CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 102323|Reply: 952

[MERGED] Guru yang Bermasalah - Update: Moral Guru Makin Membimbangkan

Guru liat boleh berhenti
Laporan Abdul Halim Yusoff dan Jalal Ali Abdul Rahim

KUALA LUMPUR: Guru yang enggan mengajar di kawasan pedalaman diminta berhenti daripada perkhidmatan kerana Kementerian Pelajaran tidak akan melayan rayuan mereka untuk ditukarkan ke kawasan lain.

Timbalan Menteri Pelajaran, Datuk Noh Omar, berkata rayuan mereka tidak akan dilayan melainkan ada sebab yang munasabah dan tidak dapat dielakkan seperti masalah kesihatan.

揔ita sudah beritahu guru-guru yang merayu tidak mahu mengajar di kawasan ditetapkan kementerian supaya berhenti kerja, jika guru atau suami atau anak-anaknya sakit baru kita bagi keutamaan,

Rate

1

cityphg This user has been deleted
aku cukup tak berkenan betul dengan hishamudin n noh omar ni...kalu kluar statement mcm ugut cikgu2..banyak songeh ngat..apa dia ingat jadi cikgu  ni senang gamoknya...ataupun dia ingat cikgu makan gaji buta ke...lagi pun berapa kerat sangat cikgu2 yang bermasalah..

Originally posted by cityphg at 22-3-2007 09:09 PM
aku cukup tak berkenan betul dengan hishamudin n noh omar ni...kalu kluar statement mcm ugut cikgu2..banyak songeh ngat..apa dia ingat jadi cikgu  ni senang gamoknya...ataupun dia ingat cikgu mak ...

pada aku, kalau sampai dia dah keluar statement, selalunya serius la benda ni..
lagipun aku kenal RAMAI budak2 matriks aku yang buat trick tak nak kena hantar jauh2..
contohnya berkahwin masa tengah belajar..
kerja cikgu memang le susah, sebab tu mental fizikal kena bersedia nak hidup susah..
besar ganjarannya akhirat nanti...

Reply #2 cityphg's post

ko cikgu ke??

no offense to cikgu2 kat luar sana tapi sumtime aku annoyed gak ngan bakal2 cikgu ni.ni aku ckp from experience lah ape yg aku penah nampak..

masa mula2 nk mintak kpli beria2 sanggup ke sana sini.bersungguh benar nak jadi cikgu.bistu abih je blajar boleh lak wat peel, ngada2 xnak kna posting sana sini.menyampah tul aku tgk org2 camni.xkan xtau kalu kite pilih nk jadi cikgu ade possibility kna pg tmpt pendalaman nun,kalu rasa xnak pegi ceruk2 kmpg tu baik awal2 lg jgn mintak nak jadi cikgu..

my point is aku sbnrnye sokong jer statement tegas from menteri2 nih sbb mmg betul ape yg diorang kata.awak yg nak keje tu kan so u have to follow orders lah...

just my 2cents :tq:

BISIK-BISIK AWANG SELAMAT

AWANG pernah diterima menjadi guru. Bagaimanapun tawaran itu ditolak kerana syarat yang dikenakan

Follow Us
[quote]Originally posted by tuahayam at 23-3-2007 08:09 AM
BISIK-BISIK AWANG SELAMAT

AWANG pernah diterima menjadi guru. Bagaimanapun tawaran itu ditolak kerana syarat yang dikenakan

pelik sungguh aku nak sgt anta cikgu pi pedalaman..
cikgu kat pekan2, bandar2 besar pun tak cukup cikgu..
-stupid joke-

Reply #7 juwaini's post

kalau kau dah kawin...kau tak kisahlah kau dudduk kat semenanjung isteri kau duduk kat pulau manokan sabah?

jumpa isteri time cuti panjang jer? anak2 nak dok ngan saper? ngan mama atau dengan papanya? mamanya pergi masa anak umor 4 bulan balik2 anak dah setahun umurnye . ko suka camtu ye? kalau camtu, kitaran biologi kau mesti ada "something hv gone wrong". Kalau kau belum kawin abaikan soalan ini, aku paham.

tebbi tak kisah kalau hantar ke pedalaman pun dengan mengambil kira;

1. hantar guru yg masih bujang
2. hantar guru lelaki yang sudah berkahwin
3. hantar guru yang memang suami isteri guru. hantar dua2 sekali ke kws pedalaman.   
3.guru sanggup berkorban. jangan buat2 tak nampak. tapi apa justifikasinya mengeluarkan kenyataan berunsur elemen ugutan???

rgds,
tebbi

[ Last edited by  cinattebbi at 25-3-2007 04:03 AM ]

alaa cikgu nie mengada2

patut dah bersyukur dapat keje

nie ramai yg mengajar separuh hati jer lebih separuh kat tusyen...

cublaa fikir dulu sesibuk cakap cikgu busy bila soh keje 730 sampai pukul 430 cam kakitangan kerajaan yg lain terus senyap

Originally posted by singajantan at 25-3-2007 10:31 AM
alaa cikgu nie mengada2

patut dah bersyukur dapat keje

nie ramai yg mengajar separuh hati jer lebih separuh kat tusyen...

cublaa fikir dulu sesibuk cakap cikgu busy bila soh keje 730 sampai pukul 430 cam kakitangan kerajaan yg lain terus senyap

Mana ada senyap?

rakyat msia..... ape ape pun nak duit.... kat bandar duit pun banyak.. rasa kan..
kerajaan patut adakan exam sahsiah sebelum kasi semua graduan pass degree....
macam doctor.... ada berapa doctor sekarang yang benar benar kerana nak tolong
orang?? kebanyakan pun sebab untung banyak..... walaupun kelengkapan hospital
swasta lebih baik dari hospital kerajaan, tapi sikap doctor hospital kerajaan lebih
baik dari hospital swasta..... pernah saya pergi kedua dua hospital.... dr kat swasta tu sop[an je dengan yang berpakaian kot..... dengan yang baju bisa dan tak cantik
kasi sikap kasar.......  kat hospital awam pulak, kelengkapannye kurang, tapi dr nye bersikap sopan sokmo.......

jadi, cikgu pun sama...... kepada cikgu yang terima gi pedalaman, memanglah cikgu sejati.......

