CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4092|Reply: 35

...bila terjadi pertengkaran...

...tadi aku ada tengok sebuah filem nie lah...so...ada satu babak nie si isteri tidak puashati dan marah2 si suami kerana asik lepak jer kat rumah...dan tak kluar pi jualan seperti biasa...bila si suami kasi alasan yang dia kepenatan...si isteri became hysterical dan siap tonjol2 kepala si suami...menjerit2 dan kept on poking her fingers at his chest...last2 skali...si isteri kasi suami dia satu pukulan sehingga si suami tersandar kat dinding before jatuh terduduk...

...apa pendapat korang tentang perlakuan isteri begini??...is it justifiable??...or...adakah sometimes memang patut suami diberi ajar camnie??...

pade aku, nak kate patut si isteri tu kene tendang sampai gitu sekali, idak le....tp dah die pun gi tunjal kepala laki die, ape ke hey nye yeop....?

Originally posted by peahjamboo at 19-5-2008 14:34
pade aku, nak kate patut si isteri tu kene tendang sampai gitu sekali, idak le....tp dah die pun gi tunjal kepala laki die, ape ke hey nye yeop....?
...bukan si isteri tu kena tendang ngan suami dia...tapi...si isteri tu debik suami dia sampai suami dia jatuh gedebuk kat lantai...

Reply #3 blackmore's post

ehhhhh...yeke? awat aku bace td ade word 'tendang'...?

font ko cute beno la kakak....dah la skrin aku pun kecik, heheheheh....byk lak alasannye yek?

confirm list name isteri tu ade kat pintu neraka....kurang ajar.perlu diingat walau ape pun skali kemarahan...kebencian...tetapi maruah org lain haruslah dijaga...ape lg ni suami sendiri.

tak patut, salah, berdosa besar

walau apa pun alasannya, seorang suami wajib dihormati, dilayan dgn baik.

kalau dah tak puas hati sangat pun, abih2 tinggi berleter aje ler.
mana boleh tunjal2, pastu tendang lak?

Follow Us
Originally posted by blackmore at 19-5-2008 02:30 PM
...tadi aku ada tengok sebuah filem nie lah...so...ada satu babak nie si isteri tidak puashati dan marah2 si suami kerana asik lepak jer kat rumah...dan tak kluar pi jualan seperti biasa...bila s ...

hehe itu sekadar filem la mod blackie..

Reply #1 blackmore's post

Ni filem hindi ker filem Indon ke filem malaysia boleh??

Sbelum aku komen wajar tak wajar, aku nak komen citer2 bodoh kat tv skrg.. itu salah satu contoh.
Contoh teladan citer yg membina sikit sangat, bw citer2 kurang ajar dlm masyarakat, so lama2 org ingat
menda tu cam biasa plak. Seolah2 itulah budaya melayu, padahal yg berkelakuan camtu sebenarnya segelintir org2 yg dah tak waras...

Klu betul kita tak setuju dgn seseorang or bertengkar skali pun cukuplah jwb2 mulut.
Pada aku, perangai naik tangan, tunjal2 tu kasar & biadap apatah lagi buat kat laki sendiri.
Klu marah maid pun aku tak buat camtu...
Nak ajar / sedarkan org bukan dgn cara kekerasan.
It doesn't work that way...

Originally posted by peahjamboo at 19-5-2008 14:43
ehhhhh...yeke? awat aku bace td ade word 'tendang'...?

font ko cute beno la kakak....dah la skrin aku pun kecik, heheheheh....byk lak alasannye yek?

...ko nie memang macam2lah peah...

Originally posted by nazijo at 19-5-2008 14:44
confirm list name isteri tu ade kat pintu neraka....kurang ajar.perlu diingat walau ape pun skali kemarahan...kebencian...tetapi maruah org lain haruslah dijaga...ape lg ni suami sendiri.
...kata orang tu...kalau tengah marah...semua perkara yang kita tak pernah buat bley terjadi...last2 bila dah cool down baru menyesal...memang betullah...waktu kita tengah marah...syaitan memang jadi kawan baik kita...

Originally posted by Vvenus at 19-5-2008 14:44
tak patut, salah, berdosa besar

walau apa pun alasannya, seorang suami wajib dihormati, dilayan dgn baik.

kalau dah tak puas hati sangat pun, abih2 tinggi berleter aje ler.
mana boleh tun ...
...eh...ko pernah nampak tak some couple nie...even time dorang tengah baik si isteri bley main tunjal2 pala si suami...joking jer katanya...and si suami pon bley ketawakan saja...ive seen it with my own eyes...time tu kat public lagik...kat majlis perkawinan...and the thing is...the pple around them pon bley tergelak sama...

Originally posted by lows^man^lyrics at 19-5-2008 14:44

hehe itu sekadar filem la mod blackie..
...yelah...sekadar filem...tapi...kalau tak pernah terjadi...takkan ianya di depicted in it??..ye tak??...cos citer2 filem nie kebanyakannya based on real events and situations...

