CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5886|Reply: 47

SUSAH KE WAHAI LELAKI?

assalamualaikum
just nak mintak pdgn2 forumer lelaki kat forum nie
forumer pempuan pun leh gak
betul ker ego seorang lelaki akan tergugat kalau dapat perempuan yg lebih pandai?
betul ker lelaki makin takut nak kahwin ngn perempuan zaman skang nie
yang makin bercita2 tinggi dan bekerjaya yang baik?
harap sertakan contoh kalau ader org2 yg rapat ngan korang yang
kahwin dgn isteri bergaji tinggi, berpendidikan tinggi tapi bahagia dan tiada masalah
sajer nk tau cos kau mmg bercita cita nak habiskan pelajaran smapai PHD

Rate

1

Reply #1 ctsueraya's post

tak tergugat langsung,,
bini aku belajar pon aku tanggung.. ehehehe
aku degree ajer.. bini dah sampai tahap master..
habiskan pelajaran sampai tahap PHD?
rasanya akan datang kot...

sekarang ni tengah kumpul duit
nak ambik sijil profesional dlm bidang ujian tanpa musnah dlm masa terdekat ni..
nak tambah cert, dan gaji..

[ Last edited by  aziz79 at 15-4-2007 11:32 AM ]

Originally posted by ctsueraya at 15-4-2007 10:28 AM
assalamualaikum
just nak mintak pdgn2 forumer lelaki kat forum nie
forumer pempuan pun leh gak
betul ker ego seorang lelaki akan tergugat kalau dapat perempuan yg lebih pandai?
betul ker lela ...

Walaikumsalam.....

tak tergugat langsung maleh berbangga ..

pandai atas kertas tak semesti pandai kat pikiran...pandai dalam kerjaya tak semesti pandai dalam rumahtangga....so, kalau nak pandai segala-gala, kena la memandai-mandai

ntah tk tergugat pon .....bese2 jerk

aku rase tahap kewangan tuh kl bileh bgler setaraf... kl tak takut banyak masalah timbul di mase hadapan kl tak kuat nak tempuh cabaran

tahap education tuh.. tak perlah...  tak setaraf pon

waalalikummusalam...

ermm....dlm zaman nie di mana pompuan semakin berani mengejar impian dlm kerjaya, mmg akan timbul perkara ini...

Pada Dut isu adakah lelaki tu okee ker dak dengan kejayaan wanita itu bergantung pada pembawakan pompuan tu, adakah dengan sijil atau pung pangkat di tempat kerja, si pompuan tu masih mengekalkan jati diri dia sebagai isteri/ibu yg baik, it all boils down to that

Dlm rumahtangga kita sebagai wanita harus sedar dan akur, di mana tempat kita di sisi suami, jgn asek nak berbangga diri, kalau kita ada kelebihan dan boleh menolong suami dlm economi keluarga, lakukan dengan ikhlas, dan jangan sesekali nak mengungkit

Am proud of the achievement of us women nowadays.....kudos

[ Last edited by  dutchy at 15-4-2007 02:33 PM ]

Follow Us

Reply #2 aziz79's post

Off topic jap....

engko nie kerja buat NDT ye? Liquid penetrant? Ultrasonic? or etc

BTW, x de masalah kalo perempuan tu pandai lg dr lelaki, kalau 2-2 understanding each other....kawan2 aku pun ramai cam tue,x de masalah pon...

Waalaikumussalam CT...

Walaupun ada PHD sekali ker bagi aku itu tidak lah mengesahkan kecerdikan sesorang tu... dan juga bukan sama sekali kerana ego... tapi aku TETAP akan BANTAH habis-habisan. Ini untuk kebaikan mereka jugak di masa hadapan nanti.

Ini apa yg dipanggil tak sekufu kan? Sungguhpun aku ni ada berkawan dgn pompuan yg lebih berpelajaran tinggi atau lebih berharta dari aku atau pun dari keturunan VIP... tapi biar setakat berkawan je lah dan aku takkan bercinta atau memilih sesiapapun mereka yang aku fikir kufunya lebih tinggi menjadi isteri aku ...

Bukan susah apa pun... tapi saja taknak... dan akan aku tegah dah halang kaum keluarga aku, sanak saudara, kaum kerabat, cucu cicit dan sahabat handai aku yang lelaki supaya jangan pilih perempuan yang kufunya lebih tinggi dari mereka. Langkah mayat aku dulu aaarrr!!!

Cam citer melayu swasta tu ler... aku lah yg akan jadi batu penghalang mereka.

Reply #8 cengeh's post

uiih cengeh, naper cam marah nie?

are u able to deny love when its in front of u?

mmg kiter di galakkan mencari yg sekufu dengan kiter, tp apa salahnya sorang wanita tu
yg di beri akal yg sihat dan berjaya dlm hidup, adilkah dia di adili sedemikian rupa, hanya kerana dia dilahirkan cerdik??

semakin ramai lah andartu nnt,klu ramai lelaki tak dpt menerima hakikat nie

Originally posted by dutchy at 15-4-2007 02:30 PM

Dlm rumahtangga kita sebagai wanita harus sedar dan akur, di mana tempat kita di sisi suami, jgn asek nak berbangga diri, kalau kita ada kelebihan dan boleh menolong suami dlm economi keluarga, lakukan dengan ikhlas, dan jangan sesekali nak mengungkit

...

