CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sitisbp

Saya jatuh cinta..tolong lepaskan saya!

Originally posted by Bugger at 27-8-2007 08:56 PM
bila kita bincang sesuatu perkara...kita kena elakkan memberikan pendapat secara prejudis....maknanya bila u mengatakan lelaki tak pernah cermin muka dia seperti menyalahkan RAMAI lelaki berkelak ...

wah...bugger! lain ko bunyik hari ni yek! nmpk kematangan ko...haku respect!

Originally posted by kiwimerah at 27-8-2007 09:00 PM

macam ler ko baru ngan fd ni, diaorg ni betul sokmo, yg jantan gak salah...

VICE VERSA, KIWI!!!

Originally posted by kiwimerah at 27-8-2007 21:10

not really, aku baca, ada lelaki yg menyokong wanita bila kena pada tempatnya.
tapi org pompuan, dok hingat dia jer yg betul.

STRIIIIIIIIIIIKE 1!!!....hehe aku setuju ngan kiwi...sorry wifeorg

Reply #111 Bugger's post

Like I said `someone very close to me'.  So, I know the full details.  She never had any complains about the husband ever.  Only when she met this other person she started to nit-pick.  Her husband is like other husbands - kerja, look after family bla bla bla....
Its just that now there's a third person.  And this person supposedly can give her more moolah!  

Its a real sordid story.  I'm not divulging the details here.

tweetty This user has been deleted
Originally posted by Bugger at 27-8-2007 08:56 PM
bila kita bincang sesuatu perkara...kita kena elakkan memberikan pendapat secara prejudis....maknanya bila u mengatakan lelaki tak pernah cermin muka dia seperti menyalahkan RAMAI lelaki berkelak ...

okey, i betulkan statement:......sesetengah lelaki bukan semua lelaki....

but admit it lah kan, selalunya kalo pompuan ada buat slack memang pompuan tu burok pada mata masyarakat without kaji mengkaji kenapa dan mengapa....dia dilabelkan pompuan curang, what about men? hanya kerana lelaki boleh kawen 4 lelaki dapat skip all these?

masalahnya pompuan nih tak boleh kawen 4 tetapi jangan lupa pompuan pun ada perasaan gak, ingin mencintai dan dicintai....orang lelaki pulak ramai benar (again, i tak label semua ya, some je) bini yang kat rumah tu taknak dicintai dibelai-belai tapi rela cari cinta baru....tu yang boleh contribute bini tu ada change of heart......and dari yang i dah jumpa-jumpa selalunya suami menyalahkan bini dia tak setia, perempuan tak baik and so on tapi dia taknak kaji why?why? and why? mungkin sebab ego seorang lelaki???

honestly, kalo sorang pompuan tu mintak cerai sebab hati dia dah berubah ke orang lain memanglh i sendiri rasa tak manis....tapi it is better than dia dok buat maksiat and so on....she do not have other choice (cam kawen sorok ke sebab sah2 pompuan tak boleh berlaki 2,3,4) so she take the risk of telling her husband that dia dah tak cinta kat suami dia - at least dia nak bertanggungjawab on her own action.  The husband pulak kan, kalo bini tu dah mintak cerai sebab cinta berubah baikle ceraikan aje...takyah nak try2 tambat balik (unles if he still believe that he still have strong hold on her when it comes to the matter of heart) sbb cinta seorang perempuan nih mahal weh, bila dia dah bagi kat sorang, sorang tu jelah dapat.....takde kongsi-mongsi cinta...

tapi kan, i ada dengar satu cerita, how true i takto tapi kita amek je la iktibar.  Sorang pompuan jatuh cinta dgn lelaki lebih muda dari dia - sebab? wallahualam.  The husband jenis senyap, pendiam but kalo ikut mata kasar masyarakat memang seoran gsuami yang baik, anak2 pun dah besar.  Bila cinta dia dah tak terpendam lagi dia mintak cerai kat suami dia.  Suami dia ceraikan.  Memang dia dpt kawen dgn bopfren dia tu tapi bila dah kawen baru dia tahu langit tinggi rendah - duit kena kikis and in the end dia kena cancer ...siapa yang selalu visit dia? ex-husband dia, suami muda dia? pi joli katak menghabiskan duit dia....last yang i dengar dah meninggal dunia dan ex-hb dia yang uruskan segalanya.....peringatan untuk kita para pompuan...kalo iapun nak berubah hati, make sure yang ada tu memang hampeh (suami jenis tak boleh pakai langsung!!), kalo setakat sikit2 je...well, no one is perfect and people can change.....

Rate

1

dulu lain sekarang lain....laki buat hal bini pun buat hal..
if u can do it why couldnt i....xluak pun...

