CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: easy81

skandal kat opis..Nak aku report jais ke?

Originally posted by easy81 at 15-6-2007 03:00 PM
alamak..kene marah la plak aku nih..
Skandel die manager2 sume dah tau..cume director jek tak tau..
kan aku cakap..company aku nih kecik jek..tak sampai 10 org.so, sume dah tau..tapi xleh s ...

hmm... apa kata kau confront jer dgn boss kau nie.. cakap dgn dia baik2.... mayb  kau boleh kata kat boss kau tu semua org ada masalah n hal peribadi tapi tak dicampur adukkan dgn tugas....kau bagi hint2 kat sikit kat dia yang kau tak sanggup lagi nak tutup mata dan tutup lubang utk dia....suruh dia pikir2 sikit.... maybe dia akan bengang dgn kau dan marah dgn kau tapi sekurang2nya kau tegur sikap dia/terus terang dgn dia yang kau tak suka sikap dia... aku rasa dia terlupa atau tak sedar kerana terlampau asyik .. so kau kena sedarkan dia walaupun dia ada kabel baik.. tapi aku tak rasa dia berani nak berhentikan kau...

bagi aku baik kau cakap dgn dia terus daripada kau pergi kat org lain.. aku rasa bila dia tahu yang kau dah tahu at least dia akan rasa termalu sikit..

anyway kau fikirlah.. sebab aku cakap nie berdasar apa yang aku rasa so benda nie mungkin tak sesuai.. tapi kau ofis dalam 10 jer.. aku rasa memang patut kau tegur boss kau.. sebab aku rasa.. sama ada kau suka ke tidak.. semua kesalahan akan ditujukan pada kau.. jadi lebih baik kau jaga periuk nasi kau.. sebelum dia ambik kesempatan atas kau..baik kau sound dia dulu.. jgn senang2 jer nak buat ikut suka hati dia..

ni dah mcm senario biasa dah i.e. skandal dlm ofis esp antara pasangan yg mmg masing suami dan isteri org. maksiat makin berleluasa and jd sewenang-wenangnya. nafsu menguasai. dulu boleh kira bape org bertudung, tp sekarang punyalah ramai bertudung and menutup aurat tp maksiatnya sama meningkat. tak tahu kat mana salahnya, walhal masing-masign pelajari agama and tahu hukum-hakam. sedih dan takut menanti pembalasan Tuhan pd sekelian umat nanti..

ko ada cuti lagi? ko amik time time genting.. tgk mcm mana dia berenang..

alamak easy81 jgn ah nangis......sue geram dgn laki xsedar diri tue coz dia masih x berubah.....

sue faham yg easy hanya nak lepas tensyen....jgn amik hati yea....

Reply #83 dapo_kayu's post

time genting cemane tu? kalu aku cuti, naik cuti nanti keje aku mesti berdouble2 nye..die campak jek kat meja aku nanti...

penah dulu nak board meeting, aku EL anak sakit, die sms aku tanye itu ini..sudahnye aku gak kene datg weekend siapkan keje..:@

Reply #81 me_shhiza's post

aku nak sound tak penah..tp aku make faces gak kenkadang kalu dah melampau. bile aku dah buat muke nak makan org tuh, die slow down lah sket... Buat2 le nak tolong..tapi satu benda pun die tak tau..

thank u shhiza..mcmamne nak confront, die lagi dah keje lame kat sini..lagi kenal bos2.

kdg2 bos2 pun ade sound die mabuk cinte lah ape..tp die buat bodoh jek..buat tak bersalah..

Follow Us

aku nak sound tak penah..tp aku make faces gak kenkadang kalu dah melampau. bile aku dah buat muke nak makan org tuh, die slow down lah sket... Buat2 le nak tolong..tapi satu benda pun die tak tau..

thank u shhiza..mcmamne nak confront, die lagi dah keje lame kat sini..lagi kenal bos2.

kdg2 bos2 pun ade sound die mabuk cinte lah ape..tp die buat bodoh jek..buat tak bersalah..

asal banyak no posting aku nih...

iskh2...sure tensen kn?huhu..

susah gak nak take action kalo org tu ada cabel beso tali kapal..
sure dia selamat punye..

kalo ade chances bleh carik keje tpt lain, pegi je la easy...

hai..dah lame tak meluah perasaan kat sini..

bebanan keje aku semakin bertambah..
hari isnin aritu secretary ceo aku nih dah selamat bersalin..tgh maternity leave lah nih.. cam dijangkakan.. keje die bagi kat aku..

sekarg aku ade 2 keje lah.. buat keje admin dgn account...

aku bukan xnak blah dari keje nih.. tapi sebelum nih aku keje kat manufacturing che ya nun aliff, yg memg lagi teruk diskriminasi nye..

keje tempat aku nih..dah lah dekat dgn umah..takyah nak tempuh2 jam sumer. kalu xde jam sikit2 tuh , tak sampe 10 minit dah sampe ofis..

kebaikan lain..ofis aku tak rame org..kebanyakan lelaki..xde lah aku nak kene jaga2 hati org sume..takde masalah mengumpat atau diumpat..puak2 dan sebagainye..

memg ade sikit boring sbb xde kawan..tapi tak kesah le sbb bile dah xde keje aku bole lepak forum nih..

cume bile time peak mcm audit, bod  meeting..ade pening sket le..tapi biase lah asam garam bekerja kan...

yg problem nye laki miang nih je lah...mcm die dibayar gaji utk bercinta dan berhatting di opis nih. tu yg kadang2 aku nak umpat xde org, terpakse g forum nih.. harap korg tak boring mendgr luahan rase ku ini..
Bile aku rajin, bos lain puji aku, mesti die cam jeles sbb nampak die tak gune, so nanti die mcm nak marah2 aku. suke2 die jek..

selain itu die suke cidok idea aku..pastu cakp idea die. tapi lucky my boss tahu perangai busuk die nih. cume as i said, x boleh nak take action jek..

nasib aku le..

tapi kan aku ade berite gembire gak.. Bos aku yg lagi bos dari laki gatai nih..nak rekomen aku naik gaji..Die tanye aku nak berape..aceh..tersipu2 malu aku..yang jantan gatai nih pun sibok suh naik gaji die gak dalam 10% (banyak tuh..), tapi bos besar tuh cakap..'ko keje pun takde..dah terlebih dari yg patut..nak naik gaji buat ape..Keje pun hari2 datang halfday..'
terbongeng jek mamat nih..

mintak2 pasnih gaji aku naik lah dgn reasonable nye..dgn beban keje aku skrg nih..
mintak2 doa org teraniaya nih termakbullah..

Reply #93 easy81's post

mudah2han gajimu naik berganda