CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hairanaz

Perlukah kita berkongsi/bercerita/luahkan masalah rumahtangga dengan org lain?

Reply #60 LostSoul's post

sebab tu lah soul, hubby kata kat i...cam tak belajar-belajar

hahahha....sebab idea canggih kita tulah nanti akan makan kita balik, wakakakak

i dunno how to master this subject

Reply #1 hairanaz's post

pdku.. nk cite buleh tp pd seseorang yg mmg betui2 kite leh caya kt die .. x perlu cite pd sume org.. esok kt si A, lusa kt si B, tulat kt si C..

org tu mmg rapatla dgn kite, dan taw+paham kite ni cane...... nk simpan2 nnt diri sendiri yg x bes.. sekurang2nya ade tempat nak share, okla.. bukan kite suh die selesaikan masalah kite pon.......

sedangkan org yg kita kenal bertahun, yg kita rapat pun kita tak boleh percaya sangat.. inikan pula dgn org yg baru kita kenal, lebih menakjubkan kalau kita bercerita pada org yg kita tak pernah jumpa . Tak terfikir ke, benda yg dicerita tu melibatkan suami/isteri masing2? sanggup buat macam tu? melainkan diri sendiri memang merenyam nak cari shoulder jantan/girl lain . Itu yg aku kata lemah jiwa dan raga

Originally posted by cantthinkofany at 11-1-2008 08:23 AM
selalunya the main point yang akan ditekankan...citer ngan orang yang kita percaya....bagaimana nak rate whether orang tu kita boleh percaya ek?....berdasarkan berapa tahun kita kenal?....cara ke ...

the only person yg wa percaya kalau ada big2 problem... ialah.. my mum.. whatever it is, my mum wont betray me, walau wa kena hamput ngan dia, wa kena bebel.. wa tak kesah sebab wa tau, dialah yang paling sayangkan wa..

Reply #61 my-alja's post

heh heh alja, kekadang better vent out kat total stranger je... tak kenal, just fire je, "aku ada masalah bla bla bla". dah tentunye takde repurcussion, plaing teruk dia ingat "minah ni gila ke, tetiba cite, nama dia pun aku tak tau". hehehehe..

Citer jer kat FD nih...kang korang tak citer takde mende lak aku nak baca kat FD..asik2 citer sama jer....tutup lak FD nih nanti..

Follow Us
The only way to avoid risks(things being blown out of proportion), is to lay still......even that has certain element of risk.....starting to talk to yorself or the brick in front of you for that matter....you always have choices on this......

You take the risk and you have to live with it.......whether the outcome is in yor favor or against......

Gud luck to all ?????

Reply #66 namakurahsia's post

betoi tapi ada gak meleret sampai cerita kat real life
nasib ar suami/isteri yg dapat pasangan mulut lembik cenggitu

Dalam forum ni, tak bercerita masalah tapi beritahu hidup bahagia pun ada orang susah hati sampai mempertikaikan betul ke bahagia tu. Padahal tak kenal pun kita tapi sibuk sana sini usaha nak tahu identiti kita. Bila dah tahu tak habis lagi nak korek rahsia kita. So, in my opinion, base on my experience, nak berkongsi/bercerita/luahkan masalah rumahtangga sungguh TAK SESUAI dalam Forum sebab ada antara forumer boleh dikategorikan sebagai 'sick person' yang meracau sana sini sakitkan hati orang dgn menjaja masalah/kisah hidup org yg dia sakit hati betul tu.

I dah biasa dengar/baca masalah orang, yang tak dikenali mahupun yang dikenali. For me, being a good listener opens up a relationship, it's a way showing respect to your friend too. Listening helps you understand people. Since a year ago, I was listening/reading to strangers telling me their problems either in marriage or life or even in work. Okey apa mengadu kat stranger, at least selain dari dapat feedback yang positif, risk kena kutuk balik pun hampir tak ada sebab nobody know you. Kalau yang I kenal, nak hemput kutuk gue sana sini dalam Forum pun belum tentu gue buka aib orang tu. Try la ya.

