CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantamal

USM gHoSt StOrIes - meh syer kat sini....

Balas #180 remizati\ catat

manade cleaner memlm buta
tau kisah dak pompuan kat restu (klu xsilap)
berhari2 xaman sbb dok asyik dgr bunyi cakar2 kat siling
skali pak gad g check, anjing sesat da
dah kurus kering anjing tu

surau papan tuh mmg ada dgr gak byk kes
tp aku xpenah kena
cuma rs seriau tu ada la

Balas #181 comei\ catat

betoi tuh...
mane ade cleaner memalam..
aish..
sape tuh??
hihi..

ow surau papan pon ade kesahnye ye..
suke  tgk surau tu
cantik jek..

ada tau mkcik cleaner keja mlm2....
sya baru jumpa ja ari tu....
tnya la depa...amboi mlm2 pun keja gak ka....
depa kata buat over time pasai budak2 banyak dah balik cuti...depa kena kemas bilik yg budak2 tu tinggai....
kenkdg smpai koi 12 mlm gitu....
mula2 tkot gak....cam bukan mkcik cleaner betoi ja pun....

kat usm ni dengaq org dok cerita la tmpt yg angker gak kat tmpat school pharmacy tu....

Reply #183 hantamal's post

ye ke?
ntah ler klu yg baru ni blh.
klu jaman aku dulu, aku baik gak ngan makcik2 cleaner ni
sbb aku jarang balik kg, slalu lepak USM
tade pulak makcik2 tu wat OT memlm

pensyarah aku pernah citer,
bangunan studio lama hbp yg kat lereng bukit tuh mmg angker sikit,
sbb dulu2, masa zaman ali setan ker haper..
ader sorang pensyarah meninggal sbb eksiden..
dianyer kete terbabas kat lereng bukit tuh,
lepas tuh,
ada sorang pensyarah nieh citer,
dia kata kat studio budak seni,
byk pontianak, sbb masa dulu,
studio tuh budah hbp punya...
diorg slalu lepak2, ternampakler..
sbb tuh pokok2 kat usm ader yg dibiarkan beso2, dan tak dipotong..
korang perasan tak ada satu pokok beso kat canselori..
diorg tak potong pon,
padahal tgh2 jalan tuh...
adik aku plak..
budak masscom..
dia kater tempat masscom yg kat lembah burung ngan gemilang tuh mmg angker..
siap kena berubat plak budak yg terkena tuh..
tapi aku bukan aper..
ader sekali aku pegilah kat bangunan teknologi industri..
aku kompem heran,
ngaperlah ada bilik makmal dibiokan sederet tak kemas2..
siap bersawang2..
lagi pelik..
barang makmal pun dibiokan kan gitu jer
adus, seriau beb..
pasal school pharmacy plak..
aku mmg tak akan pegi kalau malam2..
utk pengetahuan korang ada satu terowong kat fajar bakti..
kat stesen bas tuh..
itulah terowong mayat beb...
ini semua yg aku tahu melalui penceritaan pensyarah2
yak ni, org2 yg super duper senior dr kita2 nieh..
dan usm tuh mmg tapak british,
so mmmg ada hospital, dan kediaman jeneral2 diorg,
nak adventure, pegilah tido kat guest house..

Reply #185 remizati's post

area hbp tuh mmg byk kes
ingat x kes dak pompuan yg xsiden naik skuter kat area tu?
ngeri oo ms tu

skool pharmacy penah dgr org kata angker
tp aku xnah kena lak
tp tu antara tempat yg plg jarang aku pegi spjg aku dok usm

guest house tuh dah cantek skang
ada internet lg
tp mmlm mmg angker sket pemandangannya

Follow Us

Reply #185 remizati's post

syemukil betul aku citer angker kat guest house nie..

Boleh citer ngan lebih lanjut dak??

