CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lazyboss

Kenapa RIZ, Nadia akan lebih menyerlah dari pelajar yang lain???

Reply #58 watachiwa's post

aku rasa AF yg dulu  finalis kena sign kontrak 3 tahun dgn Maestro( but tak sure lah sekarang)

actually 90% of Maestro punya income dari Mawi, kalau Mawi bawa masuk fulus yg banyak
pelajar lain dapatlah buat album

sedih...tapi itulah kenyataan

Persoalannya adalah......dengan SYARIKAT mana mereka bernaung???

Kalau dengan MAESTRO .......mmg susah la nak survive....
Lihat AF5....hanya MILA ada album.....yg lain sepi....lambat kuar album....sebelum next AF muncul....suam suam kuku laaaaa...

KRU....?
Mmg boleh popular....
Tapi TERBAIK???/ Hampesss....
Mmg KRU akan ambik ciut miut jerk.....suara ke tepi.....
Lihatlah DAFI pun leh popular....

Lagi satu kalau nak SURVIVE....kena kaya
Cam AIZAT........ada duit....kan senang nak wat album...
kuar single....meletop lagik

AF5.....2 yg tak masuk final.......popular......sebab bukan dengan maestro ( Dafi & Aizat)

Yg masih ngan Maestro.....berlakon jerk laaaaaaa...

Originally posted by ColbyRaikkonen at 19-5-2008 10:25 PM
Persoalannya adalah......dengan SYARIKAT mana mereka bernaung???

Kalau dengan MAESTRO .......mmg susah la nak survive....
Lihat AF5....hanya MILA ada album.....yg lain sepi....lambat kuar a ...

Aku setuju yang masa depan diorang ni semua bergantung pada syarikat mana yang diorang akan bernaung. Kalau Maestro memang akan duk concentrate kat juara ajelah. Yang lain lain tu memang akan jadi pelakon drama aje.

Aku memang sokong Nadia sebab suara dia yang unik, biarlah kalau ada antara guru guru dia yang kata dia salah teknik menyanyi dsbnya. Pada aku biarlah salah pun, asalkan suara dia maintain macam tu. Dan dalam salah salah dia tu pun belum pernah aku dengar dia nyanyi sumbang pun lagi. Anyway aku akan rasa ralat yang kalau dia tak menang makanya tak adalah lagi aku dapat dengar suara uniknya tu, semua mungkin gara gara syarikat yang akan menaungnya nanti. Sedih. Dengan itu aku akan AFUNDI NADIA sebanyak banyak tidak...bermula dari sekarang!

Reply #36 naj13's post

kalau dpt pengurusan under ning pun ok gak kot.... sbb ning suka ambik dak2 sabah ni sbb dia nmpk bakat dak2 sbh ni...

Reply #36 naj13's post

kalau stacy under ning ok gak kot... sbb ning suka dak2 sabah yg berbakat ni... dia yg nmpk bakat bdk2 sabah ni...

Reply #1 lazyboss's post

Bila dh abes AF..kat luar tu nti dorg la yg akan tentukan kemajuan masing2....
Klu pakej x cukup susah gak kan....tapi klu ada rupa pun sore x best x leh go gak kan...
yg penting sokongan dr peminat bleh bantu dorg....

Follow Us

Reply #66 sherkmarch's post

betul tu... itu yg penting...

pendapat saya pula, riz and nadia sama jerk taraf nyerk ngan pelajar yg lain.

yang boler nampak berjaya kat luar cumer stacy jerk. bakat+fan based.

