CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9229|Reply: 60

cinta pertama yang pergi...

ramai dari kalangan kita cinta pertamanya ngan org lain,
berjanji sehidup semati, impian semanis bunga...

tup2 bila kawen org lain rupanya jadi pasangan..

ianya adalah aku...anda juga...

betapa kecewanya anda??? bilakah cinta pertama anda itu bermula???

aku pulak masa form4 dah tau cket2 rasa minat kat minah tue...tapi tak kemana pun,
msuk ipta cinta serius pun bermula...
4tahun 3bulan aku bercinta last2 keadaan tidak mengizinkan kami...
kami berpisah ngan airmata...

anda bagaimana?

masih ingat ke smartmind?
jangan main api..

Reply #2 Lily_Savage's post

memang api....

aku pun nak hilangkan api aku ne dengan citer ko runk...
sama rasa sama tabah..

"cinta pertama melepas united"

tak tau lah org lain mcmana, tp bg aku, apa yg lepas tu lepas lah. Yg Allah kurnia kat kita ni yg kena jaga betul2. Watpe nak ditangisi benda yg dah lepas? Rasa mcm lari pulak dr matlamat hidup kita yg sebenar. Akhirnya kan ke kita menuju kepada kehidupan yg kekal kat akhirat? Rasa cam tak berbaloi nak susah2 kan hidup kita yg singkat ni dengan mengejar benda2 yg menyusahkan mcm tu..hmm..

maybe jwpan aku lari dr skema jwpn tuan thread..

hmmm...
cinta pertama aku still lagi ngan aku..
dh hmpir 3 taun...
erkk..
ko 4 thun 3 bulan..
lame tu...
arap2 x berlalu pergi..huhuhu

Reply #4 Lily_Savage's post

but nice advise...

Follow Us
Aku masih ingat cinta pertama aku sampai hari ni.. mungkin pasal kitorang bukan break pasal tak suka kot... ntah.... tapi weh, aku bukan tak sayang bini aku, sayang giler..

hidup ni memang banyak cerite

agaknya sbb lelaki tau yg diorg bleh sayang 4 dlm satu masa tak?
tp bg wanita, susah wey nak syg dua org dlm kategori sama dlm satu2 masa..

Entah la aku tak berapa hengat & tak amik pot chenta pertama, kedua, ketiga dan seterusnya sbb aku tak pernah seriyes dlm cintan cintun ni til dah bertunang & kawen ngan tunang aku tuh... Biasala ms bujang2 dulu, asyik terjatuh chenta ngan bujang hensem lg berkarisma...   Yg paling last, mat saleh hensem & baik hati flirt2 ngan gue.. mmg di awan-awangan gak ler, nak gi meeting mesti nak saeng sama2, everyday dtg diskas problem kerja ngan gue & meleret citer psl diri dia... semangat tul nak gi kerja masa tuh ...

Originally posted by Lily_Savage at 13-4-2008 12:56 PM
agaknya sbb lelaki tau yg diorg bleh sayang 4 dlm satu masa tak?
tp bg wanita, susah wey nak syg dua org dlm kategori sama dlm satu2 masa..

lebih dari tu pon boleh, 4? 40? 400? no hal
sayang-menyayang kan bagus

Masa putus dulu, frust la gak. Tapi aku kumpulkan gak kekuatan so, yang dah lepas tu tutup buku. Aku anggap dah mati dah dalam hidup aku. Tak wujud dan aku takkan berpatah balik.

Aku sayang dan hargai pasangan aku sekarang. Aku bersyukur yang Allah jodohkan aku dgn suami aku skrg. No regrets what so ever sbb putus dgn X-X yang lepas.

Originally posted by guppy at 13-4-2008 01:04 PM
Masa putus dulu, frust la gak. Tapi aku kumpulkan gak kekuatan so, yang dah lepas tu tutup buku. Aku anggap dah mati dah dalam hidup aku. Tak wujud dan aku takkan berpatah balik.

Aku sayang d ...

