CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Cinta Datang Dan Pergi.. Mungkin Takdir Ku HIDUP MENYENDIRI?

x kan la sampai mcm tu skali kot...
dlm dunia ni Allah dah tetapkan setiap manusia ada pasangan memasing..
rilek arrr...
ko dh tua sgt ke sampai nk give up..
ada jodoh x kan ke mana..
ko cari la jln ...
suroh parents carikan ke..
minta tolong kwn ker...
ko masuk la mana2 website yg cari kan jodoh org ke...
jgn putus asa...
mcm skg leh la ko kata..
x nak kawin bagai...
tp bila ko dh tua nnti..
br ko sedar drp lamunan..
ko akan rasa sunyi tanpa ditemani isteri...dikelilingi anak2...
ko renung2 kan la...

Reply #81 fifie_olin's post

dier tak de fire nak idup berdua ... nak buat camne ...
dia ingat leh hidup sorang2 ...
mungkin ade gak benar dia .. kalau dia single .. pastu kaya giler ...
ko leh beli almost everything .. and faking almost everything ... including ... l o v e

Originally posted by freekey at 6-7-2007 04:19 PM
apa pendapat korang??

OK tak kalau mulai sekarang aku nak berazam untuk hidup bujang selama-lamanya??

...

Aku faham perasaan ko Bro...memang kita sometimes rase cam putus asa dalam hidup nie...aku tau sebab aku pun penah terpikir cam ko jugak dulu...tapi bile aku pikir-pikirkan balik mungkin 'hari' kita belum tiba lagi...mungkin hari kita bahagia lom muncul2 lagi so sebab tu laa nape golongan cam kita nie sering gagal dalam percintaan (cam lagu Alleycats lak... )

Kekadang kita rase cam tak adil...nape org lain leh happy kita takleh? Tapi aku lebih percaya Tuhan ade perancangan untuk ko Bro...cuma perancangan die tuh masih dalam pembikinan atau ia telah pun dilancarkan cuma lom sampai klimaks ajer lagi...

So, aku cadangkan ko amik cuti dulu...Holiday dari bercinta selama beberapa tahun sambil pulihkan semangat ko....Insyaallah satu hari nanti ko akan jumpe yang seswai dengan ko.

P.S: Tapi kalau ditakdirkan kat 'Luh Mahfuz' memang dah tertulis yang ko akan single sampai mati...aku takleh nak buat ape-ape laa...

Reply #83 rurouni_khairul's post

luh mahfuz .. isnt that rigid ... sepaham aku laaa .. luh mahfuz tu adalah perjalanan hidup ngko yg ditulis ... tetapi tidak bermakna ape yg tertulis itu laa yg akan tersurat ... cuma bila ko menjalani perkara hidup yg bertentangan ngan apa yg tertulis .. tu yg payah sikit ... berbanding follow ngan apa yg tertulis tuh ...

btw .. x de sape pun tau ape yg tertulis untuk diri sendiri mau pun orang lain di luh mahfuz

Originally posted by freekey at 6-7-2007 08:45 PM
Kalau nak kira percubaan aku..
1996 - 1 kali
2003 - 1 kali
2004 - 1 kali
2005 - 1 kali
2006 - 1 kali
2007 - 2 kali

So, memang aku dah gave-up.. Dah tak tahu mcmana lagi nak cari.

Surrounding aku pun mcm tak membantu. Sebab aku bukannya jenis yang sosial. Most of my days cuma dekat office. Pastu dekat office pun dikelilingi oleh makcik2 dan kakak2..

aku kira jap leh? 7 kali baru tu..pun dah give up?
itu ape..perempuan tak layan ko ke masa ko approach?
well.. dari sudut positif..at least..masa ko nak declare tu..ko leh tau..ppuan tu suka kt ko ke tak..

kalau jadi org perempuan?
aku kasi tau kat ko ye..
ko ingat..org perempuan takder masalah ke nak cari laki? pun ada masalah tau.
antara masalah2 org perempuan :
~ asyik2 gi dating..blind date..tapi, sumer2 tu just going out..takder ucap declare pun. kekadang2..pening..lelaki tu suka ke tak suka? lelaki tu nak declare ke tak? pening tau..nak tanya..maluuuu...

