CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tictactoe

PERTANYAAN TENTANG KUCING

FNA_AZHANI posted on 20-4-2013 12:17 PM
Hi awak! Terima kasih reply masalah kita

• nak carikan kawan utk dia bagus gak.. tapi selalunya (pasal dah buat experiment ni byk2 kali), kena carikan kawan yang kecik sikit dari dia.. kalau sama besar nanti conflik.. gaduh2 sikit, tapi kalau bawak kawan yang kecik sikit , mula2 susah dia nak terima, maklumlah "orang luar", dia tak biasa, takes time nak bagi serasi..  bila dah serasi meriah sikit... macam kucing saya, 1, 4 bulan , 1 lagi 2 bulan , yang 4 bulan jantan, yang 2 bulan betina, mula2 yang kecik tu takot2.. dah lama2 masing2 tak der kawan, pandailah dorang berkawan, sampai makan sesama, minum susu sama2, even berak kecing pon sesama dalam toilet..

• kucing saya pon cam tu .. tetiba jer ada .. tapak kaki dorang ni mmg dicipta Allah sesuai dgn fungsi mereka sebagai pemburu, kaki dorang ni berkusyen dan lembut, pastu ada bulu2 yang menyerap bunyi hentakan kaki, that's why bila berjalan tak dgr bunyi .. same macam harimau, singa.. dan byk haiwan lain lagi,

• dulu saya pernah ada kucing yang bunyinyer macam suara ular berdesir... bayangkan .. scarry lagi2 waktu malam dua suka lepak atas almari, dalam gelap2 tak bukak lampu, dah dgr suara ular berdesir... ... dah tak der dah dia.. lagi satu , yang ni pon dah takder, suara dia macam kambinng mengembek.. kelakar giler.. dahlah mata juling, gemok pendek, ekor kontot, muka bulat.. pastu bila berbunyi macam kambing.. lawak betol , sampai sekarang teringat lagi .. dah lebih 10 tahun dia mati .. tak pernah lagi kucing2 saya berjaya sebut nama tuan dia .. kira berjaya jugak awak yer mendidik hehehe...

• kucing awak ni mmg perlukan sesuatu sebagai sandaran dia, kalau tak dia rasa dunia ni sangat boring, kat rumah awak ada, kat luar dia ada haiwan buruan so .. dia suka nature , very adventurous, suka duduk kat luar kan..suka memburu.. kenalah terima dah mmg camtu, kucing saya ada seekor tu keluar rumah pon taknak.. baru duduk depan pintu dah lari masuk dalam, betol2 kucing perhiasan.. tido makan, buang air.. dah macam garfield , ada lagi sekor tu pulak tak nak duduk rumah, rumah ni tempat nak makan jer ,lepas tu duduk kat semak2, bawah pokok.. tepi longkang, memanjanng tangkap tikus, cencurut, belalang, sesumpah, cicak.. sampai rumah saya tak der cicak, sumer cicak dah pupus.

• kucing memancut ni susah nak cakap .. dah mmg nature dia macam tu, tgk singa , harimau jantan kat National Geo, samer jer.. .. even kalau yang jantan dah buang telur dia, still memancut gak.. cuma kalau kucing saya buat perangai kita cepat2 spray dia dgn air .. lama2 lah jugak baru kurang sikit, walau still dia buat lagi... dulu ada kucing jantan tak pernah memancut dalam rumah .. kat luar jer ..  kira baik lah dia ni , mati cepat pulak ..

• nak bersihkan kencing/najis/muntah, kucing saya guna ni, GERMISEP.. bau hilang, anti kuman dan bersih. saya tak jual benda ni , beli pon kat kedai makanan kucing, yang ni saya jumpa website sebagai contoh..http://katkrazeo9.blogspot.com/2012/01/germisep.html
  • kalau tak der kucing pon boleh mop lantai pakai ni , 1 tablet, 2-3 liter air.. tak pon letak dalam boleh spray, 1/2 tab 1 liter.. ta yah bilas, yg penting jgn kucing tu terminum.. . klinik, hospital selalu guna ni bersihkan alatan dan lantai ...

ps: kongsi2 info lah sesama kita yer ehehehe.... selamat "BERKUCING"

Rate

1

FNA_AZHANI posted on 22-4-2013 05:32 PM
a'ha betul lah kucing kita pun camtu  bawak balik lipas, cengkerik, bw plastik sampah & paling s ...

popular kucing nih...

