CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: philipinoe2

READER'S DIGEST CONTEST

betul ke hoax? sbb kalau x silap aku sehari dua nie aku ada nampak RD punya contset punyer result kuar kat the star. siap ada nama orang yang menang first prize tu dapat RM 250K lagik.

Anis dapat RD nyer contest sejak tahun 2000...tapi anis tak layanlah...kalau dapat jer...paling koman anis tgk then koyak-koyak buang dalam tong sampah..Sampai sekarang anis masih dapat surat2 dari RD ini...walau kita tak pernah reply ke atau jadi ahli ke atau beli magazine2 deme ke...tapi sampai hari ini masih menerima borang2 penyertaan contest tersebut..2 minggu lepas ada terima lagi...sudahnya ke tong sampah lah...Katanya anis terpilih sebab member realrewards...

Replika kunci kereta entah berapa banyak kali ntah anis dah terima...semua replika kunci kereta yang hebat2 beb...hahahahahaha...

Originally posted by AnisSuraya at 24-1-2008 08:54 AM
Anis dapat RD nyer contest sejak tahun 2000...tapi anis tak layanlah...kalau dapat jer...paling koman anis tgk then koyak-koyak buang dalam tong sampah..Sampai sekarang anis masih dapat surat2 da ...

good action!

Originally posted by papa@mama at 24-1-2008 02:47
betul ke hoax? sbb kalau x silap aku sehari dua nie aku ada nampak RDpunya contset punyer result kuar kat the star. siap ada nama orang yangmenang first prize tu dapat RM 250K lagik.

Try ler sendiri....
aku spend 1K +++  purchasing their product  & entered the contest ( follow the rules & hantar contest formsecepat mungkin )
dan aku dah been highlighted as an Elite RD Malaysia Account member  to be one of the top list in winning the contest...
At last...Hampeehh
Hadiah saguhati Pegasus RM 199  pun tak lekat ( 2K+++ winner selected )...Elite account member amende!!
Konklusi dia....ini adalah salah satu cara trick untuk diorang increase selling volume for their product in a short period..
dan aku adalah mangsa yang terkena dgn trick tu ...mungkin aku  tarak ong kot.....
Try ler enter the contest..tapi bukan sikit duit kena kluar untuk beliproduct diorang...klu nak been selected as a top winner la..

Apapun product diorang..OK

Rate

1

Originally posted by cyborq at 24-1-2008 08:49 PM

Try ler sendiri....
aku spend 1K +++  purchasing their product  & entered the contest ( follow the rules & hantar contest formsecepat mungkin )
dan aku dah been highlighted as an Elite RD M ...

mmg tak dinafikan yang bahasa surat yg derang tulis tu mmg memikat sesangat....betul tak???

dengan segala macam pujian dan rangsangan suh kita masuk peraduan dan secara tak langsung terpaksa beli produk derang bg melayakkan kita utk borang contest...

aku pon baru dapat surat ni semalam...

ni aku scan tunjuk kt korang yek..
kena beli buku ni rege 90 hinggit

dapat free traveller set ijo ni

ni confirmation letter..finalist kunonn

pandai jek kasi plat no kete paling mahey

Rate

1

Follow Us

Reply #44 cyborq's post

sama le cyborg...tp at least dictionary yg aku beli tu berguna sampai skang....

Salam...
Kite pun penah dpt contest form dr Readers D ni bape kali,
siap bg kunci kete dlm sampul
tp ni melalui akaun astro..myb bab langgan astro bnyk
Skg ni baru stop benda2 ni.Mmg tak penah isi pn form diorg..
zaman skg mmg susah nk pecaya la benda2 ni...

aku masuk sume..dah setuju langgan setahun RD dan ada satu lagi magazine..

ok lah at least aku dapat majalah..

baru tadi datang satu lagi...
hak ni merapu sungguh..sebab aku kena beli superstars of country yg berharga 209.. hahaha, aku bukan dengar menda cemni...so aku tak continue la masuk contest ni.. kalo still buku, maybe aku leh proceed ..ini dolly parton tu, johnny cash dan glen campbell tu pun aku tak kenal sapa... sup campbell tu aku tau le...

aku saja nak masuk contest ni sebab aku nak tgk sejauh mana dia pergi.. walaupun tak dapat, at least aku dapat majalah kan... aku ingat lagi sejak zaman akus ekolah rendah aku dah tgk contest ni..selalu kak aku dapat kunci kereta..sampai kami kompiuz dah dapat kunci tapi kenapa tak dapat keretanya

