CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wickedcat

Mengapa Artis Wanita Sekarang Makin Melampau??!!

Sbb diorg lupa yg diorg tu kat Mesia,mybe diorg rasa bleh challenge artis hollywood dgn pakai seksi cmtu..
Silapla besarla kan...

pelek aku manusia.....orang tanye leklok...xminat xyah le jawab jawpaan yang mcam tak ade otak.....hiash....

Kalau dia nak tayang semua aset dia, tu maknanya dia tak yakin dengan kemampuan personaliti dia untuk menarik perhatian orang. Dia kena tayang sbb kalau tak, tak ada sapa nak pandang dia.

I think, sexy girls or women are the most insecure people on Earth. They'd think by baring themselves they'd be accepted by people in the industry. By displaying half their boobies they think they're free. They think they're doing it in the name of beauty. So, basically, they're living to other's expectation.

Real talented people don't have to rely on such to be known. because they know their talents would be enough to get them to places.

Just a piece of my mind though.

[ Last edited by  Santeira at 23-3-2008 06:58 PM ]

Originally posted by Santeira at 23-3-2008 06:56 PM
Kalau dia nak tayang semua aset dia, tu maknanya dia tak yakin dengan kemampuan personaliti dia untuk menarik perhatian orang. Dia kena tayang sbb kalau tak, tak ada sapa nak pandang dia.

I t ...

ya setuju

Originally posted by wickedcat at 23-3-2008 05:12 PM
minta maaf kalau ada yg terasa marah pulak pasal pendapat i,it just an open discussion.Lagipun kalu nak jadi ustazah tu i mmg lar x layak sbb i'm not a muslim tapi semangat ingin tahu dan ingin t ...

gembira dengan keprihatinan anda dan minat anda untuk mendekati Islam

begini, betul apa yg u katakan.. but mcm nilah.. hiburan yg mcm ni sendiri sebenarnya dilarang dalam Islam.. so, u takyah lah merujuk kepada perangai n dunia artis untuk menilai mengenai Islam.. apa yg penting kenali bgmana Islam itu dan ciri2 sebenarnya dan jgn terpengaruh dengan ciri2 yg ditunjukkan oleh umat Islam zaman sekarang..

saya pernah tedengar satu kata2 (tak pasti hadis atau apa).. `Islam itu terhijab oleh umatnya'.. maksudnya sampai satu masa nanti kesucian Islam itu ditutupi oleh orang Islam itu sendiri..

renung2kan ya

[ Last edited by  eddysheddy at 23-3-2008 08:16 PM ]

Pasal...zaman sekarang semua dah main lu-lu; gua.gua....lu nak jadi baik, itu lu punya hal, jangan sibukkan gua; lu nak jadi jahat pun, gua tak kisah, kalau gua suka, gua join ler sekali!...janji lu ngan gua tak kacau orang....!!
Tak ada dah nasihat menasihat untuk kebaikan dan tak ada dah nasihat-menasihat dengan kesabaran. Tengok ajela tuan rumah nih...niat dia tentu baik tatkala bukak topik nih, tapi baca aje apa respons selepas tulisan dia...langsung tak menunjukkan sifat mau memikirkan perkara ini secara berhikmah. Nak tunggu jadi ustaz , ustazah pulak dulu baru buleh nak beri pendapat, macam tu ke? patut la penyakit ummah semakin parah; pasal...kita tak buleh nak terima nasihat, pandangan atau pendapt orang lain, kalau dia tu bukan bertauliah di bidang agama...kesiannyalah dengan orang-orang kita nih....Inilah antara sifat-sifat yang membuat para artis semakin berani dan semakin tak peduli pada peraturan dan adab dalam bermasyarakat, apatah lagi agama..ambik bila perlu dan ikut masa aje..nak puasa...ikut ajaran agama, nak raya..ikut agama, kawin...ikut sikit-sikit, mati...ikut sikit-sikit..lain daripada tu...lantakla!...tak heran la ada orang yang buat jenaka, mengatakan orang Islam ni, cuma perlukan agama dia pada beberapa waktu aje iaitu....waktu nak bersunat, waktu nak kawin dan waktu nak mati...!!!fikir-fikirkanlah.

