CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5900|Reply: 34

knape lelaki x appreciate pompuan?

sbg seorang perempuan kadang2 aku rase kecewa sbb pasangan aku x pernah nak appreciate ape yg aku buat untuk die..x pernah nak buat something tu dgn kerelaan hati..mesti nak kene cakap..cth kalo aku nak bunga..kene cakap nak bunga kalo x die xkan terfikir sendiri nak kasik..bosan la semua nak kene cakap

Memang la nak apa kena la cakap. Dia bukannya ada kuasa psikik. Apa daa, pikiran tak matured langsung. Grow up, please.

Originally posted by DanIno at 11-9-2007 09:24 PM
Memang la nak apa kena la cakap. Dia bukannya ada kuasa psikik. Apa daa, pikiran tak matured langsung. Grow up, please.

DanI ni mcm bf justagirl pulak coz counter ape die ngadu...heheh peace :victory:

Originally posted by nadanie at 11-9-2007 09:35 PM

DanI ni mcm bf justagirl pulak coz counter ape die ngadu...heheh peace :victory:

Ye la isu tak matured langsung. Boleh pikir sendiri la solution dia, kan? What a question, I sighed when I read it........

Originally posted by justagirl at 11-9-2007 09:14 PM
sbg seorang perempuan kadang2 aku rase kecewa sbb pasangan aku x pernah nak appreciate ape yg aku buat untuk die..x pernah nak buat something tu dgn kerelaan hati..mesti nak kene cakap..cth kalo  ...

lelaki memang kebayakannye begitu dek non oiii.....

abes tu xkan semua bende pon nak kene bgtau satu2...kalo dah birtday girlfren sendiri pon nak kene ingatkan bile..kalo x mmg lupe...penat la camtu..sendiri mau ingatla beb

Follow Us
maybe bf ko bukan jenis yg romantik, ko lak jenis yg romantik....
wpun cmtu, ko jgn marah2 dia... kita tak leh beranggapan yg dia akan faham pe kita nak tanpa kita bgtau kehendak kita.....

wpun  dia tak romantik, tp mungkin dia ade kelebihan yg lain... tp kebykn perempuan suka laki yg romantik sbb rasa dihargai....

ade org mudah tunjukkan sayang dengan perbuatan yg romantik... ade plak fikir amik berat dan tjawab tu dah kira dia syg.

citarasa org pun berbeza... ade perempuan tak suka bunga, ade yg suka...
kalo ko tak bgtau dan tunjukkan, dia pun tak tau...

tp laki yg romantik ni pun belajar dari penglmn...pergaulan dengan perempuan...
kkdg dari permbacaan...kat internet pun byk tips..

kalo dia sygkan ko, mesti dia akan berusaha menawan hati ko dgn ape jua cara, tp ko jgn memperlekehkan pe yg dia buat jika tak seperti yg diharapkan...

Rate

1

sometimes tu i just want him to want to call me..bukan suro call baru nak call..yela ktorang ni long distance relationship..mestila nak calling2 nak dengar suare...hhmm smpi kadang2 tu terpikir..die ni x rindu aku cam aku rindu die ke?

I do agree with justagirl.. kalau lelaki appreciate gf dia at least give some efforts to show how much he loves her.. x bole nak expect sume pompuan bgtau.. nanti pompuan cpt give up ( i experienced this as well)

Musti belum kawen nih. Kalo dah kawen, dah masak sangat perangai lelaki.

Nak apa2, kena cakap depan2 dan tak bagi hint. Diorang tak paham.
Kecik hati, kena cakap spy dia boleh pujuk. Kalau tak sampai mati dia tak pujuk.
Tak puas hati, kena cakap spy dia boleh berubah. Dia bukan reti baca2 bahasa tubuh ni.

Lelaki.. gitulah dia. Jangan harapkan lelaki romantik mcm dalam drama tu, palsu belaka.

Rate

1

Originally posted by DanIno at 11-9-2007 09:49 PM

Ye la isu tak matured langsung. Boleh pikir sendiri la solution dia, kan? What a question, I sighed when I read it........

erm Dan, maybe she's really just a girl, not yet a lady...ermm btw, in responding to ur complaint justagirl, masalah camni bwk discuss with ur own bf lar...tell him what u like n dislike...jgn terus marah2...teach him, he need sumtime to learn u...u da suruh die beli bunge n he did means dat he loves u...ermm Dan's right u shud grow up...

