CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5497|Reply: 17

dada Berdebar2

hai... nak tanyalaa...

kalo dada kite (i mean denyutan jantung) cepat/ laju ape maksudnya yer....

Masalah saya ada dua :
1. Sejak bulan ramadhan tahun lepas, tiap 2 hari  lepas berbuka dada saya akan berdegup2 samapai buat saya rase tak selesa... kes yg sama berlaku jugak tahun ini... kenape yer? tapi die akan berenti beberapa jam kemudian.

2. sejak semalam pulak jantung saya berdegup2 terlalu cepat samapai ke pagi ini. Tapi kali ni saya berbuka hanya minum air saja dan sepotong kuih kerana tak lalu makan, rasa nak termuntah ajerr...(saya bukan mengandung tau). Sebenarnya masa sebelum berbuka tu saya ada dapat satu berita yang amat menyesakkan fikrian saya samapi sekarang. Adakah sebab tu ke?
Tolonglaa... perlu tak saya pergi jumpe doktor? Bukan ape... saya  pernah dulu dr cek tekanan darah rendah... dan pernah jatuh bilik air... tanpa sedar... saya pon tak tahula saya jatuh tu sebab pitam ke ape... cuma yg saya ingat saya tengah gosok gigi... sedar2 dah jatuh terhentak kat lantai...  mak saya suruh pergi cek doktor tapi sy rase macam sihat jee...

harap ada yang sudi membantu, terima kasih.

macam kritikal je sampai terhantuk pale tuu. kalao macam tu bukan sihat nama nye.cepat jumpe doktor sebelum cecco bebel. haihh!

check doctor la...

lebih senang consult dengan doctor secara berdepan ni... lebih senang nk berbicara pon...

pulpilation tuh...

bahaya. selalunya potensi sakit jantung.

org yg amik ubat diett selalu masalah cam gini.

aku pun selalu rasa cam tu...
tetiba rasa jantung berdegup lain

idah83 This user has been deleted
baik awak g jumpe pakar....entah ape2 sakit pun kite tak tau kan...sebelum ape2 disease menyerang baik g check kan....

Follow Us
tu lah...rasanya pun bettep pi cek doktor terus.....

gi check doktor cecepat skit..kakak kita ade cam tu.cian dia kalau time jantung dia berdebar2 tu..penat sgt .mula2 ingat dia cam penat ke apa ke...tapi makin lama makin teruk so dia check kat hospital,dia kena operation kat ijn..alhamdulillah skang dah tak kena lagi..cuma kena check up sekali sekala...

hishhh kome ni menakutkan teman jeh...

dah gi jumpe dr dah... tp doktor biase jelaa... panel klinik opis laa...
die pon tak tahu kenape... memang la die kate jantung ade laju sket...
tp nadi ok... pehtu die bagi ubat ape ntah... die kate penenang jangtung...
kasik kurang debar katenyer... makan pon separuh biji je... makan hanya 3 hari sahaja... sebelum tido malam shj...tak boleh lebih... kalo dalam 2 week macam tu jugak datang lagik cek katernye...

tp debar dah hilang... cume selepas berbuka tu masih....
tp terus migrain 3 hari...

tapi hopefully takde paperlahh...

Aku pon pernah alami jantung berdebar mcm tu. Doc kata sbb Acid Reflux/Heartburn. Mg kin related dgn awk sbb berlaku dlm bulan puasa..

http://www.medhelp.org/forums/cardio/archive/6285.html

oo...aku ingat aku sorang je kena...ada geng nih...tp baru2 nih jer... masa bln posa lak tuh... sebelum2 nih ok jer... adakah sbb aku kurus sgt... sblm nih aku berisi sikit... tetiba turun dr 58 ke 48.... so aku ingat mungkin sbb tuh kut... aku pun mmg lar diet sket...

adakah tuan rumah sama cam aku jgk

saya pun ade kena mcmtu jantung berdebar2 laju hingga nak tido pun tak boleh, tp yg pelik tu selalu kena bulan posa je.....tapi saya saya pregnant mungkin salah satu sebab kot

aku laki n jd cmtu gak...aku pnah blackout dlm tandas...tp jarang2 la...setaun 3 kali cmtu...

setahun 3 kali, kira 4 bln sekali ahhh....

Reply #10 musang_pulut's post

aku pun camni gak.bila gastrik & acid reflux menyerang , jantung berdebar laju sangat rasa nak pitam pun ada..aku takut sendiri..tapi baru ni ada rasa sesak sikit nak bernafas.doctor kata org gastrik mmg cam tu..so aku accept opinion dia

dada berdebar2

saya juga alami masalah yg sama... menurut doktor... punca dada berdebar2 adalah kerana kandungan kafein yg berlebihan dlm badan/darah kita... mmm.. memang betul pun sebab saya ni suka sangat minum nescafe sejak dari bangku sekolah rendah lagi.... waktu2 dada berdebar dan jantung rasa bagai diramas2 ialah masa tengah tido, tiba2 ada yg mengganggu. contoh nya, orang kejutkan kita, atau hp berbunyi. (tak kira lah call atau sms). Kiranya kalau tengah nyenyak tido tu, jgn lah ada perkara2 lain yg menyentap tido kita tu hingga kita terkejut & terjaga... memang sakit jantung ni dibuatnya....

tuan rumah sayang...
pegilah jumpa doktor...biar puas hati, if takde apa2, alhamdulillah, if kurang sihat, the earlier kita tau, the better kan...

kuatkan hati, pegi je jumpa doktor...

reply to tuann rumah #1

rasa berdebar2 ni majoritinya diisebabkan oleh anxiety.. (eg dapat berita buruk etc..).. rasa debar2 yg kena check hospital ialah:
1) diikuti dgn rasa sakit dada yg amat..berpeluh2 ..sesak nafas..
2) bila kira nadi > 150 denyutan seminit...
3) esp bila umor >65 dan ada risiko sakit jantung
4) ada penyakit thyroid.. tapi tak makan ubat/ follow up yg tak proper...

i rasa you mungkin anxious je.. bila jadi lagi sekali..
cuba ambil nafas slowly .. and kira la nadi..OK