CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bezita60

dedikasi utk ayah tersayang..

AKU TAK LEH BACA and habiskan tread ni coz.. baru baca satu posting air mate aku dah berjujuran... alfatihah tuk ayah yg dah pergi almost 3 years,, moga rohmu dicucuti rahmat dah tenang disisinya

Reply #21 tasha's post

samalah aku... kalau thread2 meruntun jiwa macam ni..
mmg aku lemahhhhhhh sekali..

ayah aku
seorang yang sangat penyabar.....

banyak dugaan dalam hidup kami..lebih

Rate

1

this song is for ayah - dance with my father-

Back when I was a child
Before life removed all the innocence
My father would lift me high
And dance with my mother and me and then

Spin me around till I fell asleep
Then up the stairs he would carry me
And I knew for sure
I was loved

If I could get another chance
Another walk, another dance with him
I抎 play a song that would never, ever end
How I抎 love, love, love to dance with my father again

Ooh, ooh

When I and my mother would disagree
To get my way I would run from her to him
He抎 make me laugh just to comfort me, yeah, yeah
Then finally make me do just what my mama said

Later that night when I was asleep
He left a dollar under my sheet
Never dreamed that he
Would be gone from me

If I could steal one final glance
One final step, one final dance with him
I抎 play a song that would never, ever end
慍ause I抎 love, love, love to dance with my father
again

Sometimes I抎 listen outside her door
And I抎 hear her, mama cryin

Rate

1

bapak,

aku xdapat nak rasa kasih syang seorang bapak...
sbb bnyak sangat adik tiriku
aku terima kasih jer kat dia
sebab sudi mewalikan aku..:handshake: .

terima kasi bapak:handshake: :handshake:

Rate

1

...bapak aku plak cam aku jer...rock kaprak gak...but in his own ways lah...hehehe...dialah yang selama nie antar aku pi kerja...dan amik aku balik kerja...so our relationship nie memang closelah...tapi...walaupon close...hes not a good listener...but he is a good partner kalau ko nak ajak dia argue on some issues...heh...kadang2 bley frust jugak...

...at my age...aku masih lagik bley kiss him whenever and wherever aku nak...even in public places...kalau aku nak cium dia...aku cium jer...pernah dulu kat jemputan kawin aku cium dia...then ada satu makcik nie...kawan mak aku...cakap kat mak aku dia nampak ada satu pompan cium laki mak aku...

...anyway...we have our good and bad days jugak...kadang2 gaduh2 gak ngan dia...cos he can be irritating at times...saja2 provoke aku...saja2 buat lawak pasal aku or things like that..hehehe...kalau dia antar aku pi kerja...dia tak suka kalau aku lelapkan mata in his car...pantang dia kalau aku buat gitu...pernah tu..aku tertidor dalam keter dia...tup2...bila aku sedar...aku nampak ada satu ambulan depan aku...rupa2nya aku dah sampai kat work...dia diamkan saja...tak kejut pon aku...

...and...kalau aku tertidor waktu nak balik rumah...dia pon buat hal sama...dia tak kejutkan aku...tup2 dengar bunyi pintu keter yang dia slam tu jer...bangun2 sedar dah de kat parking bawah block dah...

...hari2 dia antar dan amik aku balik...tapi...yang peliknya..hari2 dia talipon aku tanya what time aku kluar kerja...dah more than a decade aku kat tempat kerja tu...tapi hari2 without fail dia tanya what time aku balik...kadang2 frust giler aku...hari tu dia lewat...aku kluar kul 8 pagi...dia tiba kul 8.30 pagi...pastu dia pura2 cakap plak "eh...kan ko abis kerja pukul 8.30pagi??"...eeeeeeiiiiiii!!!...

...but...thats my father...the one and only...

Rate

1

Follow Us

abah...

abah dah tak ada... dah pergi menghadap yang Esa..
setiap hari paling kurang 5 kali aku sedekahkan untuk abahku doa...AlFatihah...moga dia tenang di sana...

paling tak lupa..
masa aku SPM... dapatlah gred 1..
walau tak secemerlang mana...
abahku lah orang yang paling bangga...

utk arwah atok yg disayangi...

you've been more than a father to me
your love, your dedication
your anger when i did something wrong.. purposely.. eheh
your laugh when i did my clowning
you've been gone for many, many years
but your memories still close to my heart
our kampung house still bear your existence
'tiang seri' where you always sit against still coarse.. untouched
my prayers always with you, atok..

Rate

1

my father.. pendiam, brainy and simple guy in world of acadamia..
walaupun dia jarang ajar anak2 dia kat rumah.. sbb sibuk mengajar anak2 orang lain..
tapi aku percaya keikhlasan dan kesungguhan dia mengajar tu Allah balas dengan
kemudahan untuk kami memahami fizik and add maths masa sekolah dulu without xtra tuitions...
unfortunately walaupun kami teruk belajar add maths sampai a levels...
bila kerja.. tak guna sangat pun ...

I am happy as he is now proud of us....
segala usaha dan penat jerih tak sia2..
i'm proud to have part of your chromosomes too..
happy fathers day..

