CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: girl89

hadiah ape yg korang dpt bile result exam gempak??

dee tak mintak tp org dah janji ekke
masa kecik upsr janji dpt roller blade kot
time tu tgh pemes ekeke
dpt la pastu kejap je pkai membazir
pastu form 3 dpt beskal
aku syg beskal tu...tp adik aku tlh menghilangkan nye di masjid setalah 5 thn aku gunekan
masa aku form 4 ke form 5 kasi walkman..slalo pkai akak aku nye je.. ni dpt sendirik jenama sony still in good condition skng ni...aku syg sgt ari tu jumpe kedai arge dlm 100 lbh lg...ni lah adiah pling aku jaga sapa pon tka leh sentuh...aku syg sebab parent aku yang kasi...adik aku kasi calar siap la kene penampau

skng dpt result best pon tak dpt adiah kasi peluang kat adik2 lak..g pon zaman skng brg byk leh dpt mura...
mcm walkman skng mana org pkai lg kan dah der mp4 la mp3 la aidk2 aku suemr dpt tp tak penah menghargai kejap je kasi rosak..zaman aku dlu punya la syg sebab bg aku benda tu mahal susah payah mak bpk belikan...bebudak zaman skng susah nak bersyukur

tp pendek kata aku tak kisah pon tak dpt adiah(kdg2 aku jeles gak )
janji result aku bagus sudah,,aku pon bahagia

Rate

1

Reply #41 dee_dee's post

oo rollerblade...aku pn ade dpt gk,,,tp bkn sbb results bagus...sbb kitowang mintak, terliur nk main,...so mak aku blikn :lol

huhu bes2 hadiah korang ekk..kao aku hadiah dari parents mmg kurangla..sbab adik-adik ramai..bagus guna duit utk drg pya study..time upsr ngan pmr,dpat straight,adalah dpat hadiah dari sekolah..hehe..yg spm plak,xla straight a,ada 1 b..then bapak aku bawak kuar dinner,makan western huhuhuhu..yg penting drg happy ngan result aku..dpat jugak hadiah dari skolah,n hadiah paling best bg aku ialah dapat scholarship buat medic..kurang beban parents..syukur alhamdulillah..hehe peace..

masa aku darjah 1, aku dapat jam tangan sebab dapat nombor 1... Itu kali terakhir aku dapat hadiah. Lepas2 tu mak aku kata, "Kalau tiap2 kali no 1 dapat hadiah, bankrap la mak...".. Dia suh tunggu UPSR baru nak bagi smula... Bila 6 bulan sebelum UPSR, dia kata, "Tak jadi la bagi hadiah... tapi kena dapat result macam ni tiap kali exam"..
Masa tu frust la.. maklum la budak2.. lagi frust bila dia tak bg masuk mrsm...

Bila dah masuk skolah menengah, aku pun matured la.. aku jadikan result aku lak sebagai hadiah kat mak aku... Sampai la aku konvo, mak ngan ayah aku orang paling happy time tu bila aku orang pertama naik ke pentas... Anak dia terima tepukan paling gemuruh untuk sesi tu..... Malam tu, mak aku belanja dinner.. Walaupun kat gerai konvo je, tapi cukup bermakna bagi aku....

huhhuhuhu...tym upsr aku tak ingat dapat apow...pmr plak aku amik ngan adik aku...kitorg dinner kat hotel..pastuh dapat cash...spm pon sama ngan adik aku jugak...dinner kat hotel n cash jugak...maku aku kasik bracelet...straight passing CAT pon aku dapat cash lagi...tapi diz tym sbb convert to pound tak rasa banyak sgt..hheheh...aku takder aa mengharapkan sgt benornyerr..tapi tah feel biler tgk parents aku happy dgn result kitorg tuhh memang indescribable ahhh...rasa cam hepi giler sbb dapat buat derg hepi....uwa!!!!!!!!nak balik mesia...

