CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: meow_tompok

experience ke 'cucuk'

Reply #119 zzcbr's post

org yg mencucuk mmg "meriah" dan suker le...org yg kene cucuk menggelabah tak keruan...leh jadik trauma...

Originally posted by medangmru at 13-6-2008 08:35 PM
org yg mencucuk mmg "meriah" dan suker le...org yg kene cucuk menggelabah tak keruan...leh jadik trauma...

ni cucuk apa nih??

ada sekali aku tengah drive malam kat hiway...masa tu nak sampai temerloh...aku ikut belakang satu lori ni...aku tengok cermin belakang, takde keta...so aku pun potong la lori tu....tetiba ada satu keta putih duk cucuk belakang...masa tu aku lom lepas lagi potong lori....so keta tu kena la tunggu kejap yek...aku bawak kancil je....pastu tak sempat aku nak masuk lane kiri, keta putih tu terus override belah kiri....berdesuppp laju...aku ni dah la cepat panik...benti kat temerloh terus suh hubby drive pulak...

pastu kat karak...sume keta slow jek...rupanya accident....walaupun keta yang accident tu teruk gila...terlipat dua tu...aku konpiden tu lah keta putih yg cucuk aku tadi....spoiler ngan sticker sama...

ngeri seh...

Reply #117 venom1's post

aku pnah kene..bwk 160 tetibe kuar van masok lane kanan...peh....risau kejap...smpat laa brake...hish..da tau kete tara pickup tayah la nk take chance overtake biler org tgh laju kat lane kanan

p/s. bagus nye..setiap kali kalu takde kete kat lane tgh masok la lane tgh walao laju lebey 110 pown ..tak ganggu org yg dok memecut kat kanan nun

cee bwk kt heway area johor.. sakit ati je kene cucuk siap high beam bagai.. by sporean car.. kita dh bwk 110 km/j..dia lg laju.. melampau!:@

Reply #117 venom1's post

hmmm... kalo heway 2 lanes, kt johor ni penuh lori.. nak menten lane kiri je ke?

kekadang kite tgh overtake lori berderet.. yg kete blakang cucuk angin.. nk suh kita ke mana.. langgo lori yg tgh terhegeh2 kt lane kiri tu ke? sabo la.. lps dpt overtake, blk la ke lane kiri.. bwk bersabo...

adeh... dh kata limit 110 km/j.. yg nk salahkan org dpn yg ikut rules tu pahal... nk laju bli kete terbang laa...

kalo lane kiri kosong, mmg haku ke lane kiri laa.. korg nk bwk 500km/j pun haku dulik hape... tp time haku terpaksa guna lane kanan, kasik laaa haku pakai dlu.. haku pun baya road tax haper..

Follow Us
mendapppp penat membebel2

Reply #126 syahza's post

aku sokong ko syahza...ni la yg aku mksdkan....nak overtake sket nye byk kete..tup tup ade lak yg nak cucuk2 dr blkg....ape ke he nye yop??!!!kalu aku jupe drebar cmni aku wat bodo je....da selamat potong br aku ketepi....

highway tu dibuat utk keselesaan dan menyenangkan perjalanan ke sesuatu tmpt...bknnye tmpt ko nak main cucuk2 kete atau nak memperlihatkan kehebatan kete...kalu la exciden, org lain yg jd mangsa..sape nak jwb beb??

lg 1, ape ke he nye nak cucuk2 kt corner maut?aku penah kene waktu bwk kancil on way nak ke tol bentong....nsb baik x terbalik kete aku...mangkok tu punye psl smpi trauma kwn aku nak naik kete...ape benda yg nk cpt pun aku x phm...pdhal aku tgk, smpi kt booth tol tu kena Q gak byr....aku mmg maki gle drebar tu...aku punye geram kt mamat tu, aku msuk tol sblh die turun tingkap pastu saje tyg touch n go aku......  ahhahah nak sgt cpt...las2 ko tertgl gak....pdn muke...

itu dia nak gi berak....tengah sakit perut sangat le tu. so buat donooo je.

