CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sitisbp

Saya jatuh cinta..tolong lepaskan saya!

Reply #161 wifeorg's post

ko lagi sangap la tak tau ujung pangkal citer main menyampuk...

kalu ada laki yg suruh bini dia p cari jantan lain tu mmg sangaplah.... tp kalu si bini tu plak mmg betul2 carik jantan lain pun sangap jugak...

Originally posted by jenna at 30-8-2007 01:00 PM
kalu ada laki yg suruh bini dia p cari jantan lain tu mmg sangaplah.... tp kalu si bini tu plak mmg betul2 carik jantan lain pun sangap jugak...

kalau ada orang bertanyakan jalan ke rumah ayatnya cam ni.....'encik..boleh saya tau mana rumah mat sangap...allaaaa yg bininya nama siti sangap tu'

pas tu ko pun jawab.....'OOOOOOOOOOO...tu haaa...yg bumbung warna belang2 tu'

Reply #1 sitisbp's post

pk bnda2 ngarut gini le yg buat ulamak marah kat kita...byk bnda besar perlu pk....bnda belacan mcm gini gak ko kerah kepala otak pk.

apalah maksud perkatan sangap ni? adehh letih aku tgk sangap sana, sangap sini.. bukan nguap ke?

Biarlah ku ceritakan...

Originally posted by sitisbp at 26-8-2007 02:21 PM
To all somi2 mithali....wat if one day ur wife request u'll ceraikan dorang.
Dlm hal ni u'll tak tau pun dia ada bercinta ngan org lain.

U pun dah rasa jadi sorang somi n ayah yg terbaik ...
...

Jawapanku:-

Ada 3 kemungkinan:-

1.) Aku akan suruh dia duduk,bertenang dan ceritakan sejauh mana hubungan dia ngan mamat tuh.Sekiranya belum terjadi apa apa yang terlanjur...hanya dibuai perasaan..aku akan nasihatkan dia agar fikir masak masak dan akan beri masa sebulan untuk dia fikirkan.

Jika dia masih teruskan, tak dapat tidak...dengan cara yang baik akan aku lepaskan dia dengan syarat semua anak anak aku yang dapat.

Bak kata pepatah:- Apalah guna kebendang,padi seberang takkan menjadi...apalah diharap kasihnya orang,kiranya orang tak sudi.

2.) Aku maki hamun dia....belasah cukup cukup ,cekak leher dan heret dia masuk kereta..paksa bawak ke rumah mamat tu....sampai sana aku belasah mamat tu cukup cukup...kasi patah setulang dua...lafazkan cerai talak tiga dan balik.

3.) Aku tak katakan apa apa...hanya diam....biarkan dia leka...senyap senyap ikuti gerak geri mereka...sampai satu saat yang baik, bunuh diaorang dan biarkan dalam keadaan telanjang. Buat evidence seakan mereka dirompak dan dibunuh.

Rate

1

Follow Us

I know...

Originally posted by AnitaSabrina at 27-8-2007 09:19 PM
Like I said `someone very close to me'.  So, I know the full details.  She never had any complains about the husband ever.  Only when she met this other person she started to nit-pick.  Her husba ...

I know what your say is true..i've met several woman like that.

Senang cakap, isteri InsyaAllah tak akan cari yang lain kalau suami tak cari yang lain. Kalau suami asyik mintak isteri dia layan dia je, mana si isteri nak ada masa cari orang lain.

Satu lagi, isteri mungkin akan cari orang lain kalau dia tak dapat kasih sayang dari suaminya. So pada suami-suami, berilah kasih sayang pada isteri-isteri. Tinggallah gf-gf korang. Nanti isteri dah cari lain baru nak beri kasih sayang, macam dah terlambat. Tapi kalau taknak makan advice aku pun takpe. Itu hak korang. Terpulanglah pada diri masing-masing. semua dah besar panjang. :victory:

Originally posted by jenna at 30-8-2007 01:00 PM

sangap menyangap antara satu sama lain!