~ dah declare..dah couple..tapi, tak lagi lagi ajak kawen..dah berkawan..setahun..dua tahun..tiga tahun..PADAIYAPPPA...5 tahun daa... umo pun dekat separuh abad..tak lagi ajak2 kawen..
nak restart engine..cari pakwe baru? haa..susah ler..sbb hati dah terlekat kt gusi..takleh bergerak or dicabut. kalau dicabut..rasa menderita ajekk..korang kalau gusi kena cabut..sakit tak? haa..mcm tue laa sakitnye

~ dah declare..dah couple..dah rancang nak kawen..tup2.. clash pulakkkk..atas sebab munasabah or tidak munasabah.. nak tanak..kena gakkk restart engine.. suh org introduce kan.. gi blind date..gi dating.. repeat the whole stupid process ..disamping ada investment sket2 la..duit minyak..duit makan..duit lrt..mcm2 lagi lah duit tu.. dah ler byk masa terbuang masa couple tu.. 4-5thn lamanye..
ingat mudah ke nak lupa kan org? tak mudah tau.
ingat mudah ke nak lupa kan segala kenangan manis..buat2 lupa..pastu..kena nak cari org baru..move on with life? tak mudah tau..ingat MUDAH KE?
sumernye perlukan kekuatan minda ... rohani... jasmani..

aku bukann la nak mengutuk ko..tapi,  aku mmg nak gelak kan ko..
setakat 7x percubaan tu..dah frust dah? dah give up?
hek elehhhh.. sket sgt lah nombor tu kalau nak give up pun tau dak.

kalau percubaan ko tu lebih dari 20x..yes..ko patut rasa give up tau.
setakat bawah 10x tu..hek elehhhh.. ko punyer USAHA tu..blum tahap GIGIH lagi tau dak.

ko tak tahu..usaha2 kawan2 perempuan aku..utk cari laki. lagi byk dari ko laa..
ko tak tahu..usaha2 aku sendiri tuk cari laki
more than percubaan ko lah..

tapi..skrg aku pun dah tua.. dah tak larat dah gi blind blind date nie..sbb mata aku pun ala ala blind..kang tak pasal2 aku pakai spek lagi tebal kang.
aku pikir..kalau aku tak jadi kawen gak.. mmm..aku nak focus lain la. fedup dan penat lah ..asyik2 kena berkenalan dgn org. boring tau. ingat tak boring ke berkenalan dgn org...kena tau background..find out serasi ke tak..mcm2 la..
Amat BORINGG ..tup2.. takder jodoh..walla weyy..BORINGG TAU. asyik2 kena repeat the STUPID PROCESS which unpredictable punyer result. boring tau.
mcm main tikam nombor ekor utk menang lah.
aku rasa..kalau beli nombor ekor byk2 kali pun..ada harapan utk menang hadiah ke4 atau hadiah saguhati. aku rasa lah. sbb bila dah beli nombor ekor2 byk2..surelah kita leh agak2 kebarangkalian nombor bertuah akan naik..
hahahahahahah.

[ Last edited by  Hana at 9-7-2007 06:57 PM ]

Originally posted by Hana at 9-7-2007 06:48 PM

aku kira jap leh? 7 kali baru tu..pun dah give up?
itu ape..perempuan tak layan ko ke masa ko approach?
well.. dari sudut positif..at least..masa ko nak declare tu..ko leh tau..ppuan tu su ...

relaks ler hana kakak aku sorang tu kawen umor 34
tu pon asalnya dia tak mo kawen
tapi mak aku suruh gak kawen

Follow Us
Originally posted by freekey at 6-7-2007 04:19 PM
apa pendapat korang??

OK tak kalau mulai sekarang aku nak berazam untuk hidup bujang selama-lamanya??

...

Bujang selamanya? Keputusan muktamad?!!