Reply #10 MugMerah's post

klu tgk kat fd pun ade mslh psgn tawar hati sbb laki cold...

laki tak mempunyai jiwa yg halus cm perempuan.....
dia syg tp tak reti nk tunjukkan @ pe yg dia fikir tak sama dengan perempuan fikir....

perempuan cume nak disayangi,dimanjakan,dihargai dan dihormati...tp laki akan tanya bgmana?

pd dia, mungkin bile dh jlnkn tjawab dan cari nafkah utk kuarga tu dh menunjukkan syg... tp bg perempuan kasih syg tak cukup dengan tjawab tp lebih dari tu sbb hati dia nak kasih syg dan perhatian...

tp rasenya bende ni bleh berubah jika empunya diri tu berusaha...tp perempuan kene byk bersabar dan tunjukkan bgmana nk express.

bile tgk mslh cmni aku rase betul gak org kata baik perempuan cari laki yg syg dia dari cari org yg dia syg....

sbb laki kalo lebih sygkn perempuan,dia snggup lakukan ape shj dan jiwa dia akan jd lembut sbb cinta...
tp jika perempuan lebih sygkan lelaki, sdgkan laki tu biase je. mmg mkn hati lah sbb laki tu tak dpt menepati kehendak perempuan tu...

Rate

1

thanx semua...insyaallah lepas ni aku akan cube bgtau die ape yg aku nak n ape yg aku rase...aku syg sgt kt die n kalo boleh nak yg terbaik utk org yg aku sayang

Reply #1 justagirl's post

Salam ...

Patutnya tajuk kena ubah "knape SESETENGAH lelaki x appreciate pompuan?"

Sebab ... ?? Lelaki cam abang nie leh kecik ati tau dgn tajuk nie ...

mmg ada spesies cam tu.... hehe...

wa paham dgn perasaan mu itu... sesungguhnya sukar untuk mengubah tabiat lelaki seperti itu.

kalau dapat pasangan yg semcm itu,hendaklah sentiasa mempunyai daya tahan mental dan fizikal yang tinggi.dan daya kesabaran yg kuat.sbb lelaki mcm tu slalu menguji tahap kesabaran perempuan..

mungkin perangai dia mcm tu,tapi maybe die ada keistimewaan lain yg membuatkan cik thread writer ni suka dan jatuh cinta pada dia kan? so,sentiasa berfikiran positif dan fikirkan kembali,kenape korang start bercinta

jangan cepat mengalah dan buat keputusan nak putus(kalau nak la)...fikir sedalam dalam nya...

tamat

Rate

1

bukan laki jek ler...
pompuan pon ader gak yang xreti nak appreciate laki

bila cara dan pemikiran x selari jd ler camni.......

kalu x leh pk asyik bersilang jer.....boley kusut....tp kalu bijak......boley setel.

hehe
lelaki mmg camtu
kena cakap deret je...
diorang ni mana reti nak kias2..
nak baca hati pompuan..
lagi pulak hati pompuan tu memang susah nak dimengertikan...

Originally posted by limauais at 11-9-2007 11:34 PM
tp rasenya bende ni bleh berubah jika empunya diri tu berusaha...tp perempuan kene byk bersabar dan tunjukkan bgmana nk express.

bile tgk mslh cmni aku rase betul gak org kata baik perempuan cari laki yg syg dia dari cari org yg dia syg....

sbb laki kalo lebih sygkn perempuan,dia snggup lakukan ape shj dan jiwa dia akan jd lembut sbb cinta...
tp jika perempuan lebih sygkan lelaki, sdgkan laki tu biase je. mmg mknhati lah sbb laki tu tak dpt menepati kehendak perempuan tu...

Setuju banget deh.

Cuma bagi aku ni, dah penat mengharap dia jadi sesempurna @ seromantik yang aku nak. Bagi hint dia tak paham. Cakap terang2 pun sekejap je dia ikut. Lepas tu dia buat dunno jek. Silap2 jadi gaduh.

Jadinya, aku pun tak expect lebih. (Dan jahatnya aku pun buat benda sama.. besday buat2 lupa, kad2 wish tak hantar dah). Memula kecik hati tapi dah 2-3 tahun dah biasa.

Yang penting, setiap pagi bila bangun dia usap2 kepala aku.. cium2 dahi aku. Dan malam tidur dipelukan dia.

Dah cukup.

Reply #19 MugMerah's post

....................berbahagia selalu

12Next
Return to list New