CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2429|Reply: 8

jual rumah tapi kene bayar cemana nih??

haku beli umah pnjam kay bpp, tak pernah dapat surat potong gaji, apa apa... then haku nak jual umah tu ..dah buat pun, dah dapat surat izin utk jual semula dari pbpp, tapi masalahnya haku kene bayar kat bpp pulak! dah ler aku jual umah tu murah jek! tolong laaa sapa sapa leh tolong

Rate

1

Originally posted by sciencefiction at 7-9-2008 02:42 PM
haku beli umah pnjam kay bpp, tak pernah dapat surat potong gaji, apa apa... then haku nak jual umah tu ..dah buat pun, dah dapat surat izin utk jual semula dari pbpp, tapi masalahnya haku kene b ...

isyk, aku tau le ko risau.. tapi kasi detail lah sikit problem tu..

kot aku sorang je yang tak faham tak tau la...

bpp tu apa? kalo ko tak pernah  bayo..cemnaer ko dapat izin nak jual semula...

ataupun sekadar loan ko dah diluluskan, tetaoi tetiba ko  tukar pikiran nakjual???

ko masa nak jual tu pk tak pasal kos loyer bagai.. biasa, setahu aku, orang kalo jual umah.. dia  mesti amik utg sikit, at  least cover la lawyer fee yang dluk dia kena tanggung..

Balas #1 sciencefiction\ catat

leh tau BPP tu apa........
bahagian pinjamam perumahan ke....

puteir pun penah jadi cam tu gak.... dia kasi jual pastu dia tuntut apa bagai,.,,, we all bayar je.. tapi mmg rasa tertipu dgn BPP jahanam tuh

kalau boleh bagi detail lagi bagus. aku pun ingat nak jual rumah gak. kalau tahu masalah apa yg korang hadapi, bolehlah aku cuba elakkan nanti.

berapa yg puteri kena bayar bila jual rumah tu? harga asal rumah berapa?

kene bayar interest 2 tahun..... sbb puteri tak pernah terima pun surat potong gaji dan tak pernah potong pun.... tetibe je nak jual dia suh bayar extra.... marah betl (tak setel lagi pun)

Follow Us
uish..intan pun bercadang nak jual umah...kat bandar baru bangi..dalam slip mmg ada potongan...

puteri, pinjam berapa?

ada sesapa tau tak berapa kita kena bayar sebenarnya...contoh intan dapat RM 104 ribu...dah dua tahun kena potong gaji..adakah kita tetap kena bayar dengan interest?

kat pejabat tanah ke nak tahu dan semak nilai semasa rumah kita?

Originally posted by puterikhaleeda at 9-9-2008 07:39 AM
kene bayar interest 2 tahun..... sbb puteri tak pernah terima pun surat potong gaji dan tak pernah potong pun.... tetibe je nak jual dia suh bayar extra.... marah betl (tak setel lagi pun)

macam ni lah...
dah tanya habis habis kat perbendaharaan ke dan suh diorang justify ngape kena bayo interest??

sebab, dah tahu kita mmg pinjam dgn mereka, once disbursement dah dibuat 100% kepada pemaju, kita dah kena bayo...
kan ke kita dapat surat setiap kali perbendaharaan buat bayaran kepada pemaju (surat yang di cc kepada pembeli)...

sama kes mcm aku...
dah disburse 100% tapi tak dapat apa apa surat..tu yang  moskel..pehtu ariktu bc topik ni.. aku tanya kawan aku... dia ada dapa surat bila kena bayo dsb (selalunya surat tu utkmaklumkan bila kena potong, let say dapat surat bulan 9, bulan 11 kena la bayo-contoh)

so, aku amik inisiatif sendiri, aku call perbendaharaan pagi tadi, aku cek status ... pekerja perbendaharaan cek sume OK... cuma kerani bahagian tu terlepas pandang agaknya sebab dia tak buat..sepatutnya aku dah terima surat tentang arahan pembayaran since dah disburse 100%...

so dia kata takpe, nanti diorang akan buat surat utk potongan ..

so ikut yang aku faham....contohnya  aku kena bayaran 100% dalam bulan 7, patut dalam bulan 10 kena potong gaji dah... tapi sebab baru inform, dan dia bagi masa dua bulan utk kita bersedia utk potongan tu, maka katakan dalam disember baru aku kena bayo...so bayaran yang aku kena potong gaji tu, xde sama mcm bayaran yang patut aku bayar dalam surat (ketika loan diluluskan).. dia akan masukkan balik delay berapa bulan yang kita tak bayo... contoh sebelum ni kena bayo 1234... lepas ni kena bayo 1345...

so menda ni... kalo kita tahu kita pinjam.. kita kena buat sesuatu lah...

aku syukur sebab ada loan gomen, kalo tak seksa jugak nak beli umah kaloguna loan bank....

tepon tak pernah ada