CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haznizam

~ HOBi MeMaNCiNg / MeNGaiL [MERGED DGN REMICO_2]

Nak tumpang tanyer..

Ada sesiapa yg pernah memancing kat Tasek Kenyir... ingat nak gie saner bulan April nie..

Mskiah nak cari budget utk houseboat.. kalo ada contact bleh ler bgtau

Originally posted by spitfire007 at 9-2-2007 01:21 AM

attee, wehh!!!

ini ikan tilan namanya.... buat bakor mmg sedap tapi kalau nak lagisedap, lepas bakor buat masak rendang pedas.... mcm ayam yong weh!!!!

masa zama teman sekoloh dulu  ...

a'ah baru mok nik ingat nama ikan tuh...hehehehe ikan tilan. isi ikantuh memang manis. balik ari tuh tak bawa joran pun, hb ambil joranadiknya sambil tunggu durian sambil mancing ...last2 buat balik ikantuh dgn keli yg kecil sungguh

[quote]Originally posted by spitfire007 at 9-2-2007 01:21 AM

SPIT ... aku pernah dapat gak memula ingatkan ular ke menda apa... tapi sekarang dah amat payah nak dapat
kalau ada pun sekitar kawasan yang ada sawah atau paya terbiar

Originally posted by spitfire007 at 8-2-2007 12:59 AM

kalau mengkome mnagil, dpt ikan ni, musnahkan, walaupun anak2 dia

...

sian laa nak musnah kan, tabbaik taw..
hehe.. masa siang tu, ct idok makan pun ikan raje tu..
eiiiii......... semacam jeeeeeee

Reply #337 mok_nik's post

:mll: :mll: nampak cam sodapp je moknik!!
aiyaa.. bakar lak tu.. tapi takot tengok mata dia..hehe..

Reply #341 MsKiah's post

kat keniyr banyak resort yg buat pakej memancing atas bot, cuba goggle kat hotel msia

Follow Us
semalam suami ct ngail udang galah kat sungai kelantan, alhamdulillah, tetiap malam ade hasilnya, semalam dapat yang besar ni, kecik sikit dr yg malam lepas,

panjang selipar saiz 6 dewasa tu, hehe.. tapi emak ct sayang nak masak sbb dia nak pelihara, ade 2 ekor kat dalam akuarium emak pelihara, hasil tangkapan suami tetiap malam. banyak2 ngail, tangkap udang susah kan.sbb dia makan slow je, tau2 umpan habes.. tambah2 sepit biru neh. dia makan ngan tangan, betui dak spitfire?

Rate

1

Originally posted by ctredzuan at 14-8-2006 09:15 AM
askum, 2 hari lepas suami teman memancing kat sungai je, dapat ikan haruan, selalu nye dah biasa dapat ikan haruan kami bagi kat jiran depan umah sbb dia sakit, sbb satu hal lagi kat umah ni takd ...

wahh ..sedapnya k.ct ..dh lama x makan ikan haruan niii ..dh susah nk dpt ..dulu masa kecik selalu makan ..sebab umh lia dekat ngan sawah padi..abah lia selalu g menjala kt tali air/parit..ikan haruan ni klu buat kari pun sedap ..tapi kena pandai basuh kasi semua hanyir hilang ...biasa mak lia buat cam nii..lepas basuh darah&sisik dia.. basuh ngan asam jawa ..then basuh lagi ngan tepung gandum..

Originally posted by ctredzuan at 9-2-2007 11:39 PM
semalam suami ct ngail udang galah kat sungai kelantan, alhamdulillah, tetiap malam ade hasilnya, semalam dapat yang besar ni, kecik sikit dr yg malam lepas,

http://i13.photobucket.com/albums ...

attee, wehh!!!

ingatkan selipat jepun tu pun dapt masa mancing udang tu                

Reply #349 spitfire007's post

CNY ni nak gi fishing kat kuala gula.. tak sabaqnya nak pegi ..

kuala gule kat ne ek?

Originally posted by ctredzuan at 13-2-2007 12:57 AM
kuala gule kat ne ek?

dekat tepen... kuala sepetang, dulu dema panggae Port Weld. dekat hutam simpan paya bakau larut matang dan selama. ayor payor kat situ. sembilang mmg byk     

dari port weld boleh tembus kuala gula, tapi kena naik bot. Klu ikut jln darat kena masuk ikut selinsing. Pancing kat kuala sungai dari atas jeti..ada tuka, duri, gelama.. boleh tahan ler.. Tapi 2 hari lepas abah aku call, kali ni nak naik bot kat kuala trong. Nostalgic tempat tu.. dulu kecik2 pernah ikut abah mancing atas bot. Ada sembilang.. siakap.. duri.. best giler. Aku ingat masa tu aku baru 8-9 thn... tak sabar nya!!! Jum mancing!!!

Seronoknya aku nengok ikan2 tu..tp aku tak mancing pun..tiap2 minggu aku ikut hubby ngan family dia mancing kat changi village tp bila dpt aku yg lebih2 mcm aku lak yg tukang mancing..

10 panduan nikmati keselesaan memancing
Oleh Kamal Ahmad
20 February 2007

MEMANCING adalah hobi yang santai. Ia membawa anda kembali kepada alam, kedamaian jiwa dan minda. Justeru, hobi ini perlu dipraktikkan dengan penuh etika untuk mencapai keselesaan dan kedamaian serta memperoleh tumpuan.

Berikut adalah beberapa panduan bagi memastikan anda dalam keadaan selesa, selamat dan memperoleh tangkapan terbaik bagi setiap trip memancing. Yang penting, anda benar-benar seronok memancing!

1 Jangan meminum arak

Asas pancing udang, ikut kesesuaian batu ladung
20 February 2007

SOAL: Saya baru belajar memancing udang. Boleh beritahu jenis mata kail, saiz, serta perambut yang sesuai untuk memancing udang? Selain itu, apakah umpan terbaik memancing ikan lampam?
Apa beza kegunaan batu hidup dan batu ladung mati serta kesesuaian menggunakannya.
Bilakah masa terbaik memancing ikan dan udang dalam kolam komersial. Saya juga ingin tahu beza kekili menegak dan mendatar.

Rate

1

edited

[ Last edited by  ctredzuan at 17-8-2008 07:09 AM ]

bila masuk opis balik on 26th FEb, kawan2 tanya "apasal hitam berkilat nih?".. "balik fishing le".. "kat mana?".."naik bot kat kuala trong..then kat jeti kuala gula!!!"

Dah lama tak pancing dgn bot nih.. bila dpt, syok giler.. tapi tak dpt ikan mcm masa aku kecik2 dulu.. siakap, jenahak tak de sekor pun. Yang ada sembilang, duri, gelama n ikan apa ntah.

Bapak aku ckp air tak elok, ikan tak berapa ada.. Dah berapa hari asyik hujan je waktu petang. So air keruh + sejuk.. ikan tak masuk kuala.

Ni 19-21 Mar nak pegi lagi...

musim ni org pantai ngail gelama kan..