CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: kasih_mutiara

nak sambung insurans kete..pls help me

Originally posted by assaffah at 8-5-2007 07:37 AM
Asik2 ryo aje; apa agaknya kehebatan si ryo ni ya :hmm:

dier kaya banyak duit, kira sama tarap macam mapiau jugak nieh..

Patutlah semua gadis2 kat sini berebut nakkan dia

Originally posted by Fast-N-Furious at 9-5-2007 09:32 AM

dier kaya banyak duit, kira sama tarap macam mapiau jugak nieh..

patut le aku tersedak waktu makan 1901 tadik...
saper yg kaya ni.... aminnnnnnnnnnnn....
aku kaya budi bahse.....

Originally posted by cleopatra at 7-5-2007 11:46 PM
takyah susah2..aku leh temankan ryo..ko duk umah jer dendiam..

cleo... jom main gop kat mines... best wooo... bawak sekali payung ambank ekkk... payung EON bank ni cepat panas la...

kotak_sabun This user has been deleted
NCB tu pekebenda?? naif aku bebenda nih....

Non claims bonus

Originally posted by kotak_sabun at 9-5-2007 09:53 PM
NCB tu pekebenda?? naif aku bebenda nih....

Follow Us

Nak tanya sikit..

Assalamualaikum,

Sham nak tanya..pada 2 /11/2007 nanti sham kena renew insurans / roadtax kereta..
sebelum ni sham pakai Wira aeroback...3 tahun...renew insurans pakai kurnia.....NCB dah 45%..camana nak pastikan kita bayar mengikut 45%?...sham was was la...takut bayar ikut kereta baru vios tu.
Pada siapa sham harus hubungi? camana proses pengiraan agar kita tak terkena atau tertipu?

Terima kasih kerana membantu.

Nak tanya sikit..

Assalamualaikum,

Sham nak tanya..pada 2 /11/2007 nanti sham kena renew insurans / roadtax kereta..
sebelum ni sham pakai Wira aeroback...3 tahun...renew insurans pakai kurnia.....NCB dah 45%..camana nak pastikan kita bayar mengikut 45%?...sham was was la...takut bayar ikut kereta baru vios tu.
Pada siapa sham harus hubungi? camana proses pengiraan agar kita tak terkena atau tertipu?

Nak tanya sikit..

Assalamualaikum,

aku pun baru jer hidupkan roadtax. payah juga sebab geran kat bank nun kat KL, aku kat Sabak Bernam. so try g Takaful pun dia boleh renew insuran tapi tak boleh ambil road tax. g kat bank bawah merah kuning, pun kata tak boleh sebab dia cuma boleh buat kalau loan kereta atas nama dia jer. last-last ada dua option

1. hang contact balik salesman kereta di mana hang beli kereta tu. mesti dia boleh buat.

2. apa guna member kalau tak boleh tolong hehehehe.....

so aku pakai option 2. yang penting duit ada, bayaran bulanan kereta ok lepas tu mesti siap paling lekeh pun 2 hari.

just my advice..
jgn pakai KURNIAAAA..

tlg la pakai insurans lain..

sekali dah terkena nyesal tak terkata

cara satu...

Bawa cover note insuran yang lama.. pegi kaunter zakat.. eh! eh! kaunter zakat plak... pegi kaunter insuren... renew untuk setahun ker 4 5 6 tahun ker...

Pegi bank amik geran ...gi jabat pos... renew roadtax kat situ...jgn lupa tunjukkan cover note baru.. dan ucapkan selamat hari raya sekali...

Pastu ngkorang buat2 lupa la nak hantarkan balik geran tu kat bank... cam kete sendiri jer....

cara 2..

Ngko tepon salesman kete tu dulu... suh diorg buatkan...ngkorang cuma sediakan duit...dan goyang kaki jer....

... dulu aku gi renew roadtax moto kat jabat pos.... moto baru.... dah abih bayar pun... malangnya awek jabat pos tu kata.. caj renew sama cam daftar moto baru lak.. maknanya mahal dari biasa la...

pasal.. kat geran takder cop JPJ... Cop hapa tu? Pindah milik ker hapa?... selagi takder cop tu... tiap2 tahun kene caj sama cam moto baru..walaupun dah berpuluh tahun pakai... Udahla cover note yang 1st tu takder...