Originally posted by nighunter71 at 30-8-2007 08:05 PM

Jawapanku:-

Ada 3 kemungkinan:-

1.) Aku akan suruh dia duduk,bertenang dan ceritakan sejauh mana hubungan dia ngan mamat tuh.Sekiranya belum terjadi apa apa yang terlanjur...hanya dibua ...

ko nya number 2 & 3 mmg mengerikan! tak yah psl dorang ko lak masuk jail. lepaskan aje if dah tak suka. ko cari bini lain....

haku tau kalu haku wat hal, laki haku sure demand anak2 haku...tak sanggup haku nak pkir losing all my babies!   susah2 mengandung and beranak....haku ni penakut nak beranak, jadik apa2 angan2 nak bermukah...haku tolak jauh2.

Originally posted by Raksaksa at 30-8-2007 09:02 PM
Senang cakap, isteri InsyaAllah tak akan cari yang lain kalau suami tak cari yang lain. Kalau suami asyik mintak isteri dia layan dia je, mana si isteri nak ada masa cari orang lain.

Satu lagi ...

haku setuju!

Originally posted by kiwimerah at 30-8-2007 09:24 PM

senang citer, pusing kiri, pusing kanan, somi jer lah yg salah kan

selalunya kan...

hmm..tak ada yang mustahil zaman sekarang nih..laki ingat kalau laki orang buat tak berapa nampak salahnya..sebab macam dah biasa dengar kan..(nih semua sebab title madu laa) tapi kalau bini orang buat nampak burok sangat..hmm..os cos kalau ada sebab bini jadik macam tuh so cerita boleh jadik short cut laa..tapi kalau tak ada sebab macam tuan rumah mentioned tu...memang la dugaan paling besar yang suami kena hadapi..

kalau semua dah usaha..cuba pupuk kasih sayang,berdiskusi,muhasabah diri,pikir pasal masa depan anak2 (kalau tak pikir masa depan diri sendiri laa..), pastuh muka tebal (tak ambik peduli apa relatives bakal cakap dan orang sekeliling..), dan dah bersedia apa yang bakal berlaku d masa hadapan samaada kehidupan yang lebih baik atau sebaiknya...hmm..baik lepaskan..anggap itu sebagai takdir selepas segala usaha gagal..manusia nih planning dan berusaha jer..Allah yang tentukan..mungkin ada hikmah d sebaliknya..bagii untuk suami yang sehabis baik kalau dapat isteri yang macm tuh..maksudnya tak sesuai la utuk dia..mungkin Allah ciptakan yang lebih baik untuk dia..(mana tau kan..?)...jadik lepaskan lah..dan jangan ada dendam..sebaliknya begitu juga untuk kaum2 isteri nih...

Tapi selalunya, pemandangan dan cerita yang very tipical dan yang selalu kita dengar..kaum isteri jek yang banyak mengalah..kalau suami buat itu ker ini ker...kadang sampai yang tak masuk akal tu...isteri tetap redha jer (walaupun hati sakit macam manapun) sebab terikat dengan hukum agama (tak bau cium syurgakan..) pada sesapa yang mintak lepas tuh..they all jarang (ker atau tiada langsung??) nak dendam2 nih..janji lepas dari seksa pun dah cukup bagus...hmm...tulah dunia...yang sementara ni kan..?macam2...terpulang pada individu masing2 laa...tapi kalau kena pada aku...hmmm..aku setuju kes altantuya tuh..guna bom C4..hapuskan segala bukti...PUAS HATI AKU!!!!PUASSSSSSSSS!!!!MUAAHHAAAAHAHAHA!!!(gelak style the black moron devil..)

Rate

1

simple_n_casual This user has been deleted

Reply #1 sitisbp's post

dia isteri yang baik kerana berterus-terang, walau pun pahit diterima suami. suami kena berfikiran terbuka, jodohnya sampai di situ, mungkin ada kelemahan dan kekurangannya. lebih baik daripada dia terus-terusan curang di belakang.

anak-anak tanggungjawab kita, tak kisah la siapa yang bela. cuma jangan pisah2kan mereka adik-beradik, besar kesannya kepada perkembangan mereka.

Rate

1

Tapi...

Originally posted by wifeorg at 31-8-2007 11:09 AM

ko nya number 2 & 3 mmg mengerikan! tak yah psl dorang ko lak masuk jail. lepaskan aje if dah tak suka. ko cari bini lain....

haku tau kalu haku wat hal, laki haku sure demand anak2 haku.. ...