Semalam kena cucuk lagi dengan pemandu yang hampeh..yang pentingkan diri dan yang fikir dia sorang jer empunya jalan. aku kalau bab speeding memang aku benci. apa guna kerajaan lpergi pacak papan tanda had laju?buat pameran jer kot tak pun sekadar nak untuk orang belajar mengira ke atau buat hiasan di jalan raya...gitu??? kalau kat situ taruk 90 ..apa dia baca sebagai 90 mph ke? :@  nak kata cempedak..tak pandai, tak sekolah pakai kereta mewah. waktu pun dah malam, apa perlunya nak bawa laju (peringatan kepada depa yang suka membesit macam pelesit tak kira motor ke kereta ke lori ke) bawa ala kadar jerla..takat terlebih 10 kmj tu ok la..ni bawa kat jalan kampung macam bawa kat lebuhraya malah lebih dari tu. aku memang tak simpati punya dengan makhluk jenis macam ni. nak suruh orang hormat dia sedangkan dia sendiri tak reti hormat orang dan pengguna lain. tak kisah la orang nak panggil aku skema ker apa ke..tapi sendiri pikir la...apa guna papan tanda had laju kalau bukan utk diikuti dan utk keselamatan?? bukan sendiri jer..orang lain juga. kot lebuh raya tu, ada 3 lorong, nak laju laju la... tapi kalau dah orang tu follow had laju dan memandu dengan had laju yang sesuai dengan lorong tu...tolong hormat kerana dia lebih berhak dari anda yang tak tahu atau buat buat tak mahu ikut peraturan.
aku dah kata, kalau betul hang emergency sangat, tak kira la sakit perut ke, nak terberanak ke, nak kejar flight ke..pasang hazard light, orang pun paham yang hang tu tengah emergency..apa guna hazard light tu kalau tak digunakan waktu kecemasan????
So kepada pemandu Toyota Camry warna silver no pendaftaran AFF 7356 .len kali pikir la orang len juga. jangan dok pikir diri sendiri jer. laju pun tak kemana, sampai trafik light..sama juga menunggunya....

[ Last edited by  CharlieDale at 30-6-2008 06:29 PM ]

waaa.....betul punye mara ko CD....aku kena aritu pun siap nyumpah lg kt drebar bongoxs tu....nk cucuk x agak2....lori Q memanjang kt lane kiri nk gak cucuk.....da smpi tol kalu touch n go xpela...ni kena Q tuk byr....alahai....

Reply #131 naedia's post

marah yang pertama, bawa laju kat area kampung. memang la dua lorong, tapi had laju 90, malam pula tu. dan sebagai pemastautin secara amnya, dah memang banyak kes langgar sebab laju. so kalau aku bawa kereta lorong kanan sekalipun pada kelajuan 90km/j secara logik akalnya, aku lebih berhak berbanding pemandu yang bawa kereta mengalahkan kereta lumba ni. bukan tak mau ketepi, tapi rasanya ini cara aku nak educate pemandu Malaysia yang tak sabar ni. lain la kalau aku bawa 60 km/j lorong kanan. yang tu memang aku akui salah aku.aku kalau kat lebuhraya, aku tak kisah sangat, ni masalahnya kampung. pada-pada la bawa tu.

dan bukan tak pernah aku bawa laju, aku pernah lenjan viva 660 sampai 130km/j (aku tak berani nak lebih laju lagi..aku pun takut aku plak yang jadi mangsa...) pada semua kawasan 60 dan 90 km/j tapi sebab emergency bawa orang kemalangan ke hospital. aku pasang hazard light, pasang lampu tinggi. so orang paham la yang kita dalam kecemasan.

bukan line kanan untuk memotong ke?? bukan untuk bawak keter sama hadlaju highway.....

Reply #133 naddieya82's post

memang utk memotong tapi utk memotong kenderaan  yang lebih perlahan disebelah kiri terutama lori yang biasa nya mungkin berkelajuan antara 60-70 km/j ( terutama yang berat..kalau kosong depa hentam juga sampai 90 km/j atau lebih).  setelah saya bertanya dengan beberapa pihak yang berkaitan, 90km/j adalah diguna pakai utk kedua dua lorong, tidak kira la hang memotong atau tidak. ini bermakna  line kanan tu bukan utk kereta bawa laju laju sampai boleh nak bagi high beam nak cucuk cucuk...

dan utk pengetahuan anda semua, biasanya waktu malam, lori suka rosak atau buat buat rosak terutama di lorong kiri. dan aku pernah cerita dalam salah satu thread yang aku sampai nak terlanggar belakang lori yang berhenti /rosak di line kiri tanpa sebarang tanda amaran. maka sebab tu aku lebih suka bawa lorong kanan pada had laju yang sesuai/tidak terlalu perlahan atau laju.

mencucuk kereta sambil makan cucuk2..

