CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 46967|Reply: 344

Aku baru tahu..

Close [Copy link]
ni board jalan jalan kan..so bila jln jln tentu byk bende2 baru yg korang jumpa...yg korang alami/hadapi dan tengok sendiri, takmo la pulak tulis yg korang tau atau dgr dr org lain, atau dr pengalaman org lain atau tanya pulak apa-apa yg korang tak tau kat sini

leh la sekiranya korang share-share kan utk kawan2.. yg dah tau dulu tu jgn la kutuk2 lak org yg baru tau ek.. tapi kalau nak betulkan fakta leh la..

harap ramai ramai sudi la ye..

aku baru tahu..hari hari kat Thailand disamakan dgn warna..

cthnya: hari isnin kaler kuning,
             hari selasa kaler pink
             hari rabu kaler merah..
             hari kamis kaler ?            
             hari jumaat kaler biru            
             hari sabtu kaler purple
             hari ahad kaler  ?

tak take note masa tour guide guy tu cakap..

[ Last edited by  rileks at 10-5-2007 06:59 PM ]

Rate

1

kat thailand ko tak boleh kutuk raja thailand..kalau kutuk kena tangkap polis woo

raja thailand baekk.jgn kutuk raja thailand.

dulu bila aku sampai UK baru ler aku tahu United Kingdom, Great Britain & England tu sebenarnya tak sama. dulu aku tak tau.

dulu bila aku sampai Liverpool barulah aku tahu wujudnya pulau/negara bernama Isle of Man sebab boleh naik feri beberapa minit jer dari pelabuhan Albert Dock, Liverpool utk sampai ke negara kecil nih. negara ni memerintah sendiri & bukan sebahagian dari UK walaupun rakyatnya berbahasa inggeris. bendera negara ni guna lambang cap kaki tiga mcm minyak cap kapak tu.

quebec city walau kat kanada tapi cakap peranchis,
ni me tau masa couple ngan laki me, sebelum tu, tak tau

Dulu aku tak tahu mcmana org Iran atau Syiah sembahyang..Masa aku transit dkt Doha itu hari nampak sorang nih alim syiah sembahyang letak ketul batu/ketul kayu aku takpasti kat tempat sujud..atau yg muda2 atau moden skit tak pakai batu, depa pakai tisu atau kertas.

Follow Us
Originally posted by faraway at 8-5-2007 19:48
quebec city walau kat kanada tapi cakap peranchis,
ni me tau masa couple ngan laki me, sebelum tu, tak tau

Yeap.. diorang manage pakai autonomy power..

Originally posted by duquesne at 8-5-2007 08:24 AM

Yeap.. diorang manage pakai autonomy power..

dan dorang nak keluar dr canada dan jadi free country...
tahun depan genap 400 tahun sejak jadi new france...

so sapa nak travel ke quebec city, kenalah tau french sbb orang sini tak heran
nak cakap english....

kat beijing.. taxi dia ada besi antara tempat driver n penumpang.. sbb org china ni garang2 kot.. masa g beijing baru tau... sempat tengok penumpang wanita pukul pemandu taxi lelaki waaupun dah ada besi tu...

papua new guinea...perghhh muka lebih kurang jer bebbb......confiuss pakcikk

JAMMMMMMMMM

kat BSB, Brunei, kalau nak semayang kat masjid kita leh parking keta kita kat tepi2 jalan tuh....janji tak block traffic....

Reply #4 shahgti's post

apa beza ketiga2 term tu? i masih tak tau ni...

Dulu aku confius apasal la org suka sgt gi Bali..alahhhh..kat Indon ajer pun, salji pun takde...takat nak tgk kuil...

Bila aku dah pegi...baru aku tau apa yg best kat Bali...tak terungkai dgn kata kata apa yg best sgt dkt Bali ni bila kawan aku tanya..suruh dia pergi experience sendiri...
BTW, aku baru tahu dkt Bali byk **** guling...:kant:

jogja pun waktu lewat sejam dari msia..