Mcm putus asa je bunyinya....

especially kpd org2 lelaki... selagi korang hidup, carilah jodoh tu.

Lain la kami pempuan ni ada expiry date... tapi kalo still ada jodoh, terima aje la... apa salahnya... berdua lebih baik taw!

Tuhan marah org2 yg berputus asa tanpa usaha yg bersungguh2... usaha sampai mati, jgn bujang sampai mati ye!

Originally posted by sibel at 9-7-2007 06:04 PM
luh mahfuz .. isnt that rigid ... sepaham aku laaa .. luh mahfuz tu adalah perjalanan hidup ngko yg ditulis ... tetapi tidak bermakna ape yg tertulis itu laa yg akan tersurat ... cuma bila ko men ...

Aku memang agak rigid dan authoratirian...

Maybe aku over-exagerated....tapi ape-ape pun kita kena fikirkan possibilities meninggal dunia dalam keadaan bujang trang tang tang... aku rase tak salah kalau kite consider fakta tuh.

Originally posted by leon_mclaren78 at 9-7-2007 10:06 PM

Bujang selamanya? Keputusan muktamad?!!

Mcm putus asa je bunyinya....

especially kpd org2 lelaki... selagi korang hidup, carilah jodoh tu.

Lain la kami pempuan ni ada expiry date ...

Lagu nie aku dedicatekan utk Freekey!

Lihat awan di sana
Berarak mengikuti
Pasti dia pun tahu
Ingin aku lewati
Lembah hidup yang tak indah
Namun harus ku jalani

(Korus)
Berdua denganmu
Pasti lebih baik
Aku yakin itu
Bila sendiri
Hati bagai langit
Berselimut kabut
Berdua denganmu

Lihat awan di sana
Berarak mengikuti
Pasti dia pun tahu
Ingin aku lewati
Namun harus ku jalani

(Ulang korus)
Lihatlah awan di sana
Berarak mengikuti
Pasti dia pun tahu
Ingin aku lewati
Namun harus ku jalani
(Ulang korus)

Reply #88 rurouni_khairul's post

haku mmg stuju ... setiap detik .. walau satu saat pun kita tak tau ape di hadapan kita ... tapi tu arr .. nape kita ni digalakkan berfikir dan menghayati alam .. sbb walaupun kita tidak dilahirkan ngan ilmu untuk melihat perkara yang berlaku akan datang ... tetapi signs .... banyak giler ... ditunjukkan di hadapan kita ... dalam kita tidak sedar ... tetapi sesapa je laa yg rajin membaca sign .. ngan terbiasa mengintepretasikan sign yg diberikan ... x susah hidup ni...

perkara yg biasa akan berlaku kepada kebiasaannya .... soul mate biasanya yg dekat2 je ... atau berhampiran dengan kita .. regardless dia datang dari mana pun ...
tinggal mata hati dan rasa diri perlu tajam mencari, memerhati dan memberi label kepada kategori keutamaan dalam pemerhatian kita ...

Sbb tu berfikir sejenak lebih berharga daripada solat seribu bulan ... ni perumpamaan arab ... alam depan kita .. langit, cuaca, kelembapan, debu dsb malahan warna-warna adalah tanda2 yg diberikan kepada kita untuk diintepretasikan kepada sebarang permasalahaan yg kita hadapi...

kompleks ... tetapi menarik!

freekeys ni rasa aku adalah manusia yg berat suka dan sayangnya kepada manusia yg sepertinya. Apakah ini salah? TIDAK ... yg salah jika suka dan sayang beserta nafsu dengan jantina sejenis. Tinggal lagi .. dalam kekeliruan ini perlu dilihat apa sebabnya. Sama ada ... salah asuhan ... terasuh dari kecil oleh anasir yg gelap dan jahat .. atau merasakan itu adalah semulajadi. Sekiranya kerana hidup itu sentiasa bersama manusia sejenis .. tidak salah sekiranya .. menghadirkan diri di kelompok manusia yang berlainan jantina.. dan cuba mengenali jantina yang berlainan ...

