CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5787|Reply: 47

love is cinta..?

Assalamualaikum wm wb..

Aku bukak thread baru, to MOD kalau dah ada topic nih..mintak maap ek..delete jer la..

soalan aku..pernah tak korang sayang semacam @ jatuh cinta dengan salah seoarng ahli keluarga korang contohnya..hmm..abang ke. atau adik ker..kakak ker..

ok..kat sini aku bagi contoh dari citer aku laa..aku ada abang..handsome..baik..sembahyang tak tinggal..gentleman..kalau aku pergi keluar ngan dia macam temankan aku pergi shopping complex ker..library ker..memang semua tengok both of us laa..bak kata orang macam couple gitu..sama cantik..padahal orang tak tau yang we all nih adik beradik..

Bagi aku dia lah orang yang paling aku sayang sekali melebihi ayah aku..dan mom..tapi sekarng nih..dia dah ada girlfrnd..aku jadi jeles..makan tak lalu..selalu nak gaduh ngan dia..kekadang nangis macam orang frust tuh..(mungkin sebab tak rapat mcam dulu..)

Amacam..ada sesiapa yang nak bagi pendapat..atau sher experience or that same feeling kat sini..sila..

Reply #1 putratropika's post

penah gak kuar berdua ngan adik.. bkn takat penah la.. tp slalu gak la.. org ingat couple.. hahahha.. bkn sorang dua je yg ckp.. tp ramai.. maybe sbb beza 2 thn je.. klu kuar dgn abg pun sama.. jln dukung anak abg.. akak ipar jln belah lain.. dh tu mati2 org ingat aku ni wife abg aku.. lawak2.. yg jumpa lak tu ustaz aku masa dip dulu.. ustaz tu tgk mcm nak telan org.. mesti dia pelik bila aku kawen, tetiba je ada anak dh bsr.. hahahha.. tp apa2 pun aku tak de perasaan lain kat abg2 n adik aku.. melainkan kasih syg adik bradik..

ermm.. tak guna pun awk jeles ke.. nk frust ke apa ke.. dh mmg tentu dia abg awk.. sah2 tak leh kawen.. so kene la terima hakikat ni..

aku rase ko just jeles sbb dia dah kurang bg attention kat ko.. aku pun pnh alami cmni tp bkn dgn abg kandung la.dgn abg angkat aku,skg dia da kawen,susah sketla dia nak contact aku tapi still manage to remain the relationship la..kdg2 bila aku cuti,aku tdo uma dia, teman bini dia g shopping,tgk anak dia..so aku pun fhm la keadaan dia yg da berumah tangge ni.. utk ko pulak,perasaan ko ni bkn cinta tp kasih syg dan ko rase kehilangan perhatian yg slame ni abg ko bg utk ko.. tp dah mmg sah2 korang takleh kawin,jgn ko over the limit pulak.. tapi ape pun hbgn korang mmg takkan putus sbg adik beradik.. aku rase dia akan tetap caring kat ko wlaupun dah kurang sket dr dlu bila dia kawin nnt.. dun wory. k.

uisk...ko neh..gile ke pe...bahaye btol...

pls la..tu abg ko..xkan la leh ade feeling??? adoiiiiii

nauzubillah..mintk simpang le...yg aku tau aku syg family aku..tu jek.

tlgla avoid that feeling ok..bnyk lg jantan yg ko leh wat hubby...adoiiii

In pun nk kongsi pengalaman In gak... In ada seorang abg n seorang adik lelaki. kami 3 beradik je, sgt2 rapat n boleh kongsi citer dlm apa jua bentuk. Bila abg In pi egypt sambung belajar, In rasa sgt sedih sbb xde lg teman utk bbual, pi mall, lepak kt pasar seni, pesta buku, bermain pingpong ptg2...etc.. start dr itu In makin rapat dgn adik pula, sbb dh xde org lain lagi nk bteman dgn adik, In mjadi makin rapat. Bila bjalan di mall In suka pimpin tgnnya, selalu jumpe kwn2nya n mereka ingat kami couple bukan adik beradik. pernah sekali jumpe kwn gurl sekelasnya, heboh kt sekolah bcerita psl In ni gf adik..
pernah sekali tu jumpe lecturer dia kt KLCC n pastu dia hantr msg kt adik... ''cantik gf u, tp jgn manja sgt kt public...''
dan lagi, adik selalu beli baju, jeans, bra, panties yg dia tahu pasti In suka... dia sgt tahu apa yg In suka... bgitulah rapatnya kami..

skrg dia mlanjutkan pelajaran kt obersi... In kehilangan lagi, tdk berteman, sepi sehingga knl porem ni barulah terasa ramainya kwn2 In..