Betulla tuh.. Ingat takpe, kenang jangan, regret jangan, anggap sebagai experience hidup

cinta pertama ris pung tak kesampaian, teman sepermainan di kg....
manis sangat bila mengenangkan bagaimana
dia meluahkan perasaan cinta dia dulu.............
bayangkan dari kecil kita orang rapat..... sehinggalah remaja dan bersekolah bersama
tapi takdir memisahkan kami
mmm memang frust giler memikirkannya dulu....
tapi setiap yang berlaku ada hikmahnya disebaliknya

alhamdulilah kami bahagia dalam membawa haluan memasing.... bila sesekali jumpa kat kg terutamanya time raya... memang akan teringat kenangan lama......tambahan pula rumahnya adalah berhadapan dengan rumah ris kat kg, walaupun dia tidak menetap kat kg sekarang......

Ris kena kuat semangat, lupakan kenangan lalu ..... mak ris dulu sering berpesan anggaplah dia dengan ris sebagai adik beradik

[ Last edited by  Risma at 13-4-2008 03:08 PM ]

Originally posted by smartmind at 13-4-2008 12:00
ramai dari kalangan kita cinta pertamanya ngan org lain,
  berjanji sehidup semati, impian semanis bunga...

tup2 bila kawen org lain rupanya jadi pasangan..

ianya adalah aku...anda juga...
  ...
.....cinta pertama memang selalunya sukar tuk kita luputkan dari ingatan dan hati kita...ianya most likely will never be forgotten at all...afterall...that is our very first experience to feel so strongly for someone...it makes us go head over heels...makan tak kenyang...tidur tak lena...mandi pon tak basah... ...everything seems so new and wonderful...and as such...memories of those wonderful things that we first encountered will last longer...to those whose first love is also their last...then...good for them...but to some...cinta pertama mereka menemui kegagalan...and it hurts...it hurts a lot...but...that failed relationship will always remind us to be mindful of our future relationships...ianya menjadi sebagai satu teladan for us so that whatever mistakes yang kita lakukan dulu tidak akan kita ulangi in our present or future relationships...

...we need to move on to experience new love...new life...and as such...whatever had happened in the past we have to let it go...cos...yang lepas tu dah lepas...dah berlalu...theres nothing yang kita bley buat except letting it ruin our present life...dan jika kita brood over it...we tend to not only make ourself miserable...but also the pple around us...mereka jugak akan turut rasa miserable melihat keadaan kita yang depressed...

...so...though it will bring us lots of sadness and hurt feelings...it is best to let it go and remain in the past...cos if we keep on worrying and dwelling about the past...we will never be happy...just stay in the present...and we will be fine...insyaallah...

kalau kita letak diri kita pd tempat pasangan kita sekarang, rasanya takde sbb utk ingati kembali kenangan tu. Cuba kalau pasangan kita duk teringat2 kepada cinta pertamanya. Kalau aku ler, maunya merajuk tak sudah. Apa, kita ni tak sehebat x dia ke? Lagipun, manis cemana sekalipun cinta pertama tu, kalau betul jd pasangan kita belum tentu sama gak manisnya. Selalu ingat, apa yg Allah dah takdirkan pd kita tulah yg terbaik.

Reply #15 Lily_Savage's post

jadikan cinta yg kita ada skg sbg cinta pertama...

Cinta pertama aku sekarang hidup susah, sian dia.... rasa plak nak tolong
Ni bagus ni, buat cerite skandal ni, kasi tebabo sket

Eh jap... kalau yang jatuh hati tu tak kira cinta pertama kan?? Pasal kalau kira jatuh hati... umur 6 tahun kot yang first

bukan main si robin hood nihhh...

jap cinta pertama ni kira kita jatuh cinta sama2 ke...ke bertepuk sebelah tangan pun kira cinta pertama gak..

Originally posted by Lily_Savage at 13-4-2008 03:54 PM
kalau kita letak diri kita pd tempat pasangan kita sekarang, rasanya takde sbb utk ingati kembali kenangan tu. Cuba kalau pasangan kita duk teringat2 kepada cinta pertamanya. Kalau aku ler, mauny ...

pepatah ada berkata tempat jatuh lagikan dikenang, inikan pula tempat bermain.... huk huk........setakat kenang je tadak apalah.....