Originally posted by cyborq at 24-1-2008 08:49 PM

Try ler sendiri....
dan aku dah been highlighted as an Elite RD Malaysia Account member  to be one of the top list in winning the contest...
At last...Hampeehh
Hadiah saguhati Pegasus RM 199  pun tak lekat ( 2K+++ winner selected )...Elite account member amende!!
Konklusi dia....ini adalah salah satu cara trick untuk diorang increase selling volume for their product in a short period..
dan aku adalah mangsa yang terkena dgn trick tu ...mungkin aku  tarak ong kot.....
Try ler enter the contest..tapi bukan sikit duit kena kluar untuk beliproduct diorang...klu nak been selected as a top winner la..

Apapun product diorang..OK

Elit members?  poodah .. kalu korang perahatikan surat tawaran dari Rd tu... nama korang hanya pada sampul jerr, diorang print dan tampal kat sampul jerr tu, kat dalam langsung tarak nama korang... memang pandai btul depa mancing....  aku pun terkena dulu, kereta altis punya pasal.... nyesal tak sudah tapi along the way mmg aku terminate CC aku yg guna untuk subscribe RD tersebut... laaa ni RD claim dia cooperate ngan bank lain pulak dah... sampai lagi surat tu kat rumah aku... ada laa keta latio ke swift aku tak ingat.. banyak benda tampal, aku bagi kat anak aku main tampal2 + gores dan menang.....

Reply #50 kuya's post

mesti ada orang komplen pasal ni..sebab nama sekrang ni bukan print pada sampul jek

setiap helai surat ada nama kita peh tu siap bagi tiket utk eraly bid pun ada nama kita, printed lagik tu

Reply #1 philipinoe2's post

aku memang suka membaca, memandangkan ada kawan aku subscribe RD dan katanya lebih murah RM4 per naskah kalo subscribe, maka aku pun try le subscribe. sama macam korang le, dapat kot CC....

mula tu alright je... tapi baru2 ni dia buat aku naik darah.

marketing ploy yg dia gunakan sangat kurang ajar.
bayangkan, dia hantar kat aku satu novel, jacquot and the angel, special edition, aku puas belek kat parcel tu kot2 ada surat kata menang ke percuma ke untuk dijual ke... tak ada sebarang surat pun...
memandangkan aku sibuk time tu, aku buat tak peduli la kat novel tu....
dan dalam sebulan kemudian tibalah satu surat suruh aku bayar rm29.90 untuk novel tersebut.

aku buat tak layan je surat ni. kelmarin datang lagi satu surat - remind aku suruh bayar.

kurang ajar punya reader's digest - :@

kalau begini perangai nye, kaya, memang kaya.

ada produk, pos ke semua orang. lepas tu paksa orang bayar. jangan harap aku nak bayar.
boleh la dia buat camni, sbb aku dah bayar untuk subscription majalah dia setahun. duit aku dah ada dalam poket dia. nanti kalau tak mau bayar, dia tak hantar la majalah ke rumah.

aku dah buat aduan ke nccc, dan CAP, dan maybe lepas ni aku akan suruh memane lawyer yg takda kerja nak buat - sue depa ni. stress ooo  aku dapat surat paksa bayar benda yag aku tak pernah mahu beli nih.
biadap.

lepas ni tak mau dah aku subsribe majalah RD ni lagi.

ikutkan hati aku, mau aku pastekan cerita kurang hajar RD ni dalam semua thread. biar semua orang tahu betapa celaka nya depa ni

rasa aku dia tak buat macam ni kat semua orang. cuma dia test tengok sapa yg dok reply borang2 pertandingan dia. dan dia cuma hantaq buku ni kepada orang yg hantar borang tak lengkap... dengan anggapan orang tersebut memang jenis malas nak baca, senang untuk dikenakan...
dia tak sedar bahawa aku memang tak amik peduli bab peraduan dia, cuma anak aku la yg dok bersungguh...
katanya kalau abah tak masuk konfirm tak menang... so ada la anak aku reply borang peraduan dia tak lengkap... sebab macam yg uan puan sedia maklum... RD suruh kita beli dulu barangnya utk lebih "cerah" peluang untuk menang... dan aku memang bgtau anak aku clearly - no more payment to RD... kalau free boleh masuk... kalau nak suruh bayar - tok sah masuk.

Rate

1

atukki dah 4 tahun subscribe RD ni. Memang biasa le trime junks tuh. Ada juga pesan satu dua item bila rasa manufaat. Pasal kereta dan 0.75m tu tak amik kisah sangat. Tak harap pun nak terima semua tu. Apa yang penting contents dalam RD tuh. Kalau sampai masa nak berenti subscribe....jgn bayar lagi.