Yang penting ... freekeys perlu mencuba ... bak kata pepatah orang cina yg telah diterjemahkan ke dalam bahasa penjajah yang bangsat!@#$!
"better be slow than standing still"...
peribahasa melayu ... sehari sedikit .. lama2 jadi bukit.

Originally posted by sibel at 9-7-2007 11:38 PM
haku mmg stuju ... setiap detik .. walau satu saat pun kita tak tau ape di hadapan kita ... tapi tu arr .. nape kita ni digalakkan berfikir dan menghayati alam .. sbb walaupun kita tidak dilahirk ...

Yup...memang ade betul gak ape sibel cakap...memang kite digalakkan usaha tapi kite kena consider jugak possibility camner walau hebat mane kite usaha sekalipun impian kita tuh takkan tercapai....adakah Iman kita pada Allah akan berkurang?

Kekadang dalam hidup nie kita dapat ape yang kita nak...kekadang kita mula2 tak dpt ape kita nak atau kekadang kita langsung tak dapat ape kita nak.....tapi sebagai hambanya kita digalakkan berusaha dapatkan ape yang kita nak...soal dapat tak dapat kite serahkan pada yang Esa.

Ingat, God works in mysterious ways...mungkin skrg nie perancangan pada Freekeys telahpun dilaksanakan cuma menunggu Freekeys sendiri menggerakkannye...

Reply #91 rurouni_khairul's post

Assalamualaikum, bro..hahah..

yup, agree wf u..

cobalah dgn berterusan selagi berupaya..

igtlah satu ayat Al-Quran bila Allah kata jadi, maka jadilah.."kun fayakuun.."..wallahualam..

so, bak kata bro khairul ( ), berusaha dapatkan apa yang nak..klu tak usaha, cmnalah Dia nk tunjukkan lorong mana satu yg betul dan Dia kehendaki, yang terbaik utk u bro..

at last, klu bro dah usaha mcm mana skali pon, tetap kecewa, itulah takdirnya yg telah tertulis..dat's it..

p/s: Boleh la join Kelab Kecewa utk berkongsi permasalahan yg anda hadapi...mybe mmbers kt sana leh jadi ears..

Originally posted by digitizer at 9-7-2007 07:09 PM

relaks ler hana kakak aku sorang tu kawen umor 34
tu pon asalnya dia tak mo kawen
tapi mak aku suruh gak kawen

tau dak betapa bosannye nak berkenalan ramai org? lepas satu satu..lepas satu satu..
rasa mcm diri malang pun ada gak..sbb tak jumpa blind date yg Hebat...kah..kah..kah..kah..
dan..betapa tensionnye diri kalau TERblind date dgn org yg tak hensem lagi tak pandai..walla heyy..boring ajekk conversation tu...asyik2 citer pasal achievement diri dia yg tak semenggah pun dari pandangan aku..boringg..borinngg..borinnggg..boringg...asyik2 citer hal diri dia tu yg 1001 ada masalah..hahahaha..mcm ler org lain takder masalah...(yekot? dia soorang ajek laa ada masalah .. )
bertambah boring lagi..kalau org asyik ckp kat aku..."jgn memilih"..
adehh..bukannya memilih sgt..tapi, takder "tarikan" la.. nak bercakap pun..aku takder mood..apetah lagi nak make love.? ha.ha.ha.ha.ha.
kalau aku rasa ex aku lagi hensem..lagi pandai..aku tak proceed with new guy...
sbb.. nnt wat ex aku tergelak2 terguling2 ajekk...
kalau aku nak tangkap pun..bukan tangkap muat..haruslah tangkap spesis yg berkualiti...supaya aku tak rasa nyesal hasil tangkapan aku tu. alang2 tu..biarlah ikan garupa ke..ikan kod ke..ikan red snapper ke...
aku tak tangkap ikan2 murah spt ikan bilis ke..ikan selar kuning ke.. ikan siakap ke..ikan terubuk ke..

