tentang masalah anak-anak?

puncanya ILMU....

ramai nak anak, tiap2 thn berbaris sebab dgn alasan....anak tu utk jaga dia dihari tua, kira2 cam pelaburan ....memasinglah kan tapi kena igt pelaburan tu bukan setakat melahirkan tapi didikan, didikan drp mak/ayah yg ada ILMU ...bukan ceduk drp contoh mak/ayah mithali dlm magazine yg anak dia 8 org semua jadi doktor...

satu yg i selalu perasan, org2 kita over simplified isu2 mendidik...A+B = C, sorry to say ...kaedah tu salah 100%...takde prototype dlm mendidik jadi kita sebagai mak/ayah kena ada ilmu, ceduk dan saring mana2 yg sesuai dgn karektor anak.....dan kita selalu leka dgn makanan fizikal anak2 seperti baju, mainan, kasut melebihi makanan spiritual....anak gersang dr segi emosi sebab kita terlalu sibuk mengejar fizikal...