Originally posted by cinattebbi at 25-3-2007 03:59 AM
kalau kau dah kawin...kau tak kisahlah kau dudduk kat semenanjung isteri kau duduk kat pulau manokan sabah?

jumpa isteri time cuti panjang jer? anak2 nak dok ngan saper? ngan mamaatau dengan papanya? mamanya pergi masa anak umor 4 bulan balik2 anakdah setahun umurnye .ko suka camtu ye? kalau camtu, kitaran biologi kau mesti ada "somethinghv gone wrong". Kalau kau belum kawin abaikan soalan ini, aku paham.

tebbi tak kisah kalau hantar ke pedalaman pun dengan mengambil kira;

1. hantar guru yg masih bujang
2. hantar guru lelaki yang sudah berkahwin
3. hantar guru yang memang suami isteri guru. hantar dua2 sekali ke kws pedalaman.   
3.guru sanggup berkorban. jangan buat2 tak nampak. tapi apa justifikasinya mengeluarkan kenyataan berunsur elemen ugutan???

rgds,
tebbi

masa awal2 apply nak jadi cikgu takkan tak pertimbangkan kemungkinan akan dihantar ke pedalaman?
ugutan oleh menteri ni memang salah, tapi kalau benda ni tak kronik, takkan diorang suka2 nak ugut?

Reply #13 juwaini's post

...ugut-ugut ni biasanye  org dah tak berapa nak boleh buat cara baik...takkan tak leh FK cara lain dah kot.....idea tu biarlah sehebat cara bercakap....TQ

Reply #10 singajantan's post

ye ke senyap...

1. tahu ke saudara/saudari naper cikgu tak terus kerja sampai 4.30?...sebab sekolah dua sesi..

2. Pada saya SEKIRANYA kerajaan boleh mengadakan semua sekolah satu sesi tak jadi masalah pada guru nak kerja 7.30-4.30.

3. cube suadara/saudari...survey sekolah sekolah satu sesi..cikgu-cikgu tu balik pukul?..I rasa lebih lama masa dari org kerja opis...BOLEH CLAIM OT KE?

laaa ramai jer cikgu aku tengok balik kol 2

baru kene kokurikulum petang  skit dah bising ...tuh pun bukan semua pegi ..ramai yg pegi muka yg sama

cakap busy tapi sempat gaks buat tusyen bebanayk ..apa kess

ingat orang lain keje gomen 8-5 petang je ker ... ramai jerr yg keje lebih masa dan memang xde OT pun ....

tapi aku x nafikan ramai gaks cikgu yg memang committed ... esp yg dedulu laaa

cuma yg generasi baru nie yg aku rasa terlebih manja dan mengada

so yg penting bersyukur pada yg ada ... kalau nak lelebih carik kat tempat lain .... ramai lagi orang yg bersedia untuk mendapatkan kerja yg kita ada ...

Originally posted by sayawifenikmie at 25-3-2007 06:03 PM
...ugut-ugut ni biasanye  org dah tak berapa nak boleh buat cara baik...takkan tak leh FK cara lain dah kot.....idea tu biarlah sehebat cara bercakap....TQ

apa yang menteri ni cakap adalah "kalau sanggup, teruskan keje. kalau tak nak, boleh berhenti"..
bernada ugutan, tapi konotasinya adalah pilihan
rasanya dia dah bagi pilihan yang cantik tu..
tak nak, berhenti aje la..
jadi cikgu swasta ke, buka tuisyen ke..

hakikatnya,
ini memang dilema penjawat awam dan swasta..
iaitu ditukarkan ke tempat yang kita tak suka..
apa guna sain bahagian 'saya yang menurut perintah' kalau gagal menurutinya?

sampai kiamat pun cerita takkan selesai kalau dua2 nak tunjuk kuat..
adik aku nak masuk sektor pendidikan sebab dia berminat, aku ingatkan dia tentang kemungkinan terhumban ke tempat jin bertendang..
tau apa jawapan dia?
dia cakap dia minat sektor pendidikan dan dia nak berbakti pada masyarakat.
dia takleh nak jadi doktor sebab dia kurang bijak <-- ni dia yang kata
so, pilihan yang dia ada adalah dengan jadi cikgu
kalau kena hantar jauh pun, dia redha sebab itu yang dia nak..

so?
kalau itu bidang yang kita pilih, kita kena terima la..

Reply #16 singajantan's post

...tuh pun bukan semua pegi ..ramai yg pegi muka yg sama

tapi aku x nafikan ramai gaks cikgu yg memang committed ... esp yg dedulu laaa

NASIB BAIK GUE TERMASUK YG NI HE HE...

Originally posted by juwaini at 25-3-2007 07:26 PM

apa yang menteri ni cakap adalah "kalau sanggup, teruskan keje. kalau tak nak, boleh berhenti"..
bernada ugutan, tapi konotasinya adalah pilihan
rasanya dia dah bagi pilihan yang ca ...

Lum menteri..baru Timbalan je..he he...

Reply #17 juwaini's post

alhamdullillah , moga bertambah warga pendidik yg dedikasi...