Reply #85 Hana's post

aku punya pendapat sama spt cik hana kita....

berkenalan dgn seseorang adalah satu proses yg memenatkan dan merumitkan....
im sick of it... x larat dh aku nk melalui 1 proses mcm gitu lagi....

baik aku duduk dlm zon aman dan berkecuali.....nyaman gituk...

Originally posted by afja at 10-7-2007 09:00 AM
aku punya pendapat sama spt cik hana kita....

berkenalan dgn seseorang adalah satu proses yg memenatkan dan merumitkan....
im sick of it... x larat dh aku nk melalui 1 proses mcm gitu lagi... ...

hah.. that's it!!!

Itulah antara masalah yang timbul.. Of courselah tension dah kenal2 pastu tak jadi...

Sebab tulah aku kata environment aku sekarang ni tak membantu.. Biasanya orang bercinta2 ni kenal masa sekolah ke.. masa belajar kat universiti ke kan.. So kalau yang mcm tu senanglah sket.. Tak payah nak kenal2 pun sebab dah hari2 jumpa.. so kita dah tahu serba sedikit orang tu mcm mana..

Aku masa kat U dulu takda handphone.. Maybe kalau masa tu ader handphone maybe bolehlah aku try kenal2 dgn 2 3 orang.. Yelah of course segan kalau nak approach direct.. thru' SMS efisien sket..  

Reply #94 afja's post

laaa peja.. ko pon jaangan lah berputus asa... sampai nak duk zon selamat.

kiter kene dok zon perang.. perang nak carik calon... supaya tak dapat ikan bilis.. dapat ikan garupa.. cam kak hana cakap... hehehekks

Reply #95 freekey's post

alaaa.. aku pakai hp sejak first year pon tak der saper nak ngorat aku hohohohooh

tuh sumer alasan jer tuh..

yg penting ko wat selamba badak jer....... datang dekat slow & steady...... jgn lah terjah terus cakap nak kapel.. mau terkujat pompuan tuh....

lagipon ko dah ader keta.. senang2 leh bawak aweks g jenjalan... tumpangkan balik keje ker... hehehhehe

[ Last edited by  True-X at 10-7-2007 09:15 AM ]

lebih2 lagi..kena berkenalan dgn org lelaki yg tak semenggah...tak hensem..tak pandai
uwekkkk..nak muntah ajek masa date tu..
atau tiba2 berimignasi..tiba2..kita jadi burung ostrich tu..
masa date kita tgh bercakap tu..kita letak kepala kita dlm tanah.
ha.ha.ha.ha.ha.ha.

Originally posted by kinky71 at 7-7-2007 01:19 AM

Hey guys,...halu Freekey..

Well..in my opinion kan...i think maybe u will feel better skit..kalu kite tgk pulak golongan selebriti lelaki yg SOLO lagi mcm u.Contohnye Hanz Issaq,...Haridz  ...

Eheheh thanks... Errr kinky?? Ehehe..

Ermm.. Di sekeliling saya org yg saya kenal ada beberapa orang yang sampai sekarang hidup membujang walaupun usia dah senja.. So, itu yang tergerak nak tanya kat sini OK ke kalau kita hidup membujang selamanya..

Saya memang dah berhenti sekejap since dikecewakan awal tahun aritu.. But soon I realized.. masa mcm dah suntuk utk sy cari pasangan ni.. Actually I have set to get married when I'm 29.. which is 2 years from now. So, rasanya cuma tahun depan jelah masanya utk berkenalan dgn sesiapa.

Umur mak saya dah 69 tahun. So kalau boleh saya nak mak saya ada waktu saya kahwin. Sebab ayah saya dah meninggal dan ayah saya sempat tengok semua adik-beradik saya yang lain kahwin. Even kakak saya yang paling last kahwin pun, ayah sempat tgk baby akak. Jadi, kalau boleh saya taknaklah nanti ditakdirkan mak saya pula tak sempat tengok saya kahwin.

Reply #99 freekey's post

.. terharulak aku bace posting ko ni...