CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11842|Reply: 11

mengalami keputihan berterusan lepas bersalin

sy baru aje melahirkan anak secara normal pada bulan oktober 2007. sy sejak habis nifas asyik keluar keputihan aje. takdelah berbau tapi rase tak selesalah. rase basah aje panty. mmg normal ke klu org bersalin normal nie ada keputihan mcm tue? yg saya risau nie sebab hubby dah asyik ajak ML. sy selalu bg alasan tak cukup 100 hari lagi. padahal sy risau pasal keputihan tu. takut keputihan tu bertambah teruk pulak...any advise from forummers?

Originally posted by zuil at 18-1-2008 08:54 AM
sy baru aje melahirkan anak secara normal pada bulan oktober 2007. sy sejak habis nifas asyik keluar keputihan aje. takdelah berbau tapi rase tak selesalah. rase basah aje panty. mmg normal ke kl ...

bincang ngan somi n jumper ngan doc....

jumpa gynae cepat... jgn bertangguh lg.  jgn lupa bawa hasben sekali masa consult gynae.  takyah la jumpa dr biasa.

Kalau tiada berbau, usually tak de masalah.  cuba basuh dgn mengunakan daun sireh. rebus daun sireh beberapa minit,  biarkan air rebusan menjadi suam, then basuh.

Originally posted by zuil at 18-1-2008 08:54 AM
sy baru aje melahirkan anak secara normal pada bulan oktober 2007. sy sejak habis nifas asyik keluar keputihan aje. takdelah berbau tapi rase tak selesalah. rase basah aje panty. mmg normal ke kl ...
saya pun baru melahikan anak tapi dah habis pantang tapi memang ada gak爇eputihan爐ak燽erbau tapi biasa la...kalau selalu makan jamu dia hilanglah 爏atu lagi takyah malu la nak bersama ......jangan tunggu 100 hari seksa beb....

Originally posted by 83yana at 18-1-2008 10:45 AM
saya pun baru melahikan anak tapi dah habis pantang tapi memang ada gak keputihan tak berbau tapi biasa la...kalau selalu makan jamu dia hilanglah  satu lagi takyah malu la nak bersama ......jang ...saya pun baru melahikan anak tapi dah habis pantang tapi memang ada gak keputihan tak berbau tapi biasa la...kalau selalu makan jamu dia hilanglah  satu lagi takyah malu la nak bersama ......jangan tunggu 100 hari seksa beb

...........

Follow Us
[quote]Originally posted by bubpallo at 18-1-2008 11:01 AM

........... [/quotejanganlah gelak ...malulah...

kita pon lepas nifas mmg keputihan berterusan sampai laaa masuk keje.. mmg risau laaa memula tu tapi lepas sebulan makin kurang dan kurang dan kurang..

minum le jus kurma nama Genius tu
Insyallah boeh membantu mengurangkan keputihan

dia putih tu ok, tp ada sekali tu dia naik miang menggaru kalah beruk.
dah kena pakai ubat masuk dlm tu... huhuhuuuuu...
now dah ok... tiap malam cuci ngan magnesium dan air suam.

Reply #1 zuil's post

saya pun dulu mcm tu...masa preggy lagi banyak keputihan sampai suami saya komplen...ader bau.... smpi saya takut nak bersama...then lepas bersalin pun masa dlm pantang pun ader keputihan...saya ngadu kat mak saya ...pastu mak saya introduce satu produk...lady herbs gold SINARIS....memang amat berkesan bagi diri saya...keputihan terus ilang..... pastu biler bersama suami saya siap kata DAH TAK DER BAU la yang.....n still "bergetah".... see...how berkesan......so saya memang mkn ni skang... SAY NO to KEPUTIHAN...and SAY NO TO GATAL AT PRIVATE PART....
kalu nak cuba leh la......

saya lak lepas besalin .. amalkan makan manjakani untuk ilangkan keputihan dan rapatkan semula otot rahim .. kasik ketat gitewww.. so far takde masalah keputihan dan hidup lebih ceria hikhikhik..