Follow Us
tweetty This user has been deleted
Originally posted by kiwimerah at 27-8-2007 09:10 PM

not really, aku baca, ada lelaki yg menyokong wanita bila kena pada tempatnya.
tapi org pompuan, dok hingat dia jer yg betul.

seriously, i ni dah lama dah jadi silent reader and i have to agree with you in this gak....so sebaiknya lelaki or pompuan kena sama-sama give and take, jangan asek ingat diri sendiri memanjang je betul (termasuk aku )

Reply #127 AnitaSabrina's post

very sad indeed to hear tis... pity the hubby as well..IF a wife is having an affair, she is in need of something, and that something might not necessarily be that man, it might be something within herself that she has kept away from her hubby.i cant comment much bout tis..coz i aint got the facts to justify my comment which is not fair to the above persons

Rate

1

mmm its like jumping from the fire into the frying pan..

Originally posted by Bugger at 27-8-2007 09:36 PM
very sad indeed to hear tis... pity the hubby as well..IF a wife is having an affair, she is in need of something, and that something might not necessarily be that man, it might be something with ...

bull's eye bro..that's just it....when there is a third person in a marriage relationship..normally many could not realize it is not actually too much focus on the third person but more of about something unexplainable within oneself.....

Originally posted by LostSoul at 27-8-2007 09:45 PM
mmm its like jumping from the fire into the frying pan..

Losol..babe...bukan d other way round ker...from the frying pan to the fire... ...from bad to worst....

Pokok pangkalnya komunikasi antara suami dan isteri penting. Kalau isteri ada yang tak puas hati dengan suami, beritahulah secara baik. Janganlah sampai suami terasa hati. Kalau si isteri tak bagitau, macam mana suami nak tau dia buat silap. Selama ni dia ingat dia dah buat yang terbaik untuk isteri dan anak-anak. Tiada siapa yang sempurna termasuk lelaki yang dicintai oleh si isteri itu. :victory:

Janganlah sebab dia tak layan sebab sibuk bekerja, si isteri sudah senang-senang cari yang lain. Usahalah dahulu dengan suamimu. Sekarang ni aku cerita tentang suami yang tak buat perangai ok.

Yang buat perangai tu aku tak tau la. Maybe dia perlu 'wake up call' untuk dia sedar bahawa rumahtangga dia rapuh dan perlu perhatiannya. Kalau dia dah sedar dan tinggalkan perangai buruk dia, wife pula boleh terima balik dan tinggalkan lelaki yang dia cintai, baguslah. Jika dia masih buat perangai, si isterilah yang merana. Melainkan si isteri berdikari dan ambil tindakan sanggup menjadi ibu tunggal.

Apa-apa pun, aku berharap aku dapat seorang isteri yang tidak menduakan cintaku. Selagi dia mencintai aku, aku akan membalas cintanya. Tetapi sekiranya sudah tiada cintanya kepada aku, aku rela dan redha dengan pemergiannya.

Rate

1

Originally posted by tweetty at 27-8-2007 21:25

okey, i betulkan statement:......sesetengah lelaki bukan semua lelaki....

but admit it lah kan, selalunya kalo pompuan ada buat slack memang pompuan tu burok pada mata masyarakat without ...

Sebab tu la Rasulullah SAW dah bagitau awal2 (aku sampaikan aje) lagi dah ....wanita adalah fitnah terbesar....kaum hawa adalah paling mudah nak wat pahala kalu taat pada sominya....tapi kaum wanita jugalah paling ramai jadi penghuni neraka........
Moga2 kaum adam n hawa yg ada kat sini nanti tergolong dlm ahli syurga..amiin.

p/s:yang elok datang dari Allah.....yg buruk adalah datang dari kelemahan saya sendiri

Originally posted by ajinomotonosuga at 27-8-2007 05:53 PM

pes time aku baca , isteri meniduri suami nya

tak penah aku baca lai mana2 heh

tapi tak per..zaman ni ramai suami suka di tiduri isteri nya hahahahahaha..kalo tak caya, tanya a ...

well... bg aku tiada beza sape yg meniduri sape... but biase yg terjadi dlm hidup aku...laki aku tido dulu...so.. kira betul per aku meniduri laki aku....

Reply #119 kiwimerah's post

yuppp...aku sokong...

sedarlah owang pompuan....hukum memandang lelaki pun dah haram apatah lagi kalu dah berstatus seorang isteri..duk bercinta ngan lelaki lain...

inilah manusia akhir zaman...menghalalkan cara...kerana emosi dan kepuasan diri sendiri...

Reply #139 kiwimerah's post

Sbb tu le somi kena soleh... pandai bimbing anak bini.
Tapi jgnlah asik nak bimbing bini berfikiran terbuka pasal poligami jekkkk...

Korang kan tau pompuan emosional...

Reply #139 kiwimerah's post

sebenarnya dorang memang bangga coz dah ada status binik pun ada org minat n jatuh cinta...dorang gelak suka...setan pun lagi gelak terbahak2 ada mission to accomplish...

Reply #140 sitisbp's post

alahai kak oiii..apa pasal sangap tul owang pompuan..takkan nak ikut jer somi..kat dunia ni ada dua jer...ko nak bahagia ker derita..kat akhirat pun ada dua jer..ko nak syurga ke nak neraka...

Reply #142 namakurahsia's post

Suka ati koranglah..
Org pompuan mmg sangap2 belaka....

kat mana thread ada aje cat's fight..