CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9594|Reply: 70

mslh kwnku...

assalamualaikum...
sbnrnya ej tak tau cmne nk mula..n actualy this not my problem.i repeat..not my problem..cmni...ej ade bestfren since skol lg..a few days b4 dia called n luahkan mslh dier...rs tegezut sgt n tak sngka pon bnde ni akn jd kat dier.

my fren is a girl..dia dah terlanjur ngn bf dia tp tak tau nk wtpe..stkat ni tak smpi pregnant (tak tau la klu sblknye)..dia mmg nk kwin tp ade halangan dr kedua2 fmly..bkn tak suke cume sbb my fren ni tgh study (part time study actly) n bf dier br je keje..so both of them takde pendapatan yg kukuh lg..lgpon msg2 jauh...

as a fren sape snggup kwn idop dlm dosa gitu...ej pon tak tau nk advise cmne..wpon diorg bjauhan tp klu dpt peluang jupe mmg tak lepas peluang.donno what to say lg dah..my fren ni ckp nk nikah kat siam for the better way..tak la menanggung dosa..dorg budget thn dpn nk kwin tp dlm ms sthn akn dtg ni takkan nk idop mcm tu kn...i have no idea..mmg la cara tu leh menghalalkan ape yg haram..tp tkot la jd ape2 ms kat sn..ye la kat sn kan tgh berperang bagai...in long term takot jd ape2 kat diorg (cerai ke ape..mnta tak la) smntara nk nikah kat msia tak ke susah..so what im supposed to do..nk physico makpak dia ke..ke bia lntak p diorg la nikah kat siam tu..dorg ni lg 1thn pon tak sbr nk tunggu...xphm cek

arigatougozaimasu

cakap jer ngan mak bapak diorg yg depa ni dah terlanjur... sure family suh cepat2 kawen.... maner nak carik pak sanggup skrg.. susah wei.. pastu kl beranak camner...

.....

ramainyelahhh yg terlanjurr..

Astaghfirullah........... tak habis2 kes terlanjur...... salah satu tanda akhir zaman le ni

klu dkt mcm mana pun, klu iman n diri tu kuat, tak jd mende2 cam ni.. ni kan plak jauh.. nmpk sgt la dh pk ke arah tu je.. terus terang je ngan family.. dia ni mmg dah wajib kawen.. even yg gurl tu still study, n that guy br keje.. klu dh tau msg2 x de income.. jgn wat sst yg leh merugikan diri sendiri..

no comment la.. klu kwn i, mmg kene bsh cukup2 la..

huh ..... bodohnye 2 - 2 org tu ....tau laa dok jauh tp tu bkn alasan nk have sex .... lgpon tak leh tunggu ke setahun 2 ..... bodoh laaa ..... i mean yerlah ...yg pompuan tgh study yg laki baru start keje .... so wat lah ape korang patut wat .... kenape tak leh tunggu ke ..... manyampah betul aku baca ....nmpk sgt kebodohan mereka tu ..... pastu nangis nk menyesallah nk gi kawin siam laa ....bodoh laaa just too stupid .... yg lelaki tu apsal tak leh kawal nafsu ke .... menggong klau tau 2 - 2 famili tk setuju prove to them ..... yg dier leh kerja kuat ....commited ... leh beri future pd isteri ni tak ... gi jumpe gf wat lak bende yg in the end leh dtg masalah .....yg pompuan plak sama jek tkleh ker belajar sambil bercinta without doing anything stupid ... aku pon tak paham laaa ..... ade gak org2 bodh yg tak leh nmpk obvious answer ...

[ Last edited by  fish_o7 at 17-7-2007 08:14 PM ]

Follow Us

Reply #3 hanibee's post

tu la..takut la plak...astaghfirullah.....

soh je la diorh kawen kt siam cpt2...

Reply #6 fish_o7's post

aku sokong ko fish..byk tul lah kes camnie skrg..sendiri makan pengat..sendiri mau hengat...

baik suroh nikah cepat2 arr... mesti beritahu parents yang mereke dah terlanjur.. tentu both sides setuju mereka kawin..

bace thread ni teringat pasal satu kes
menelanjorkan diri untuk kahwen...

ouchhh..  

i see... there is sumone keep bashing all these short minded people.... but. i consider all kind of sex without marrige are stupid.. ...including..... u -know-who im talk bout .. and i believe u-know-who is a muslim

talk the talk & walk the walk...

doesnt mean dat some people with enuff money ( more than enuff) and good career leh buat sex without marriage... and obviously proud of it.. ( i can see dat kat kampung sebelah..)

and org macam ni lak nak over HEAD BASHING org lain..... bukan tak leh nak advise dan aku tak kisah laa kan style idup u-know-who camner.. tp biler dia terover over HEAD BASHING org lain aku jadi tak sedap lak.....

sori no offense.. tp aku tak puas ati lahhh... aku kene gak tepek opinion aku kat sini...hehhehehe.. kl tak aku tak leh tido.. ..............ehekkss

i will shut my mouth after this...

if u-kno-who is not a Muslim...   aku tarik balik sumer ayat2 aku... AKU MINTAK MAAF BANYAK2

[ Last edited by  True-X at 17-7-2007 11:56 PM ]

Originally posted by True-X at 17-7-2007 10:20 PM
ouchhh..  

i see... there is sumone keep bashing all these short minded people.... but. i consider all kind of sex without marrige are stupid.. ...including..... u -know-who im talk bout ..  ...

