CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iman311006

betul ker si suami mmg susah nak flexiblekan antara mak ngan isteri?

Reply #18 LostSoul's post

Betul kata lost soul tu...

hehehhe...

adakalanya perkara dlm fleksible ini menjadi terlalu sukar.. dan kekadang sebelah pihak masih jugak memandang x adil... disebabkan masing2 tidak mahu mengalah.. dan masing2 ego.. masing2 lebih suka membebankan si suami/anak... dan segala kekurangan diri dilambakan di bahu suami/anak....

hehehehe

Originally posted by iman311006 at 23-8-2007 03:46 PM
i paham...suami nyer syurga kat bawah telapak kaki ibu..tp my MIL selalu mcm sengaja nak spoil my plan..kdg2 bila dah berbulan2 nak pi cuti ngan hubby,tiba2 plak dia suh my hubby bawak dia kesana ...

pakat la ngan somi, jgn bocor rahsia plan yg makan berbulan-bulan tu.

Reply #20 meow_tompok's post

heheh kekadang.....mcm sama lak situasi kita...

kekadang...."bila lak abg nak tipon mak abg tu... asyik kita aje?!"

....heheheh gulp!

kekadang bila balik kg, kiranya sepanjang masa dia dgn mak dia, n bila mak dia dtg sini, pun sepanjang masa dgn mak dia, berborak sampai lewat malam.. i don't mind.. jumpa skali skala.. apa salahnye spend most time with his mum.. kalau mak aku cam mak diapun aku dok kepit je.. hiihi..

apa saja la korang pompuan ni....ngan mak mertua pun nak jeles....adehhhh la....tak paham aku.

sib baik la bini orang....kalau bini aku dah lama aku sergah

syurga bawah tapak kaki ibu dia bukan bawah tapak kaki bini
isteri meninggal leh carik lain tapi mak tak akan ada ganti
biarlah dia nak berkepit ngan mak dia
kalau u all ada anak lelaki suka tak anak lelaki u all lebihkan u all berbanding isterinya?
peliklah aku nie.. berkepit ngan mak sendiri pun salah..
aku kalau hubby aku ngan mak dia kekadang jalan pimpin tgn aku nie kebelakang nun disana pimpin tgn anak aku
tp satu jerk aku harap anak aku dah besar nanti pun mcm tue... Insya ALLAH

Follow Us
soal turun jb ambik mak dia bawak ke selangor nie...
aku kekadang mcm tue gak.. aku pun org johor.. sekali jalan jerk belanja dah berapa kan...
tp aku kekadang fk kesian plak MIL naik bas sesorang... so suh ler hubby ambik ker tak pun suh ler MIL sponser skit. atau cakap jerk terus terang tak der duitlah ibu.....
insyaALLAH MIL akan faham...
soal melancong tue aku bulan madu pun angkut MIL aku.. tp tak apalah walau makan hati aku cuba memahami gak..and tgk MIL aku gembira sebab anak lelakinya lebihkan dia dari isteri aku rasa bahagia gak walau kekadang terkilan...
cuma skang dah ada anak lelaki nie aku selalu doa anak aku pun seperti ayahnya jadi anak yg taat tak pernah katakan tidak pada ibunya

Reply #4 bearrina's post

ala bukan selalu pon....lain ar hari2 cam dok serumah ngan MIL....kalo buat perangai cam gitu mau gak tension tp kita kena pk kan satu hari kita pon akan jd tua... so sementara boleh manja..manja ar...nti kang terkilan plak...

err kalau my parents in law nak dtg, aku sponsorkan semua.. happy2.. heh heh.. ntahlah.. but my in laws have some virtues that lacking in my own parents..

Originally posted by iman311006 at 23-8-2007 02:55 PM
salam to all...

apa pendapat korang ttg suami yg selalu berkepit ngan mak dia jer????dulu masa bujang takda pun....ker si isteri yg tak pandai jaga..tp kalau tak pandai jaga takda lah badan si ...

tah la...kalau mil tu over, mungkin susah juga. but otherwise, biar la diorg anak beranak berkepit. kita pun mak2 kan...kang bila anak kita dah kahwin, kita pun nak anak kita spend time dgn kita...walaupun dah ada bini, kita tak mo la anak kita membelakangkan kita.

lagi satu, mak dia dah tua, so mungkin dia rasa sebelum apa2 terjadi kat mak dia, dia luangkan habis2 masa dgn mak dia. buat mak dia happy. pada I la...baik hb cam ni...jgn di larang dia...nnti bila kita tua lak, bini anak kita lak tahan2 anak kita dari spend time dgn kita. mintak simpang! coz my hb pernah kata...mak dia dah tua, mungkin time to spend with her dah terhad, so he wld like to be wth the mom as often as he can...pd I, i nak anak i cam ni jgk bila i dah tua nnti.