Originally posted by hjkr at 18-5-2008 06:12 PM
aku memang suka membaca, memandangkan ada kawan aku subscribe RD dan katanya lebih murah RM4 per naskah kalo subscribe, maka aku pun try le subscribe. sama macam korang le, dapat kot CC....

mu ...

aku kan, terima gak buku tu, special edition..tapi aku teringat agaknya aku ada kot sign mana mana yang kata aku nak beli buku tu..sebab rm29.9 jek aku bayo la.. bleh buat koleksi walaupun tak baca   kot anak aku bila besar dia rajin baca kan..

pehtu baru ni aku terima lagi satu special edition punya buku, tajuk THE AFGHAN.. tapi kalini cahrge dia RM170++.. aku hangin le..dalam surat mmg takde kata nak pulangkan buku cemaner..

last sekali apa aku buat aku anta email ke RDASIA, aku kata buku buku ni menyebablkan aku kena tanggung dekat rm200. pehtu aku cakap aku macam pernah  baca dluk kat mana mana ntah,  satu klausa yang kata, kalo takmo buku tu leh la pulangkan... dan aku cakap aku lebih suka kalo dia anta surat dulu inform kalo aku berminat nak beli ke tak..

ni email dia balas

Dear XXXXX ,

Thank you for your email.

This is to acknowledge your cancellation request. Kindly be informed that your account has been updated accordingly. Please ignore any bills or books, which you might still receive within four weeks.

Thank you again for your kind understanding and we look forward to being of service to you again in the near future.  

return product to the following adddress:

Reader抯 Digest
            Lot 24, Jalan Juruhebah U1/50
            Temasya Industrial Park Phase 2
            Section U1Glenmarie
            40150 Shah Alam
            Selangor

pehtu dapat lagi satu email

ear Customer,                                                        

Re: SELECT EDS SE: THE AFGHAN                                                  

We are sorry you no longer wish to receive this series of            
books.                                                               

As requested, we have cancelled further shipments to you.            
As your account is outstanding, your cheque or money order            
will bring it up to date.  If you do not wish to keep the            
product, please  return it with the bill so that we may              
credit your account.                                                  

Thank you for your cooperation in resolving this matter.              

Sincerely,                                                            
Customer Relationship Department                                      

COV

so, aku rasa.. kalo kita tak mo..kita cepat cepat anto email dan kata tak mo... tu experience aku la

tapi sebab buku the afghan ni aku dahbuka..kotak nye pun dah rabak..so aku malas nak pulangkan balik... aku anto email lain, kata aku akan bayar utk buku ni...dan talkmo dah buku lain di masa depan

dan ni email balasan dia
Thank you for your email.

we look forward to serve you better in the future.Thanking you again for your interest in our products.

Your's incerly,

[ Last edited by  wardatulhamra at 2-7-2008 08:35 AM ]

ape ke bahlol dan menyusahkan consumer ngan send dulu buku, pastu kalu x return dlm _____ hari die charge??!!!:@ :@ :@

hari ni aku dapat surat pertama pasal contest tu...hehehehehehehhehe

mcm le aku x pernah "merasa" dulu...

[ Last edited by  medangmru at 2-7-2008 07:28 PM ]

Reply #56 medangmru's post

keh keh...

awat aku selalu dapat contest ni takdak pun letterhead tu dari citibank...

wah ko ni medang..pelanggan tetap maybank ke apa

Reply #57 wardatulhamra's post

Errr...RHB Bank la Warda....

aku mmg kredit kad holder RHB ni sejak 2001.....kira2 loyal customer la...

Reply #58 medangmru's post

yelah... aku pengguna citibank, dapat offer join RD melalui citibank.. tapi idak la dapat offer letter berkepalakan citibank, mcm ko dapat dari RHB

Reply #59 wardatulhamra's post

tu arr...terang2 ada Joj Venture dgn RD ni...huhuhuhuhuh...

mintak maaflah...aku taknak layan ngan contest2 camni...tp tgk gak..kalau ada buku2 atau cd2 yg menarik....mungkin boleh dipertimbangkan....cuma..intention aku skang...lebih kepada nak dpt knowledge kalau ada buku2 yg menarik....kalau dulu mmg follow sampai abih.....setiap kalai nak dptkan soklan..kene beli buku atau mende2 lain....skang ni...dok la........