CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

[Merged]Arowana-merged with Arowana/Kelisa Club by mamantaro

RTG sekarang berapa Rm ek? aku nak cari spoon head RTG.. plz PM me for that info..

Reply #46 putra_bengal's post

RTG? ada gambar tak?

Red Tail Golden

tapi yg nie spoon head dia kurang..

spoon head ada. tp tak menonjol sangat.. kira ok la..

spoon head nie bermakna kepala dia melengkung mcm sudu.. memang cantik.. n payah nak dapat..

RTG nie jerlah yg termampu.. yg best tentang RTG ialah memang senang penjagaannya n slalunya akan menjadi.. masalah blue base/crossback or super/blood red or platinum arowana yg dikata mahal tue ada masalah gak.. slalu dia tak jadi.. dah ada blue base tapi crossback dia pula tak timbul.. platinum pula bila dah besar jadi blue base.. yg red pun mcm tu gak... kadang2 ada yg akn jadi n tidak..memanglah ada waranty tp larat ker kita nak tukar ikan n mula dari kecik balik.. bila besar tup2 tak jadi gak.. arowana bila dah setahun baru kita nampak warna dia...

arowana yg cantik slalunya mesti ada spoon headed.. org kata melengkung sudu tang kepalanya.. memang cantik n look so exotic.. pH air kena jaga juga.. utk menggalakkan tumbesaran ikan... bg makan sehingga kenyang utk bg pentumbuhbesaran cepat..

kalau boleh jangan bg anak udang... anak udang duk bawah.. so mata ikan boleh jatuh ke bawah menyebabkan ikan cacat.. sebab ikan akan sentiasa memerhati udang2 nie di bawah. lebih afdal bg makanan seperti cengkerik, cicak.. dan kadang2 lipan.. katak pun ok..

kepada semua... aku nak bgtau satu benda nie.. banjar red korang jangan beli la.. memang dari kecil nampak cantik.. bila besar dia akan jadi yellow arowana.. dia takkan jadi merah.. sebab tu harga dia murah berbanding jenis2 red yg lain..

p/s: my bela wild RTG dari indonesia.. dah 2 tahun.. wa kuar blue base kat badaan dia wo.. terkejut kami..

Reply #48 putra_bengal's post

spoon head tu terjadi mungkin semasa proses pembesaran. bukan semulajadi kot. mungkin cara dia mengambil makanan- asyik menyudu kelantai kurium aje. atau mungkin power head pump tu kuat sangat dan dia asyik main arus air kat situ.
dulu sbbkan minat kat ikan, aku pernah ambil kursus pengeluaran ikan hiasan dgn jabatan perkinan. lama gak. 2 minggu. ada belajar bab ikan kelisa ni. so aku rasa ikan ni betina. sbb kepala dia kecik. kalau jantan kepala dia besar sbb dia memerlukan rahang yg besar utk menyimpan atau mengeramkan telur di dalam mulutnya. wallahualam....

[ Last edited by  azam2066 at 14-4-2007 11:42 AM ]

Follow Us
ni agaknya disebabkan asyik mengutip udang di lantai akurium yg jadi gini ni......

[ Last edited by  azam2066 at 14-4-2007 12:53 PM ]

ni gambar aku ambil semasa berkunjung ke pusat ternakan kelisa milik kawan aku, kat kuala kangsar perak. sesapa yg minat nak beli kelisa, pm aku. kalau nak beli anak seko dua tu susah sikit, sebab masa kat dalam perut lagi orang dah tempah.

Reply #53 azam2066's post

azam.. aku nak beli kat kawan ko leh ka

ni jenis aro apa?

aku punya aro silver skrg dah tukar warna kemerah-merahan.mamber aku punya terkejut tgk colour badan ikan ni  
dah macam naga da.aku nak tunjuk gambar tapi camner yer?tolong ajarkan please....

Reply #56 denzy81's post

ko gi sini http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D1

arowana silver nie tukar warna kerana faktor pemakanan juga..

arowana kat opis aku ni mkn ulat apa tah.. apa nama ulat tu aa? rasa mcm nk ternak je ulat tu.. :bgrin:

Reply #58 millennium girl's post

MEALWORM.....

ni koleksi sebahagian dpd induk yg belum matang ( belum dilepaskan ke kolam pembiakan)

[ Last edited by  azam2066 at 17-4-2007 01:20 PM ]

prosess penandaan  induk yg telah di pawah(kawan aku menjalankan sistem pawah thdp ikan kelisa)

Reply #61 azam2066's post

wei.. ko tuka bmp la.. jpg siut besar storan gambarnya

caridotcom This user has been deleted
i bela Red Tail Golden

Reply #59 putra_bengal's post

ok... thanks :bgrin:

Originally posted by azam2066 at 14-4-2007 12:51 PM
ni gambar aku ambil semasa berkunjung ke pusat ternakan kelisa milik kawan aku, kat kuala kangsar perak. sesapa yg minat nak beli kelisa, pm aku. kalau nak beli anak seko dua tu susah sikit, seba ...

ini kolam tahir ker?