remember, what comes around goes around....

hubby nilam anak laki sorang dalam family......dibesarkan cuma oleh MIL. so sampai skang mmg nilam selalu terasa dia lebihkan MIL. hari2 call sampai lebih 5x kadang2. sumer benda nak citer...aper nilam masak hari2 pun nak report. kalo kat kg hubby, biler nilam tgh cakap laki bini pun MIL nak tau aper bijik butir yg kitorang discuss.  mmg rasa xde privacy kalo kat kg tuh.....jadi nilam pandai2 bawak diri.
kekadang pikir....biarlah hubby nak jaga MIL,selama nih pun dia dijaga oleh MIL sendirian je.dah banyak yg MIL korbankan untuk anak2. kalo beli barang2,nilam beli jugak untuk MIL.tapi nak tunjukkan kemesraan sampai berlaga pipi tuh....xde la.sebab nilam dgn mak sendiri pun xmacamtuh.....
nilam biarkan aje hubby dgn MIL.....sebab mmg dah gaya hubby dari dulu mcm tuh.nasib la duk jauh dari kg....kalo duk senegeri ke, mau tiap2 minggu nilam meroyan sebab xleh nak bergerak.

Rate

1

alhamdulilah, i got my husband 100%

dulu doa nak  somi yang beriman, penyayang, bertanggungjawab n memacam lagi yang baik.. so dah dapat merungut plak kasih sayang tak dibagi pada diri seperti yang dikehendaki.. alahai..

itu le manusia tak pernah puas... suami beriman " tiada putus tanggungjawab anak lelaki terhadap ibunya" nak jadi cam alqamah ke susah nak ngucap sebab abaikan ibu pergi pada isteri.

suami sayangkan ibunya.. penyayang le tuh.. ape lagi..awak pun bakal jadi ibu.. sok jgn duk komplen plak anak asik ngan bini jerk...

tanggungjawab anak laki terus menerus selagi ibunya masih hidup... kalo bab nak kena doa tu semua anak kena doakan.. but anak pempuan kalo dah nikah.. kena ikut somi..betul tak...

ishh ape lagi la nak gaduhkan... syukurla dapat somi gitu.. bukan tak tanggunjawab lepas nafkah terus.. pemarah asik nak memukul je...tak beriman.. asik tonggang arak pi kelab.. aaaa nak komplen lagi ker

lafaz nikah " aku terima nikah sipolan binti sipolan dengan mas kahwinnya rmxx tunai" maka teralih lah tanggungjawab si perempuan itu kepada sominyer... bukan nyer si somi kepada perempuan itu... lepas lah tanggunjawab bapa perempuan itu kepada somi anak die tuh.. bukan lepas tanggungjawab somi dari ibu dan keluarga...

tu la pak imam baca khutbah nikah tak pahatkan di hati dan fikiran... sebok habiskan ribu2 nak buat majlis ngan solek bagai...