Utk pengetahuan tuan umah, citer kita mungkin ada sedikit persamaan namun  perasaan In hanyalah cinta sesama adik beradik xlebih dr tu.

tp, spupu In pernah tanya adik, wanita cmmana impiannya sbb adik xde couple wlaupun ramai gurl duk usha dia xde dilayannya... dia kata nk yg mcm In... betapa serasinya kami...

kalau dah sampai cemburu tu,bahaya dik oi...

cepat2la carik lelaki untuk menggantikan tempat abang kau tu...

jangan sampai kau tahap kronik dan bahaya...

aku tak pernah jatuh cinta dengan abang sendiri...

kebetulan abang aku sorang je..hehe...adik plak takde..

aku sayang abang aku memang sayang dengan seorang abang...

takde feeling lebeh2 punya...

lagipun muka aku dengan abang aku macam kena fotostet je..hehe...

orang mesti tau kitaorang adik beradik punye...hahaha!!

Follow Us

Reply #3 Mezu's post

uiiihhh..taklah sampai macam tuh sekali..(inshaalah..rasanya boleh control lagi laa..doa2 tak sampai ke situ..) tapii...errr...aku bab sayang tu terlebih2 la pulak.. aku paham apa yang korang cakap kat sini sayang biasa2 pada tahap normal..macam aku sayang kat kakak aku laa..tapi..dalam family aku semua tau yang aku paaaaaaaling rapat ngan bro aku nih..jadik semua kalau aku tak lalu makan ker..tak ada mood ker..macam dah tak heran sangat..consider paham la tuh..macam sis aku lak sebuk la nak bawak jalan2 saja nak hilangkan boring aku..tapi aku cakap kat dia nih bukan boring laa..abih kalau tak boring tuh mender..?macam orang putus cinta jek..u dah ada boyfrnd ker..?aku cakap..err..ha'ah..adeh....takut la aku nak explain kat dia perasaan sebenar aku..ntahlah..aku pun dok konpius nih..

Tapi..semalam aku ada slow talk ngan bro aku..sebab tetiba dia kata nak ajak aku keluar rindu, dah lama tak keluar sesama..(aku pun macam...toinggg!!!terkejut) aku tanya dia..dia sayang kat aku tak..pastuh..(ala korang mesti dah tau kan apa jawapannya..) tapi lepas tuh dia ada cakap gak..keluar ngan girlfrnd dia tak sama bila keluar ngan aku..macam 'indah' cakap laa...tetiba aku jadi...haruuu..biruuu..kelabuu..terus blur..aduh... (untuk makluman korang style aku keluar ngan bro aku sama dengan apa yang indah explain..macam sotong, tak leh berdiri tegak..kekeeek)

Reply #7 adziah's post

inshalah..tengah mencuba..walaupun gagal!cuba lagi..adehhh..

Reply #5 Deadgurlzz's post

dead..dulu sebelum aku rapat sesangat ngan abang aku ada gak terpikir macam tuh..aku rapat ngan dia dari tingkatan 3..masa tuh ada kengkawan aku masaalah macam nih..tapi boleh kira ngan jari laa..aku pun cakap benda yang exactly apa ko cakap tuh...tapi..aku pikir Allah tengah nak duga aku sekarang nih..cuma iman aku jer kuat tak kuat..kekadang apa yang kita sangkal atau tak suka itu lah yang satu hari akan datang kat kita balik..di uji..

Cuma kat sini..di forum nih..aku cuma nak dapatkan kekuatan aku balik...cyba untuk tidak pergi lebih jauh dengan berdasarkan..cerita dan advise korang...untuk makluman aku segan nak bagitau dengan kengkawan aku..lagipun aku tak ada kawan yang speacial..asyik ke hulu ke hilir dengan abang jek..takut pulak nanti they all gelak kan aku dan jadi buah mulut pulak..dah aib..kalau kat sini korang tak kenal aku..tak pernah nampak muka pun..jadi memudahkan sikit untuk aku meluahkan masaalah aku nih...

