CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2461|Reply: 7

power attorney to the other buyer

hi,

mohon pandangan dan nasihat
rumah dibeli atas nama isteri (nama saya tiada dlm S&P)...bolehkan saya menggunankan "power of attorney"
untuk mewakili isteri dalam membuat sebarang urusan dengan pemaju, pihak kerajaan atau yg berkenaan

terima kasih

beli rumah dengan loan dari institusi kewangan atau beli tunai saja?

kalau gunakan loan dari institusi kewangan, biasanya institusi kewangan yang pegang power of attorney dan tak akan beri kebenaran untuk anda buat sebegitu.

kalau beli tunai, isteri kena bagi kebenaran dan lantik anda secara rasmi.

Originally posted by Gemukkkkkkk at 21-8-2007 12:08 PM
beli rumah dengan loan dari institusi kewangan atau beli tunai saja?

kalau gunakan loan dari institusi kewangan, biasanya institusi kewangan yang pegang power of attorney dan tak akan beri keb ...

loan gomen..cuma nak berurusan dgn pemaju, surat menyurat, wakil dlm perjumpaan...takleh ker

kalau sebelum ni dah execute power of attorney untuk harta tersebut (samada beri PA kepada institusi kewangan atau kerajaan), rasanya tak boleh atau perlukan izin mereka terdahulu.  

ada lawyers kat sini boleh bagi advice tak?

sebut pasal PA ni aku rasa dah menjadi amalan org buat PA atas PA nih... dari segi legality perundangan aku tak tau, tapi ada kawan aku bini dia minta PA walaupun umah tu belum settle lagi ....sbb kawan aku tu berpoligami...

aku rasa kalau setakat nak berurusan ngan jabatn kerajaan tak yah la sampai buat PA bagai , cukup dengan surat kata bagi kuasa utk mewakili je...kat court pun director mewakili company pakai surat je...

dah terima nasihat..kalau boleh tak perlu buat PA sbb byk legal application..
nak berurusan dng pihak kerjaan/pemaju lebih baik buat surat kuasa biasa..setel..tima kasih

Follow Us
Originally posted by abuhafizd at 21-8-2007 01:41 PM

loan gomen..cuma nak berurusan dgn pemaju, surat menyurat, wakil dlm perjumpaan...takleh ker

abang aku suruh aku wakil dia...sbb dia obersea..pastu beli rumah....aku take over...duduk free rumah baru

dia tulis surat to pemaju bagi power of attorney kat aku....tapi so far aku involve after the deal is done...yelah buat inspection rumah, komplen apa2 yg rosak...apa2 yg developer tak deliver....handover kunci ok.....so far takde hal pun.

tapi kalau bab pasal sign sign agreement ...involving lawyer so far takde plak...

tu experience aku lah..

nak mintak pendapat jgk pasal PA ni. let say goverment dah bagi 1 rmh kos rendah utk si A. Si A ni tak mampu nak bayar rumah tu dan dijual kepada kita (kiranya jual nama je lah). Lepas tu si A ni dah bagi kebenaran pada kita utk sign S&P dgn pemaju, dan kita akan settlekan apa2 bayaran dgn pemaju tadi. Boleh ke PA ni tadi kita pakai utk protect kita punya interest incase of goverment tadi tak benarkan kita tukar nama atas property tu?