pasal inai ari tu, boleh ke lelaki pakai inai dijari? cthnyer
mase kahwin or sesaje je? perempuan lak cam ne sbb saye pernah
terbaca di majalah, ust tu tulis perempuan tak leh pakai inai dijari
kecuali utk tujuan dijdkan ubat, kalau kahwin lak camne?

~~~~~~~~~~~~~~Reply
2.1 Lelaki tidak boleh pakai Inai (henna) dijari kerana menginai
kuku adalah feminis. Fiqh Syafi抜y mengharamkan lelaki berinai di
kuku (alNawawi,alMajmu

Rate

1

Sebab tu la kut perempuan selalunya takut nak kawin ngan lelaki yang anak emak.

leceh la pompuan ni.....lebihkan mak sendri pung nak jeles...lebihkan GF baru tau....

habuan org lain2 dlm perkahwinan nie...ada yg dapat MIL waras ada yg kureng, jadi takleh pukul ratalah...kalo dah melampau sampai bini beranak takleh nak ambik cuti ...sendiri mau ingatlah

myself bertuah sebab mil tak pernah tak waras. w/pun dia tahu anak2 dia nie yg plg, plg, plg dlm family...me tak pernah rasa terpinggir sebagai isteri, kekadang me plak yg terlebih prihatin pasal my mil sebab anak dia bzzz memanjang...

my adik2 pompuan plak, dapat mil...adehhhh dehhhh, jadi kesederhanaan tu penting, peringatan utk diri sendiri gak nie....memang anak lelaki tu kita punya, tapi sebagai mak jgnlah kita melampau...dia nak makan gulai semangkuk, anak kena balik 100k/m nak sampai rumah lepas kol 11 mlm..... ...jangan melampaulah w/pun pd mak sendiri, wa akan cakap jgn melampau!

Rate

1

ermm , aku pun tak paham la kaum pompuan ni .. dah mcm nak berebut laki lak .. relax la .. laki korang cuma sayangkan mak bapak dan family dia .. bkn sayangkan awek lain .. dia kuar dgn mak dia pun tak blh ke ?? kot dia kuar dgn org lain lagi korang ngamuk sakan .. actually , meh aku citer sket .. aku anak sulong .. so aku mempunyai tanggungjawap penuh terhadap adik beradik aku , mak bapak aku , dan anak bini aku .. tu sbb sebelum kawin aku dah inform awal awal dgn bini aku .. keutamaan aku ialah mak bapak aku , lepas tu bini dan anak , dan last sekali adik adik aku .. kalau ko blh accept , kawin la dgn aku .. kalau tak , cari la org lain yg lebih sesuai nak melayan kerenah ko .. nasib baik bini understand ..

bila aku tunang , aku kerap suruh bini aku dtg umah aku .. duk berbual dgn mak aku dan adik pompuan aku .. blh dikatakan setiap minggu bini aku dtg umah .. aku biarkan jer mak aku atau adik aku nak bawak dia kuar .. kekadang tu dari pagi sampai ptg kuar tgk wayang dan windows shopping .. target aku ialah , supaya bini aku tau tanggungjawap aku dan tak merasa bosan bila dah kawin .. ternyata plan aku tu terjaya .. skang ni , mak aku lebih sayangkan dia dari aku .. masa adik pompuan aku kena pukul dgn aku sbb ponteng sekolah pun , diaorg cari bini aku .. tak cari aku .. sbb katanya aku mcm singa ..

kekadang mak aku pun pernah kacau plan kami sekeluarga .. plan nak balik kg umah bini aku pun kekadang tergendala sbb mak aku nak dtg tgk cucu .. aku nak tolak pun serba salah .. tapi bini aku sporting .. " takpe , biar la mak dtg .. besok kita balik la kg saya .. " bini aku rasa seronok lak bila "berkawan" dgn mak aku sbb mak aku ni suka ajak dia kuar gi sana sini .. kekadang tu sian gak aku tgk bini aku .. aku pernah cakap kat mak aku cara baik .. kekadang aku tak dpt nak penuhi permintaan mak aku sbb aku dah plan awal dgn keluarga aku .. mak aku mula la tarik muka tapi lepas aku sogokkan dgn cucu dia mula la ok   ..

bagi pendapat aku la kan .. pompuan ni mmg tak leh dekat .. bini aku pun pernah menangis sbb sikap mak aku .. tapi bila mak aku dtg , dia ok jer .. bkn hipokrit .. aku pernah tanya dia sbb apa dia nangis .. dia kata dia tak tahan dgn sikap mak aku yg memberitau apa benda kena buat .. tapi bila dia dah cool , dia cari balik mak aku .. siap ajak gi beli barang lagi .. tu masa awal awal kawin .. mak aiku komplen umah mcm tak tersusun perabot ..  

pompuan ni kena sabau sket dgn perangai org berusia emas ni .. kita kena ingat , satu hari nanti pun kita akan berada kat tmpt mereka .. insya allah .. apa perasaan kita kalau anak kita buat mcm tu kat kita .. bila dah tua ni nak gak bermanja dgn anak .. sbb , bila masa muda dulu sibuk cari duit nak besarkan anak .. nak bagi anak makan , nak siapkan keperluan anak .. jadi bila dah tua ni nak la rasa sket kesenangan dgn anak anak .. tu tak masuk lagi bab mati .. tak tau sampai bila usia tu .. jadi , biarkan la mak laki korang bermanja dgn anak dia .. kita ni muda lagi , bagi la peluang pada org tua .. dah la kita amik anak dia , tup tup nak sekat lak hubungan anak dgn mak .. yg pompuan ni kena ingat sket , syurga korang berada kat tapak kaki suami .. bkn kat keluarga korang .. tapi suami tetap syurganya di bawah tapak kaki ibu .. bila dah kawin tu , korang kena la dahulukan suami dari segalanya ..

