CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8793|Reply: 11

Detect or trace people dlm blog

aku nak tanya blh ke kita detect visitor dlm blog kita? Blog kawan aku ada oggix shoutbox, somebody ntah sapa ntah dah tulis yg bukan2 psl kawan aku kat situ. Kitorang suspek kawan kitorang sendiri gak. So boleh ke kita trace sapa dia. dan kalau boleh, camna nak buat?

TQ

MyBlogLog?

boleh ker camtu??
boleh ke kesan balik???...

aku tak sure tentang oggix, tapi biasanya setiap chatbox script kalau ada option login, boleh check ip address, cuba login tengok

tapi setakat tau no ip jela, boleh try whois, kalau dia dari office ke misalnya buat mesej tu, ko leh tau la ofis kat mana. tapi kalau kat rumah tu payahla sikit, nak mintak tolong TM pun tak mungkin dia nak tolong untuk hal macam ni

jap aku nak tny soklan lurus bendul ni.

IP address tu apa? IP tu berbeza ke dgn org lain. Kalau nak tau location tu camna lak. Blh tau le exact location, bangunan apa, jalan apa etc?

sori ye, aku tak celik IT

Follow Us

Reply #6 gam_gajah's post

buat masa sekarang, kat Malaysia ni takde la spesifik camtu hehehe

dia cuma akan bagitau under telco apa kau punya internet servis tu.

Unless kau ada alasan kukuh, dah buat report polis etc, baru telekom akan bagitau kau siapa orang tu sebenar, tu pun aku tak rasa akan berlaku kalau kes spamming chatterbox ni.

IP address tu macam IC jugakla, nak masuk internet macam guna mykad gitu. Tapi kalau di rumah-rumah, biasanya nombor IP ni bertukar tukar once kau dah tutup modem atau disconnected dari internet.

Tapi kalau orang tu online dari ofis, biasanya dia akan letak nama jabatan tersebut. Tapi mungkin tak semualah sebab macam aku cakap kat atas, revealing address dan nama pendaftar belum ada diimplement lagi kat Mesia ni

Rate

1

camna aku nak tau ofis aku ada letak nama jabatan ke x? kalau aku blh check, nak check kat mana? ofis aku pakai streamyx je.

kawan aku dah tau location org yg buat kacau tu, katanya kat kl. camna dia tau erk? setiap negeri ada kod berbeza erk?

So maknanya IP address aku yg leh check kat network connection tu berbeza la ye ngan IP kalau log in kat shoutbox tu ye?

artgeex ko sabo je la ngan soklan bodo aku ni ye.

Reply #8 gam_gajah's post

depends la weh. ada jabatan yang letak nama jabatan masa whois kan ip address, ada yang tak. aku pernah try sekali whois tup tup keluar nama jabatan gomen, terus tau sapa yang antar mesej ehehe

setiap negeri ada kod berbeza? tak kot rasanya, mungkin dia guna satu software tu, aku tak ingat la nama software tu, yang boleh tau lokasi ip address secara am. tapi dia tak la letak detail siapa orangnya, apa alamat rumah etc

ip address kat office dengan shoutbox tak sama? sama lah. unless masa ko login kat ofis ko tu ko on modem, then sebelum masuk shoutbox ko tutup pastu bukak balik modem, ye la kot berbeza. tapi biasanya kalau ofis dia guna static ip address kot.

aku pun bukan pasti sangat. mungkin pas ni ada otai/mod yang akan bantu ko. ni berdasarkan apa aku tau la. kalau salah, amponkan lah beta hehehe

tima kasih la pd yg sudi bantu aku. dr 0 IT knowledge skang ni paham la sket2. dah tua2 nak blajar rasa cam baru nak blajar ABC lak. kalau ada yg blh pahamkan aku lagi, lagi baik. TQ

soh kawan ko tu buang jer shout box tu settle masalah.... kalo ko nak tahu IP orang tu dari mana2 ko kena ada kawan yang keje kat TM la... kalau ko suruh orang TM cari sapa dengan kes mcm tu die tak naknyer nak melayan..... tu tak kira lagi kalau die pakai proxy... lagi susah hidup ko nak detect die...

kalau ko report pun polis just ambik je report ko... byk lagi kes jenayah dalam malaysia ni die tak settle... kalau stakat kena maki kat blog... polis tu mesti bengang masa ambik report ko....

buang je shout box tu... settle segalanya.... nak chatting sngat pegi kat FB... kalau die nak leave komen pun... kan ada ruangan komen untuk setiap post... yang tu lagi senang ko nak detect..........

sekian terima kasih.........

aku setuju dgn cooper69 ckp.kot kalau ko ada pun IP address dia apa pun boleh buat.

disable je ler shoutbox tu senang. then moderate kan bahagian comments tu.