CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Uncle_K

ALL ABOUT KESAN HANTU MELALUI HANDPHONE

Close [Copy link]
Ini adalah sangat benar kalau anda pengguna DiGi, sebab itu jin toncet kuning akan bersama anda!

yes.... sains dan mistik....
ada juga benda yang tak boleh diungkap secara sains... how about makhluk halus tang boleh merasuk orang, ambil alih tubuh...? sains tak bleh ungkai benda nih...

sokong uncle k....

tak ada maknanya nak buat

tulang haiwan dan certain kind of metal dh diketahui ader certain property yg tertentu ...certain batu jed/cyrstal boleh mengeluarkan gelombang yg memberikan effect positive pd pemakai ....certain batu menghasilkan garam/substance yg bersifat healing.... certain animal parts or bones boleh ade certain healing properties yg boleh membantu ....cth ade sejenis kayu yg terdpt di hutan malaysia boleh .... menyembuhkan sakit sengal sendi .... then ape yg nk heran ... jika ade org kate tulang harimau bleh menyembuhkan penyakit ....  

ttg makhluk yg marasuk dan mengambilalih badan manusia ....oklah

..... minda manusia salah satu domain yg lom habis dikaji ..... mungkin leh ckp makhluk halus memasuki badan dan org tu bersikap lain dr yg lain ..... awak leh gurantee pd saya mmg makhluk halus masuk ...pasti tidak ... saya leh ckp .... minda manusia terbahagi pd tiga bahagian sedar,separa sedar, dan tak sedar .... minda separa menyimpan byk lebih byk maklumat dr minda sedar dan maklumat tidak kita ketahui , mungkin bile sesuatu traumatik event berlaku ... minda separa sedar kan mengambil alih minda sedar ... dan org tersebut akan berkelakuan ganjil .....berdasarkan ape yg tersimpan diminda separa sedar ..... katekan laa ... seorang kene hysteria dan tetibe berckp bahasa org yg tak tau ...
.. ade tk jaminan bahwa mangsa trsebut tidak pernah melihat vcd siam...melihat cerita bollywood ...tgk wayang inggeris ....dan mangsa hanya terdedah pd satu bahasa satu slang seumur hidup mangsa ... tak bleh kan .....org yg hysteria tu hanya berckp ape yg tersimpan dlm memori separa itu sahaja ....tk semestinya makhluk halus yg merasuk....

ramai psychologist di europe membuat kajian pasal bende ni .... and conclusion yg terhasil dr kajian which tiada ade kaitan ngan makhluk halus...hysteria same lah yg berlaku di barat biler sesorang muler meracau dan mengatakan nmpk malaikat/jesus christ ....ok klau malaysia korang kener rasuk hantu klau kt amerika ape lak korang nk ckp ..kener rasuk angel or the holy spirit.....

.klau nk ckp la kenaper org kenape nk restrained kene sampai 3 - 4 org .. senang biler sesorang manusia tau dier dlm state bahaya .... certain gland akan merembeskan hormones adrenaline.... effect andrenaline .... biler ko dlm bahaya hormon ni akan dirembeskan dan pd masa badan akan berupaya melakukan perkara yg tak disangkakan sperti ...mempunyai kekuatan yg cukup utk menahan 2 - 3 org ....mempunyai kepantasan yg agak menakjubkan ...utk masa tertentu ...satu lg effect adelah fatigue... sbbb kebykkan org yg kene hysteria akan kepenatan atau menjadi passive.... bukti tk penah pon aku nmpk org kene hysteria ...lepas kene jer leh bangun mkn ...gi bilik air sumer akan either terbaring atau duduk ...dan memaparkan tanda kepenatan  .... rembesan hormon berlaku secara tidak sedar .....

tanpa kajian mendalam manusia terus lost dlm element mistik .... kan lebih baik klau kiter berfikiran critical dan sentiasa mencari kebenaran ..dr mengatakan dan membiarkan sesuatu perkara ...dgn mengatakan ni sumer laa ...adelah ghaib dan disebbkan jin/syaitan...manusia maju bkn kerna jin/syaitan ...tp maju disebabkan ilmu, kajian dan sifat yg dahagakan kebenaran .... klau sume bende boleh diassume ..mistik/ajaib ..takde le alquran menyarankan manusia berfikir ...

[ Last edited by  fish_o7 at 30-3-2007 03:33 AM ]

fish_o7...
kita sedia maklum bahawa malaikat diciptakan Allah menggunakan cahaya... anda tahu bukan sifat2 cahaya?

tetapi bagaimana cahaya bleh menjelma menjadi jasad? dimana malaikat yang terdiri dari cahaya bleh menjadi manusia dan bertemu Rasullah?

sedangkan manusia itu daripada tanah.. tanah dan cahaya adalah sesuatu yang langsung tidak berkaitan..

sebenarnya banyak lagi benda yang tak terungkap dgn sains..
saya juga pelajar jurusan ELEKTRIK TELEKOMUNIKASI semasa degree dan mengambil Master. kalau setakat pengetahuan sains dan kejuruteraan yang anda ungkaikan saya sudah jelas..

