CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6032|Reply: 33

Aktiviti Bersama Kucing Anda

Ni first time nak buka thread dalam ni..bila search,takde lagi topik ni.Dah pm mod ati1402 tanya ada tak topik ni..
dia benarkan saya buka tima kasih..

Red pun takde bela kucing kat rumah..asyik bagi stray cats kat luar rumah tu makan aje.
Red nak tanya pemilik-pemilik kucing kat sini,
apa aktiviti yang selalu dilakukan bersama kucing kesayangan?
contohnya,aktiviti mencari kutu, aktiviti bersiar-siar di taman perumahan ke,
aktiviti potong kuku ke..

cerita laa kat sini tentang aktiviti yang dilakukan bersama kucing kamu
tak kira seminggu sekali ke,sebulan sekali ke..atau apa yang dilakukan setiap hari tu.

bagi red,setiap hari sudah semestinyalah beri mereka makan.
Tapi beri pun sekali je satu hari.Letak terus banyak2!
kalau ada nampak sakit-sakit tu,red akan suruh isteri bawa ke hospital haiwan.
itu aje.and i am sure pemilik-pemilik kucing kat sini mesti banyak aktiviti bersama kucing2 kesygn.

Rate

1

red..

aktiviti harian..
ati lebih ske duk umah layan anak2..aktiviti harian,selain bg dorg mkn minomm tu,
ati juga kasi dorg supplement mcm brewers yeast ngan multivitamin..
pastu bersihkan tingerr..bersihkan kuku dorg...

aktiviti mingguan pulak..
potong kuku dan mandikan dorg.

aktiviti bulanan..
deworm anak2 atau bwk medical checkup

ske kcau kucen aq....
pstue die gram blik kt aq...
die gigit ikut ske die jee.....
gigit kt tmpt yg die nk...
kt tlinga pn die gigit gak...

Reply #3 IQue_boy's post

aktiviti harian...for sure le bg mkn..hehe!! pastu sikat bulu dia..sambil cari kutu dia!! pastu kalau boring2..amik pembaris pjg..usik2 perut dia.my cat mmg suka kalau digeli2kan perut dia tu. takpun main campak2 tali kasut kat dia. tmbh2 kalau dia tgh tido.geram tgk!! asyik tido je!!! lg 1...aktiviti harian yg wajib buat..tukar litter dia...

aktiviti aku dgn kucing......

1. bagi mkn  biasalah...satu  hari 3 kali, breakfast, lunch , dinner....cuma sekor je yg ada supper, sbb perut dia ni sentiasa lapar je...

2. main2 dgn dia, peluk2, usap2 kepala dia,kdg2 tu siap cium2 lagi. Ajak temankan  aku bila aku menyapu atau berkebun. Kalau pergi rumah jiran, semuanya ikut aku jln sama. Ada sekali aku kerumah jiran, kucing2 aku tak ada.....tiba2 dtg sekor cari aku kat rumah jiran tu, sbb dengar sore aku borak2.

3. seminggu sekali bersihkan  telinga kucing2 aku dgn cotton bud.....ada sekor yg  telinga dia cepat sgt kotornya.

4. hari2 check kutu kat bdn dia, belek2 bdn dia, kemudian yg panjang sikit bulunya, sikat lak bulu2nya, biar nampak hensem sikit. . Lepas tu check kuku dia orang, kalau kuku dia terkena kat kaki aku dan sakit, jam tu gak aku potong kuku dia.

5. 1 bulan atau 2 bulan sekali, tu masa rajin lah, kalau masa malas, 3 bulan atau 4 bulan  sekali baru mandikan kucing....tu pun masa panas terik , sbb lepas mandi aku blow dry  dia orang kejap je......lepas tu aku jermurkan dia orang kat tgh panas.

6. dulu aku suka bawak kucing tido sama, tapi kali ni  aku tak nak biasakkan, habis katil aku dgn bulu kucing nanti.

7. satu lagi aktiviti aku, yg selalu buat aku geram.....nak cari kat mana kucing2 aku, sbb kucing2 aku ni suka sgt main hide & seek dgn aku, walau pun dah pakaikan loceng kat dia orang.

begitulah adanya aktiviti aku dgn kucing2 aku yg 5 ekor tu................

Rate

1

Yana pulak takde la sgt byk masa nak main2 ngan kucing - masa kerja kurung diorg dlm cage - fifi ngn fizzy dlm cage kat luar, booboo plak dlm bilik...bila balik kerja baru la lepaskan diorg. masa nie la nak belai2, cium2, main acah2 ngan mainan diorg...

malam pulak, hanya booboo je yg dpt tidur sekatil ngan kitorg....suka sgt menyendeng kat celah2 kitorg...bila dia boring, dia pun gigit rambut, jilat hidung....adoiii....

sebulan sekali je mandikan diorg - letih la mandikan tiga ekor kucing sekali gus - habis basah jeruk baju....itupun kalau hari panas. kalau mendung or hujan macam baru2 nie, kesian la plak...lambat nak kering, tambah2 lagi booboo yg semi long tu..

bawak pegi vet bila vaccine tu ikut tarikh, kalau tak, bila perlu je...

