CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: afja

[Aduan] Medical Card Takaful

259# AnisSuraya

Hahah..ada2 aje Anis ni..takpe, nanti kita belanje awak mkn ye..

Yg pasal upgrade medical kad tu..terpulang la pd budget awak tu..

Pd pendpt saya kalau dlm family ada kencing manis atau kanser, better upgrade sbb penyakit berkaitan keturunan mungkin bole dtg pd kita..lg pun penyakit2 tu memerlukan kos rawatan tinggi seumur idup

nak masuk sepital vley? tujuan untuk berehat. kalau pi tawakal leh kawtim dengan dr muiz untuk buat fisio claim dengan co untuk perubatan & leh dapat elaun sepital dari prubsn
shidaaziz Post at 30-7-2009 12:45

Eh kak shida ni, kan lebih baik berehat kat umah drp dok hospital dan biasanye fisioterapi ni consider as outpatient treatment..bole claim tp bermalam tu tak dpt la

sesuatu yg menarik untuk di kongsi.. jgn lupa baca komen2 dr mereka2

http://www.tranungkite.net/v9/mo ... order=0&thold=0

Integra, anis dah masuk sana dan dah baca....Sedih tapi rasanya tak bolehlah kita nak hukum semua doktor/jururawat kat hospital kerajaan perangai mcm tu..Masih ramai lagi yang baik dan berbudi bahasa, tapi tu lah, hanya kerana setitik nila, abeh semua terpalit...

Anak anis dari start dia koma sehingga hari ini (dah 7 tahun), mendapatkan rawatan di HKL...alhamdulillah, nurse2 dan doktor2nya peramah dan berbudi bahasa...Walau masa anak anis dalam keadaan koma masa tu dan doktor hanya memberi harapan 20% untuk hidup tapi mereka tetap bertungkus lumus berusaha memberikan rawatan yang terbaik untuk anak anis..Yang baik kat hospital Kerajaan, kita pun boleh share kan ceritanya...bukan hanya yang buruk jerr nak share...

Masa anis mengandung anak-2, anis pergi mendapatkan rawatan kat hospital swasta kat taman melawati...dr perempuan tu terkenal jugalah sebab dia ada bertanding masa pilihanraya umum kat Malaysia ni...Masa tu dia cakap, baby dah turun (masa tu mengandung baru nak masuk ke 9 bulan)..tapi dia adalah cakap, walau dah turun bukan bermakna esok lusa akan bersalin..So, dia ada tanyalah, nak bersalin kat mana...so, anis pun cakaplah, lepas ni nak balik kg jerlah sebab secara kebetulan suami pun cuti semester kan...bila cakap mcm tu...dr tu pun cakap, Oklah, saya pun bukan teringin sangatpun nak sambut anak awak tu...(boleh kah dr cakap begini?...hospital swasta tu)

Bukan semua hospital swasta friendly...dan bukan semua hospital kerajaan teruk...sekadar pendapat..bukan untuk dibahaskan...

waaaaa.... meriah nyer sini ... Sorry Geng...  2 minggu lepas mmg sebok tak maksima punya ... so hari ni ... dok opis ni ... tgk apa keja yg bertinbung tu ...

264# AnisSuraya

ya betul tu anis.. saya setuju 110% yg baik saya memang tak nafikan sebab adik saya pun berkerja sbg nurse juga.. memang ok tp mungkin sebab terlalu ramai partien yg membuat meraka jadi camtu.. mesti tertekan kan..  memang dah tak leh elak... hope nurse2 yg kurang baik tu berubah kerana takut pandangan masyarakat menjadi semakin buruk...

bak kata org dgn sedikit perubahan kita boleh mengubah sesuatu yg besar.. cthnya 110 degrees air mendidih hanya boleh buat air kopi or teh tarik... tp cuba kita panaskan lg jadi 111 degrees kita dah boleh gerakan kepala keretapi yg berat dgn kuasa stim. dgn hanya 1 degrees kita sudah dpt melihat perubahan yg begitu jauh.. ayuh doc2 or nurse2.. kerjalah dgn ikhlas.. jgn burukan lg keadaan..sekadar pandangan dr saya..

Follow Us
Woooo...

Rajin pulak integra menaip yer....

hospital kerajaan ok..cuma staff tak terlayan dgn patient yg amat ramai..
sbb bini saya pun doc keje hospital kerajaan di PPUM..

sebab tu patient kena bersabar kalau pi sepital gomen...bagi kerjasama, deme pun manusia jugak, tau erti penat dan sebagainya...kalau nak servis bagus, pi sepital private, konpem leh dapat servis yang lebih baik..tapi kena ler sediakan duit utk servis tersebut....boleh konplem  dan saman kalau betul2 deme cuai, tak kira gomen sepital atau private...itu hak kita sebagai pengguna/pesakit..tapi cuba letakkan diri kita kat tempat deme yang hari2 bergelumang dengan ribuan manusia mcm2 ragam...baru kita tau sengsara ke idak..kdg2 anis pun komplen gak kalau kena benda yang tak betul...tapi bila fikir baik2...yerlah, deme manusia gak...kat private pun ramai jer doktor/nurse yang garang...cuma lum terkena jer lagik..tu jer...

