CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5343|Reply: 25

mintak pendapat ckt

masalah aku ni xlah besar tp mampulah menserabutkan kepala aku yg dah sememangnya serabut...
aku ada bf ni n kami dah kenal nk masuk 5 tahun...
kami tggal bjauhan,aku tggal kat kg dia lak keja kt bandar kl...
ko tahulh bila dah berjauhan mesti rindukan , time dia balik kita org selalulah berjumpa,boleh d kata hari2lah.
masalahnya mak bapak aku dah bising2 n bapak aku suruh aku bg tahu bf aku suruh dia cpt2 masuk minang klu x dia
suruh aku putuskan je hbungan nga bf aku...
aku pun bincanglah ngan bf aku ni ttg hal 2,n bf aku mintak tempoh sampai thun dpn...
aku bg tahulah bapak aku pasal 2 aku janji ngan dia klu bf aku x masuk minang sehingga awal thun dpn aku akn putuskan hbgan aku ngan dia...
aku sebenarnya x yakin dng bf aku sb duit xda memanjang mcm ne nk masuk minang...
aku nk mintak pendapat koranglah apakah aku harus putuskan je hbgan aku dgn bf aku sedangkan aku tersangatlah
syg n cinta kan dia klu awal thun dpn dia xdapat masuk minang

hmmmmmmmm.... leceh gak camtu....

suh la boypren tu masuk merisik dulu..... pastu bertunang... dan janganla letak hantaran tinggi tinggi sangat kalu tahu dia memang tak banyak duit.... ikut la kemampuan dia....

next..aper kata ko wat sembayang istikharah... semoga diberi petunjuk.... yang ni lebih baik...

ni pun masalah gak...
bf aku kt klu kita org tunang tahun depan pun kawin lambat lagi
2 tahun lpas 2 baru kawin

pinjam duit ngn Bank Rakyat

Reply #1 imelna's post

tarak wang x yah ler b'cinta ( ingtan utk aku gak ni..heheh)

sarah_athirah This user has been deleted
lain kali cari lelaki kaya...
heheheh

Follow Us
sarah_athirah This user has been deleted
kalau tak rasa nak akwen, baik jangan tunang dulu...
time bertunang ni memang banyak dugaannya...

Originally posted by itik_magic at 5-9-2007 10:29 AM
tarak wang x yah ler b'cinta ( ingtan utk aku gak ni..heheh)

walau pun kebenaran tu ada tp tak semestinya tik........

ko suh laaaa bf ko tu kalau series nak kat ko
ajak fam dia dtg jumpa fam ko bincang2 elok2 dulu....tunang tak pakai belanja sgt, jmput dekat dekat jer, takyah tempah baju bagai....

relaks relaks laaaa......tang takdak duit tu aku tak kata apa apa lah, keja kat kL kan, kuar jer town melayang RM 50

kalau takde duit takyah bercinta, maknanya, pakai org kaya jer laaa bleh bercinta ek.....

duit x ada,kalu ko cinta dia,dia cinta ko..x ade masalah...klu dah suka sama suka apa pun sanggup.
klu niat baik nak kahwin pasti rezeki ade di mana2,jgnlah letak harga tinggi2 dia tu dah x berduit...agak2 ko senag dia pun senang cukup ar.

jgn risau...sebenarnye bg lelaki kalau sebut pasal duit mesti x cukup...(mcm aku la)

sedikit dari pengalaman aku la...

masa aku nk kawin dulu, aku betol2 xde duit..nk byr sewa umh la..blaje mkn ari2 laa,duit keta,byr duit mara-study loan la.dlm bank,masa gaji je byk ,bila 20hb gerenti tinggal 30 inggit je balance..pening gak kepala....

tp mem aku ni jenis bijak ckit...
dia dgn sendirinye melantik diri dia jd financial minister aku..
dia control duit aku...buat budget bulanan...brp blanje..brp nk saving...

mase btunang dulu buat kecil2an je...blanje dlm 2ribu je...hantaran yg "save our budget"....

pas dh tunang, merupakn tamparan hebat bg aku...ye la mcm mn nk cr duit nk kawin....aku tawakal je,mintak petunjuk dr Allah...
aku beli umh 2nd hand markup loan..dpt duit...aku tolong org buat proposal-dpt duit mkn hari2.so duit gaji x bercuit...
alhamdulillah...semua beres...

mmm ..  jgn lar mendesak sangat ..  lelaki nie memang suka berjanji kalo didesak sebab nak sedapkan hati kita ..  tapi bila dah sampai masa, lagi2 time 2 dia masih tak ready. macam2 lar alasan dia bagi nanti ...

so, bagi aku lar ko jgn lar letakkan 100% harapan pada dia .. mmg kita mengharap tp bagi aku kalo betul bf ko serious dgn ko, dia akan cuba jgk mengumpul duit ..  ko bole je sama2 support each other ..  sama2 kumpul duit ke .. concentrate pada benda2 yang penting dulu ...  then at the same time, ko cuba slow talk dgn parents ko ..  bagitahu lar korang memang sedang merancang ..  tgh kumpul duit ke ..  what so ever lar ..  aku rasa keluarga ko bleh terima alasan kalo kena gaya.