Anyway, ada org yg suka train kucing diorg in AGILITY TRAINING. Since kebanyakan kita sini bela kucing biasa, ni one of the ways kita bleh libatkan diri dlm cat shows....Yana pun tak pasti rules and regulations untuk agility nie, tapi yana rasa dia similar tu agility training anjing - lompat pagar, masuk terowong, turun naik jongkat jongket gitu....kat MYCATS baru2 nie, champion agility training sekor kitten yg manage buat dlm 12 seconds!

Rate

1

Follow Us
masa lapang...
suka picit2 momot,biar sampai dia bunyi2..
hahahahaha

sy lak..

weekdays....
1. pagi sblm g keje bg miki, mya, rich n beego mkn n minum air suam
2. petang/mlm balik keje...bg makan lg n cuci pupu diorg...masa ni miki mesti dok tercongok dpn toilet tgk je org cuci harta
karun dia tu...
3.malam berehat tgk tv n miki n mya pn join lepak2 atas sofa
4.masa nk tdo miki tdo skali n aktiviti feveret dia sblm tdo cari ketiak n tdo celah ketiak sambil tekan2 ala mengurut gitu..

weekends..
* aktiviti yg sama cuma byk bermain dgn derang n potong kuku cuci telinga

Reply #2 ati1402's post

memang you every week mandikan kucing you without miss ke?
i not yet have any experience mandikan kucing.
my wife yang mandikan.

thank you for your response.

Reply #3 IQue_boy's post

seronok ye dapat bergurau with the cats!
rasa relief

Reply #4 Jcatz's post

hehe.
i so far takde masalah dengan litter sebab kucing-kucing yang i bagi makan pun,
semua berak kencing kat luar dan jauh dari rumah i.
mungkin mereka pun macam tahu je being grateful.

seronok tengok ada orang respond dalam post i baru bukak ni.thank you all!
ingatkan kalau newbie masuk,org boo layan

share laa lagi ye.

mi suke tercongok tengok gelagat dorang sambil snap gambo..berjam-jam pun sanggup..kadang2 tu my hb pun join sama..siap dok bersila sama2 kat depan porch..mesti jiran2 mi confuse tengok kitorang kan.. a weird couple

hmm since sewa umah baru ni senang sket nak jaga kucem2 nutty yg nakal..

setiap pagi sediakan ayam rebus untuk santapan mereka klu tak pun ikan rebus ngn nasi je (selain dari wishkas)..dah tu kemas kan litter dorang..blk keje lepas bg makan mesti ajak dorang main bola plastik dorang...masa ni la nak belek dorang..manetau ada kutu ke..tinga kotor ke..tp slalunya mak dia je yg ada masalah telinga..sbb dia sekor je bebas keluar masuk umah yg lain kena kurung dalam umah je..
sebulan sekali baru mandikan..klu nampak x sehat br anta jumpe vet..kucem kampung senang sikit jaga

Reply #12 redcar's post

x semua org macam tu lagi pun topik yang redcar buka menarik juga..

haaa... giliran k leo pulak...
kalau hari keje.. pepagi tue mestilah kasi makan, isi kibbles dlm bekas.. tukar air minum... seblom kuar rumah.. semua dpt peluk cium k leo dulu then baru g keje.
bila balik keje.. make sure anak2 dah bersihkan tempat diorg popo & pepe, tgk makanan stil @ licin.. isi balik & tukar air minum... then kasi makan vitamin kat diorg sekali sekala...
bila weekend pulak.. kalau dan mashemmmm bangat... wajib ku mandikan diorg pakai shampoo kutu... dlm dok mandi tue kan, npk kutu sekor2 melekat kat kulit budak2... time nie lar ku tarik sekor2 kutu tue & tindas atas simen toilet... tapi mandikan budak2 nie mmg mencabar jiwa... mau perang sabir aku & budak2 dlm toilet...fuhhhh... abis basah kuyuppp  bila dah mandi lapkan diorg kering2... abis muka, tinge, idung, ketiak..ku tenyeh dgn towel... hehehee

Reply #15 mama_nutty's post

thank you so much!

saya rasa saya kena cuba cuba mandikan kucing yang saya bagi makan
sebab mereka sgt kotor.
saya tak main pun dgn kucing-kucing.hanya bagi makan dan sit at the backyard enjoying their company.i like to look at them and tell them i like their presence at my house.that's all.
kalau nak tangkap tangkap gambar saya memang tak.
kerja banyak nak buat kalau depan laptop.
tengok kucing bila hari minggu atau petang when i have tea with wife and kids.
watch the cats eat and my kids playing with them.

Reply #16 leotazz818's post

wah meriahnya kak leo..siap cium tu..hehe nutty pun nak buat jugak la sebelom pegi keje kiss dorang hehe..mmg masa mandi sangat mencabar..kadang kucing basah x seberapa, nutty plak yg basah kuyup.. macam kucing u pulak yg mandikan nutty

Reply #18 redcar's post

x salah cuba redcar, tp hati2 mungkin dorang x biasa kena mandi akan sedikit hyper la..baik hati redcar ye bagi kucing makan

12Next
Return to list New