Rate

1

FNA_AZHANI posted on 22-4-2013 05:32 PM
a'ha betul lah kucing kita pun camtu  bawak balik lipas, cengkerik, bw plastik sampah & paling s ...

haaa...
yg tompok tu mmg teror tangkap burung kecik2 tu..
xtau cmne die tangkap..
stakat ni, hubby kata, slalu nmpk bangkai burung tu dpn tangga..  (teringat cite tom &jerry & tweety...)
pnah skali la sweet nmpk die lapah burung tu..
nsib baik tyme tu die bwk smpai ke tangga je..

lavendernovella posted on 22-4-2013 06:53 PM
  • nak carikan kawan utk dia bagus gak.. tapi selalunya (pasal dah buat experiment ni byk2 kali) ...

• oraitz cik lavendernovella. awk mesti otai2 berkenaan tentang kucingkan? hehe

saya nak tanya ni..
    saya ade kucing dlm umur 8-9 bln kot..
    kira da bsr la kan..
    die asik meng-meowww..non stop..die betina..
    so saya ingat die nak beromen..
    bila kucing jantan da dtg..die mcm takut2 plak..
    saya puas la soh dorang beromen..tp mcm xde pape je..
    ni stiap pagi..stiap masa dok mengiow..smbil gesel2 kepala die kt kaki..cmne ek nak buat?annoying pon ade..

salam...nak tanya...saya ada gegerl umur 4 bulan...baru mggu lepas amik 2nd vaccination...
    dia ni mix DSH ngn Persian...tp ghupe mcm DSH biasa...
    semlm dia wat perangai pelik...mcm in heat...so sy google la...
    perangai dia exactly mcm kat bwh ni
    "She will often be in the mating position (called lordosis). This is when her head is down low and her rear is up in the air. She'll often be moving her hind feet back and forth (or "making biscuits") and she'll move her tail to the side to expose her vaginal area."

betul ke ek dia dah in heat...umur kecik lagi...berat dlm 2.3kg...
    tp semlm dok gesel2 hubby (jeles nih) pastu dok tungging montot...
    Doc ckp kalo nk neuter kena tggu smpi umur dia 6bln...

Follow Us
    bingai99 posted on 7-5-2013 02:40 PM
    Doc ckp kalo nk neuter kena tggu smpi umur dia 6bln...

My cats nueter masa umur 10 minggu...
    Tak yah tunggu 6 bulan kalau cukup berat.
    Klinik Kembiri kat Setapak buat EAN (Early Age Nuetering) kalau nak buat. Last edited by boocik04 on 7-5-2013 04:31 PM

what is the minimum weight?

btw, i dok johor...
    nearest vet is Global Pets...mahai dak kalo wat kat sana?
    Gov Vet pun ada gak...tp jauh sket kt JB
    which one is better?

bingai99 posted on 7-5-2013 05:25 PM
    what is the minimum weight?

btw, i dok johor...

Minimum weight differs. Tapi make sure jangan kurang dari 1 kg bagi umor 8 minggu.
    Also kena pastikan kitten tu sihat dan takde sakit, hidung tersumbat ke, mata berair ke...

Kalau nak neuter, mana2 boleh buat. Bole tanya orang yang dah pernah hantar ke vet yang u nak hantar.
    Cuma selalunya government vet ni kena queue sebab ramai orang hantar situ.
    Private vet tak yah queue sebab ususally it's more expensive dari vet gomen...