Ni antara orb yg aku dapat ambik kat guest house USM tiga tahun lepas.. bergantung pada interpretasi korang.. ada yang kata ni habuk & ada plak yg kata ada kaitan dengan paranormal..

Bagi aku personally, rumah tu memang 'sejuk' skit tapi jenis tak kacau orang... oleh itu, jangan le takut, diorang pun makhluk Allah jugak..

erm.. aku slama dok kt USM x penah lah diganggu cuma perasaan takut, bulu roma meremang tuh mmg ada..
paling aku igt masa scooting kt bilik kakak aku kt aman.. kalau lalu satu bilik nak g tandas tu meremang jer bulu roma.. bilik tu mmg kosong dr awal sem.. ntah kenapa aku pun tak tau..
dok kat saujana pun sama tak rasa pape..
tp yg penting aku rasa stori pasal traffic light kat sg 2.. n g kedai2 depan usm tu scary sikit.. dangar citer setiap tahun nakkkan korban..  huhu..

tringat kenangan dok Aman-Damai dedulu...dapat dok hostel pon sebab main sofbol...time tu AD ni johan sofbol...

citer pasal budak AD sakit...time tu pon ada gak ... masuk K2000- alaf baru milinium...masa tu kena tukar tarikh komputer segala..takut kena virus Y2K ke hapa...back to citer seram...macam-macam citer seram gak le dengar...nanti rajin tambah lagi...kes budak seram ni...senior saya...dia ni dua tahun pertama... elok...tahun pastu dia pegi Bina Negara...org kata dia kena ikut hantu raya...abeh terus saket...seram lak saya dok tulis ni...dia ni anak no 1 dr. 10 adik bradik...sian lak dia sakit...tak tahu apa jadik kat dier ni sekrg...saya dok baik ngan dia dulu...sebab kawan dia ni dulu rumet saya...dia rajin gak masuk bilik kami...pastu saya ngan rumet tu duduk bilik lelain tahun ketiga...dia blok seberang pdg...yg utk dua org je...jadi luas...sian kawan rumet saya yg rasuk antu raya...diorg try bagi minum air jampi/doa...tapi antu tu pandai...tak mo minum...selalu derang jumpa dia kat toilet tapi katanya bukan dia...sebab antu raya tu...dok cari makan benda-benda kotor kat dlm toilet...so kalau kami jumpa dia...memang seram...sebab tak tau..dia ke atau antu...kekdg saya kena nyorok-nyorok kalau nampak dia...sebab kalau dia kenal org tu...dia ikut...ada sekali tu dia nampak saya pegi bilik kawan...dia ikut...sian kawan saya tu...terkejut tgk dia ni ikut masuk bilik...pastu dia dok atas katil kawan tu...tonggeng...last dengar dia masih ada kat USM...kena repeat tahun ke 4...mungkin lepas tu dia dah kena buang kot...sedih lak bila ngingat dia...sebab saya kenal dia masa sihat...jadi macam tu..la nih...tak tahu apa citer dia...rupanya ada citer brulang lepas dia...

-to be continued...

sayer pun x usm gak...1st year K04, sem2 kna tendang p tekun (jd penghuni pioneer, seram beb slalu pg kna tggl ngn bas, tpaksa gamble nyawa lintas hiway ), 2nd year duk k04 balik, final year br duk k07
bdak yg eksiden skuter lggr tiang tuh team mate hoki sayer...dia tu anak TNC UMS sian sgt......
since duk desa aman damai n tekun takde citer angker sgt, byk cite saket hati ngn rumet ada laa
sayer slalu gak p skool pharmacy psl training taekwondo kt situ mmg agak seram...tap xtau lak situ bkas skool med
dlm byk2 desa yg saya p plg seram gemilang laa seblom blok tu renovate...sbb loker, katil,meja suma kaler hitam n tinggi n design lama
skool sayer skool fizik pun nmpk cam bagunan lama tp setakat ni xdak lg sdr cite seram tp sayer mmg tak brani naik lif skool tu sbb sgt besar ngn gerak sgt laaammmbaaaaaattttttt.......................