Reply #134 CharlieDale's post

nyawa berlebih2 tu Dale....

pasal cucuk mencucuk nie lah, sebijik gen2 milik sape tah tersagat divider teri hway..
baru pakai gen2 dah belagak nak mampos.. main cucuk2 org.. couple dlm tue..

gen2 tue la start mencucuk2, padahal hubby aku dah bwk 120km..
so buat bodoh je la.. sekali dia dpt potong dia pancung keta aku..
kami sabar lg, sekali dia pulak buat slow2 dpn kami..
lepas hubby aku potong dia buat lagik.. mmg carik nahas lah..
apalagi, hubby aku potong balik, jauh sket dia brek mengejut.. amek kau gelabah tekan brek..

tp dia mmg takmo kalah siut..
dia bwk gen2 1.6 kot, kami bwk camry 2.4..
start la adegan cucuk mencucuk, masa tu jln lengang..
last sekali hubby aku hlg sabar.. himpit dia smp dia gelabah ketepi lastly langgar divider..
masa tue aku dah gelabah dah tp marah punya psl aku bagi jek hubby aku buat gitu..
dr depan kami siap nampak keluar percikan api masa gen2 tue sagat besi divider tue..
haruslah jahanam gen2 tue..
dah tu apelagi, takkan nak tggu kot,  kami belah laaaaaaa..

Reply #137 WeirdLady's post

dan nasib baik pemilik Gen2 tu bukan warga cari apatah lagi kaki C&M thread..kalau tak sure no plet kereta laki hang dah masuk sini...

apa pun, aku memang tak berani nak himpit ke pancung ke apa ker...paling berani pun, aku tekan sikit brek bagi lampu merah menyala dengan harapan dia paham utk jarakkan kereta dia..so kalau dia sodok belakang pun...secara teorinya dan kebiasaanya orang yang sodok la bersalah. tapi aku pun tak nak la orang langgar aku atau berlaku apa apa kecelakaan. paling teruk pun aku pernah dapat middle finger dan orang pacung aku tapi..dia dapat sumaph seranah dan no plet kereta dia naik kat sini...hahahaha

Terus terang la aku cakap aku ni pun mmg salu drive laju...salu cucuk mencucuk walopon bukan berniat nak sakitkan hati pemandu keta kat depan....kalau drive kat highway mmg lane kanan tu bagaikan dibina dan diturap untuk keta aku je lah gayanya. But, the thing is....aku tak kisah kalau yg bawak at least 110kmj tu masuk lane kanan sebab nak potong kenderaan lane tengah..aku leh tunggu....mmg ar ko kene cucuk bakang sebab ada keta yg speeding laju dari ko sometimes..even aku pn salu kene cucuk ngan keta yg lagik mahal dan laju dari keta aku....but bagi aku selagi keta kat bakang tu tak bagi high beam it's okay je...yg bikin naik darah kalau siap bagi high beam tu haaa...selaku pencucuk aku pun berasa terancam kalau gitu.

Yg jadik problemnya kalau ada sang kancil ke..myvi ke...bagai....dahla bawak slow...dok pulak kat lane yg kanan sedangkan lane tengah or kiri kosong je..tak kiralah speed limit jalan tu baper pun..bukan speed trap tu korang yg bayarkan utk aku pun... Lesen beli ke hapa ntah?! Mintak maaf aku cakap...yg salu bawak gini biasanya pompuan ngan pak aji.

Lenkali sesapa kalau kene cucuk ngan keta WET2X2X EK kaler putih, ko beri je laluan then aku akan lambai tangan tanda tima kasih....

[ Last edited by  kambeng_masam at 1-7-2008 09:16 PM ]

Reply #137 WeirdLady's post

Silap2 kang esok lusa ada pulak warga Cari yg wat topic baru kat bod ni komplen pasal ada satu Camry 2.4 laju dok bawak secara merbahaya dan melulu ..kejar2 bagai....then kutuk2 owner keta tu