CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bezita60

dedikasi utk ayah tersayang..

laju jek kredit aku kering kat thread ni..

selaju.. air mata aku keluar baca posting korang kat sini....

bapa xda satu perasaan pon yng istimewa tentangnya,
Emak dialah mnjadi bapa ..diala segala2nya bagiku..:kiss: Luv u mama...

bapa ,hnya rasa hormat jer aku berikan kepadamu...
hanya e2 yng aku mampu...

Originally posted by putubambu at 11-6-2008 04:48 PM
laju jek kredit aku kering kat thread ni..

selaju.. air mata aku keluar baca posting korang kat sini....
..

[ Last edited by  nyonya24 at 11-6-2008 05:27 PM ]

Originally posted by putubambu at 11-6-2008 04:38 PM
korang kena ingat ye..
walaupun mak ayah korang tak peluk korang..
tak bermakna diorang tak sayang korang...

mungkin org dulu tak reti nak express/show their feeling on that..
just sendiri  ...

ye..btol2..

ayah aku...

Originally posted by bezita60 at 9-6-2008 06:58 AM
Tak lama lg.Father's Day..
Jadi aku sj je nk ajak forumer sumer tulis citer2 korg yg korg ingat sgt....spjg dgn ayah korg...
citerla apa shj..
sbg mengenang jasa seorg bapa..dlm hidup kita..
...

ayah aku?

1.) Suka menyanyi....
2.) Pendiam...
3.) Simple man....tak banyak songeh
4.) Suka mengalah...especially ngan mak aku
5.) Honest........too honest sampai selalu kena tipu ngan orang...

Semoga ROH AYAH BERSEMADI NGAN TENANG...AMIN

Rate

1

Reply #65 nighunter71's post

tp kalau org nk tipu, bkn kira kita honest atau tak..
dh mmg org tu penipu..

Follow Us
Originally posted by bezita60 at 12-6-2008 06:45 AM
tp kalau org nk tipu, bkn kira kita honest atau tak..
dh mmg org tu penipu..

TU BETUL...TAPI KALAU KITA JENIS KENAL SEHARI PUN DAH PERCAYA ABIH..LAGI LER SENANG KENA TIPU...(MALEH NAK TAIP SEMULA DALAM HURUF KECIL..NGEH3X)

ayah........semoga rohmu dicucuri rahmat selamanya

ayah mmg x reti peluk/cium sumer ni

tp kita slalu cium dahi ayah masa dia terbaring sakit

Rate

1

Reply #63 nyonya24's post

apasal ko gelak pulak?

Originally posted by Vvenus at 11-6-2008 08:21 AM
hmm..ada sekali, masa tu aku student kat kolej di KL.  ayah aku dtg KL sebab ada meeting.  dia singgah nak jumpa aku.  masa tu lak aku kat kelas.  aku expect dia datang lepas kelas.  rupa2nya dia ...

sebak bila baca posting ni...

Ayah aku.... manusia plg sabar pernah aku jumpa. Tak kira dgn sapa, apa org buat kat dia, dia jugak laq yg mengalah. Dgn anak2, tak pernah tinggi suara. Apa silap aku adik beradik, dia nasihat leklok. Masa sekolah rendah, aku ni malas blajar, kalau exam tu selalu la report card aku kaler merah. Tapi ayah tak pernah marah. Dia peluk2 aku sambil cakap, cuba lagi lenkali. Selalunya aku tunjuk report card tu masa ayah aku balik lunch. Mak aku kejer jauh so tak balik lunch. Kalau tunjuk masa lain, mak aku ada....masak aaa aku

Masa aku darjah 1, ayah aku pakaikan aku stokin & kasut sekolah hari2, bawak aku lintas jalan naik bas. Masa kecik2 aku manja sgt2 ngan ayah aku. Bila org tanya aku anak sapa, aku kata anak ayah. Tak pernah aku kata aku ni anak mak. Ayah aku ada parut operate perut, so aku dengan bangganya bgtau org yg aku lahir ikut perut ayah aku tu.... Dah akil baligh kurang sket aaa manja tu, nak peluk cium dah segan.

Ayah aku gak la yg ngajar aku solat ms kecik2 dulu. Sabarnya la dia ni... ngajar aku cara & bacaan solat. Sekarang ni lak kejer nya ngajar anak aku doa2 thru phone. Macam2 doa dah anak aku pandai, ngalahkan aku lak

Impian ayah aku nak tgk anak2 dia blajar tinggi dr dia. Alhamdulillah aku berjaya tunaikan. 2 kali aku konvo, aku tgk dia bangga sangat... Aku adik badik tak ramai, 2 org je. Dia teringin nak tgk kitorg 2 org kawin & dpt anak masing2. Alhamdulillah yg tu pun terlaksana.

Skang ni ayah aku dah mula sakit2. Umur dah 65. Ayah aku mmg ada penyakit. Dia ada ulcer perut sejak aku lahir lagi. Bayangkan umur aku pun dah 30an, selama tu gak dia hilang nikmat makan. Ayah aku takleh makan makanan masam & pedas.  Masa aku kecik2 dulu, dia cuma mkn nasi lembik & ikan bakar je, pastu slowly bleh mkn nasi biasa, ikan, ayam goreng, mi & bihun yg tak pedas. Kalau gi kenduri, dia mkn nasi je. Kalau ada lauk ayam goreng, ada la lauknya.