mak ayah aku tak bagi apa2 dan aku tak harap hadiah apa2 dari mereka sbb parents aku dh byk berhabis duit utk aku belajar

tapi, semasa aku terima ucapan tahniah daripada mak & ayah aku ketika result sem baru2 ni dimumumkan, aku rs terharu sgt2. bagi aku ucapan tahniah dari parents aku merupakan hadiah paling berharga buat aku

Follow Us
hadiah paling best... bila mak ayah ucap tahniah and give me a biggg hugg..

at least i know yg they are happy...

hm aku bila dpt result gempak..parents aku belanja dinner kat tempat2 mkn yg best..lps tu diorg akan cite kat org2 lain(sedara,kwn diorg) psl result aku ..hoho..bangga ada malu pun ada hehehe

aku tak dapat result gempak...

tapi parents bagi aku kebebasan dalam mencorak idup aku sendiri... hadiah paling besar untuk aku

drjah 4....cuti prtengahan tahun gi ngan family jengjalan kat tanah suci,madinah..mesir..syukur sgt sbb adiah tuh tak terhingga bestnya..:cry:

time darjah 6..dpt jam tgn harvard polo ayah kasi..smpai skunk ina masih gune jam tgn tuh..
pastuey..sehari lepas result upsr kuar dpt perfume pertama dr ayah..Paco Rabanne
dah habis..tp ina simpan smpai skunk

time form 3..pas result pmr..scooter nitro kaler maroon..f4 trus amek lesen..dah byk kali eksiden naik scoot tuh..ahahahhahaxsz.. :lol

spm result tak gempak..ader sbb2 lain ghak..f4 ngan f5 byk buat hal..
xper2..skunk nak try my best..supaya dpt result hyper best..macbook jd sandaran skunk

adiah2 tuh tak penah mintak..tp kalo parents nak kasi buat per nak tolak..org kata 'REZEKI JANGAN DITOLAK,
MUSUH JANGAN DICARI,
DAPAT RESULT GEMPAK,
HADIAH BEST2 MENANTI'...

ahahahxszx..frankly mase spm tuh mmg takleh nak ckp apa..main byk sgt..

aku kasi hadiah kat diri sendiri. isk..........

Reply #51 slay789's post

hadiah ape??

hadiah ape yang best......?
hmmm....duit.

tak dpt hadiah pon

dpt kepuasan jer

alya xkisah pun dpt hadiah ke tak...yg penting result yg gempak tulah hadiah utk parent alya...

depends ape yg aku mtk.. ada aku dpt hp.. ada aku mtk jam.. ntah. ape2 la bende2 yg aku ada tp saje saje nak yg baru. hehe

Reply #1 girl89's post

bracelet emas dr my mum and loket emas dr my dad..masa spm tahun 1995..hehehe

kalo sekolah rendah dulu..aku ingt gi...kalo excel dalam test..parents aku bawak gi kfc..makan kt situ..makan kt kfc time aku kecik dah kira benda luxury dah...

dah beso skit..masuk boarding school...parents aku dah tak wat camtuh gi...just that kalo aku dpt pointer tinggi dlm final exam ...bapak aku selalu belikan aku buku2 architecture...sbb dier tau minat aku ke arah tuh...

tu je kot...time kt uni xde dah dpt hadiah..sbb dah beso dah pun..lagi pun anak laki jarang nak demand2 hadiah ni...

girl89 This user has been deleted
wargh!! best gler hadiah korang..
kite slaku owner thread ni lak, mmg x pernah dpt hadiah sejak skola rendah..
just dpt hadiah dr skola je r..
sedih r gak.
tp kite mmg terharu gile lepas spm..
sbb parent bg laptop!!!
hadiah plg bermakne dlm hidopkuuuu...
hp ke, jam ke, x pernah dpt..
hp pon dpt sbb mak nak tukar hp baru..
hp lame die tolak kat kite..
pape pon, bersyukur gak..
ade gak hp...

x kisah sangat....cukup sekadar ucapan....rase berblaloi juga usaha aku untuk capai KEJAYAAN...tapi family aku selalunya akan belanja aku makan...hehehe...