kat usm ni aku tak dengar cerita seram kecuali kat ruamh tetamu...area muzium termasuk sekali eco-hub...panggung sasaran....lepas tu school bio punye lab and pokok ketapng depan school kimia tu..... rumah tetamu tak yah cakap ar lapon peningalan sejarah... kalo ecohub..cm2 cerita seram aku dengar..lagpon kalo tak salah situ tempat org buang sihir la..sbb da org yg jaga kat situ cerita ada jumpe taring babi org buang dalam hutan...lepas tu bilik kosong sesbelah bgunan eco hub tu aku dengar diorg jadikan rumah kedua mahluk kat situ.... school bio sbb antara yg terlama ...dengar cerita ada org buat FYP lewat malam sering kena ganggu ngan jelmaan bergayut kat dinding...pkok ketapang depan school kimia tu kawan aku nmpk sendiri...almaklum pkok tua...huuuuuuuu

me pun x-USM...batch 2002 -2005
Alhamdulillah spjg dok sana xde pape yang berlaku..
penah satu mlm tu,me g toilet mandi pukul 2 pagi...malam tu baru balik dinner,panas terus g mandi....
lpas mandi baru teringat..berani nya aku.
me dok Aman Damai 3 tahun

aku pun ex usm..4 thn duk sane..masa final year aku xd rumet,dok sorang2 kt desa saujana..nasib baik masa tu aku xbaca lg thread ni..kalo x,jenuh ketaqq la...huhu

mizz pon dlu kat saujana, grad 2009..slalu blik lmbt coz byk meeting..dh la dr SK nk jln kaki g saujana tuh..tp xpnh lagi la tersermpak ngn aktiviti paranormal tuh..cume byk dgr crite atas crite jer..mber yg dok tekun ngn restu slalu gk kne gngu..mse study time 3 pagi kne kco..die rase cm ade org tiup2 kt blakg die..ckup 3 x die kte, dh la ku nk blaja nie,jgn kco la..trus hilang..

mase kes heboh org minyak dlu tu pun, ade gak rase tkut2.pastu lecturer ckp jgn tkut sgt sbb xder per pon..tp siap gak la mlm2 jln bwk sticker ayat kursi..tiap2 mlm bce yassin..pastu tak brani dh kua dating mlm2..huhuhu..lepak cfe jer..

byk cite kat sini sbb tmpt dlu kan bukit dorg tarah..tu yg byk crite2 cm tuh..mcm kat saujana dlu, bpe kali dgr org mnjerit tgh2 mlm kne rasuk..siap kat cfe pon ade jugak..ni mmg tgk dpn mate la..siap bersilat2 mamat tuh kat cfe..panggil budak restu yg pandai skit, bile die sedar jer, mamat kne rasuk tu kate die ngh berlawan ngn org nk kco tmpt tu..

Assalamualaikum.  Baru jumpa thread ni....rupa2nya ramai x-USM yg share kisah seram kat sini...

Akak duk USM agak lama, hampir 7 thn. Bermula dr matrik 2 sampai 4 thn pengajian...kerja pulak 1thn lebih kat sana.
Mcm2 crita akak dah dengar tp pengalaman sendiri tu hanya 1 kali kena tapi tak la berapa seram pun. Dulu tak banyak desasiswa mcm skrg nih. Masa tu akhir 80an & awal 90an.