Reply #14 RedDevils's post

:setuju: Dulu pon sy rasa cam tuh gaks.

Bila dah pergi Bali, baru tau keistemewaan nya. Walaupun masa di Uk slalu gi melancong kat benua eropah sana tp bagi sy Bali still the best. There sumthing about Bali that touches many hearts.

Bab yg berguling tu mmg takleh nk di nafikan la.

Baru sy tau rupanya di Bali sumber air mereka adalah dari perigi sendiri termasuk lah hotel2 di sana.

waa..
saya baru tahu apa yg korang semua post kat sini..
well, good info..
tak penah bejalan2 kemana pun..huhuhuhu...

seronok jumpa bende2 baru...

sape ade lagi meh la share..

selit sikit - aku pun baru tahu

aku pun baru tahu perkara2 yg korang bagitau kat sini

itu lah orang tua2 kata, "Jauh perjalanan, luas pemandangan, banyak pengetahuan

OK nk kasi info sikit pasal negara Korea ni.. sebab da 3-4 thn duk sini..

baru tau kat sini kalau kite naik eskalator kalau xnk jalan kene berdiri belah kanan tp kat msia terbalik plak.. kalau xnk jalan berdiri belah kiri..(aritu balik bf gelakkan sebab salah berdiri.. die kate "sini bkan korea tp msia")

org korea ade buat sistem certain2 kereta je bleh keluar pade hari tertentu.. ade sticker kecik tampal kat kete tu tp x sure la dah dijalankan sepenuhnye atau tidak

kat sini ade sistem hantar(pedal) makanan nasi2 tu asal kite call je nnti makcik tu anta kat rumah even untuk 1 org.(best kan???)

kat korea ni buat sistem hari2 tertentu sampah berlainan jenis je bleh buang.. dan lori sampah akan angkat sampah berlainan ikut waktu die.. so kite x bleh buang suke2 hati.. plus kite kene recycle .. sampah makanan dlm plastik khas kene beli kat kedai2 yg khas..sampah yg lelain buang dlm plastik sampah lain.. setiap district ade plastik khas so x bleh campur2..(selalunye sampah makanan tu dorg kasi **** kat korea ni makan.. ewww)

org korea kalau kire duit ade care tersendiri kire.. pastu cashier x suke kalau kite kire balik duit tu depan die.. sebab nnti mcm kite x percaye die buat keje camne..

kat dlm subway korea ni.. ade tempat duduk khas yg bahagian akhir2 gerabak untuk tempat org mengandung, sakit.. org tua dan cacat.. tempat tu akan kosong walaupun xde org duduk situ.. sebab org korea ni berhemah dan berdisiplin.. kalau kite sihat duduk situ mcm kurang ajar plak.

kat korea kalau pegi makan mane2 fast food restaurant dorg x kan dtg kemaskan makanan kite.. tp kite kene kemaskan sndiri dan buang ikut tong sampah yg disediakan baru la boleh pergi.. so kite xde la nk makan sepah2 sebab nnti kene kemas balik gaks..

org korea suke makan pedas2 dan panas2 sebagai salah satu cara nk panaskan badan dan cara nk diet.. sebab makan mende panas2 dan pedas2 akan mengeluarkan peluh..

SOuth Korea n North Korea gune bahase yg same tp merupakan negare yg lain2 dan pahaman negare sangat lain...pelik betul.. tp SK maju lg dr NK.. NK ni x kasi negara die maju2 sebab xmo org2 die memberontak. dan smer diajar bersedia untuk perang je.. manakala org SK ni lebih terbuka dan open sebab SK ni 'anak didik' AS

nnti kalau ade lain basz tambah..
hehehe

p/s: ni ape yg basz rase dan tgk.. kalau ade salah betulkan la..

Rate

1

Pertama kali ke Bali,baru tahu agama Hindu depa tak sama dng yang di M'sia...  tengok muka kulit orang pakai kebaya semua sama cam kita tapi tapi nyembah yg lain... Yg ketiga nyer, ternampak rancak tng makan B#*i terguling.
Macam 'culture shock' gitu....