Rate

1

ayah shi seorang yang penyayang.
Antara yang paling shi tak boleh lupa. waktu tu shi belajar di UiTM. Ayah terpaksa ikat perut nak kasi shi duit belanja. Ayah kata..biar dia tak makan..asal anak ayah dapat belajar. Itulah suara seorang ayah.

Rate

1

tak terkata ler rindu..

semoga roh arwah abah ditempatkan bersama orang2 terpilih di sisi NYA..

Aku ada 5 beradik. 3 lelaki dan 2 perempuan. Aku yg kedua. Sbnrnya kalau ikutkan, aku adalah anak sulung, abg aku dari ayah lain. Papa aku adalah suami kedua mak aku. Dulu mak aku dan bekas suami dapat seorg anak (abg aku) tapi sepanjang hayat aku, mana2 pergi, ayah aku mesti bagitau orang yang anak dia ada 5 orang. Tak pernah 4. Dan kitorg adik beradik semua dibiasakan introduce adik beradik kitorg sbg 5 orang. Dan ayah aku paling jaga hati abg aku, sampai kitorg kdg2 pernah jealous dgn abg aku. Itulah keistimewaan ayah aku.

Ayah aku seorg yg sangat penyayang, ada ketika kdg2 aku terfikir terlalu penyayang dan lembut hati sampai selalu di kenakan adik beradik sendiri. Dan terlalu mengalah. Apa2 pun yg berkaitan dgn adik beradik dia, dia mmg sanggup berkorban. Tapi pakcik makcik aku selalu mengenakan ayah aku. Dah berapa byk duit ayah aku habis ditipu diorg.

Selain dari itu, ayah aku dari muda sampai sekrg ni asyik kerja aje. Tak pernah berehat. Sampaikan ayah aku tak pernah ada hobi. Dalam umur yg agak tua jugak skrg ni, aku rasakan papa aku dah penat. Kdg2 aku tgk dia duduk atas sofa terlelap sayu je aku tgk. Ntah bila nak berehat papa aku tu.

Aku berdoa semoga papaku dipanjangkan umur. Byk lagi yg aku rasa belum aku buat utk membalas jasa papaku.

Rate

1

Rindu kat arwah ayah............mmmmmmmmmmmmm

Originally posted by NURMIMIE at 9-6-2008 09:45 PM

tak terkata ler rindu..

semoga roh arwah abah ditempatkan bersama orang2 terpilih di sisi NYA..

sama lah kita

Reply #34 Risma's post

Me too.  Rindu sangat-sangat kat my abah.

If I could just hear his voice one more time.  To have a whiff of his scent.  To have him hold me and say everything will be alright.  

He's gone.  There's no one I can call `abah' anymore.  That name has forever been deleted from my vocabulary.  

Originally posted by shigim_mardhiya at 9-6-2008 09:34 PM
ayah shi seorang yang penyayang.
Antara yang paling shi tak boleh lupa. waktu tu shi belajar di UiTM. Ayah terpaksa ikat perut nak kasi shi duit belanja. Ayah kata..biar dia tak makan..asal anak ...

aku rase ayah shi gune trick yg sama mcm aku .. aku pun selalu tk makan kalo aku belanje anak2 kat kfc, mcD, pizza, cakehouse etc. .. bile anak2 tanye nape aku tk makan, aku kate aku ade duit cukup2 jer utk bagi dorang makan .. so dorang selalu kesian dan suap aku sorang sikit .. bile si adik mintak beli mainan mahal, abang2 selalu ingatkan "abi takde duit la, tunggu dpt gaji" .. tapi sebenarnye aku saje tanak makan, takut gemoks .. hehehehehe ..

Originally posted by Risma at 9-6-2008 11:20 PM

sama lah kita

senasib la kitaaa...uwaaaaaaa

Originally posted by AnitaSabrina at 9-6-2008 11:40 PM
Me too.  Rindu sangat-sangat kat my abah.

If I could just hear his voice one more time.  To have a whiff of his scent.  To have him hold me and say everything will be alright.  

He's  ...

hmm...salah tu..jangan delete...aku bebila rindu, aku sebut jek..'ayah...ayah...' (selalunya dlm kereta laa bila aku drive sesorang).  lepas puas panggil dia, rasa lega sket kerinduan hati nih.

Saya rasa thread pasal ayah nie adalah thread yg paling menyentuh hati saya sejak saya jadi forumner cari nih.
Tk tuan umah bukak thread nih serta forumner yg berkongsi pasal ayah. Seorang ayah memang insan yang hebat.

Tak jemu dengar nasihat ayah yg selalunya menyentuh hati. Ayah bagi saya adalah kawan baik, financial advisor, career advisor, guru, ustaz...Mak saya dah meninggal. Jadi ayahlah segala2nya bagi saya.

Kadang2 bila ayah tertido kat kerusi depan tv, hati saya berdebar2 bila nampak ayah saya tak bergerak2. Lepas tuh bila nampak gerak sikit, barulah lega rasanya. Bila dengar ayah terbatuk2 walaupun sikit, hati saya dah rasa bimbang.

Moga Allah panjangkan umur ayah, berikan kesihatan yang baik serta kehidupan yg sentiasa diberkati dan bahagia. Ameen.

Rate

1