CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Aishah_Humaira

[Penulis] Norhayati Berahim (merged with pu3alia)

Originally posted by Mal2370 at 8-5-2004 11:49 AM:

ntah ape-ape le deme tu, pedulik apa syarikat apa yang kluarkan buku tu, asalkan cite syok udah. kebelakangan nih I pun dah start kumpul buku keluaran rhythm. u bleh tengok dia punya web - [u ...

eh penting tau keluaran sykt mane..bg aku penting..aku tak suka tulisan yang halus pjg2 tu..kualiti kertas yang tak best..& buku sng rsk..

sbb aku da ade  byk collection so aku leh buat pilihan yang mane sesuai dgn selera aku..:cool::cool:

anyway..aku cari buku hati yang luka..tak dpt..:geram::geram:

aku da dpt beli nota cinta buatmu..
:clap::clap::clap:

Originally posted by redapple at 9-5-2004 05:22 PM:

anyway..aku cari buku hati yang luka..tak dpt..

myra pun smlm turun jb cari....tak jumpa.....:sad: :geram:

aku baru je habih CINTA PERTAMA
mula2 malas nak baca sebab penah dengar tak best..
sekali.. best siot..
kelakar lak tu!!!

cuma bab2 romantik kurang...
kalau dia tambah lagi best...

lagi satu, tak de pun cerita majlis perkahwinan dorang....
padahal itu yang aku tunggu

Originally posted by redapple at 28-4-2004 10:01 PM:
korang tahu tak norhayati berahim baru kawin baru2 nih..:hmm::hmm:
aku selama nih tgk biodata die & gambor..aku tak tau plak die tu blm kawin..aku ingatkan da lama kawin&ade anak..
pandai ...

Alkisahnya...NB tu baru kawin...leeerrr mati2lah aku ingat dia dah  lama kawin ...dan dah ada anak;);););)

Originally posted by redapple at 28-4-2004 10:01 PM:
korang tahu tak norhayati berahim baru kawin baru2 nih..:hmm::hmm:
aku selama nih tgk biodata die & gambor..aku tak tau plak die tu blm kawin..aku ingatkan da lama kawin&ade anak..
pandai ...

(Anna tak check previous,kalau2 dah ada)

Ha a..NB ni baru kawin.Dia org Melaka..masa kenduri dia,dia jemput semua peminat novel dia.Siap edar alamat...Tapi Anna tak dapat pergi,sbb tak tau alamat tu. Doa dari jauh jer, moga perkahwinan dia selamat ke anak cucu,romantis macam dalam novel dia.Dan supaya perkahwinan dia tu, membolehkan dia berkarya dgn lebih hebat (dgn kehadiran si dia di sisi)Amin..

so far antara tajuk novel tulisan Norhayati Berahim ni yang dah saya baca :-
1.  Teguh
2.  Noktah
3.  Emosi
4.  Rindu
5.  Lewat Musim Itu
6.  Pesanan Terakhir Seorang Lelaki
7.  Inferior
8.  Sentuhan Kasih  -  yg ini sedang baca, esok dah nak return balik kat library

Tak pula rasa boring... in fact saya suka jalan cerita dan cara penyampaian bunga-bunga bahasa yang ditulis oleh Puan Penulis ini....

Follow Us
Originally posted by sutera_abadi at 13-5-2004 05:17 PM:
so far antara tajuk novel tulisan Norhayati Berahim ni yang dah saya baca :-
1.  Teguh
2.  Noktah
3.  Emosi
4.  Rindu
5.  Lewat Musim Itu
6.  Pesanan Terakhir Seorang ...

wah...kak sut pun minat gak kat NB ni eh.....kalau nak baca yg lenlain...myra leh pinjamkan....hee...:bgrin:

ppsstt kak sut...kalau nampak buku latest NB-Hati Yg Luka..leh belikan tak..haritu gi Angsana cari..tak jumpa...sedih..

sebenarnya kak sut bukan minat ngan NB.... tapi kak sut minat novel keluaran creative aje   :bgrin:
so... kalau pergi library.... kak sut akan cari Novel Creative... walaupun novel Alaf21 depan mata

Originally posted by myra81 at 2004-5-13 09:09 PM:

wah...kak sut pun minat gak kat NB ni eh.....kalau nak baca yg lenlain...myra leh pinjamkan....hee...:bgrin:

ppsstt kak sut...kalau nampak buku latest NB-Hati Yg Luka..leh belikan  ...

Originally posted by sutera_abadi at 14-5-2004 10:02 AM:
sebenarnya kak sut bukan minat ngan NB.... tapi kak sut minat novel keluaran creative aje   :bgrin:
so... kalau pergi library.... kak sut akan cari Novel Creative... walau ...

oohh......myra pun ada jugak novel penulis lain yg keluaran Novel Creative...hee...dulu pun myra eksyen lah tak suka baca Alaf21...tapi memandangkan NB pun ada tulis buku ngan Alaf21..nak tak nak....terbeli jugak.....dan akhirnya...tersangkut ngan other authors....:bgrin:

Zoe-Gorgeous This user has been deleted
Originally posted by Arianna_Muchtar at 21-3-2004 02:06 AM:
Tipikal novel Melayu

Hero & Heroin yg perfect
Keluarga yg bahagia
Heroin yg tak byk cakap(watak sampingan lebih kecoh)

dan

Watak lelaki yg sangat memahami watak wanita
Sebenarnya bu ...

betul tu.... tapi kadang2 baca novel macam dapat release tension. dulu i pun tak suka baca novel melayu sebab benda2 nilah tapi sejak kawan dah bagi pinjam tuhari... quite entertaining also.

