CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juwaini

Perkara Bodoh Yang Anda Lakukan Setelah Frust Dalam Bercinta

Reply #1 juwaini's post

jangan doc wat pkara bodo demi In........

Reply #8 juwaini's post

doc... mmg tak macho.......

Originally posted by indah1285 at 23-1-2008 03:05 AM
jangan doc wat pkara bodo demi In........

Pengalaman telah banyak memberi pengajaran pada doktor, Indah..
..dan sukar rasanya untuk perkara demikian berulang. Hampir mustahil..
Ujian itu mendekatkan saya kepada Tuhan dan mengenalkan saya pada cinta-Nya.
So, anggap la ini 'blessing in disguise'..

Originally posted by xzimit at 23-1-2008 12:32 AM

benda yg paling bodo cek penah buat time frust pon menangis sowang2 kt dlm toilet.....

bucuuukkk weeiihh........

Reply #13 juwaini's post

doc nih mmg dah gler....

meh aku cucuk ko pakai pisau rambo tuh skali lagi....

Follow Us

Page sangkut..

Originally posted by skyzero at 23-1-2008 03:37 AM
doc nih mmg dah gler....

meh aku cucuk ko pakai pisau rambo tuh skali lagi....

Sebab tu prinsip aku : Don't make assumption, show the proof..

masa zaman muda remaja, aku rasa biasa je kalau break dgn awel. Almaklumlah, cinta beruk. Bila meningkat dewasa, aku mula menghargai cinta. Ada sekali tu hampir2 dah nak putus tunang. Apa ke ntah meroyan tunang aku tu nak putus dgn aku. Aku dgn linangan air mata kasi tau mak dia. Keh keh keh....carik back up. Dah la satu keluarga kasik brainwash sama tunang aku. Tak jadi la putus...tak lama pastu kawin. Kawin bulan 2. Hujung bulan 11 dapat anak. Kira cam bunting pelamin la.

Balas #29 boersakti\ catat

meroyan mende tetiba mintak putus....kdg2 time tunang yg paling takut woooo..sebulan 2 nk kenduri kdg2 jd hal nk putus....bahaya paling besor ada org lain kaco...

masa frust tertonggeng hari tu....nangis tak henggat...sampai bengkak mata ni..

sminggu jugak la mcm tu.... tp dalam masa 2 bulan mmg jiwa ni sensitip sgt... pantang duk sorang2...mmg akan nanges...

tp skang alhamdulillah dah ok.... kenangan lama2 tu perlahan2 pergi.... dan aku pasti cinta pada dia dah hilang......

kini aku mencari cinta baru....

kenangan mengacau jiwa................tak mo ingat dah...........

Originally posted by ziha_rina at 23-1-2008 11:09 AM
masa frust tertonggeng hari tu....nangis tak henggat...sampai bengkak mata ni..

sminggu jugak la mcm tu.... tp dalam masa 2 bulan mmg jiwa ni sensitip sgt... pantang duk sorang2...mmg akan  ...

semoga bertemu jodoh.....

Reply #32 captain_scubby's post

nanti tak pasal2 jadi jiwa kacau......

nanges je ler..tapi xlama..sedeyh sket tapi xde la smpai nk wat bende tapape..

tp aku pernah marah sgt ngn xbf aku(tp ni masa tgh couple la),ade skali tu aku hangen sbb dia pick aku dari college lambat giler(masa tu aku penat+nak balik umh cepat),lepas je dia call aku cakap dia smpai lambat sket,aku baling henpon sampai pecah sume. LOL..

tu je la kot..xde yg lg dasat..

Perkara Bodoh Yang Anda Lakukan Setelah Frust Dalam Bercinta

setiap malam menangis
selalu termenung

I takde pengalaman yang dasat2 .. cuma mase tensen2 putus cinta tuh .. study tunggang-langgang .. grade pon jatuh di bawah paras yang dibenarkan oleh sponsor ...

Akak yang jaga student M'sia tu siap call I tanya apsal teruk sangat .. tak pernah teruk gitu ...

I cakap "semester ni saya sakit"   (sakit hati sebenarnye)

Tapi keadaan tu agak teruk sebab ... ini ceritanye ..

I kenal sorang girl nih ... pastu I bawak dia masuk dalam klik kesayangan saya. This is my dearest group of friends. Girl tuh pon jadi rapat dengan klik saya .. then kitorang ade problem .. sudahlah putus chenta .. nak lepak dengan klik I pon takleh sebab girl tu pon ade kat situ ... lepas tu dia bawak pulak BF baru dia tuh join klik I ...

Hilang kasih dan rasa macam hilang kawan jugak ... dahlah mase tu dok obersea .. nak ngadu ngan sape lagi ...

Misi In ade ubat untuk duka-lara ?

Nampak macam dah banyak pulak responsnya..

So kita sambung cerita..
Tapi rasanya sebab makan barbiturat tu, dia dah mula ada side effect pada aku. Kadang-kadang tengah malam terjaga dalam gelap, kepala rasa sakit yang amat sangat. Rasa macam baru lepas kena hempuk dengan tukul. Mimpi pun kadang-kadang menakutkan. Pernah rasa mimpi kena tembak kat kepala (sampai ke hari ni boleh terasa tersentak..). Pernah jumpa mimpi kepala kena hempuk dengan tukul besar.. Agaknya Tuhan nak tunjukkan betapa besarnya dosa yang aku cuba lakukan tu..

Lepas tu, aku pun dah mula dekatkan diri pada Tuhan. Sampai satu tahap dah terasa manisnya menyintai-Nya.

Dalam beberapa hari yang tinggal untuk ambil SPM tu, aku kumpul kegagahan untuk tidak mengecewakan mak bapak aku. Aku mula menyendiri, kurang bergaul, banyak buat kerja sendiri, banyak menangis dan sukakan tempat sunyi. Masa tu yang jadi teman cumalah walkman aku aje. Mesti pasang MixFM aje..

Nak studi pun aku suka studi di kawasan tersorok sambil memandang kebun kelapa sawit yang saujana mata memandang berhampiran hostel dan sekolah aku. Aku jadi penyendiri dan kurang bergaul, terbawa-bawa sampai la ke hari ini..

Alhamdulillah, dapat rsult SPM yang OK. Dapat tawaran untuk sambung di INTEC, persediaan untuk ke oversea, tapi aku tolak. Sebab? Sampai sekarang aku tak tau sebab apa aku tolak..

Habis aje SPM tu, mak aku pun selalu tanya kenapa aku banyak diam, kurang makan, suka termenung.. Aku cuma mampu jawab risaukan periksa. Tapi rasanya mak aku tau dan dia pun takde la tanya banyak-banyak..

Sekarang ni aku hanya mengikuti dari jauh perkembangan ex aku ni. Yang aku tau, alhamdulillah, dia sedang dalam landasan menuju kejayaan. AKu takde pulak dendamkan dia. Sebaliknya aku berterima kasih sebab dia jadi sebab untuk aku berdepan dengan dugaan yang berat ini. Dia jadi sebab aku lebih rapat dengan Tuhanku. Dia jadi sebab jiwa aku lebih kuat berbanding dahulu..

Cerita dah tamat..

perkara yg paling bodoh yg pernah aku buat bile aku break up dgn ex bf aku yela aku ponteng kelas sebab malu nak gi kelas dgn mata bengkak.nak pakai spec hitam mcm poyo lak, so aku decide x gi kelas haritu.pastu aku lepak mamak order food n drinks byk2!sampai skrg aku menyesal tak gi kelas dgn reason tu.nasib baik la aku pass paper tuh dgn cemerlangnye.hehehe