:handshake: :victory:
Originally posted by songkok_tarbus at 5-9-2007 10:57 AM
jgn risau...sebenarnye bg lelaki kalau sebut pasal duit mesti x cukup...(mcm aku la)

sedikit dari pengalaman aku la...

masa aku nk kawin dulu, aku betol2 xde duit..nk byr sewa umh la..blaje ...

cayalah bro

camtulah nak seribu daya tak nak seribu helah.............

Originally posted by hitamputih at 5-9-2007 11:04 AM
:handshake: :victory:
cayalah bro

camtulah nak seribu daya tak nak seribu helah.............

btol bro!! kalau la mem aku kasi green light,suruh pasang lg satu...
aku buat cara yg sama gak..usaha lagi kuat

Originally posted by songkok_tarbus at 5-9-2007 11:47 AM

btol bro!! kalau la mem aku kasi green light,suruh pasang lg satu...
aku buat cara yg sama gak..usaha lagi kuat
heheheh tullllllllllllll

kalau nak mmg mampunyer hahah

Reply #1 imelna's post

IMELNA...sayanggggg
u tawen je la dgn i....
ptg kang abg kasi tau kt mem abg tau...

erm rsnya klu mcm 2 awak jelaskanlah kat bf awak 2 elok2....rncg ms dpn...

contohnya abg sy dulu pun duit dia selalu je xada klu xguna gaji utk godek kereta dia dia beli segala gadget yang best xpun dia upgrade pc dia. duit dia ni mmg memanjang je xada. yelah ddk dgn parents.. so rmh xpayah byr, kereta dpt hadiah dari ayah sbb ms grad dulu....so semuanya lengkap...kdg2 rs mcm abg sy 2 xlayak jd lelaki je! hahaha...tapi start tahun lpslah around jun lasy year, dia kerja mcm org gila kerja! selalu sgt balik lewat semua. then dah jarang godek kereta ke apa...rupanya ada niat, bulan 3 lps dia masuk minang awek dia....then skrg ni lagilah kerja mcm xingat dunia smpi pernah sekali dia pucat lesi mcm skt apa je...sbbnya bulan 11 ni nak khwn dah...minah 2 pula doktor. ank pmpn sulong. cun pula. haih..so demand lebihlah....dlm hati pdnlah muak dia siapa srh cr doktor..hahaha...tapi apa yang cba dismpikan dr seorg abg yang xbg duit rs ms raya pun sbb kopak boleh kumpul duit secukupnya utk ms dpn dia dna bininya....tapi yang bgsnay bakal kakak ipar aku 2....since dia minta tggi ( which maybe family tentukan kowt) dia kongsi2 dgn abg aku. 75%-25% so abg aku skrg snng sktlah..ha and abg aku dan beli kereta sndr pun....rmh pun tgh cari skrg....di mana ada kemahuan di situ ada jalan

alahai..citer pasal nak kawin tader duti tringat la masa aku nak kawin 7 tahun dulu...

masa mak dia dtg umah nak risik n tunag sekali...laki aku baru jer keje 2 bulan....gaji pon tak masuk lagik....pastu family aku plak jenih tak sker tunang lamer2....kami tunang 2 bulan jer.......laki aku dok berfikir2 la cemaner and di mana la nak korek duit....tu pon nasib dia baik kawin ngan aku org Kelate...tader hantaran...wat kuar duit utk mas kawin jer.....tu pon my parents tak letak pon berapa....berapa2 yg laki aku mampu jelah....sbb bagi my parents...perkara baik mcm nikah kawin ni jgn di rumitkan ldan di susahkan agi dgn hantaran yg tinggi2.......masa tunang tu aku pon masih bajar lagi...final sem....so student....korang imagine la...ada duit ker?  

last2..lagi seminggu sbelum tarikh kami nikah n kenduri....gaji my hubby yg tertunggak selama 4 bulan bertugas masuk....alhamdulillah.....bulih la guner duti tu wat belanja kenduri dan mas kawin...mas kawin aku dia bagi RM3k.....itu jelah...hantaran mmg tader ....kenduri belah aku mmg tak pakai duit pengantin lelaki pon.....family kami mmg gitu lagi pun......utg laki aku.....yelah....ada duit byk..bulih la buat majlis grand...ada duit skit...wat la majlis sekadar yg mampu......ini tak...nak wat majlis grand2..sampai memberatkan pengantin lelaki dgn hantaran yg tinggi2....aduhai.....and mas kawin tu plak..mmg sah2 100% dpt kat aku.....sb tu mmg hak pengantin pompuan...

w/p majlis kawin aku simple jer.....tp tetap meriah.....dan paling penting kami bahagia......dan tak berhutang dgn sesiapa...skang ni anak pon nak masuk 4 dah pong....

so kalau sesiapa yg nak kawin tu.....bagi aku...alasan tader duit tu.....ntah ler......

Betul gak, nak tunggu duit cukup, sampai bila pun tak cukup kan.

Planning kena baguihhhh

Cuma kalau keinginan utk even merancang menyimpan pun takdak, susahlah.

trima kasihlah semua sb sudi bg pendapat...
aku hargai semua pendapat yang ko org utara kan...

emm..... tuan rumah takyah la letak rege hantaran tuh tiinggi2...sure bf tak susah ati....n pujuk la dia suruh buat simpanan skit...sebaab skit2 nti lame2 jadik la bukit...huhuhuuh

12Next
Return to list New