Ada sapa2 leh tolong..?

Reply #52 Chek_am8848's post

ko citer pasal NCB insuran motor ke??
renew roadtax kena renew insuran gak,
bawa cover note tahun sebelum tu.. boleh ler dpt discount... kawtimmm

Reply #52 Chek_am8848's post

apa daaa... sekarang ni mana ada bawak cover note tu nak tunjuk kat pos opis... skrg guna E-Cover note.... semua online...

ko nyer kes charge renew tu haku tak paham la... cop JPJ kat geran biasanya utk pembatalan tuntutan hak milik... ataupun pertukaran hakmilik... yg lain cuma roadtax renewal...

setiap tahun ke berhak dapat NCB sekiranya tiada tuntutan dibuat... aku rasa kes ko ni.. sbb ko jump insuran company... so depa perlukan details utk tarik NCB dari syarikat insuran yg lama...
so tugas ko, dapatkan polisi insuran, sekali lagi POLISI insuran yg sah (bukan cover note)... dan bagi pada tempat ko nak renew insuran tu...
biasanya polisi akan di pos ke alamat yg ko register... kalo tak dapat, polisi tersebut mungkin dihantar ke kedai atau agen tempat ko amik insuran tu... so dapatkan dari mereka dalam tempoh sebulan atau 2 bulan selepas renew.

err.. paham tak ni... sebagai pengguna ko harus tahu hak ko...

mntak tlg yek..

dh stahun dh aku pakai kete baru nie..xlame lagi nak kne renew roadtax n insuran..
tp problemnye..aku xdpt cover note insuran kete nie sjak dr beli kete lagi..tak tau la samada aku tak pasan dorang dh pos ke umah atau pun mmg x dpt..

fyi, aku amik kete kt bnk islam n maybe insuran pun bank islam punye (lupe la sbb xde covernote)..

so, ape cara yg pling mudah utk aku renew insuran nie...

aku plan trus pegi bank islam kt jln sultan ismail tue jek..sbb mmg geran kt situ..

tolong!!

tolong gengg

Originally posted by ryo_takahashi1 at 12-10-2007 09:43 AM
apa daaa... sekarang ni mana ada bawak cover note tu nak tunjuk kat pos opis... skrg guna E-Cover note.... semua online...

ko nyer kes charge renew tu haku tak paham la... cop JPJ kat geran bi ...

TQ bro pasal info tu...walaupun spatah haram aku tak paham....

Mmg aku jump kompeni insuran tempohari.. Dari Kompeni Tahan ke KOmpeni Kurnia.... Sememang nya ini first time aku beli moto sendiri, tak tau sgt la psl mende2 nie...

Ekceli... Tahan insuran tak der pos pun salinan cover note tu kat aku... Ini pun aku tanya kedai moto tu insuran mana yang dia apply utk moto aku.....

Dgn slamba nya aku suh Minah Pjabat Pos tu renew insuran & roadtax walaupun kene bayar lebih.... tak bayarkan lastday plak roadtax aku ari tu....

kalau nak buat road-tax, tak bawak cover note insurans pun takpe
janji insurans tu dah online..
bawak geran jek

Tak tahu pulak kena susah payah mcm ni nak renew road-tax n insurans kenderaan sebab selama ini, lagi sebulan road-tax n insurans tu nak tamat tempoh tempoh, deme akan call anis bagitau yang insurans dah nak expired dan tak lama pastu dapat surat dari deme kabor dah dekat nak expired..kemudian lagi seminggu nak expired, deme call lagi dan bagitau berapa nak kena bayor, berapa ncb, berapa harga kereta yang diinsuranskan..kemudian anis pi bank-in kan amount tu, then fax  slip bayaran tu kepada deme, then selang 3 hari, ada budak mai opis antor road-tax n cover note insurans....selalu mcm tu jerr...tak der lak anis nak susah payah nak ambik geran kereta kat bank bagai, semua bank yang uruskan....anis bayor jerr...dulu anis ambik ambank (sebab buat loan kat situ) nyer assuranse sekarang ambik cimb (sebab buat loan kat sini) nyer assuranse...