Tapi kalau masa u asyik dibuai asmara mana ingat dah semua tu....

Apabila saya membaca thread ini, saya teringat pada kisah kawan saya 10 tahun yang lepas. Dia berkahwin dengan seorang gadis yang jelita, anak orang kaya pulak tu. Mereka berdua belum ada anak lagi, tapi bercouple macam masih dalam honeymoon.

Tiba-tiba satu hari isteri yang jelita ini tiba-tiba dari jadi yang penyayang terus bertukar 180 degrees. Makin lama makin muak tengok muka suami. Asyik nak bergaduh sahaja. Apa buat semuanya tak kena. Kawan saya ni semakin bingung kenapa isteri dia tiba2 berubah macam tu sekali. Sampai banyak kali minta diceraikan. Kawan saya syak isteri dia ada boyfriend lain dan telah berlaku curang.

And then satu hari isteri lari dari rumah. Tak balik dua-tiga malam, sampai parents pun naik risau - kemana anak dah lari ni. Mulalah kawan saya ni pun kena dengan parents-in-law, kononnya tak pandai jaga anak mereka. Kawan saya sangat sedih.

Kemudian, dapat berita isteri dia dah bawak keluar simpanan ASB, simpanan bank sampai berpuluh-puluh ribu. Semua barang kemas dah dijual, termasuk rantai hadiah dari mak dia.

Rupanya selidik punya selidik, kawan saya ni dapat tahu isteri dia dah kena ilmu oleh seorang barua ni - pendatang dari negeri asing yang kuat ilmu hitamnya. Barua ni sebenarnya nak kan harta isteri kawan saya. Tapi pada waktu yang sama dia dapat juga menyedut manisan dari tubuh isteri kawan saya sekali. Faham-faham lah.

Akhirnya berkat tolong kawan2, keluarga dsb, isteri kawan saya dijumpai juga. Kesian tengok dia. Dia telah jadi hamba seks dan nafsu si barua ni. Bila berjumpa dia, dia dalam keadaan separuh gila, dah berbulan tak mandi, bau badan busuk. Kejelitaan yang dulu sekarang sudah pudar. Barua tu dah tinggalkan dia, setelah puas dapat tubuh dan hartanya sekali.

Jatuh menangis kawan saya melihat isterinya jadi begitu. Kami pun tumpang menangis sekali. Sedih, tau. Apabila melihat kawan saya, isteri dia meludah padanya. Tapi kawan saya masih kuat semangatnya. Dalam luka hati seluka2nya dia masih sanggup memeluk isterinya. Kami amat terharu melihat kawan kami tu.

Alhamdulillah, parents-in-law berlanja beribu nak berubat balik anak mereka yang gila tu. Ambil masa berbulan juga barulah dapat sedar balik. Tapi cuba bayangkan hati dan perasaan kawan saya dan bagaimana dia cuba untuk berusaha membina balik rumahtangga dengan isterinya yang telah dinodai dengan begitu sekali oleh barua tu.

Si barua tu sampai sekarang tak jumpa. Duit habis berpuluh ribu dicurinya. Kawan saya bersumpah di depan saya kalau dia jumpa barua tu, dia akan bunuh dengan tangannya sendiri sambil air matanya menitik mengalir.

Sejak dari hari tu saya tidak pernah tinggal doa sembahyang agar dijauhkan ilmu hitam ni pada keluarga, isteri dan anak-anak saya.

Fikirkan lah sejenak, sanggupkah kita jadi seperti kawan kita tu? Kadang kala benda macam ni berlaku, bukan salah isteri kita. Kalau kawan saya nipis sabarnya, sudah tentu dia ceraikan isterinya apabila tahu isterinya curang. Tapi dia siasat kenapa dan bagaimana. Walaupun pahit, tapi itu adalah ujian yang telah tuhan turunkan padanya. Dan pada pendapat saya, kawan saya telah berjaya dalam ujiannya.

Rate

1

Balas #182 Penulis\ catat

kesian..nasib baik kawan u sabarkan..kalu kene lelaki ego..cerai aje jawapan mudah dorang...

kesian juga pada isterinya, cantik2 bule plak jadi begini akhirnya..nauzubillah..