Originally posted by ami_liyana90 at 20-5-2008 01:25 AM
kalau stacy under ning ok gak kot... sbb ning suka dak2 sabah yg berbakat ni... dia yg nmpk bakat bdk2 sabah ni...

tol tu.....klu yg lain tu, susah nak cakap.... ....

nak bertahan mesti sentiasa ada lagu yg baek punyer..n fanz yg setia cam fanz CT n Mawi

tpi aku rasa af6 yg akan berjaya dlm nyanyian stacy,ngan riz,sbb drg versatile ...nadia sore ok tapi tak versatile, nubhan leh carik makan ngan tone dier yg unik plus mesti dpt lagu yg alah2 indon...kalau takat lagu jiwang karat..tak leh ler + saida klau ngan SNP bleh kot

ika, aliff, lufya...dlm lakonan kot leh ler..toi akan jadik cam Aswad...

tapi aku sokong stacy ngan nubhan=sabun

aku smpai la nih ttp kagum ngn sore nadia yg unik n powerful...bg aku satu kerugian kl nadia tk diendahkan lps nih...sore mcm nih rsnye tkde lg kat industri...go nadia!!

Reply #68 mr.tingting's post

kira bakat dan fan base je tak cukup rasanya~
dulu linda, felix disebut-sebut akan lebih berjaya diluar berbanding juara. tapi? aku takut stacy akan mengalami nasib yg serupa (tapi kemungkinan besar itulah yg akan terjadi) kalo stacy tak dapat material yg bagus....

bagi aku, riz cukup sesuai ngan acuan maestro... malah lagu2 yg dia leh bawak mmg trend male singer masa kini, and people love it.... cakaplah klon ke pebende, when people love it, you cant do anything about it

Reply #71 aminah's post

kalau nadia wat album dgn lagu meletop2 ala2 total eclipse of the heart aku la org pertama yg akan mengisytiharkan diri menjadi peminat tegar nadia...

Reply #74 miss_anne's post

sama dgn kita....  kita rasa nadia ni ada peluang utk mengharumkan nama malaysia di pentas dunia... sbb tone suara dia yg unik mmg seswai dgn market international...

Reply #75 ami_liyana90's post

dalam masa yg sama nadia still kena banyak belajar lagi....

perlu dapat sokongan dan dorongan dari semue....

nadia boleh punyerrrrrrrrr...redah jeeeeeeeeeeeeeeee

Originally posted by ami_liyana90 at 22-5-2008 10:52 AM
sama dgn kita....  kita rasa nadia ni ada peluang utk mengharumkan nama malaysia di pentas dunia... sbb tone suara dia yg unik mmg seswai dgn market international... :love ...

Itulah pasal, pertama kali dengar suara dia dah terpikat, kena dengan lagu yang sesuai lagilah meletop.

Reply #75 ami_liyana90's post

kalau nak ikutkan linda af2 pon dulu sore tone power  siap ngan package gi, pandai main gitar lak tuh...pas kuar jadi cover majalah sana sini ...lagu Jika kau kekasih pun kira top gak...tapi kejap jer

sayang bakat drg...rasa2nya pengurusan maestro kena main peranan..kalau tak leh handle student banyak baek lepaskan, manatau ada company lain berminat..

bukan senang nak survive...vince pun dah ilang, zahid pun skg dah suam-suam kuku, faizal hampeh, mawi dah menurun sket, mila mungkin masih leh bertahan sbb ada singel yg best2..buat masa ni arr tgk lah nanti

apa2 pon wish them all the best arr

Reply #78 Yujin_sshi's post

itu sume tgk rezeki... after all diorg ni kan bintang realiti... ala2 mee segera gitu... cepat naik cepat jugak turun... diorg kenalah pandai kekalkan populariti dan kerjaya diorg dlm menjadi artis ni... x sumer bintang realiti jth terus... ada yg  berjaya spt jaclyn victor... sumer bergantung pd rezeki dan percaya pd bakat yg diorg ada... best of luck to them... semoga berjaya dlm mengejar cita2...

ingin sangat Stacy, Nadia & Riz dlm top 3.... Stacy will be a champion.. and will survive juga kat luar, if KRu amik dia... walaupun rasanya... bila kat luar nanti riz akan lebih menyerlahhh (tak suka riz,, nampak culculative sangat)... nadia pun ok... Apapon jari jadi penentu... siapkan jari2 anda tuk finalist faverit