True-X,

kampung sebelah?
Banyaknya yg haku tatau dunia skrg nie  

Pada aku, apa yang keluarga dia lakukan adalah betol. Kalau aku pon, aku takkan kasi anak pompuan aku kawin masa dok kalut dgn study lagi. Lepas study bolehla nak kawen kalau nak. Tapi dia dah terlanjur dgn bf. Susah jugak, kalau tak kahwinkan nanti hamil luar nikah malu lak kuarganya. Kalau kahwinkan, takot pelajarannya dan hidopnya terabai. Alih-alih mak bapak jugak yang akan tersepit dan poning kapla.

Aku takder solution, cuma pendapat aku kalau nak kawen sangat dan takut tarjebak dgn maksiat lagi, bagitaulah hal sebenar pada mak ayah. Insyaallah diorang boleh terima. Tapi life lepas kawen tu taktaulah camner nanti sbb masing-masing maseh tak stabil lagi kan.. :handshake:

Lastly, nak komen sket.  Kenapalah budak-budak zaman sekarang nie mudah betol ikot napsu. Kalau kapel jer mulalah gatal kelamin dan mulalah nak buat cam laki bini buat. Nampak sangat minda dah hati asyik dok pikir pasal seks jer. Bodoh betol orang yang tak tau nak fikir baik buruk nie. Belajar tinggi-tinggi tapi otak bengap juga. Benda dah terang-terang salah dan berdosa besar dok gi buat jugak. Tak leh fikir ke pasal  tanggongjawab dan harga diri mereka. Sekianla dulu..aku takder modal dah sbb ngantok..hehe:flower: :tea: ;)

Originally posted by True-X at 17-7-2007 06:55 PM
cakap jer ngan mak bapak diorg yg depa ni dah terlanjur... sure familysuh cepat2 kawen.... maner nak carik pak sanggup skrg.. susah wei..pastu kl beranak camner....

setuju ngan ko ni je jalan terbaik......
dari terus2 menanggung dosa dan menambah dosa, ni je jalan terbaik.

cuma perlu sedia la ngan reaksi famili masing2...
takut ada piring terbang ke, angkat parang ke...

alang2 dah tak takut ngan tuhan, beranikan la plak sekali ngan famili;
apa pon yg famili wat terima saja, anggap la balasan kat dunia..

lepas tu, jalani hidup ikut lunas2 islam
insyaallah masih ada ruang utk pasangan tu disisi tuhan

pandangan aku je ni,
ada yg boleh amik, amik la..
ada yang silap, maap

mak bapa tak kasi kawen dulu pasal diorg ingat anak diorg baik..takde wat benda2 nie semua...tapi sebenarnyer anak diorg ntahapaapantah..aku rasa kalu dibagitau parent diorg..confirm dikahwinkan..

Reply #2 True-X's post

aku sokong pendapat ko true...

benda 'sedap' camtu.. kompommm.. dia akan nak lagii.. nak lagi.. dan nakk.. lagi... jadi dia akan terus terlanjur dan terlanjur..

bgtau family terus kawen.. mak bapak kalau garang singa pun, bila tau anak dia dah terlanjur, berair gak air mata dia... (x pun kena bunuh - erk!)

hok alloh..another case terlanjur..

aku nie dah 31thn..bilaa aku nak "sendiri makan pengat" nie?
kekadang..aku pun boring gak..asyik pikir pasal bila nak kawen..bila nak kawen..
misti syok..kalau pikir..bila nak buat x ..bila nak buat x..bila nak buat x  
buat x..tak perlu kawen..dgn sapa2 yg aku berkenaan pun bolehh..
baru laa ceria sket idop aku nie..

first, lps ahkak bace jln citer die mcm ne...

1. ej tanpa ragu2 menyatakan bahwe ini bkn kes/prob die, tp kawan die- (tp kalu prob die pon xde sape yg tawu kan...:victory: :victory: ...tp ahkak pecaye ne bkn prob die...tp kalu prob die pon bleh jd jugak, sbb ade pepatah mongolia bahwe, "xde sape nk mengaku die berak tgh jln"...:handshake: )

2. kawan ej ne stil part time study, bf die plak br stat keje, DAN DIORG NE BKN NYER DOK DEKAT2, TP BERJAWOHAN....stil diorg bile ade chance utk jumpe je akan berzina...;) ;) ..makne di sini, errr, xde makne la...

3. famili derang x berape stuju kalu derang nk kawen skangne, atas sbb2 ekonomi rumahtangge dan jarak antare mereka bedue ittew...tp famili derang blom tawu bahwe anak mereka ittew telah pon berzina sbnyk at least 10 kali...

4. kawan ej dan bf nya takot bahwe someday bile derang da slalu bezina, akan melekat sorg baby..utk ini, advice ahkak adelah, soh kawan ko tu ngan bf die bace posting ahkak dlm benang zina 1 lagi tu mengenai care2 berzina sambil mengurangkan risiko pegnensi...:victory: inter alia anal sex, oral sex, inzaal, maupon sex during mens. :handshake:

5. :hug:

6. nil

7. dingin sungguh malam ini, dan sukar mataku lelapkan, namunku cuba coretkan, secebis lembaran buatmu....

aku rasa tak sepatutnya guna perkataan terlanjur..

kalau sekali, boleh kut 'ter'

pada aku menglanjurkan diri lebih appropriate.. cemana nak 'ter' kalau anu lelaki tu diizinkan masuk ke anu perempuan..

'ter' adalah tak disengajakan.. mcm tanpa disedari, "Eh, eh dah masuk dah.. isk.. lor, camna bleh masuk nih "

kalau 'meng' pulak, mestilah carik port port yg menarik utk melakukannya.. yg line clear, yg selesa, takde org sekodeng dan sebagainya.. dlm erti kata lain, memerlukan planning yg baekkk punye yg definitely memerlukan minda utk berfikir dgn secara sengaja..