CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

CUAI & LALAI

Reply #20 kroit92's post

[fly]      i        love        soya        !!!    [/fly]

[fly]            

[/fly]

Originally posted by True-X at 28-7-2007 12:51 AM
CUAI & LALAI

aku ni cuai dan lalai... kadang2 macam org tua jer.... dan kadang2 memang affect keje aku..

- personal stuff....slalu tak ingat letak maner....

-satu ari tuh g alor setar n ...

Cuai dan lalai perlukan pengurusan minda yang baik.

atasi dengan cara ini:

1. Jangan kelam kabut-ambil masa untuk ingat/pesan pada diri eg; kunci kereta atas tv ye...wallet jangan lupa ye..apa-apala
2. Sediakan organizer untuk catat kalau perkara penting spt buku bank...tarikh meeting..
3. Selalu recall untuk mengingat apa yang tak kena..
4.Bila dah kelam kabut-kelam kabut tu...minumla segelas air kosong dulu..bagi kool sket...buat latihan pernafasan.....selawat bebanyak...insyaallah

Reply #18 True-X's post

heheh  .... klau hamster masuk mesin basuh tu baguslaa ...bleh exercise ...hamster aku tu buncit buncit boroi boroi sumer ...nnt masuk mesin ...bile mesin pusing die leh berlari dlm mesin tu .... kuruih skit ...

lgpon ape yg aku dgr ...tkleh mkn raisin ...byk sgt sbb bende acidic and since it's dried so tk beberape bagus laa ....nk mkn dlm amaunt yg banyak ...dr mkn raisin baik mkn anggur ....bendenye same jerk ....  satu utk brain right ...seelok mkn .. madu ... bykkan mkn ikan ... exercise ....klau leh ambik vitamin or supplement .... cam omega  or lecithin ...

madu = byk khasiat .... cam cam leh cure ...mungkin penyakit pelupa pn leh.... dulu aku penah kene penyakit ....yg menjejaskan imune system aku .... mase tu bapak aku suro mkn madu tambahan bg ubat yg doktor bg .... serius after taking it for a while ...mmg dpt rase leh perubahan ... i sleep better .... my body feels good ....and mood pon baik .... otak pon rase best .... skrang still ambik but in tablet form .... yg dlm botol tu ambik ngan tea .... letak lemon letak honey pastu letak gula skit ..letak ice ..... sedap beb

makan ikan = ikan actually sejenis protein yg baik utk otak .... ape name dier aku dh lupe ... one thing ikan ....they're full of protein ....and have less fat and more good fats .... penah org ade ckp aku klau nk cpat pandai .... byk byk mkn ikan ... ikan laut ...bukan ikan darat ....pastu kurangkan makan ikan keli ... tk tau laa betul ke tak ..... kroit ko nk pmr kan .... nnt lepas ni mkn ikan 5 - 6 ekor sehari ...hahaha ....they say fish brain is good for ur brain .... tp aku dulu pon suke mkn kepala ikan ...tk jd pelupa pon .... skor gak ....dlm spm aku ...

exercise = baik utk badan dan otak ....biler korang wat cardio ....actually korang push lebih banyak darah ke otak ....meaning our brain have more oxygen, dan exercise agak mengalakkan pengaliran darah ke muke ...sbb tu org selalu exercise ade cam natural glow ....hehe ...lgpon some studies derang wat exercise actually menambah I.Q ....so try it laa

supplement = actually we don't need supplement ...if we eat right ...but klau mkn pon ntah ape ...baik ambik laa .... bese org ambik ....vitamin c....omega 3 ....or mcm2 lg laa .... but klau leh ...cr lah supplement yg ade kandungan zat besi ...tinggi sbb ... nk wat sel darah merah .... kena pakai iron ... the more u have the more ur body makes ...and cell darah merah ni kerja dier mengangkut oxygen .. the more oxygen u have the more efficient the body works ..so those ur brain .....some goes to other nutrient ...so mase nk beli wat studi skit ....

p.s:wah dh cam health talk ..plak aku .... hehe belilah product ni ...tk yah risau ....mengamalkan system MLM .... teringat lak cousin aku ....bawak balik product2 kesihatan yg nilai lebih rm1000 ....gara2 MLM huhu

[ Last edited by  fish_o7 at 29-7-2007 03:43 AM ]

Originally posted by hanibee at 28-7-2007 01:41 AM
ko pakai henbeg ke tak..

kalau pelupa mcm tu, patutnya sume ko campak je dlm henbeg.. sumee.. apa2 pon senang nak tuju kat henbeg tu je.. tak menggagau nak cari.. kalau bawak loosely, senang t ...

kot pakai henbeg.. sume benda lam henbeg.. dibuatnye tertinggal/terlupe letak 1 henbeg.. tak ke naya..   tp mmg ptt pon pakai henbeg.. rimas la ltk2 lam poket ni.. kdg2 tgn ni gatal je ltk benda merata.. kalo mkn ltk henpon atas meja la.. ltk kunci kete atas meja la.. sudah nye tertinggal..