Kalau mampu, leh arr beli insurans bagai, atau terus pi private sepital...yang tak mampu???...so...bersabarlah....sebab kita sendiri pun ada kerenah jugak kan...hehehe

269# AnisSuraya

betul ckp Anis tuu..itu sume sifat manusia..tak kira la hospital gomen atau hospital pvt..
lg pun doctor yg kat pvt tu pun dulu asalnya hospital gomen..cuma bezanya diorg niaga sendiri, more on service oriented..so kalau bad service nanti patient plak lari..ilang bisnes..

tp bila kita dok gomen hospital, jgn la kita terlampau byk sgt songel..mcm ari tu adik saya nak buat examination kat patient HKL..ade ke dia pi marah n tengking jgn kacau..padahal adik saya tu medical student nak blajar..bwk2 la bersabar bila dah sakit tuu..

270# jenglut

agreed..!...kdg2 patient sepital gomen ni pun ampeh gak..bayor singgit, banyak songel pehtu nak layanan first class...tapi kes medical student kena sembur....anis pernah terbuat dulu kat KK2, HKL satu masa dulu...hahahahahhahahahahaa..berlagak sangat nak mampuihh...tak pasey2 kena sembur dengan anis..ingat kalau belajor medical tu dah pandai sangat ler sampai tak fikir perasaan mak2 budak kat situ...komer ingat mak2 kat KK2 tu nak sangat ke anak2 tak sihat, sakit sana sini...cakap berlagak nak mampuihhh...

Tapi anis setuju kalau orang2 malaysia yang ada pendapatan lebih ambil insurans utk diri sendiri dan keluarga...tahap kesedaran rakyat malaysia untuk ambil medical insurans ni dah tinggi rasanya...

hospital swasta bagus ke?
hehehehe, kalau penyakit terminal atau kecemasan, biasanya lebih baik la korang pergi hospital gomen.  tak percaya, tanya la memana doktor yang pernah kerja kat hospital gomen dan deal dengan hospital swasta.  tanya la doktor yang berani cakap berterus-terang.
amoi aku doktor, so aku yakin dengan komen dia.

Ada pro and kon nyer

hospital swasta bagus ke?
hehehehe, kalau penyakit terminal atau kecemasan, biasanya lebih baik la korang pergi hospital gomen.  tak percaya, tanya la memana doktor yang pernah kerja kat hospital gom ...
Gemukkkkkkk Post at 4-8-2009 21:14

senang gini la... keduanya bagus....
aku operate 2 kali... sekali di spital gomen... dan sekali lagi dekat spital swasta.. keduanya aku puas hati.. (walaupun ratenya ternyata jauh beza)...

salam,

nak tanya, hubby saya ada amik sihat malaysia (family coverage pnya) time dolu2 melalui MAA. pas tu, bila sihat m'sia dah tak de, ejen tu convert ke MAA punya kad (conventional rasanya) tp guaranteed.

plan pru-bsn takaful ni ada ke yg mcm sihat m'sia dolu2 ni yg cover famili (3 org je), premium ok & guaranteed?

lg satu saya mmg tak faham sgt 'insuran' punya term ni, kalau panggil ejen insuran bg penjelasan, dorg pun give up, mcm2 tanya tapi tak faham2

salam,

nak tanya, hubby saya ada amik sihat malaysia (family coverage pnya) time dolu2 melalui MAA. pas tu, bila sihat m'sia dah tak de, ejen tu convert ke MAA punya kad (conventional rasanya) tp ...
caravali Post at 5-8-2009 11:33

PruBSN plan individually

'Term' insuran tu maksudnya awak nak 'ikat' insuran tu berapa penggal? setahun? 2 tahun? etc..

Just call me utk sebarang pertanyaan pasal insuran yek..tq

salam,

lg satu saya mmg tak faham sgt 'insuran' punya term ni, kalau panggil ejen insuran bg penjelasan, dorg pun give up, mcm2 tanya tapi tak faham2
caravali Post at 5-8-2009 11:33

Panggil la ejen2 lain... biar dia orang xplain sampai U puah hati baru ambik ...

saya sedia membantu mana yg termampu... call je..

277# ibm632

betul..pueh hati baru beli..dah faham baru sign..jgn menyesal di kemudian hari..

SO ade sesapa yg dah pueh survey inform saya yer....