Mal2370 This user has been deleted
Originally posted by Zoe-Gorgeous at 16-5-2004 23:36:

betul tu.... tapi kadang2 baca novel macam dapat release tension. dulu i pun tak suka baca novel melayu sebab benda2 nilah tapi sejak kawan dah bagi pinjam tuhari... quite entertaining also.

nak mencelah skit.... I pun baru start mengumpul novel2 nih kira2 8 bulan yang lalu & as at today I dah ada 81 buah (ada beberapa buah lg order thru' post/internet & kawan yg lom sampai lagi...tiap2 bulan I allocatekan RM utk beli novel). dulu I tak beli 'cos I thought jiwang ni buat semak minda je tapi itulah hati/fikiran manusia mudah berubah (cam kata dr M, Melayu mudah lupa...) I tak brapa pedulik publishing house, asal sinopsis bagus I beli memang le ada yg tak bape syok tapi simpan gak buat koleksi. I tak bape kenai penulis ompteh, I only have 6 of Nicholas Sparks's. mula2 memang giler syiok tapi last2 I punya kesimpulan buku2 ompteh tak sesuai ngan I. Why? 'cos kecuali a walk to remember (hero & heroin yg berpenyakit tu married) yg lainnya mesti tidur bersama sebelum kahwin (ada yg tak kawin langsung), memang I tak bleh terima ni. novel melayu lebih2 pun pegang tangan & cium ringan2, I bleh terima. oklah mengarut plak..............

akupun dl mmg beli novel creative jerr..tp skang nih..creative dah tak de ummph lerr..alaf21 makin best..tp skang nih..alaf21 pun mcm da slow skit..
aku tgh baca nota cinta buatmu..
sesapa yg belum beli..cepat..best!

Originally posted by Mal2370 at 18-5-2004 08:08 AM:

nak mencelah skit.... I pun baru start mengumpul novel2 nih kira2 8 bulan yang lalu & as at today I dah ada 81 buah (ada beberapa buah lg order thru' post/internet & kawan yg lom samp ...

i nak syorkan buku omputeh... penulis Michael Crichthon n John Grisham.. best!

Originally posted by Zoe-Gorgeous at 19-5-2004 23:37:

i nak syorkan buku omputeh... penulis Michael Crichthon n John Grisham.. best!

cintan ke thriller ? kat MPH kinta city tu banyak buku john grisham nih tapi tak berani nak beli.

Originally posted by redapple at 18-5-2004 16:37:
akupun dl mmg beli novel creative jerr..tp skang nih..creative dah tak de ummph lerr..alaf21 makin best..tp skang nih..alaf21 pun mcm da slow skit..
aku tgh baca nota cinta buatmu..
sesapa yg bel ...

buku tu dah tak de stok. ari tu tanya kat popular book kinta city depa kata dah abih, I terus order thru' pos direct to alaf21 tapi pun depa kata tengah re-print............

Originally posted by EXLESSIA at 5/10/04 10:04 PM:
aku baru je habih CINTA PERTAMA
mula2 malas nak baca sebab penah dengar tak best..
sekali.. best siot..
kelakar lak tu!!!

cuma bab2 romantik kurang...
kalau dia tambah lagi best...

lagi s ...

AKU BARU NAK START BACE BUKU NI..

Originally posted by Mal2370 at 20-5-2004 08:28 AM:

cintan ke thriller ? kat MPH kinta city tu banyak buku john grisham nih tapi tak berani nak beli.

sci. fiction... john grisham u try beli The Firm.. filem pun ada, Tom Cruise berlakun.

wa baru pinjam novel terbaru NB bertajuk - Dendam Yang Terlerai.

Terbitan:  Creative Enterprise
Penulis:    Norhayati Berahim
Cetakan Pertama:  2004
ISBN 983-893-556-5

sinopsis (Dendam Yang Terlerai):

Mengisahkan Hani Asyikin (Hani) seorang yg bijak pandai tetapi tidak mendapat kasih sayang dari ayahnya.
Setelah mendapat keputusan yang cemerlang, bapanya - Hj Sidin tidak membenarkan Hani melanjutkan pelajaran ke Universiti, lalu Hani mengambil keputusan melarikan diri ke Kuala Lumpur.
Semasa di Puduraya, Hani telah dijumpai oleh/berjumpa dengan Puan Zakiah lalu mengambil Hani sebagai anak angkatnya.

(Puan Zakiah merupakan janda yang ditinggal suami selepas melahirkan seorang anak dan anak itu dibawa lari oleh suaminya.)

Bermula dari kisah sini, hidup Hani semakin terbela dan beliau melanjutkan pelajaran sehingga menjadi seorang peguam.
Satu hari Hani mendapat tahu bapanya telah koma dan dimasukkan ke Hospital setelah terjumpa dengan rakan sekampungnya.
Hani tidak berdendam dengan bapa nya malah sentiasa menziarahi bapanya dihospital dan sehingga satu peringkat doktor yang merawat bapa Hani, Dr Danish meramalkan Hj saidin hanya boleh hidup dalam beberapa bulan sahaja.
Demi kasih kepada bapanya, Hani telah membawa bapanya yang koma itu pulang kerumahnya dan diberi rawatan dari rumah.

Penghabisan cerita, Hj Saidin tersedar dari koma dan meminta maaf dari Hani kerana telah membuat Hani menderita semasa kecilnya.
Puan Zakiah, emak angkat Hani rupakan ibu kepada Dr Danish yang telah dilarikan ayahnya selepas Puan Zakiah selamat melahirkannya. Hani berkhawin dengan Dr Danish.

Komen:  Jalan Cerita Yang menarik.  Banyak cerita flash-back dan tidak membosankan kerana ada beberapa adegan suspen dalam novel ini.

mula2 baca sinopsis dah tahu mesti dr danish tu anak puan zakiah...
biasa lah...