CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2977|Reply: 7

Sesiapa askar kat sini, diharap baca dan bantu

Aku ni nak cuba nasib post kat sini, sebab aku tahu ramai askar kat sini卥alau
rezeki pakcik ni ada orang PR ke atau pegawai-pegawai yang terbaca posting aku
ni, boleh bantu bekas askar ni卋erita ini dipetik dari akhbar The Star 11 Mei 2007. Bukan apa, aku selalu tengok berbondong-bondong trak askar kena kerah tolong majlis kahwin atau apa-apa majlis bekas-bekas Jeneral yang dah berpuluh tahun
bersara卛tu majlis kawin anak dia, kalau dia sakit sampaikan pegawai bertugas
(Duty Officer) masuk dalam senarai lawatan kalau melawat hospital tiap-tiap hari

Rate

1

Reply #1 bayo's post

aku minta askar tp x dpt, kepala otak aku problem. tp aku paham masalh ni. masalhnya sistem tu ada tp tak berjalan. org2 yg berkenaan kena ambik inisiatif awal la, tp aku rasa mcm penah dengar cite ni dulu, pak cik yusof ni aku rasa x-tudm. ATM kan ada Jabatan Hal Ehwal Veteran, patut kena refer ke situ kes ni.

Originally posted by tangopapa at 12/5/07 01:08 AM
aku minta askar tp x dpt, kepala otak aku problem. tp aku paham masalh ni. masalhnya sistem tu ada tp tak berjalan. org2 yg berkenaan kena ambik inisiatif awal la, tp aku rasa mcm penah dengar ci ...

Kepala otak ko ada problem? serius ke Yop   bio benar..... Anyway, kalo dah kuar kat paper kan, mesti Jabatan Hal Ehwal pencen sure kene notified kan? tapi sian pulok baca pasal pesara ni.... :hmm: apa nama Klinik tu ek? ahbeng tul ler, alasan manjang x concrete langsung :jeling:

Agensi2 berkaitan nie patut ada flying squad ke hapa.. maklumat dah ada so apa masalahnya utk proaktif turun ke padang tinjau kes2 macam nie.. kita tak boley setiap kali harapkan orang datang ke pejabat untuk minta bantuan. karang jadi macam satu kes socso nie.. orang tua yg dah lumpuh terlantar di katil pun dia minta pegi pejabat untuk buat urusan tuntutan.

biasa lahhh

cita2 gi dlm askar dah lama dah... time nak guna tenaga mmg org syg..
time dah expire lantak lah korang....
(BEKERJA UNTUK JENDRAL.... )

Apa cerita nye!!!!!

Follow Us
Originally posted by yipun78 at 21-5-2007 07:26 AM

Kepala otak ko ada problem? serius ke Yop   bio benar..... Anyway, kalo dah kuar kat paper kan, mesti Jabatan Hal Ehwal pencen sure kene notified kan? tapi sian pulok baca pasal pesara  ...

dekat - dekat nak serius jugak le...katil dah booking kat TR, tak sempat diaorang nak hantar teman dah pegi dulu...

ini pun kuar sebab berkelakuan baik le nih....

Originally posted by naufal74 at 21-5-2007 11:57 AM
cita2 gi dlm askar dah lama dah... time nak guna tenaga mmg org syg..
time dah expire lantak lah korang....
(BEKERJA UNTUK JENDRAL.... )

Ada 3.. 4 orang kenalan aku bekas komando & handau sekarang nie keja security & pemandu, walaupun satu pekerjaan halal tapi aku rase they deserve more & govt/mindef sepatutnya  lebih menghargai mereka & menyediakan pelan perancangan lepas bersara yg lebih efektif.

Salah seorang yg aku kenal tu merupakan bekas wira ketika era konfrontasi, namanya ada tercatat dlm buku (aku lupe)