La ni dia sakit tekak lak, susah nak telan mknn, dah sebulan lbh tak baik2 lagi. Dia pantang mknn berminyak. Blood pressure pun naik sket. Makan nasi ngan sup ikan je... Garam langsung tak sentuh. ari tu mak aku citer dia makan capati pun cicah air sbb susah nak telan... Ya Allah aku dah banjir ni.... Aku doakan ayah aku cepat la sembuh, sihat balik... aku blom lagi cukup berbakti kat dia. Aku nak spend byk masa ngan dia tapi aku jauh.... Ya Allah panjangkan la umo ayah aku... Cepat la mak aku pencen, aku nak ajak derang duk ngan aku....

Rate

1

Originally posted by Vvenus at 10-6-2008 08:38 AM

hmm...salah tu..jangan delete...aku bebila rindu, aku sebut jek..'ayah...ayah...' (selalunya dlm kereta laa bila aku drive sesorang).  lepas puas panggil dia, rasa lega sket kerinduan hati nih.

Ya Allah sama lah kita....................... kadang kalau teringat sangat... rasa tak terbendung.....

Originally posted by gam_gajah at 12-6-2008 06:27 PM
Ayah aku.... manusia plg sabar pernah aku jumpa. Tak kira dgn sapa, apa org buat kat dia, dia jugak laq yg mengalah. Dgn anak2, tak pernah tinggi suara. Apa silap aku adik beradik, dia nasihat le ...

sebak aku baca posting ko nihhh...........

Originally posted by gam_gajah at 12-6-2008 06:27 PM
Ayah aku.... manusia plg sabar pernah aku jumpa. Tak kira dgn sapa, apa org buat kat dia, dia jugak laq yg mengalah. Dgn anak2, tak pernah tinggi suara. Apa silap aku adik beradik, dia nasihat le ...Cepat la mak aku pencen, aku nak ajak derang duk ngan aku....

aku pun nak ajak mak bapak duk ngan aku.. tapi diorang mcm nak taknak aje.. mungkin tak selesa kot duk kat bandar besar mcm kl ni sebab dah biasa duk kampung.. nak pulak aku duk kondo skrg ni, lagi le diorang bosan kan.. tak sabar tunggu umah atas tanah aku siap, umah tu ada la tanah kat tepi sket kalau diorang boring2 boleh la diorang tanam serai ke daun pandan ke kat  situ ..

beberapa bulan lepas mak ngan bapak aku penah duk umah aku 2 minggu.. pagi seblum gi keje aku belikan sarapan, biasanya nasi lemak ngan kuih2, lunch aku balik bawak balik lauk, kalau ada bahan dalam fridge aku masak simple pastu dinner aku beli nasi goreng paprik kaa... nasi goreng pattaya ka untuk diorang..  sebab tak sampai hati nak biar mak bapak aku kelaparan kat umah aku sendri.. bapak aku marah sebab dia kata dia makin gemuk sejak duk umah aku .. mak aku cakap "seronok gak ek macam ni.. ada orang layan".. ... yelah kat kampung diorang yang melayan makan minum adek beradek aku .. anak2 kesayangan diorang yang spoilt brat tuh:@

[ Last edited by  mesmerize at 12-6-2008 10:33 PM ]

Reply #71 gam_gajah's post

aku kalau dengar cerita org tua2 sakit ni..
susah hati aku..
ingat mak-ayah aku kat rumah.. pun sakit2 gak..

mlm tadi tgk akademi al-quran tgk la peserta tu cium n peluk bapak diorg...airmata haku emngalir tetiba..teringat kat arwah bapak..oh..rupa2nya haku dah lama tak cium tangan bapak haku..dah 7 thn berlalu..last salam masa nak balik kolej..  byk sgt yg arwah tak sempat tgk..tgk haku konvo..tgk haku keje..tgk haku kawin..tgk anak haku..haku takleh nak taip dah..meleleh air mata ni..

Rate

1

AKU DOAKAN SEMOGA AYAH AKU SENTIASA BERBAHAGIA DISAMPING ANAK2.
WALAUPUN IBUKU DAH TIADA.. AKU HARAP AYAH AKU BAHAGIA DENGAN KAMI..

KEPADA AYAH DOAKAN SU CEPAT DAPAT ANAK YE!!! DAN DILIMPAHKAN REZEKI!!

Rate

1

Reply #75 putubambu's post

my father tetiba pagi ni, dia telefon...dia kata, : radu, ayah rindu sangat kat radu..Ayah sesorang  kat kampung ni..sejak arwah mak tak ada..ayah tinggal sorang je...rosly, dia lambat balik, ayah makan nasi bungkus je setiap hari, sebab isteri ly (nama singkatan Rosly, adik I), dia masak, ayah tak boleh nak makan, lain sangat dengan selera ayah"

I nak balik kampung la....lain macam je my father ni ayat dia...  

Rate

1

Balas #78 raducan\ catat

KALAU DEN DGR AYAH DEN CKP GITU DEN BALIK AJE!!.. HARI NI GAK DEN BALIK KG!

Originally posted by frenz at 9-6-2008 11:19 AM
papa aku plak..yg paling aku tak leh lupa...jasa dia yg menjaga aku masa aku tengah boyot anak sulung dan anak no2.....aku dgn somi duduk jauh..weekend marriage...so time weekdays, ayah aku la me ...

SO SWEET