CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iman311006

KENAPA SUAMI/ISTERI SUKA RAHSIAKAN STATUS PERKAHWINAN?

nop...bkan kahwin ngan laki org tp kawin dgn anak mak yg tak terima hakikat kami decide nak kahwin....

Originally posted by iman311006 at 20-9-2007 01:04 PM
nop...bkan kahwin ngan laki org tp kawin dgn anak mak yg tak terima hakikat kami decide nak kahwin....

tak terima hakikat macam mana tu....................???

laaaa, dah dapat anak pun, mertua masih tak leh nak terima hakikat.Apasai dia tak mo timer hakikat.Awak bukan menantu pilihan ke?

abang2 aku kahwin pun tak buat majlis besaran... cuma buat kenduri doa selamat aje... tapi semua orang tau dorang kahwin...

masa korang nikah dulu, pihak belah suami tak datang ke?

Reply #25 arysa's post

famili dia jer...masa pas nikah ada gak pegi umah MIL tp masa tu baru tahu dia tak cakap ngan sapa2 yg saya menantu dia..saya dgr dia cakap saya kawan anak dia tumpng tido.Macamaner nak buat..apa jugak saya ckp ngan hb saya sedih org tak tahu saya dah kahwin dgn dia tp dia ckp itu mak dia punya  keputusan selagi tak buat majlis selagi tu tak boleh inform sapa2...skarang ni saya dah mgandung anak no 2...xkan nak naik pelamin lpas anak dah 2??

Follow Us
cam pelik je.  takkan la selama2 ni bila balik umah mak dia korang terperap dalam umah aje?  takkan langsung tak jejalan kuor keliling kampung..paling koman amik angin kat halaman umah?  or takkan takde org kampung yg datang jejalan kat umah mak dia masa korang ada tu?   bukannya baru korang kawin ni..dah 2 tahun dah.  anak pun nak masuk 2.  laki ko pun satu.  takkan ler langsung takde akal..takleh nak nasihatkan or pujuk mak dia ke?  and then what about your father in law?  ada lagi ke?

Originally posted by iman311006 at 20-9-2007 01:04 PM

ko nikah kat siam ke....................?

zaidi, mana ko nyer posting??

tak mau keluar jugak....

mengong tulla seber cari ni...

ayoyo....apa sudah jadi???

guyz...saya tak kawin kat siam lar.....as mention before,my side jer yg happening...so keluarga mertua ni malu sbb tak dapat wat majlis besar2an......

reason tak dpt buat majlis is __________

Originally posted by Vvenus at 20-9-2007 04:39 PM
cam pelik je.  takkan la selama2 ni bila balik umah mak dia korang terperap dalam umah aje?  takkan langsung tak jejalan kuor keliling kampung..paling koman amik angin kat halaman umah?  or takka ...

aku tengah pikir kan (guna imiginasi nie)..
bukanlah area kampung2 mcm dlm tv tu..mcm salam aidilfitri tu..umah papan..pintu terbuka..pagar terbuka..kalau hari raya..pasang pelita keliling umah.. pokok2 rambutan ada keliling umah..
ini area perumahan mcm taman taman..mcm taman kita duduk skrg nie..taman melawati..taman melati..greenwood..
gitu2 la..

Originally posted by arysa at 20-9-2007 05:37 PM
reason tak dpt buat majlis is __________

mak pihak lelaki tak restu. jadi..tiada majlis bertandang (bak kata org biasa)

aku ada kawan tau..serupa kes mcm nie. dah dpt anak sorang dah.

aku teringat ada sedara aku dulu masa majlis kahwin dia, suami dia datang sorang...takde rombongan pihak lelaki... kitorang suspek dia kahwin dgn laki orang...

Reply #26 iman311006's post

terkedu...x tahulah nak cakap.mesti ada reason napa cami. senang cite, suruh bapak kau ty kat laki kau camana blh jadi lagu ni.straight to the point..dah jgn rasa rasa, instinct lagi. then your parents talk to your MIL why this thing happen.what is she trying to prove?? Lepas tu kau balik kg, hebah kat satu kg ngan sedara mara laki kau yg kau bini dia.apa nak jadi, jadilah..raya ni is the best time..

Originally posted by arysa at 20-9-2007 08:23 PM
aku teringat ada sedara aku dulu masa majlis kahwin dia, suami dia datang sorang...takde rombongan pihak lelaki... kitorang suspek dia kahwin dgn laki orang...

hehehe..itu general assumption sgt tu..
ada jugak..laki orang kawen no.2 tapi..boleh bawak ahli ahli dia.. jgn tak tahu..

mcm mana pulak pasangan tu..takder risik..takder tunang..tiba2 nikah terus..misti ko pikir..pasangan tu kena tangkap khalwat kan?   no wonderlaa..terlalu byk adat2 dlm wedding melayu..

[ Last edited by  Hana at 21-9-2007 09:49 AM ]

Originally posted by iman311006 at 20-9-2007 05:10 PM
guyz...saya tak kawin kat siam lar.....as mention before,my side jer yg happening...so keluarga mertua ni malu sbb tak dapat wat majlis besar2an......

kalau betul tak kawin kat siam dan ianya betul happening, tolong tempek gambo majlis perkahwinan......................

Reply #38 Hana's post

none of my business...

anyway, merisik, meminang, bertunang tu semua bukan adat dlm wedding melayu...perkara tu semua memang ada dlm kitab munakahat.