CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3212|Reply: 4

super impose

makabuichi This user has been deleted
hye...saya orang baru kat sini... tak tau thread ni dah pernah ada ke belum...saya cari  tak jumpa...sesiapa yang  pandai pasal superimpose...camna nak bezakan picture impose  and original? kalau pakai software, pakai software apa?  atau pakai mata kasar jer...?dulu final project  saya  buat pasal image processing...cuba bezakan superimpose  and original tapi  taktau apa beza

actually my question is.. "apa perbezaan antara gambar superimpose  dengan gambar original"... bukan cara nak buat gambar super impose...

mungkin ada beberapa thread yang dah citer pasal camna nak  buat superimpose...tapi kalau boleh  saya nak tanya "bagaimana untuk membezakan" gambar yg disuperimpose  dengan tidak...

sekian terima kasih harap korang dapat membantu....

[ Last edited by  makabuichi at 3-4-2007 06:02 PM ]

Reply #1 makabuichi's post

Jadi ,ko orang baru la ..baca sini dulu sebelum buka thread atau

buat posting.

http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D1

Saya nk bertanya sedikit!Berkenaan dengan gambar ini..
1)Lihat Tab pada IE tersebut(rujuk gambar) dan bandingkan dengan Kandungan e-mail (1st sekali)!  Pada TAB tersebut memaparkan
"Gmail- Fw : Maaf (Surat Peletakan Jawatan SAIFUL B..)" <-- xmuat
Tapi pada isi Kandungan "Subject: Maaf" <-- Sahaja

2)mail address pada "field address" saya x sure adakh itu method carian mail  dlm google! tapi apa yg saya faham ! itu adalh methodaddress ketika carian! sebelum sesuatu fail di klik! jika fail email dibuka sepatutnya akan ada /{id fail}
-- kalo btol "penyataan" saya! adakah ini bermaksud gambar ini telah di "Super Impose" kan

.:1st sekali tujuan saya tidak berniat langsung utk politik ke apa! cuma ingin bertanya pakar2 multimedia(soalan1) dan pakar2 web-based(soalan2). Selepas sy dengar pendapat! Boleh tutup!

--> tapi jika MOD rasa soalan nih xboleh! xpe boleh PADAM tros. terima kasih!

aku tak dapat mengesan sebarang teknik superimpose kat atas

Post Last Edit by naikAntena at 6-2-2010 20:42

en aziz79! adakah mende nih sensitif utk di persoal kan? sbb itu saya JUMP ke thread ini utk bertanya sesorang yg lebih pakar! yang saya rasa lebih selamat! sebab sini xterikut karenah politik sgt

- utk makluman gambar ini saya ambil link bulat2 dari Thread Isu Semasa dan tidak berbeza dengan gambar di blog saiful tersebut!

1)Jika Di Perhati Btol2 pada address bar! Saya rasa ada terdapat kecacatan pada picture ini!
2) lihat pula pada date/time di bar bawah! memang terdapat kesan edit!3)lihat post 1 saya! by default adalah --> post1 >point1 & point2

.: dan jika ini adalh kerja kursus saya, saya boleh repair kecacatan dan ubah content mail  itu dengan sempurna!