To athieyra n pearl..thnk u for ur story n advise...yess..abang dan adik tak kemana..betul..tapi kekadang dalam hidup nih kenyataan la yang paling susah d terima..itu mengikut akal dan fikiran masing2 laa...apa pun..dalam percubaan untuk  slow down the feeling..tapi..masih payanh lagi sebab aku tengok dia pun macam masih memerlukan aku..tak kira dari bab apa....tu yang makin susah aku nak reverse tu....still trying...

cyba untuk tidak pergi lebih jauh dengan berdasarkan

*typo error..cuba

Originally posted by putratropika at 19-8-2007 13:02
dead..dulu sebelum aku rapat sesangat ngan abang aku ada gak terpikir macam tuh..aku rapat ngan dia dari tingkatan 3..masa tuh ada kengkawan aku masaalah macam nih..tapi boleh kira ngan jari laa. ...

It takes a strong person to admit what he/she is feeling deep inside, even when you're typing anonymously behind a computer screen. I feel for you and I would never judge you. Kdg2 mmg senang kita nak menghakimi org, sehinggalah bila kita sendiri berada dlm situasi yg sama. IMHO, apa yg u rasa skg ni, is normal actually. Bila kita rapat dgn someone, it doesn't matter with another sibling or anybody else, dan apabila org tu beralih perhatian, kita akan rasa tergugat. Drpd perasaan tergugat itulah, muncul 1001 perasaan lain yg berkaitan. Mgkn ini ujian buat u, mgkn juga ini cuma salah satu PHASE dlm kehidupan u yg u harus tempuh. I strongly believe, apa pun yg kita lalui, ada SEBAB di sebaliknya. Tinggal lagi, kita mencari sebab itu, dan apabila kita dah faham kenapa dan utk apa, maka akan menjadi lbh mudah utk menanganinya. Try to understand your own feelings, your ownself, dan cuba cari LOGIK di sebalik semua ini. Ada ketikanya, logik yg ditemui, dpt memberi jawapan kpd persoalan yg melanda. Insya Allah.

Reply #12 andria's post

to andrea..thnk u so much for ur understanding..im speechless..yeah...inshaalah..

buat apa nak cemburu...tu kan abg kau...maybe sebab dia dah tak rapat ngan kau...tu yang kau rase mcm tersisih...biarlah dia ngn gf dia...nanti kau pun ada bf gak....buang tepi perasan cemburu tu...

Reply #1 putratropika's post

human develops funny feelings all the time so utk situasi u, since he is your brother and you were so close to him, so its hard to accept that he is away from you. mcm ilang teman bicara la sbb you see him as someone you would like to be with, and would like to spend your time with and in return, he entertains you and takes care of you.
however, like evryone says, he is your brother. Period. that is the hard truth you have to take.
in other hand, be prepared to open up yourself to someone who have potential to be your bf. not everyone as perfect as your brother and love to brother is like a caring responsible feeling towards a member of the family. not more not less.
hope this helps...

Reply #15 redsinner's post

salam..

yeah redsinner..help me a lot..now its my turn to make my first step...hope its work..tak ada lagi ker pengalaman orang lain..erk..aku sorang ker yang mengalami pengalaman nih..ishh..teruknya aku nii..

dead..dulu sebelum aku rapat sesangat ngan abang aku ada gak terpikir macam tuh..aku rapat ngan dia dari tingkatan 3..masa tuh ada kengkawan aku masaalah macam nih..tapi boleh kira ngan jari laa..aku pun cakap benda yang exactly apa ko cakap tuh...tapi..aku pikir Allah tengah nak duga aku sekarang nih..cuma iman aku jer kuat tak kuat..kekadang apa yang kita sangkal atau tak suka itu lah yang satu hari akan datang kat kita balik..di uji..

Cuma kat sini..di forum nih..aku cuma nak dapatkan kekuatan aku balik...cyba untuk tidak pergi lebih jauh dengan berdasarkan..cerita dan advise korang...untuk makluman aku segan nak bagitau dengan kengkawan aku..lagipun aku tak ada kawan yang speacial..asyik ke hulu ke hilir dengan abang jek..takut pulak nanti they all gelak kan aku dan jadi buah mulut pulak..dah aib..kalau kat sini korang tak kenal aku..tak pernah nampak muka pun..jadi memudahkan sikit untuk aku meluahkan masaalah aku nih...