Originally posted by yaszz at 19-5-2008 14:51
Ni filem hindi ker filem Indon ke filem malaysia boleh??

Sbelum aku komen wajar tak wajar, aku nak komen citer2 bodoh kat tv skrg.. itu salah satu contoh.
Contoh teladan citer yg membina siki ...
...citer indon...hehehehehe...laki dia penjual nasi goreng...tapi ko jangan plak cakap nanti pompan indon semua camnie...cos like the example given in my previous post...pompan melayu yang dok main2 tunjal kepala laki dia...

...dan lagik satu...bila terjadi pertengkaran...especially yang melibatkan mak mertua...kenapa isteri suka menyuruh suami membuat pilihan either燿ia (isteri) or his mother??...

Originally posted by blackmore at 19-5-2008 03:04 PM
...citer indon...hehehehehe...laki dia penjual nasi goreng...tapi ko jangan plak cakap nanti pompan indon semua camnie...cos like the example given in my previous post...pompan melayu yang dok ma ...

Heheh dah agak citer indon...

Satu trademark citer indon, pompuan dia suka besarkan mata (bkn jengil cam terbelalak camtu)
Laki aku cukup marah ckp apa pesen asyik buat mata besar2 camtu, dia meluat...

Btw, kitaorg tak pernah tengok, tengok iklan2 citer tu kat tv... dramatik tul...

mmg ade couple laki bini yg konon2nye open...bleh gegurau main tunjal2 kepala....kalo aku kem salam! jgn kate tunjal kepala, laki aku ckp ko-aku (time marah) pun aku nak nangis...kalo bkn time marah, die ko-aku dgn aku, takpe...

lagipun tak elok la lebih2 lagi pompuan (isteri) buat perangai tak semenggah cenggitu...tak seswei.....suwey ade la!

Td ada pertengkaran senyap antara kitaorg... sbb msg2 klu tak puas hati akan lebih diam dari biasa...
Pg td we all g ikea, aku tension sbb ada menda yg aku nak, dia nak beli later...pdhal reasonable price...
Balik dlm keter aku agak diam, cam merajuk gakler... aku rimas still ada buku2 lum susun sejak pindah ari tu
So muka 2-2 cam tension. Aku mmg tak suka bila senyap2 camni...
Spatutnya on the way balik nak singgah tesco buat groceries
Bila ty kenapa terus balik rumah, dia ckp nanti dia pergi sorang... alahai dia plak nak merajuk...
So aku biar jer ler, bole aku tenet.
Td dia balik tunjuk resit dia beli brg yg aku nak kat kedai perabot yg 5x harga kat ikea.
Dia plak buat aku guilty sbb aku rasa dia nak hold coz yesterday he just spent on something big.
Wpun aku rs tak best sbb dia pergi beli sendiri, tak ajak aku
tp aku tetap kiss pipi dia ckp tq. Ms tu muka masih maintain masam2 sket...
Skrg muka dah manis balik dah ...

Reply #1 blackmore's post

tadi aku ada tengok sebuah filem nie lah...so...ada satu babak nie si isteri tidak puashati dan marah2 si suami kerana asik lepak jer kat rumah...dan tak kluar pi jualan seperti biasa...bila si suami kasi alasan yang dia kepenatan...si isteri became hysterical dan siap tonjol2 kepala si suami...menjerit2 dan kept on poking her fingers at his chest...last2 skali...si isteri kasi suami dia satu pukulan sehingga si suami tersandar kat dinding before jatuh terduduk...

...apa pendapat korang tentang perlakuan isteri begini??...is it justifiable??...or...adakah sometimes memang patut suami diberi ajar camnie??...

citer apa ko tengok tu mod blek.. aku nak tengok gak boley tak?...    tapi aku harap ko jgn ler marah2 kat aku sampai dok tonjol tonjol kepala aku...    ko jgn bimbang aku tolong ko buat sumer keje rumah.. ko duk lepak aje wokey... dan errr...  ko juga boleh  tonjol dada ko kat 'kepala' aku  dan poking finger ko kat..... mana2 pun boley... jangan kat lubang idung aku dah ler..    ..  aku terima se adanya...     

Originally posted by blackmore at 19-5-2008 03:19 PM
...dan lagik satu...bila terjadi pertengkaran...especially yang melibatkan mak mertua...kenapa isteri suka menyuruh suami membuat pilihan either dia (isteri) or his mother??...

ko akan suruh aku buat pilihan ke nanti blek..       

Originally posted by blackmore at 19-5-2008 01:30 AM
...tadi aku ada tengok sebuah filem nie lah...so...ada satu babak nie si isteri tidak puashati dan marah2 si suami kerana asik lepak jer kat rumah...dan tak kluar pi jualan seperti biasa...bila s ...

fuh, bertengkar somi isteri ke atau sebenar dorang mafia russia yg sedang bergaduh..

12Next
Return to list New