True-X..
KITA SERUPA

Kita jugak cuai dan lalai

Pernah tertinggal buku yg sgt penting dan lg 2 hari nak xm sdgkan masa tu dah smpai gombak..Terpaksa patah balik g klang semata2...

Pernah tertinggal purse kat pc lab, tempat parking, kelas..Haha...Byk sgt tempatnya...Tapi naseb baik ada lagi

Kate org, sbb2 pelupa ni sbb byk makan asam kot eh?? Tapi, tu my fav jugak tu..Huhu...

Reply #23 fish_o7's post

fish..kroit tak leh makan makanan laut..alergic..apa2 makhluk yang berasal dari laut memang tak leh..huhu..ikan biase tu leh ar..

Follow Us
alahai siannya ...skrang dh separuh binatang kt dunia ni ko tak leh mkn .... hehehe ....  tkpelaa klau tak leh mkn try cr pills yg ade khasiat binatang2 ni ....

sheer This user has been deleted
CUAI & LALAI

aku ni cuai dan lalai... kadang2 macam org tua jer.... dan kadang2 memang affect keje aku..

ya Allah kroniknya u ni..

my ex boss dulu pun jenis2 macam ni la..benda yg paling dia selalu hilang kat opis, watch n purse.last2 we all cadangkan dia ada case kecik yg leh sangkut kat tangan dia so that bila dia gi meeting ke lunch ke benda tu mmg dh sedia tersngkut kat dia..

Reply #27 fish_o7's post

scott emulsion perisa oren..nyamnyam..

erk...tahap kritikal gaks ekk korang nye kecuaian & kelalaian...
aku ade gaks housemate yg slalue asik lupe nak tutup suis iron...
memula tue hangin gaks..
ingat dia berangan ke hape..
tp lps bace kisah2 korang..br aku caye..
ade gaks org yg btl2 lupe ape yg dia buat...huhu...

aku plak x de laa lupe letak2 brg nie..
cume tahap keseriusan lupe aku adalah pd aktiviti..
meaning aku mudah lupe apa yg aku buat...
misalnye smlm aku watpe..
or..tgh ari td aku mkn ubat ke x...
aku pernah x bg pinjam duit kat org...bape aku bg pinjam...
bile terjadi perkara itu...bile terjadi perkara nie...aiihhh...

kengkadang tue mmg laa best sbb x saratkan pale otak..
tp kengkadang bile org len tanye nak recall balik tue payah tul...

stakat nie aku ok jer..takde lah lupa benda2 penting cam kunci umah...handphone kdg2 aku ada gak terlupa tapi most of the time aku memang sengaja tinggalkan..maleh arr..stakat gi lepak2 kat area dekat2 umah pun nak bawa hp..letihlah..(kdg2 org hangin ngan aku psl nie heehe..)

Kat kerja lak aku slalu wat notes..reminder etc..tapi yg aku slalu lupa is nama org...memang payah nak ingat..tapi rupa dia aku ingat..payah betul lah..

nasihat ahkak-

sayangi haiwan/binatang2 kesayangan nabi, cnth terdekat kucen... (x silap ahkak binatang2 nabi ade 10)

1. bele kucen...
2. kalu x leh, jumpe mane2 stray caT, bg mkn/minum..
3. or, kalu jumpe mane2 kucen, sentuh/belai kucen tu..
4. kalu x leh sentuh/belai sbb ade alegik etc, jgn sampai mmbenci, sepak tendang kucen..

antara sahabat terdekat ngan rosululoh ialah abu hurairah, juga dikenali sbagai bapak kucen, ofkos sbb die bele bnyk kucen...ingtan die sgt kuat, smpi die dpt meriwayatkan beratus ribu hadith soheh...

aku...bab lupa nih....masih terkawal....
tp yg aku perasan....aku akan terlupa bila aku rushing....

cth pg nih.....
aku terlupa amek kasut kat rak....
dah aku pakai selipar naik opis....
sbb biasanya kasut aku...dok dlm kete....
in case adik aku pinjam kete sabtu baru nih....maka aku kuarkan kasut....
then pg td terlupa nk amik kasut...
sib bek aku ada spare kasut kat opis....
kalu dak.....pakai selipar jepun la aku 1 hari...

lg....
pagi tadi....aku bgn tido amik kunci....pi bukak paip air....
(paip aku rosak....bila ntah tuan rumah nk baiki ni )
tetiba aku tgk kunci tadek.......mana kunci kete aku nih? tgh mamai2...
eh....ada org curi kete ke?
then pi garaj....tgk...ada je kete aku...
then mana kunci?...

rupanya...kunci aku....ada jek atas bonet kete kwn aku....
(mlm td dok bz menguruskan pertukaran kete...)
sib bek dlm garaj....
tp kalu urg nk curi....boleh jek....pagar aku x berkunci...
(leceh nk kunci...pakai 2 pad lock...kiri kanan pagar)