Hahaha, macam iklan pula

Originally posted by hairanaz at 3-1-2008 08:36 PM
Perlu ker?

orang kata tak elok kita bercerita masalah r/tangga dgn orang.....

takpon, mesti kita rasa malu la jugak nak cerita kat kawan baik or adik beradik....

tp, kadang tu kalau tak ...

ikut sesedap rasa...rasa nak citer, citer....rasa nak simpan, simpan. mende ni kan prerogative  tuan badan.  motif dia bercerita pun tuan bdn je tau. ada yg nk genuine feeback, ada yg hanya nak melepaskan sesak di dada, ada yg nak simpati, ada yg nak menjerat mangsa....

Originally posted by LostSoul at 11-1-2008 01:50 PM
heh heh alja, kekadang better vent out kat total stranger je... tak kenal, just fire je, "aku ada masalah bla bla bla". dah tentunye takde repurcussion, plaing teruk dia ingat "minah ni gila ke,  ...

aku gelak berguling.........

yg bestnya, org yg nak mendengar hanya berminat pada masalah peribadi.. kalau nak bercerita pasal masalah keje, ndak tak ndak jer org nak dengar

Originally posted by razhar at 3-1-2008 08:50 PM
nak cerita boleh..tapi jgn kat yg berlaian jantina...nanti timbul simpati dan jadi benda lain...mcm kes tempat kija aku..jadi laki bini akhir nya mereka-yg mengadu dan yg tempat kena adu...

betul..betul

Originally posted by dianthe at 7-1-2008 10:07 PM

aku setuju ngan ko sebab aku pun percaya, mengadu masalah merata mengundang masalah lain plak.
aku nak tanya ko, apa ko rasa bila ko tau pasangan ko dok mengadu2 tentang masalah dia ngan k ...

macam kawan aku.. kalo ikut hati nak aja aku suruh dia bercerai, larat ke gaduh manjang sampai mampussss nanti ???

Lebih baik bercerai kan ??? Tapi mengenangkan anak, dia bersabar aja..

Isyyyyy takmo lah aku dapat sama saham neraka nanti..

Originally posted by Dunhill. at 13-1-2008 01:30 AM

macam kawan aku.. kalo ikut hati nak aja aku suruh dia bercerai, larat ke gaduh manjang sampai mampussss nanti ???

Lebih baik bercerai kan ??? Tapi mengenangkan anak, dia bersabar aja.. ...

ha,paling tension bila org tanya kita.... "nak buat apa ek?"
nak bagi solution, takut solution tak menjadi, so diam je la...
terutama bab2 cerai ni, tak mau aku masuk campur..

semua pendapat korang betul...ada pro & ada contra.Tepuk dada tanya selera!!Tu la kite ni manusia,mlm2 camni,bile sunyi2 depan pc,mula la nak citer masalah kite..tapi bile pk2 balik am takut lak luahkan pun ada jugak!!

Originally posted by dianthe at 13-1-2008 01:35 AM

ha,paling tension bila org tanya kita.... "nak buat apa ek?"
nak bagi solution, takut solution tak menjadi, so diam je la...
terutama bab2 cerai ni, tak mau aku masuk campur..

Tepat sekali..

Yang mampu kita buat cuma dengar dengar dengar aja lah.. solutionnya terletak kpd tuan punya badan..

Kekadang aku ni yang jadi serba salah.. Nak aja aku cakap.. ko ni susah2 sangat kasi aja lah bini tu kat aku habiss cerita kah kah..

[ Last edited by  Dunhill. at 13-1-2008 02:10 AM ]

Reply #77 Dunhill.'s post

erk, kalau bini dia tak semengah, ko nak rembat jugak ke?

Originally posted by dianthe at 13-1-2008 02:10 AM
erk, kalau bini dia tak semengah, ko nak rembat jugak ke?

Tak buleh ke pakai sebulan dua ??? Sedap dapat.. sedaaaaaaaaaaaaaaap pon dapat..

Reply #79 Dunhill.'s post

kalo ko sanggup brader..

boya skrg pun pilih bangkai tau