PT,

aku ngan abg aku pn rpt gak..beza umo staun jek..so what u think?mmg rapat sgt..kdg2 kuar ngan family kitorang ni ha jalan be 2, cm couple pn tp biasela kan adik badik so rilex jelah...tp seriously xpnh pk sejuah mcm ko,smpi simpan feeling..

ko rase abg ko pn ade feeling kt ko ke?bukan die ade gf dh ke? why not pasni ko try to hang out WITHOUT ur abg ...go and hang out withe ur frenzz..x biase pn ko kene try gak...segan tu tolak ketepi la..ok?ko chat la ngan mane2 jantan ke...xpn hangout ngan kwn2 laki ko....then jgn end up cmtu jek..keep contact dorang like sms ke,call ke...u know .....skrg ni if ade probs pn jgn cite ngan abg ko..try to carik ur guy fren yg laen...ok?

usaha tgga kejayaan

aku tau bukan mudah nk wat sume ni sbb ko yg rase bukan aku...aku tau..tp for the sake,pls la try...mau ke jdik sumbang mahram?org yg kite pcaya n syg dh wat kite cenggini.....we dont want 2 lose our family rite?

tke care...if ape2 info paste it here ok?chalo..i got class ni..fuh nk cr wireless ni pn payah.!!!!

Reply #17 Deadgurlzz's post

tke care...if ape2 info paste it here ok?chalo..i got class ni..fuh nk cr wireless ni pn payah.!!!! ..ko nak reply nih mencanakl carik wireless ker..?nih mesti kat starbuck..kekek...

yer la aku paham..nih tengah dok cuba la nih..tapi ari tuh aku ada luahkan masaalah aku nih kat dia (sorry beb..dah tak tau nak cakap ngan sapa..) dan aku tanya dia balik..dia ada perasan macam tuh gak ker..dia kata hmm..takkkk (aku tau dia tipu!!!) then aku pun cakap kalau tak,tak apa laa..aku lah yang terasa sensorang perasaan tuh..dia ada nasihat gak..pergi la bersosial sikit (bercampur ngan kengkawan), tapi entah la...macam tak best jek..kalau pergi ngan dia boleh manja2 sikit..

Nak tau kenapa aku cakap dia tipu..?sebab semalam girlfrnd dia call aku..pastuh cakap macam nak marah2 jek..aku kata napa lak nih..yer la baru kenal ngan abang aku berapa minggu jer kan..dah berani nak marah2 aku pulak..dia cakap..abang aku tuh keluar ngan dia macam nak tak nak jer..kekadang moody..bila d korek2 masaalah dia..rupanya dia cuba nak jauhkan diri dari aku..saja nak ada girlfrnd sebab tak mau selalu berkepit ngan aku..maksud dia (girl) tu macam tak ikhlas la keluar ngan dia..ooo baru aku ingat patut la 3 hari lepas all of sudden ajak aku keluar pastuh cakap macam tu...(sila refer balik apa yang aku dah post kat atas nun)..tapi girl tuh ada cakap yang bro aku nih mintak dia masa....cuba nak sesuai kan diri...last but not least..dia (girl) tuh suruh aku renggang sikit ngan bro aku nih..so dia boleh la stay ngan bro aku nih as a couple..bukan setakat kawan tempat dia meluah rasa..(atau dalam maksud lain buat dia nih macam orang yang tak ada perasaan la..)

Baru la aku tau...hmm..keluar dengan orang lain semata2 nak renggang ngan aku..dan perasaan itu..bukan aku sorang yang rasai..aduh...

adeh.. benda macam nie pun boleh berlaku ek..

Originally posted by feldboy at 21-8-2007 02:00 PM
adeh.. benda macam nie pun boleh berlaku ek..

yela...

pada aku lah...abang ko dah ada gf ko kene la cari bf so memasing ada concern person...kasih sayang antara keluarga ada batasnye oooiii....cam kita gak merdeka..demokrasi...tapi ada batas.....ingat...Allah tak suka pada orang yang melampau...