Masa matrik 2 akak duk Gemilang, hanya sekali dengar suara perempuan menjerit tengah2 mlm tp tak pasti orang ke hapa.  Tapi makcik2 cleaner kata mereka kdg2 tu ada jgk la rasa seram especially time students semua cuti sem.  Makcik tu ckp mereka nmpk ada titisan darah atas tangga dr bgnan atas hingga ke turun ke bawah...bukan sekali tapi berkali2. Kdg2 tu ada beberapa bilik yg mrk sapu masa cuti sem tu mcm ada org yg huni.  Khabarnya semasa pembuatan Gemilang dulu, ada pekerja bangunan yg terjatuh dr tingkat atas sampai ke bawah (tanah) semasa dlm pembinaan. Bila dicari dgn cara menggali tanah tersebut, mayatnya semakin dalam.  Akhirnya mereka dah tak kuasa lagi mencari kerana semakin dalam...lama2 dibiarkan begitu saja sehinggalah mereka meneruskan pembinaan D.Gemilang.

Kaw "durian Valley" tu pun agak keras. Kalau dulu selalu org nmpk ada Cik Pon kat lembah tu...sebab tu ramai yg takut nk jln situ mlm2...kata mereka selalu kena usik especially student lelaki yg naik motor, terasa motor mereka berat bila lalu kaw tu sb ada "benda" yg menumpang sama.

Rate

1

Kat sini rupenya .....so ape lagi...cer citer....cer citer pasal Ghost kat USM....duk desa mana dulu ( BTW.....USM Penang atau KK atau ...............)

Salam.

Saya batch 2006-2009 dan setahun lagi 'extend'. Main camp dan tinggal di Bakti kemudian ke Tekun, balik ke Bakti kemudian Restu.

Dulu selalu saya lalu dari Guest House yang mengadap Padang Minden tu, dan boleh rasa aura seram bila lalu area depan muzium, terutama waktu naik anak bukit lepas Rumah VC yang kosong tu. Gelap gelita sangat disitu.

Tapi saya biasa lalu situ malam-malam, ke Restoran Deen di Jelutong, makan nasi kandar. Hantu ke apa ke tak peduli bila dah lapar. Tapi waktu balik makan tak lalu situ lagi la. Ikut Bukit Gambir atau Sg 2.

Rasa macam kawasan situ (area muzium hingga Minden) di reserved je untuk makhluk-makhluk halus ni. Dengar macam-macam cerita kemalangan pasal ada kelintasan dan bau misteri.

Bila sampai bilik di Bakti Permai, kawan-kawan Kelantan buka cerita ada yang jumpa Pontianak la apa la dikawasan situ.

Lepas jam 10 malam ke atas, bagi mereka yang tahu tak mahu lalu lagi disitu. Bukan pasal hantu sangat, tapi pasal pintu pagar situ tutup jam 10 malam. Kenalah pusing gate Sg 2.

Rate

1

Smbgn...

Masa 1st yr akak duk kat Bakti, tak de apa2 pun yg seram. Cuma bangunan Bakti yg kat blkg tu agak keras sikit especially kat pokok buluh....entah skrg nih ada ke tak lg pokok buluh tuh.

Kwn akak sorang nih duk Cahaya. Akak selalu gak pegi melepak bilik dia nk buat assignment sama2. Bangunan dia duk tu brdpn dgn School Fizik. Selalu masa pegi bilik kwn akak tu, nmpk la sorang untie India ni duk rehat2 kat kerusi rehat kat lobi. Bila dh selalu sgt nmpk, akak tny kwn akak nih knp untie tu selalu ada kat situ. Kwn akak kata untie tu dtg temankan anak dia yg sama2 1st yr mcm kitorang masa tuh. Anak untie tu takut, dia ajak maknya temankn dia tidur brsamanya.

Rupa2nya...anak dia tuh selalu kena ganggu kat makhluk lain, perempuan...menjelma lagi. Hantu tu akan usik org tertentu jer, kebetulan anak untie tu jadi ketua blok. Hantu tu akan usik org yg ada jawatan kat blok tu...siap merayu2 lagi, tp dh tak ingat dia merayu psl hapa.  Desa Cahaya tu kan dulu hospital zmn penjajah, USM tu kan kem tentera...jadi tak heran lah kalau ada benda2 cam gini.

Rate

1