Salam mod Dut...

Masa tengah bercinta dan berkasih... semuanya indah...!!! Boleh caya ke owg pompuan takkan mengungkit. Cam nak ubah hakiki jer ni.

Bila ada krisis baru la kita tau langit tinggi rendah kan? Dia tak mengungkit depan kita... dia mungungkit kat belakang... atau mengungkit depan tok kadi.

Kat bod CI pun ada isu ni kan?

Apa diorang cakap? Lelaki skrg TAK LAYAK utk pompuan masa kini...!!!

Reply #9 dutchy's post

Pengalaman masa lepas mencorakkan pemikiran kita di masa kini dan akan datang mod.

he he he Lesson Learnt...   

Pengajaran-pengajaran berguna yang datang dari kaum Perempuan juga.

Originally posted by cengeh at 15-4-2007 03:43 PM

Salam mod Dut...

Masa tengah bercinta dan berkasih... semuanya indah...!!! Boleh caya ke owg pompuan takkan mengungkit. Cam nak ubah hakiki jer ni.

Bila ada krisis baru la kita ta ...

salam cengeh~~ dr kejauhan

my point of view is that, tak semua org tuh samer, u got to give some leeway to others, pompuan ker lelaki samer ajer cengeh
biler  tengah cintan cantun mmg semuanyer indah belaka, our lives is coloured with rainbow colours

mmg ler tengah marah kiter akan keluarkan semua, takkan arr tengah marah nk cakap i love u bagai

dut tk berniat nk mengubah hakiki ker facts, cumer just wants u guys to be more open abt these things

Originally posted by cengeh at 15-4-2007 03:21 PM
Waalaikumussalam CT...

Walaupun ada PHD sekali ker bagi aku itu tidak lah mengesahkan kecerdikan sesorang tu... dan juga bukan sama sekali kerana ego... tapi aku TETAP akan BANTAH habis-habisa ...

uiiihh cengeh, abis tu kalu camni pompuan tu takleh le nak memajukan diri sendiri ek. Kena sampai sekolah menengah je or sampai degree je ke. Camtu camne la bangsa kita nak maju kalu pompuan takleh sama level dgn laki?
Bukan semua pompuan yg lebih pendidikan & harta bila kawin takleh jadi isteri yg baik & taat kpd suami.
Mungkin ade la pompuan2 yg ko kenal camtu. Tp yg ko tak kenal ramai lg. Jgn sbb nila setitik, ko dah samakan semua pompuan camtu.

Originally posted by cengeh at 15-4-2007 03:49 PM
Pengalaman masa lepas mencorakkan pemikiran kita di masa kini dan akan datang mod.

he he he Lesson Learnt...   

Pengajaran-pengajaran berguna yang datang dari kaum Perempuan juga.

aha~~ I was right, when i read ur postings, sori for all the nasty things that u've went thru

yup semua pengalaman be it good or bad kiter jadikkan contoh yg terbaik, so that we do not make the same mistake twice

aren't we on earth to compliment one another, be it good or bad   

Originally posted by arwien at 15-4-2007 04:08 PM

uiiihh cengeh, abis tu kalu camni pompuan tu takleh le nak memajukan diri sendiri ek. Kena sampai sekolah menengah je or sampai degree je ke. Camtu camne la bangsa kita nak maju kalu pompu ...

:setuju: camner bangsa kita nk maju, klu tahap pemikiran lelaki zaman sekarang masih di takuk yg lamer??

aper yg di takuti dengan pencapaian wanita hari ini?? and to all wanita asalkan tahu membawa diri kita

tahu tanggungjawap kita sebagai seorang isteri, tak cukup ker wahai lelaki sekalian??

the hand that rocks the craddle, can rock the world

Kejayaan seorang perempuan bukan diukurkan kerana PHD atau degreenya..... atau berapa juta wang dia ada....
Kejayaan seorang perempuan itu ialah kejayaan ia melahirkan anak.....! Kejayaannya menjadi seorang ibu....! Kejayaan melahirkan zuriat penyambung warisan.... ! Kejayaan mencari ayah kepada  anak-anaknya..! Kejayaan mencari seorang teman melayari hidup bersama.....!

Perempuan lain tidak akan cemburu kalau ada pompuan mempunayi PHD, Degre , Nobel prize etc.............! Tetapi mereka akan cemburu kpd pompuan yang ada semua di atas tersebut.....!

Reply #16 Hang's post

well said~~

dimanakah kejayaan sesorang insan yg bernama lelaki tu Kanda??

Originally posted by dutchy at 15-4-2007 04:29 PM
well said~~

dimanakah kejayaan sesorang insan yg bernama lelaki tu Kanda??  

kejayaan seorang lelaki itu ialah kejayaan menjadi diri sendiri...!

Originally posted by Hang at 15-4-2007 04:35 PM

kejayaan seorang lelaki itu ialah kejayaan menjadi diri sendiri...!

dlm erti kata laen, takut menerima hakikat akan perubahan zaman nie??   

Originally posted by dutchy at 15-4-2007 04:54 PM

dlm erti kata laen, takut menerima hakikat akan perubahan zaman nie??    

lelaki sejati tidak takut semua tu....
lautan api lagikan direnangi.....
todak yang menikam lagikan betis ditahan..
inikan pula perubahan zaman...................................