Follow Us
Originally posted by niy at 23-3-2008 05:15 PM
yg salah?
sistem pendidikan malaysia secara keseluruhan.. ini jwpan aku

sebab masalah pakaian 'tak senonoh' ni bukan hanya terdapat di kalangan artis
tapi melata .. di mana-mana

yg artis  ...

tapi rasanya lebih pada didikan agama..
but sekarang ni.. dididik agama ke tak dididik agama pun sama je  rasanye..
sebab ada gak artis yg sekolah agama tapi perangai tak melambangkan belajar agama.. hmmm..

rasanya pokok pangkalnya diri sendiri..

Originally posted by eddysheddy at 23-3-2008 07:17 PM

gembira dengan keprihatinan anda dan minat anda untuk mendekati Islam

begini, betul apa yg u katakan.. but mcm nilah.. hiburan yg mcm ni sendiri sebenarnya dilarang dalam Islam.. so, u t ...

tak paham..

btw.. tak payahlah pegi jauh sangat..

Just ingatlah tentang ADAB KESOPANAN BANGSA MELAYU pun dah memadai..

Originally posted by freekey at 23-3-2008 09:59 PM

tak paham..

btw.. tak payahlah pegi jauh sangat..

Just ingatlah tentang ADAB KESOPANAN BANGSA MELAYU pun dah memadai..

...

tak paham ke
sorry

suke suker deme la.....
wa tak kisah................

Originally posted by darthVader at 23-3-2008 04:54 PM
lu pikir laa sendiri...

macam kenal je ayat tu..

penyakit artis malaysia :

lps kawen - ni lagi 1 penyakit baru artis malaysia...sblm kawen sopan je...terbuka skit2 tu biasala...lps kawen makin seksi...segala2nya nak tunjuk...tak cukup atas,bwh pun nak tunjuk...apa yg diorg nak dlm hidup diorg ni pun aku tak tahu...si suami pula tak kisah isteri nak tunjuk n*n*n ke apa ke...janji org puji isteri dia cantik...padahal dia tak tahu yg dia tanggung dosa isteri dia berbakul2...

lps bercerai - pakai seksi2,tayang n*n*n,yg bertudung buka tudung,yg bertudung pun dah bukak tudung skit2...nampak leher dan telinga...,yg dah lama tak nyanyi start nyanyi blk walaupun suara mcm katak puru...,ada yg canang 1 malaysia skrg dh hidup susah lps bcerai dan ada jugak yg hidup susah(takde duit nk mkn sbb tu kurus kering) lps bcerai dikatanya org bomohkan dia...
yg pregnant pulak nak tayang perut...

jgn salahkan ibu mengandung...
salahkan bapak tak pakai kondom...
hahahahhahaha...

memasing nak design baju yang x semenggah tu
masing3 nak tunjuk aset
normal la tu'
nak amek hati vip
konon nak kaya cepat
bodoh  betul :@ :@

donia artis......

nama lagi artis... kalau artis tu memang sinonim dgn benda2 yg terlampau... ampun ye artis2 semua... kalau tak takde la dorg nk jd artis... 1 % jek artis yg ok...

sbb x ada duit nk beli baju yg kain lebih..

Originally posted by Scarlet at 23-3-2008 05:46 PM
Kalau aku, aku salahkan B. Pihak yang berwajib

Sebab kalau nak bentuk satu budaya pemakaian yg bagus, mestilah ada peraturan dan penguatkuasaannya.....
Tengok Dayang Nurfaizah tu (sebagai cth ...

aku setuju dgn statement.
1. pihak berkuasa
2. artis tu sendiri...!

kerajaan BA.. please do something about it..!

hmm.....thanks to u guys for giving out your opinion..best sgt blh baca pendapat u all,mcm2 reaksi ada.i x salahkan mereka yg bagi pendapat mengarut,itu hak masing2...so cheers up guys.teruskan berdiskusi...thanks..

mana pic ni/....