tapi tidak semuanya bleh merungkai benda2 yang bersifat GHAIB..
Ghaib dalam ertikata lain.. mereka berada dalam dimensi lain.. walaupun mereka ada di tempat yang sama dgn kita..

dalam Al-Qur'an juga ada menyebut tidak semua perkara bleh diselesaikan dgn pengetahuan akal.. perlu dirujuk kepada Al-Qur'an.

mungkin anda juga sudah sedia maklum.. tQ

Originally posted by fish_o7 at 28-3-2007 01:19 AM
hmmm..... ntah laaa....teori ni cam tak lah pakai jerk ...

rebuttal point aku :

1. enset yg yg bese cumer detect frequency tertentu sahaja 900/1800/1900 and umts for 3G..ape2 gelombang lebi ...

jgn terlalu angkuh dgn pengetahuan yang ada.. kita juga perlu appreciate dgn pendapat yang lain.. kalau ingain membidas, bidas cara baik..

Wallahualam

Follow Us
seronok dgr fakta2 dpd fish..fakta seterusnya fish kalau ada...
gud jobb...

mr pinguin pun kalau ada fakta nak bawak masuk, silakan...
from tuan rumah..errr...tuan rumah sibuk sebab ada program kat kelate..minggu depan dia sambung balik....

malas nak bawak masuk fakta2 tuh... tgh siapkan projek untuk sistem perhubungan wireless.. masuk forum ni pun kejap2 jer.
K fish_o7 jgn marah tentang ulasan saya.. actually saya suka dgn penjelasan sains yang anda kongsi disini.

Reply #104 fish_o7's post

:setuju: :setuju: :setuju: :setuju: banget

maksud aku bukan semua disebabkan jin..

stroke disebabkan jin....... stroke disebabkan aliran darah terganggu meyebabkan darah dan glukosa tidak dpt mengalir pada certain2 part of the brain ...yg akhirnya menyebabka sebahagian fungsi badan terganggu.... sperti mana yg kite tahu .... bende yg biasa menyebabkan stroke ader lah blood clot ...atau darah pekat ... stroke jugak boleh disebabkan benda asing yg memasuki badan ....golongan berisiko ...org tua ...diabetis ... dll ..leh research sendiri diinternet ....

80% penyakit disebabkan oleh jin ..20%oleh perut.... baiklah ... terangkan pd saya ....adekah penyakit bawaan genetik pon disebabkan .... jin ....adekah STD pon disebabkan jin.....adekah diabetis pon sbbkan oleh jin ....adekah syndrome carpal tunnel disebabkan oleh jin?....adekah alzheimeir pon disbbkan oleh jin ?

segala penyakit kat disebbkan pelbagai factor dan unsur ..factor hygiene... factor persekitaran dan lain2 lg  ...... antara cthnye factor mutation ...cth terbaik selsema ... yg virusnya terus menerus bermutasi ...dan malangnya cure for the common cold still undiscover ...sad but true ....atau e-coli bacteria yg bermastautin didlm daging yg tidak dimasak dgn sempuna yg juga wujud didlm mangkuk tandas ....

cth...
seorang budak berumur 5 tahun ... suke bermain dilongkang ...berjalan2 tanpa memakai selipar .... adekah budak tu 100% takkan diserang parasit seperti cacing kerawit,cacing pita dan sebagainya .... dan jika dier sakit ... adekah ia disebabkan jin ...dan bukan disebabkan cara hidup dier ....

satu lg kes... cube kite lihat seorang ibu yg mengandungkan anak... dan ibu tu tidak mangamal pemakanan yg sihat .... mengambil alkohol dan merokok semasa mengandungkan anak ...dan lepas tu  melahirkan anak yg cacat .....adekah kite patut menganggap itu perbuatan jin dan bukan dr ibu tersebut .....

if betul 80% penyakit disebabkan jin ... kenape semasa ebola outbreak di afrika tiada report mengenai pakar perubatan tradisional dtg membantu? kenape takde pakar perubatan tradisonal meryembuhkan penyakit aids? kenape ramai perempuan still meninggal dunia disbbkan cancer payudara? kenape cancer still tk dpt sembuhkan ?

oklah saya bersetuju ...penyakit juda disebabkan oleh pemakanan seharian kiter.....mmg perut memainkan peranan dlm menentukan status kesihatan ... ape yg masuk diperut kan diproses dan diagihkan kepada bahagian badan yg lain ..makanan berkhasiat membawa manfaat dan makanan yg kurang berkualiti akan menjadi toxin .... tu jelah ulasan saya

perubatan moden mengenal jin ....  dlm thread ni mengatakan boleh mengesan jin mangunakan handphone ...dan say tk penah mengatakn perubatan moden mengenal jin/sihir atau apa yg related...tuan rumah yg membuka thread maka seelok dier yg menerangkan nya ?bagaimana enset boleh mengesan jin ...

peranan jin menyebabkan stroke ? dlm kes ni tuan rumah kene bitau saya .... bkn saya kene terangkan bende ni ...tk betul ? saya lebih mempercayai kajian,ilmu dan logik ....bkn mistik ....

klau saya jawab makna saya melawan prinsip saya ....