* Untuk maklumat lebih lanjut, u bole la lawat thread about neutering ye...

oooo....ok ok...understood..thx very much yeee...

KEPADA PENCINTA HAIWAN KHAS KUCING.

MACAM MANA NK ELAK KAN DR BULU KUCING GUGUR YA? SBB KUCING SAYA MNGALAMI KEGUGURAN SGT TRUK... BAJU2 KT RUMAH PUN HABIS...

kalau usu;

sikatkan selalu... mandi seminggu sekali...

ada la gugur bila time diaorg menggaru tu..tp tak bnyk sgt..

time kita usap2 ngan tgn kat badan diaorg blulunya  takder lah bnyk melekat kat tpk tgn..

UsuFie posted on 9-5-2013 04:44 PM
    kalau usu;

sikatkan selalu... mandi seminggu sekali...

ohhh ok saya akn cuba.. sbb tgk org lain umh siap ada capet bagai.. bulu x melekat ke kan.. saya umh lantai je pnt vacuum hari2..

terima kasih!!!!!

WIFEY_KETIAK posted on 9-5-2013 04:40 PM
    MACAM MANA NK ELAK KAN DR BULU KUCING GUGUR YA? SBB KUCING SAYA MNGALAMI KEGUGURAN SGT TRUK... BAJU2 ...

-merge-

Lain kali buat thread baru semak dulu thread yg sedia ada.

errr....kalo tinggal kucen sendirian kat rumah selama 3 hari tak apa ke?ada 3 ekor kucen...
    tak boleh bawak depa jenjalan sekali laa...trpaksa tinggal...tak tahu nak letak kat mana...
    ada sesapa tahu kat mana bole tinggal kucen tuk sementara waktu tak??
    cian nyee anak2 kucen ku wawaaaaaa

WIFEY_KETIAK posted on 9-5-2013 04:40 PM
    MACAM MANA NK ELAK KAN DR BULU KUCING GUGUR YA? SBB KUCING SAYA MNGALAMI KEGUGURAN SGT TRUK... BAJU2 ...

cuba cek ada kutu x.. kadang2 sebab ada kutu pun bulu boleh gugur bulu..

none88 posted on 2-7-2013 04:14 PM
    errr....kalo tinggal kucen sendirian kat rumah selama 3 hari tak apa ke?ada 3 ekor kucen...
    tak bol ...

kita pernah tinggalkan 3 hari dua mlm.. so far ok.. hehee.. kalau rasa x berani tngglkan kt umah.. leh anta boarding..
    ni benang pasal boarding.. http://eforum1.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=238419&extra=page%3D1&page=40

YoonArang posted on 2-7-2013 09:11 PM
    kita pernah tinggalkan 3 hari dua mlm.. so far ok.. hehee.. kalau rasa x berani tngglkan kt umah.. ...

ooo ok jek ek...tp tu la esaw..sebelum ni penah jugak tinggal tapi dua hari jah...mmg la elok depa tu tapi dalam hati ni gundah gulana..wawaaaa
    dah baca kt cats boarding tu...erm..kesian plak biar depa trkurung camtu kan...
    nway thanx coz reply yek....

none88 posted on 3-7-2013 11:15 AM
    ooo ok jek ek...tp tu la esaw..sebelum ni penah jugak tinggal tapi dua hari jah...mmg la elok depa ...

ha ah.. so far ok.. hehe lame dari tu x penah try.. tp, masa tinggalkn letak lam bilik yg kecik pastu semua barang2 yg sng jatuh ke pecah ke bahaya ke semua bwk kuar.. kekekke..

Agak2 perlu tak saya bawak kucing saya pergi vaccine n deworm?

sebab sebelum ni x pernah bawak pergi vet selain daripada pergi spay je, tu pon 2 taun lepas.

si Puteh ni pulak jenis kucing duduk dalam umah je.

So terasa macam perlu deworm la plak. eh? sendiri tanya sendiri jawab

apakah jenis2 vaccine yang selalu diberi pada kucing2 ye?