bini ni kena la amik sikap positif .. cuba la berkawan dgn mak mertua korang .. layan kan je la org tua tu .. biarla mulut laser ke , tak suka korang ke , layannnn je la .. sabau tu bebanyak sket .. ingat , besok korang pun tua gak .. nanti anak anak buat mcm tu korang apa korang rasa .. org tua ni kekadang cara dia berpikir ada lain mcm sket .. bila umur dah meningkat tambah lak dah menopos ni lagi la baran semacam .. so , byk kan bersabar .. kalau korang jenis yg semayang 5 waktu sehari dgn ikhlas , insya allah korang leh handle benda mcm ni .. so , cuba jadikan mak mertua korang tu sebagai kawan .. apa saja benda nak buat , cuba rujuk kat dia .. call dia setiap hari .. just utk tanya masak apa arini , apa citer best arini .. tu yg bini aku buat .. skang ni asal sket jer cari kak long , apa saja cari kak long .. aku lak yg bosan .. nak masak kuah pun cari kak long .. adeii .. bini aku dah mcm operator lak .. aku dah mcm tak wujud je kat umah tu .. nak beli kain buat langsir umah pun cari kak long ..

so plan aku berjaya dgn lancar nyer .. kekadang bila org tua cakap byk , korang anggap je la sebagai nasihat sbb diorg ni byk makan garam dan asam dari korang .. jgn anggap sebagai membebel .. sbb bila anggap bebel nanti korang benci dia lak .. benda ni nak praktik pun bkn kata sebulan dua .. tapi amik masa setahun gak .. so , skang anak aku pun aku ajar mcm tu .. anak aku dua dua pompuan ..

uiks , terpanjang lak membebel .. sowi ek .. last word dari aku .. IF U CANNOT BEAT THEM , JOIN THEM .. bahasa org kampung lak , kalau tak leh lawan mereka , join je mereka .. hehehe

Rate

1

Originally posted by my-alja at 24-8-2007 08:38 AM
habuan org lain2 dlm perkahwinan nie...ada yg dapat MIL waras ada yg kureng, jadi takleh pukul ratalah...kalo dah melampau sampai bini beranak takleh nak ambik cuti ...sendiri mau ingatlah

m ...

gulai semangkuk tuh menjadi alasan...sebenarnya hati dan perasaan ibu itu yang penting... mungkin die rindu ngan anak die.. dah naluri ibu gitu... ko pun ibu gak kan...

ambil cuti waktu wife nak besalin...aku takde jumpe lagi dalil "it a must" , but panggilan ibu "it a must" utk dilayan...bagi le alasan ape pun.. wife tetap takkan menang kalo letak antara ibu dan isteri.. so dalam hal hal ini kebijaksanaan isteri la yang penting...even nabi menyebut tiga kali "ibu" kemudian "ayah". mungkin ibadat kite tak sebaik mana.. yang mana kite dapat buat dengan baik kita buat la... bukan pun suami melanggar peraturan2 dalam pernikahan. aku bukan nak blame korang... but jgn ikutkan perasaan...mungkin hari nih.. ko kate aku takkan buat anak aku macam tuh... who knows what future end up with...

Originally posted by asmurai at 23-8-2007 10:22 PM
Sebab tu la kut perempuan selalunya takut nak kawin ngan lelaki yang anak emak.

ahaksssss.....ader ke lelaki yang "bukan anak mak"?
hisshhh anak sapa la plak laki tuh?

Originally posted by zacko_inc at 24-8-2007 10:04 AM

gulai semangkuk tuh menjadi alasan...sebenarnya hati dan perasaan ibu itu yang penting... mungkin die rindu ngan anak die.. dah naluri ibu gitu... ko pun ibu gak kan...

ambil cuti waktu wi ...

nie me perasan dgn cara org kita berfikir, suka ambil benda atas permukaan...."gulai" tu hanya contoh yg saya guna(cemana kalo saya kata jelly)....tapi sebagai ibu gak, saya takkan suruh anak saya balik sejauh tu semata-mata sebab nak makan jelly tgh malam....bukan sebelah rumah, tapi ratus kilometer dr rumah.....saya lebih risau akan keselamatan dia hanya sebab jelly semangkuk, apatah lagi kalo saya dikelilingi anak2 yg lain...

kat sinilah saya mintak pd semua mak, jgn melampau w/pun kita sorang ibu.....jgn susahkan anak kita sebab kita ada hak atas mereka, jgn susahkan menantu dlm pantang sebab menantu pun "anak" kita jugak...kita nak menantu hormat kita, sebagai ibu kita kena juga hormat hak dia....alasan saya sorang ibu takleh nak "permit" kita buat sesuka hati pd kehidupan anak2...

personally, kita manusia nie...apa pun kita, ibu atau ayah, anak, menantu....bersederhanalah, itu saja...kalo rasa permintaan kita tu boleh memudaratkan kehidupan anak2 dan menantu, mertua...fikir byk kali, itu saja!