[ Last edited by  fish_o7 at 30-3-2007 03:31 AM ]

aku dah try dah.......aku nampak lalat jer....

camne leh nampak lalat?? lalat tu malam2 tak tidur ke??
atau hang nampak nyamuk yg besar sebenarnya..

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 30-3-2007 02:11 PM
aku dah try dah.......aku nampak lalat jer....

ko memang le....sikit2 lalat....sedare ker???huhuhuhu jangan marah yer grind....
malam karang lisa nak test pulok....menjadi ker x nnt lisa citer...

atutnyessss....ada hati nak try tapi kurang daya berani

pertembungan pendapat dari dunia sains dan dunia mistik....

eh..apasal ada setengah dari post2 aku tak dikira? rugi ni!!

Reply #111 fish_o7's post

hmm.... fish, memang lah science ada approach to sickness and medication, but kita jugak tak boleh nak deny the existence of makhluk halus nih and what it can do to us, but kita jugak tak boleh terlalu taksub dengan makhluk halus sehingga denying the fact that they are also makhluk Allah, so nothing they can do to harm us if God wont permit... apa yang kita kena yakin ialah tak ada yang lebih supreme dari Allah s.w.t.

kadang, the existence of makhluk halus dan gangguan nya, boleh menyebabkan manusia to come back to the reality of GOD, which is good. Bayangkan kalau doctor boleh mengungkai kesemua misteri sains berdasarkan ilmu, maka, doktor tak kan percaya kepada keesaan Allah... the more scientific research these scientist do, the more closer they are to the being of GOD, and kalau orang islam, kalau kita percaya kepada Allah, kita percaya kepada rasul2 nya, dan kalau kita percaya kepada rasul2 nya, kita percaya kepada adanya makhluk halus dan ilmu sihir... sebab nabi muhammad s.a.w. sendiri pun pernah kena sihir...

dan dalam al-quran memang ada sebut pasal existence of jinn... macamana jinn boleh affect kita? some of the khalifah yang dilantik oleh Allah nih, telah deviate from the original teachings thus, had turned their back to syaitann for help so that they can lead an easy life... contoh nya ayah pin... the orang minyak yang megganas kat cheras tuh and other ppl yang practising ilmu2 hitam... kenapa? kan ker setan dah mintak kebenaran kepada Allah swt untuk menyesatkan anak2 adam dalam apa cara sekalipun? so? bila kita mula percaya setan dan jinn lebih berkuasa dari Allah, bila kita lebih takut pada hantu dan setan lebih dari kita takutkan Allah, maka kita dengan secara otomatik nya telah menduakan Allah... itulah yang makhluk dari api nih nak... so that kita akan teman kan mereka dalam kawah neraka tuh esok....

makanya, macamana these makhluk boleh menyebabkan penyakit pada kita, kita tak boleh nak present dalam seminar macamana doctor and scientist boleh present their working paper in seminars and workshop about their findings sebab Allah swt dah cakap, alam ghaib nih takkan tercapai oleh fikiran kita untuk teroka... jadi.. kembali lah kepada Allah s.w.t untuk mendapatkan penawarnya... dengan syarat... berusaha lah... yakin pada keEsaan nya... memang ada orang kena santau sampai mati.. tapi itu dah memang ketentuan Allah, itu ujian bagi orang itu dan keluarganya... itu permission that Allah has given to syaitan utk menyesatkan manusia... bukan nya setan itu berkuasa untuk memberi ajal... selagi malaikat tak tarik nyawa, selagi itulah ajal tak sampai...  yang penting, percaya kepada Allah, berusaha dengan cara yang diredaiNya dan bertawakkal kepadaNya samada Dia mahu menyembuhkan atau tidak.. kalau Allah kata tak sembuh, tak sembuh lah... buatlah ubat camaner sekalipun... tak kan sembuh, but kita boleh berusaha dan berdoa supaya takdir itu diubah... dengan cara merayu kepada Nya... insyaAllah... but still He is the Almighty.. it is what He says He'll make it happen... "kun faya kun" kata Nya...

saya nih tader ler pandai sangat... but alhamdulillah, i believe sains dan alam ghaib nih sumer direncanakan oleh Allah s.w.t sebagai penyakit dan penawar kepada kita yang merupakan khalifah di bumi ini kerana kitalah sebaik2 kejadian makhluk ciptaan Nya... sehingga syaitan dan jinn sendiri kalah dan berdendam dengan kewujudan kita...

wallahu'alam

tokey hantu ni mana? jwb..jwb..selasa ni kena jwb segala tomahan2 si ikan atas pala tu...

Originally posted by marlisa_syazana at 30-3-2007 02:36 PM

ko memang le....sikit2 lalat....sedare ker???huhuhuhu jangan marah yer grind....
malam karang lisa nak test pulok....menjadi ker x nnt lisa citer...

aku harap ko nampak makhluk nih....