Originally posted by fish_o7 at 29-7-2007 03:37 PM
sbb dulu remote ilang bile cr balik tgk dlm peti ais

ini la first time dlm idup aku, dpt tau org tertinggal remote tv kat DALAM PETI AIS
setahu akulah, peti ais tu tempat simpan barang makanan aje. he he he

aku pun kadang2 mcm tu jugak. selalu lupa letak barang kat mana. selalunya kunci kereta.
dan benda nie selalu jadik kat umah mak aku. pasal boleh letak barang kat mana2.
tak mcm kat umah aku, tempat letak kunci tepi pintu masuk, henbag kat bilik komputer, so senang nak trace.

yg pasal lupa parking kete kat mana, sebelum tinggalkan kete cuba tengok tiang no bape, pastu catit kat henpon. takpun beli ler kete myvi, ko bole trace kete ko kat mana. die ade alarm. uhuk promosi la pulak

lagi satu petua, kalau nak ingat balik benda2 yg kita lupa, byk2 kan baca selawat, pastu pejam mata, try to flash back memory. insyallah bole ingat.

Dear_anne This user has been deleted
ni petua mak annelah... dia selalu suruh makn buah kismis....
so may be it is truelah kot....
actually by scientific kalau otak kita letih sangt then it will tense to be in that  way
so may be jugak rehat tak mencukupi....
Gingko akan kuat kan memori so may be u would like to try....
theoritically... bila otak cergas.... and sihat akan dpat avoid lupa
avoid lupa akan avoid cuai and lalai.....

sekadar yg tahu....

Sebelum apa2 true kashi minta maaf dulu coz kashi dah ketawakan true...
Kronik tu true....tak tau nak nasihat apa coz kashi pun kuat lupa gak..

Ada ke satu hari tu,kashi keluar kereta tak tukar gear pada P (kete kashi auto) dan tak tarik hand break sbb kashi nak cepat tutup pintu gate.SEkali bila dah keluar tgk kete gerak sendiri,aduh berlari terus nasib baik kete tak masuk longkang.Dah rupa jadi Mr. Bean plak rasanyer...

Tapi dari nasihat kengkawan kat thread ni bagus2 gak.so kashi pun boleh tiru gak...hehehe

CUAI & LALAI

hai tru
mmmmmm it normal to have this kinda probs

ni cara aku, aku buatkan rutin aktiviti supaya tak lupa
~~nak tiktoot(lock keta), dulu aku selalu lupa, kena kuar opis balik nk tgk kunci ke idak. aku atasi ngan tiap kali kuar keta, aku tekan remote tu betul betul sebelum langkah dari keta dgn tgn pegang keta, sambil tgk kunci tu turun. baru aku jln.kalau tak wat ni aku rasa taklengkap.

~~iron baju lupa nak tutup suis:aku simpan iron kat tmpat jauh(dlm almari) dari plug, so aku kena cabut plug utk simpan. dan aku iron kat tmpat public sket supaya aku tau aku akan simpan iron tu

~~semua barang gadget (yg selalu bawa) aku letak dlm satu raga kecik. sampai je umah, aku cabut laa suma dompet, speck mata, jam, kunci keta, sikat, duit syiling, pistol, pisau, badge suma taruk dlm bekas tu. esok nak gi keja load balik suma benda tu ke bdn.

~~keja aku letak reminder kat hp/pc

~~sblm mula apa apa,keja ke, tgk wyg ke, blah dari wyg ke, aku akan jerit check kat diri sndiri.....dompet....checked! kunci...checked!! sampai subordinates aku pun ikut perangai ni
~~nnti aku tambah

Originally posted by sciencefiction at 29-7-2007 02:34 AM

Cuai dan lalai perlukan pengurusan minda yang baik.
atasi dengan cara ini:

1. Jangan kelam kabut-ambil masa untuk ingat/pesan pada diri eg; kunci kereta atas tv ye...wallet jangan lup ...

thanks en sains....

aku memnag bertambah cuai kl kalut.... adeyy last week ader kene wat inspection skit.. sib baik aku bawak sumer document padahal aku tak aware pon pasal document tuh... adeyy kekadang aku ni bernasib baik gak... aku slalu bersyukur keadaan slalu selamatkan aku... tp sampai biler nak bergantung pada nasib kan....

Originally posted by fish_o7 at 29-7-2007 03:39 AM
heheh  .... klau hamster masuk mesin basuh tu baguslaa ...bleh exercise ...hamster aku tu buncit buncit boroi boroi sumer ...nnt masuk mesin ...bile mesin pusing die leh berlari dlm mesin tu .... ...

thanks fish.. sejak aku bace advise ko ni... skrg time lunch aku amik ikan jer... yer lah asik makan ayam jer before nieh.....

aku bukan aper.. amik ayam lagi kenyang sebab besar pastu murah.. berbanding amik ikan... dah lah kecik... mahal lak tuh... to sbb nak naikakn ingatan aku nieh.. aku pejam mata jer lah bab duit nieh.. lagi pon mahal beberape sen jer.. kan..